Команда Національного Еразмус+ офісу в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Erasmus Student Network Kyiv 26 квітня 2021 р. провели «ЕРАЗМУС+ ДНІ для молоді України: Zoom edition – SOUTH-EAST» щодо можливостей навчання і практики, викладання та стажування в провідних європейських університетах, молодіжних обмінів та волонтерства в межах Програми Європейського Союзу Еразмус+. Захід відбувся за підтримки Представництва ЄС в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Міністерством молоді та спорту України, Євродеск Україна, Інформаційним центром Еразмус+ молодь та Європейський корпус солідарності, закладами вищої освіти, студентами-учасниками обмінів Еразмус+ та випускниками Еразмус Мундус.

Від НУ «Запорізька політехніка» у заході через Zoom взяли участь представники відділу міжнародної діяльності, координатор програми академічної мобільності Еразмус+ в НУ «Запорізька політехніка» проф. кафедри програмних засобів Галина Табунщик, керівник Центру інтернаціоналізації та міжнародного співробітництва Дмитро Плинокос, викладачі кафедри загально-правових та політичних наук та кафедри міжнародних економічних відносин, а також студенти.

Захід складався з двох частин: презентації спікерів та спілкування в breakout rooms у Zoom.

Презентацію щодо нової Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр., а також про можливості саме для українських ЗВО та інших організацій провела Катерина Жданова, менеджер НЕО в Україні (проєкт ЄС). Спікер зосередила увагу на особливостях та нових принципах Програми: міжнародний вимір, інклюзивність, діджиталізація та екологія. Пані Катерина розповіла також про індивідуальні освітні можливості в межах Еразмус+: обміни для студентів на навчання та практику; обміни для працівників ЗВО на стажування, викладання та підвищення кваліфікацій; повний курс навчання на магістратурі Еразмус Мундус для студентів IV курсу та випускників без вікових обмежень.

Владислав Таяновський, менеджер освітніх проєктів Erasmus Student Network Kyiv, презентував ESN та можливості для студентів. Спікер зокрема звернув увагу на волонтерство в межах ESN та можливості створення такого осередку у закладах вищої освіти України.

У breakout room від НУ «Запорізька політехніка» з презентацією виступила проф. кафедри ПЗ Галина Табунщик. Вона розповіла про існуючі можливості для студентів Запорізької політехніки взяти участь у програмі академічної мобільності, зокрема про наших міжнародних партнерів та досвід участі студентів та викладачів університету в програмі академічної мобільності.

Всі учасники змогли дізнатись про молодіжні обміни, волонтерство та навчання на спільній магістерській програмі Еразмус Мундус, а також поспілкуватись з координаторами та студентами-учасниками проєктів мобільності Еразмус+ з провідних університетів південно-східних областей.