З 30 червня по 5 липня 2014 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» (НТУУ «КПІ») була проведена Дев'ята міжнародна відкрита студентська Олімпіада з програмування ім. С.О. Лєбєдєва та В.М. Глушкова «KPI-OPEN 2014».

Команда студентів кафедри програмних засобів ZNTU_SetUp (Задорожній Євген Віталійович, Безсонов Андрій Георгійович, Косаренко Вікторія Геннадіївна, КНТ-411, 4 курс) виступила відмінно, посівши призове III місце. Присутність команди на Олімпіаді стала можливою завдяки підтримці ректорату та профкому студентів ЗНТУ, а також IT-компанії «NOOSPHERE».

Організаторами олімпіади «KPI-OPEN 2014» вже традиційно виступили НТУУ «КПІ» та Vanopl Development Group за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також Кібернетичного центру Національної академії наук України. «KPI-OPEN 2014» відповідає усім міжнародними вимогам до олімпіад з програмування та є ідеальною платформою для зустрічі молодих програмістів з України та інших країн.

Основна мета проведення Олімпіади – це звернення уваги суспільства до інтелектуальних змагань серед студентів, популяризація інтелектуального розвитку та роботи в складі команди, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, розвиток міжвузівських зв'язків, а також налагодження особистих контактів між студентами різних міст та країн. Водночас, IT-компанії, які приєднуються до проведення олімпіади, отримують чудову нагоду відшукати нових співробітників серед найкращих молодих кандидатів. Також встановилася практика проведення разом з олімпіадою презентацій, семінарів та лекцій, в ході яких спеціалісти IT-компаній діляться власним практичним досвідом та знаннями, а також знайомлять молодих програмістів із завданнями, які стоять перед індустрією на даному етапі її розвитку.

Спонсорами Олімпіади у 2014 році виступили компанії Ciklum, nanoVo, Дельта Банк та Фонд BrainBasket.

Інформаційними спонсорами «KPI-OPEN 2014» стали видання та ресурси iXBT.com, ITC.ua, 3DNews Daily Digital Digest, PC Magazine Russian Edition, EasyCOM.com.ua, Overclockers.ua, gagadget.com, Hi-Tech Pro, «Сети и телекоммуникации», Шпиль!, Hardwareluxx, «Мир ПК», CHIP, «Компьютерное обозрение», ModLabs.net, IT Business Week (International Edition), Hi-Tech.ua, Освітній портал ПедПРЕССА, Техногайд, i2HARD, Ferra.ru, ОCClub, MegaObzor.com, DGL.ru

За 9 років існування Олімпіади в ній взяли участь більше 600 команд і майже 2500 студентів з 13 країн, 63 міст і 157 вищих навчальних закладів. В 2014 році в Олімпіаді з програмування змагалося 56 команд, які представляли вищі навчальні заклади України, Угорщини та Естонії.

Переможцями олімпіади суддівська колегія визнала наступні команди:

• 1 місце – Flawless (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
  • 2 місце – LNU Penguins (Львівський національний університет імені Івана Франка) і ONU 1 2/3 (Одеський національний університет імені І.І. Мечникова).
  • 3 місце – SuperMario (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), DNU-Cifeidion (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара) і ZNTU_SetUp (Запорізький національний технічний університет).

Таким чином, головний кришталевий приз турніру «KPI-OPEN» цього року залишається в Києві – у команди Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Переможці і призери разом з дипломами відповідного ґатунку отримали цінні подарунки від спонсорів. А команди, які обійняли з сьомого по двадцять шосте місця включно, нагороджені дипломами «За високі досягнення».

Докладніше про розподіл місць і бали, які набрали учасники, можна дізнатися на офіційному сайті олімпіади «KPI-OPEN».

Ми щиро вітаємо учасників олімпіади, сподіваємося, що всі студенти в результаті отримали величезне задоволення і набули корисного досвіду. Ми бажаємо їм успішно застосувати свої знання в майбутній професійній діяльності!