Чому більшість молоді не вживають запобіжних засобів щодо самозбереження від інфекцій та небажаної вагітності? Основна причина в тому, що їй здається, що всі неприємності відбуваються з кимось іншим. Повірте, цим іншим можете опинитися Ви. Крім того, часто молодь просто не мають необхідних знань про засоби контрацепціі.

Саме з цього приводу 31 жовтня 2017 року в Центрі студентського самоврядування гуртожитку №4 ЗНТУ пройшла лекція від журналу «Тобі». ЇЇ провела досвідчений гінеколог – Тетяна Олександрівна Царук.

Відомо, що за рік вагітніє близько 14 мільйонів дівчат-підлітків. Із них 60% йдуть на аборт. В Україні за рік робиться до 4 мільйонів абортів. За останні 10 років кількість небажаних вагітностей виросла в декілька разів.

На сьогоднішній день існує безліч засобів контрацепції. Найвідоміший з них – презервативи. Саме вони на 98% захищають від вагітності, і на 100% – від захворювань, що передаються статевим шляхом. На другому місці – сперміциди: 98-95% безпечності, але гірше в плані інфекцій. На третьому місці – гормональні пігулки. Молодь найчастіше використовують перерваний статевий акт. Цей метод дуже ненадійний, хоча і безкоштовний.

Лікар – гінеколог зазначила, що у «Кліниці, дружньої до молоді», що знаходиться за адресою пр.Соборний, буд72, є БЕЗКОШТОВНІ консультації гінеколога, венеролога, психолога.

Ця лекція була дуже корисною, більшість студентів замислились над тим, чи достатньо вони самовіддані, щоб поступитися своїми планами і мріями заради дитини, яка народилась «ненароком».

Валентина Мартиненко,
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ