В останній день березня 2021 р. Національний університет «Запорізька політехніка» з ініціативи завідувача кафедри загальноправових та політичних наук Арабаджієва Д.Ю. відвідала делегація з Болгарії. До складу делегації увійшли: Кирил Кіров, проректор Технічного університету-Варна і Гешо Любенов, заступник директора «Професійної школи комп'ютерного моделювання», директор групи компаній Турал.

Мета візиту: знайомство з університетом та обговорення питань співробітництва у сфері освіти та наукової діяльності.

Технічний університет-Варна було засновано у 1962 р. Це автономний заклад, що включає 4 факультети (компю'терно-автоматичний, електротехнічний, суднобудівний та факультет виробничої техніки і технологій) з 22 кафедрами, 2 коледжами та кафедрою математики та іноземних мов.

В університеті навчаються приблизно 5000 студентів денної та заочної форм навчання та аспірантів. Університет пропонує навчання за 24 бакалаврськими та 48 магістерськими програмами.

Гості відвідали музей Запорізької політехніки та зустрілися з керівництвом університету на чолі з першим проректором Гугніним Е.А. В зустрічі взяли участь проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності Наумик В.В. та керівник Центру інтернаціоналізації та міжнародного співробітництва Плинокос Д.Д. Були обговорені напрямки можливої співпраці в сфері науки і освіти, а також розвитку партнерських відносин між двома університетами. Співпраця між університетами буде сприяти створенню умов для подальшого розвитку міжнародної академічної мобільності студентів, аспірантів і викладачів, буде сприяти підвищенню якості освіти, розвитку міжкультурного обміну. Було запропоновано підписати рамковий договір про взаємовигідне співробітництво.

Таким чином наш університет навіть в складних умовах карантину у зв'язку з пандемією COVID-19, продовжує розвивати міжнародні зв'язки, пов'язані з курсом європейської інтеграції.

Відділ міжнародної діяльності та роботи з іноземними студентами