Кафедра ЕПА ЗНТУ, яка є провідною у Запорізькому регіоні у сфері автоматизації у промисловості, розширює коло співпраці і дружніх зв'язків зі світовим лідером технологій автоматизації, а також лідером промислової освіти та підвищення кваліфікації – компанією «Festo».

31 жовтня 2018 року керівник дидактики «Festo» Євген Риженко відвідав кафедру ЕПА. Завідувач кафедри ЕПА Валерій Бондаренко разом з доцентами кафедри ЕПА Володимиром Осадчим і Оленою Назаровою провели ознайомчу екскурсію кафедрою, продемонстрували студентські, аспірантські та викладацькі розробки, спрямовані на вивчення та дослідження систем автоматизації технологічних комплексів, а саме, стенд для дослідження систем керування двомасовими системами (автори розробки: В. Осадчий, О. Назарова, магістр В. Брилистий), замкнену систему регулювання рівня рідини на основі мікропроцесорного регулятора МІК-127 фірми «Мікрол» (автор розробки – В. Осадчий, магістри Р. Савілов, А. Бабакін), стенд для вивчення систем промислової автоматизації на базі обладнання Siemens (автори розробки: В. Бондаренко, В. Осадчий, А. Пирожок, Е. Кулинич), стенд для вивчення мікропроцесорних систем з мікроконтролером ADuC 841 фірми «Analog Devices» (автор розробки – В. Осадчий).

Festo Didactic, що є частиною міжнародного концерну «Festo», має значний досвід проведення тренінгів та семінарів, особливістю яких є ефективне поєднання теоретичних знань та практичних навичок, використання найновіших методик та сучасного навчального обладнання у сфері пневматики та автоматизації.

Було обговорено підписання угоди про співпрацю з метою підвищення рівня підготовки фахівців в галузі автоматизації з використанням розробок компанії «Festo» та можливість модернізації навчально-лабораторного обладнання, зокрема, маніпулятора МП-9С елементами Festo.

До речі, уже є перші результати домовленостей - двоє студентів кафедри ЕПА у листопаді-грудні 2018 року пройдуть навчання у Києві на базі Festo Didactic із 90% знижкою від вартості курсів.

Кафедра ЕПА