Ви є тут

Головна » Факультети » Гуманітарний

Кафедра міжнародних економічних відносин

Емблема кафедри «Міжнародні економічні відносини» НУ «Запорізька політехніка»

Кафедра «Міжнародні економічні відносини» (МЕВ)

Рік початку діяльності: 1995

Положення про кафедру

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.е.н., професор Прушківська Емілія Василівна

Спеціальності:

051 – «Економіка», освітньо-професійні програми:

«Міжнародна економіка та економічна безпека»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

292 – «Міжнародні економічні відносини», освітньо-професійні програми:

«Міжнародний бізнес»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 277-А
тел.: +380(61)7698253
e-mail: kafedra_mev@zntu.edu.ua

Кириченко Олексій Олександрович

Перший випуск кафедри МЕВ 1999 року. Отримав диплом фахівця з відзнакою. К.е.н., доцент, молодший науковий співробітник Економічного інституту Чеської академії наук (Прага, Чехія).

«Якщо я знаю, що знаю мало, я зроблю все можливе, щоб знати більше».

Кириченко Олексій Олександрович, випускник кафедри «Міжнародні економічні відносини» 1999 р. Пряма мова:

"Я представник самого першого випуску кафедри Міжнародних економічних відносин, випуску 1999 року. З тих пір, мої взаємовідносини з кафедрою ніколи не закінчувались. Мій життєвий шлях, професійне та особистісне зростання щільно пов’язані з кафедрою.

Як тоді, так і зараз, найбільш привабливою для себе я вважаю кар’єру науковця, дослідника. Тому, після закінчення університету, я залишився на кафедрі. Я починав асистентом, працював старшим викладачем, захистив дисертацію та доріс до доцента кафедри.

Завдяки знанням та навичкам, які я отримав під час навчання та роботи на кафедрі, я виборов стипендію найбільш престижної Програми академічних та наукових обмінів ім. Фулбрайта, отримав запрошення на навчання до закордонної докторантури та мав змогу пройти наукові стажування в найкращих університетах Бельгії, Великої Британії та Сполучених Штатів.

Це - мій власний досвід, він каже сам за себе. Але серед випускників я не виключення, а скоріше правило. Я присвятив кафедрі 13 років і за цей час зблизився з великою кількістю студентів, мав змогу спостерігати їх професійне зростання. Для мене, висновок очевидний - випускники кафедри завжди отримують те, до чого прагнуть найбільше.

Отже, сміливо йдіть до своїх цілей, не втрачайте мотивації, шукайте можливостей. Впевнений, що знання, вміння та навички, набуті за час навчання, стануть міцним фундаментом для вашої майбутньої та блискучої кар'єри".

 

Максименко Ірина Яківна

У 2001 р. закінчила ЗНТУ з відзнакою. К.е.н., доцент, доцент кафедри Обліку і оподаткування, доцент кафедри Міжнародних економічних відносин.

«На шляху до своєї мети перемагає не той, хто впадає у відчай і опускає руки, а хто відчайдушно діє навіть тоді, коли здається, що це не дає ніяких результатів».

Максименко Ірина Яківна, випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини» 2001р. Пряма мова:

"При виборі спеціальності я, в першу чергу, керувалась своїми інтересами і захопленнями тим, що по-справжньому мене приваблює. Такими речами були міжнародні відносини, політичні та економічні зв'язки держав світу, іноземні мови.

Фахівець з міжнародних економічних відносин – одна із тих професій, що найбільш повно відображають сучасну економіку та горизонти майбутнього, випереджають інші професії за швидкістю проникнення в ділову практику, адже знання в області світової економіки та міжнародних економічних відносин, навички ведення зовнішньоекономічних операцій, безумовно, потрібні не тільки у великих компаніях і організаціях, а й у малому та середньому бізнесі.

Міжнародні економічні відносини  - це безкрайні можливості для професійного розвитку незалежно від сектора економіки. МЕВ - це можливість «thinking out of box», без якого в сучасному світі складно досягти висот.

Для мене МЕВ - це вибір, зроблений серцем, який привів до мого особистісного успіху, за що я безмежно вдячна всім, хто був поруч протягом років навчання.

Міжнародні економічні відносини є перспективним та престижним напрямом в освітній сфері. Отримані знання та навички допоможуть майбутнім випускникам стати конкурентоспроможними не лише на вітчизняному, але й на міжнародному ринку праці".

 

Кашуба Юлія

"Just keep going. Не останавливайтесь. Продолжайте — снова и снова! "

"Ця фраза допомагає мені рухатись вперед! В ЗНТУ я вчилася з 1997 по 2002 рр. Коли після школи постало питання де мені далі здобувати освіту, то я особливо і не шукала альтернатив рідної alma mater.

Кваліфікація викладацького складу, повнота інформації, що подається, 100-річна історія ВНЗу - всі ці фактори вплинули на мій вибір. І я жодного разу не пошкодувала про це. Знання і навички, які я отримала на кафедрі міжнародних економічних відносин, допомогли мені досягнути тих успіхів, якими я зараз пишаюся.

Зараз я керую продажами Центральної регіональної дирекції одного з провідних банків України. У своїй роботі, у вирішенні питань, які регулярно виникають у процесі реалізації встановлених планів, я використовую той системний підхід та аналіз, якому мене навчили мої викладачі та наставники.

Саме тому усім майбутнім студентам - рекомендую продовжувати свою освіту у високотехнологічному, кваліфікованому, прекрасному и дружньому ЗНТУ (Запорізька Політехніка)!".

 

 

Лук'яненко Наталія Едуардівна

Рік закінчення навчання за спеціальністю МЕВ - 2002, викладач кафедри економічної теорії та підприємництва НУ «Запорізька політехніка» з 2002 року і до сьогодення.

«Роби добре-буде добре».

Лук’яненко Наталія Едуардівна, випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини» 2002 р. - "При виборі спеціальності я керувалась захопленням англійською  мовою та жагою до знань про інші країни. Ні на хвилину не пожалкувала про вибір спеціальності. Усі предмети були дуже цікаві, пізнавальні, актуальні. Викладачі – професійні, незабутні, улюблені, душевні, небайдужі до студентів.

МЕВ – завжди престижна спеціальність. Підготовка фахівця з міжнародних економічних відносин надає конкурентні переваги та широкі можливості вибору місця майбутнього працевлаштування, виходячи з власних бажань та наявної кон’юнктури на ринку праці. Робота в сфері міжнародних економічних відносин є перспективною, галузь має тенденцію до динамічного розвитку та об’єктивно-необмежуваного поля діяльності, яка передбачає постійність зв’язків в межах економічної, політичної та культурної співпраці з представниками інших країн світу".

 

Лазнева Ірина Олександрівна

Лазнева Ірина Олександрівна, кандидат наук, доцент кафедри Міжнародних економічних відносин, випускниця кафедри Міжнародних економічних відносин 2003 року - "Вважаю, що мета вищої освіти не стільки дати знання, скільки розвинути вміння. Протягом всього періоду  навчання через нас проходив величезний потік інформації. Але головним досягненням наших викладачів, на мій погляд, є те, що вони навчили нас правильно працювати з цією інформацією, знаходити і критично аналізувати її.

Втілення змісту навчання на кафедрі передбачає врахування вимог роботодавців та всі тенденції сучасного бізнес-середовища, що підтверджує конкурентоспроможність випускників спеціальності. Кафедра забезпечена необхідною  матеріально-технічною базою, високим рівнем кваліфікації науково-педагогічного персоналу та системою підготовки фахівців, яка заснована на студентоцентричному підході.

Безсумнівним плюсом спеціальності є обов’язкове вивчення 2 іноземних мов – англійської та німецької.

І я впевнена, куди б не завело життя випускника нашої кафедри, він буде завжди покладатися на знання і навички, набуті за ці роки".

 

Куц Андрій В'ячеславович

Куц Андрій, випускник кафедри Міжнародні економічні відносини, Гуманітарного факультету - 2004 року, кандидат юридичних наук. Пряма мова:

"Вважаю, що вибір навчатись на кафедрі «Міжнародні економічні відносини» на той час Запорізького національного технічного університету вплинув на подальший професійний розвиток, дав змогу застосувати отримані в Університеті знання на практиці.  Наразі працюю віце-президентом Запорізької торгово-промислової палати, де займаюсь реалізацією міжнародних проектів технічної допомоги бізнесу, сприяю виходу вітчизняних підприємств на зовнішні ринки.

Наразі в Запорізькій ТПП реалізується більше 10 міжнародних проєктів, серед них: Центр інформаційної підтримки бізнесу в рамках ініціативи EU4Business та за фінансової підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку; Центр підтримки експорту за сприяння проєкту ПРОМИС Уряду Канади, програми ПРООН. За останній час Палатою проведено більше 100 конгресно-форумних заходів, видано Абетку експортера, засновано кластер «Інжинірінг. Автоматизація. Машинобудування», де партнером виступає НУ «Запорізька Політехніка. Тож далі буде…".

 

Набокова Олена Ігорівна

Набокова Олена Ігорівна, у 2004 р. закінчила ЗНТУ з відзнакою. Президентка ГО «Українське жіноцтво». Тренерка, бізнес-консультантка, менторка, фасилітаторка, менеджерка проектів, спеціалістка з неформальної освіти.

«Чим би ти не займався в житті, керуйся простими правилами: будь чесним і сумлінним, люби свою справу, людей, які тебе оточують і свою країну.  І головне - не забувай бути щасливим».

"У наш Університет я прийшла з чітким розумінням, на яку саме спеціальність я хочу поступити.  Мій рік - перший, коли ця чудова і, на той момент, ще не зрозуміла спеціальність тільки стала можливою і для заочників.

Навчання було захоплюючим та цікавим.  Мені пощастило навчатися у прекрасних викладачів, які любили свої предмети і передавали цю любов нам, першопрохідникам-заочникам.

Після закінчення університету з відзнакою, я отримала не тільки диплом про вищу освіту. Я придбала досвід, знання, можливість комунікувати з прекрасними людьми.  А головне: мене навчили вчитися.  Надалі я ще буду проходити масу тренінгів, семінарів, конференцій та ретрітів.  Але, саме університет заклав в мені фундамент любові до навчання і здатність отримувати, аналізувати і систематизувати інформацію.

Наша спеціальність дає широку гаму можливостей.  Той багаж, яким володіє випускник, передбачає можливість реалізації себе в масі сфер і напрямків, від наукової діяльності до великого бізнесу.

Радію, що маю честь бути випускницею кращого Університету Запоріжжя".

 

Павлюк Тетяна Сергіївна

Павлюк Тетяна Сергіївна, у 2006 р. закінчила кафедру «Міжнародні економічні відносини» ЗНТУ з відзнакою, к.е.н., доцент кафедри Підприємництва, менеджменту організацій та логістики (ЗНУ).

«Не існує правильного чи неправильного вибору – існує вибір, який змінить нас».

Павлюк Тетяна Сергіівна, випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини»:

"Обираючи спеціальність, я не мала достатньої уяви про те, ким саме буду працювати в майбутньому. Мій вибір став неочікуваним як для мене, так і для моїх друзів. Захоплюючись іншими речами (журналістика, біологія), я почала вивчати міжнародні економічні відносини. Чому так? – Ця спеціальність на той час була досить нова та престижна. Роблячи вибір, я керувалась думками про майбутнє, про те, де я зможу отримати різнопланові знання, які зможу використовувати в різних сферах.

Розуміючи, що отримавши гарні знання з міжнародних економічних відносин, спеціаліст з МЕВ може працювати у міністерствах і відомствах України, у структурних підрозділах органів державної влади, обіймати посади у вітчизняних і іноземних фірмах і представництвах, у комерційних, банківських структурах, які працюють у сфері зовнішньополітичної діяльності, в міжнародних організаціях т. ін., я ризикнула і виграла. Отримала диплом з відзнакою, купу безцінного досвіду, знань, позитивних вражень та емоцій.

Не можу зараз сказати, що працюю за професією. Але я спеціаліст з міжнародних економічних відносини  - і це звучить круто, також я багато вмію, багато знаю.

Додам, що після отримання диплома з Міжнародних економічних відносин, я стала цікавитися політикою, дипломатією, світовими проблемами та досягненнями. Мені цікавий весь світ, та головне – розвиток нашої держави в ньому! Для мене міжнародні економічні відносини – це спеціальність, яка відкриває двері в світ, дає безліч нових можливостей та перспектив".

 

Вільнянська Юлія Олександрівна

Вільнянська Юлія Олександрівна, 2007 рік випуску, «Міжнародні економічні відносини». Сфера діяльності на поточний час: управління комерційною нерухомістю.

"«Alma Mater» - ось те всеосяжне поняття, яким в нашій родині завжди називали і називають «Машинку» починаючі з моїх дідусів та бабусь, які були дуже розвиненими та інтелігентними людьми!

Закінчуючи 28-у фізико-математичну гімназію міста Запоріжжя я абсолютно не мала сумнівів у тому, що буду вступати до Запорізького національного технічного університету. У 2002 році спеціальність Міжнародні економічні відносини вже набула популярності та дуже вдало посилювала вплив сильних шкільних педагогів на майбутніх студентів.

Прекрасне ставлення педагогічного складу найвищого професійного рівня, цікаві та прогресивні знання, повнота надання інформації – все це привласнювало мою увагу до навчання і змушувало зрозуміти усю відповідальність, яку покладатиме суспільство на майбутнього Спеціаліста.

Так, на сьогоднішній день, я можу сказати, що працюю за спеціальністю з 2008 року, а станом на 2019 рік закінчила магістратуру та отримала технічну освіту у галузі будівництва. Керуючі комерційними об’єктами, власниками яких є міжнародні компанії, я використовую ті знання, які в мене вклали наші Професори та набираю обертів, отримуючи власний досвід.

У 2019 році моя сім’я відзначила 25-річчя Туризму, який завжди був тісно пов’язаним із сімейним бізнесом, до якого я повернулася і на поточний час очолюю на рівні з моїм шановним старшим поколінням. Подорожуючі, ми довчили всією сім’єю англійську для можливості ведення переговорів та я вивела на достатній рівень іспанську. Отож, 100% можу сказати, що Міжнародні відносини неможливі без взаєморозуміння різних мов, чому також навчив Університет.

Я від щирого серця хочу побажати рідній ALMA MATER та її мудрим, розвинутим, щирим, захопленим своєю справою викладачам, професорам, усьому складу керівництва бути завжди на чолі освіти нових поколінь! Нехай Ваша сила, розум та мудрість продовжує бути дороговказом для тих, хто дійсно хоче вчитися та готовий зрозуміти дане і бути вдячним за таку важливу та інколи дуже тяжку працю!".

 

Петров Віталій Вікторович

Петров Віталій Вікторович, у 2008 році закінчив ЗНТУ, заступник директора з загальних питань ПрАТ "Волиньобленерго”.

“Ми можемо намагатися уникати робити вибір, нічого не роблячи, але це вже і є вибір...”.

Петров Віталій Вікторович, випускник кафедри «Міжнародні економічні відносини» 2008 року:

"Як багато всього сталося за ті п'ять років – це був період коли ми  дорослішали, розумнішали, раділи життю, але головне - навчилися самостійності, приймати рішення і відповідати за них. Як показав час - навчили нас добре, правильним речам і саме головне з душею!

На кафедрі МЕВ мене навчили глобально і критично мислити, це найголовніше, це той навик, з яким можна застосувати себе в будь-якій галузі. З самого першого курсу нас навчали бути цілеспрямованими і йти до своєї мети, якою б далекою вона не здавалась.

Для мене кафедра МЕВ - це в першу чергу вільний розвиток особистості. Не було закритої кімнати, я міг вивчати різносторонні напрямки з економічним нахилом, з поглибленим вивченням іноземних мов. МЕВ давало можливість стати більш широким спеціалістом і знайти своє призначення. Відмінно підготовлені викладачі допомагали тобі настільки, наскільки це потрібно, не пригнічуючи твоєї власної волі. Сама по собі світова економіка дозволяє подивитися на цей світ заново. Тут вчать, як розвивати і використовувати свої власні здібності і як вміло ними керувати.

Зараз я працюю не по професії, але МЕВ дало квиток в життя, яким я вважаю, що скористався. Основи знання були закладенні саме там, на кафедрі, а в подальшому були використані в роботі. Це той досвід, без якого не можливо було би все розпочати.

МЕВ - це один з кращих початків і гідний квиток в життя, якщо звичайно людина цим квитком користується!".

 

Кучер Євген Сергійович

Кучер Євген Сергійович, випускник кафедри «Міжнародні економічні відносини» 2008 р. Директор відділення АТ «КРЕДОБАНК» у м. Запоріжжя:

"Навчання на МЕВ приваблює перспективою цікавого навчання та майбутньою цікавою роботою. Очікування будуть на 100% виправдані, якщо докласти зусиль".

 

Нікітенко Олексій Миколайович

Нікітенко Олексій Миколайович у 2009 році закінчив ЗНТУ за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини" з відзнакою.

"Краще зробити й пошкодувати, ніж не зробити – і шкодувати".

Нікітенко Олексій Миколайович, випускник кафедри "Міжнародні економічні відносини" 2009 року:

"З самого дитинства я був впевненим, що стану підприємцем, тому вибір куди вступати був нелегким, адже потрібно було обрати спеціальність, яка б продовжила формувати специфічний  для підприємця і бізнесмена спосіб мислення. Обравши МЕВ, я на 100% вгадав і досягнув бажаного результату.

Я отримав різнобічні навички з багатьох економічних дисциплін, іноземних мов та інформатики, які використовую в своїй роботі щодня. На мій погляд, це дає суттєві конкурентні переваги, допомагаючи бачити кожну ситуацію з максимальної кількості кутів і спрощуючи прийняття рішень.

Спеціаліст з МЕВ завжди буде високо цінуватися на ринку праці через універсальність та знання у різних економічних та фінансових дисциплінах. При цьому дуже важливо, що навички випускника МЕВ відмінно підлаштовуються як під український, так і під міжнародний ринок.

Особисто я щиро вдячний рідній кафедрі за формування широкого економічного та бізнесового світогляду, та глибокого розуміння світових економічної та фінансової систем".

 

Кунцевич Юлія Олегівна

Кунцевич Юлія Олегівна, випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини», спеціалізація «Міжнародні фінанси» 2010 р. – диплом з відзнакою. Працевлаштування: Moody’s (2017-2019), Deloitte (2019-2020), Novartis (2020 – і по теперішній час) Прага, Чехія.

"Learn to wait. There's always time for everything".

"Коли я обирала спеціальність в університеті, я орієнтувалась на те, що я буду робити і ким би хотіла працювати після університету. Я вибрала МЕВ, бо це чудове поєднання англійської та економіки – дві необхідні речі для мого майбутнього.

Після МЕВ я поступила у Чехії на PhD в Економіці (кандидат економічних наук) і отримала ступінь у 2017 році. Я впевнена на сто відсотків, щоб без знань, отриманих у ЗНТУ, я би не змогла потрапити в чеський університет.

Для мене МЕВ – це можливість майбутнього  з гарними перспективами та  такою потрібною, та універсальною англійською мовою".

 

Тмур Вадим Євгенович

Тмур Вадим Євгенович, закінчив ЗНТУ у 2010 році за спеціальністю “Міжнародні економічні відносини”:

"При виборі спеціальності я намагався вибрати ту, яка буде мені по-перше цікава, по-друге, буде актуальною упродовж тривалого часу, та відкриє можливості для заробітку і кар’єрного зростання. На мою думку, це повинно було бути щось, шо зможе поєднати в собі англійську мову, економіку, та зв'язок з іншими країнами.

Фахівець з міжнародних економічних відносин – це сама та спеціалізація, яка поєднує в собі все вищезазначене і залишається актуальною і понині. Сучасні реалії є такими, що незалежно від того, яку професію ви оберете, вам доведеться розбиратись в економіці, мати хоча б базові знання про сучасну політичну ситуацію у світі, та вільно спілкуватись і читати англійською. Саме цьому вас навчать на МЕВ.

Пройшло вже більше 10 років з моменту, як я закінчив цю спеціальність, і я жодного разу не пожалів про те, що обрав вивчення МЕВ, так як навички, здобуті в процесі навчання, я використовую у своїй праці та в побуті щодня, за що я дуже вдячний всім викладачам, які навчали мене та ділилися не лише теоретичними знаннями але і практичним досвідом".

 

Гладій Андрій Львович

Гладій Андрій Львович, випускник кафедри "Міжнародні економічні відносини" Гуманітарного факультету ЗНТУ 2011 р., PhD у політичних науках, Icelandic Artic Cooperation Network, Ісландія, місто Акурейрі:

"Від самого дитинства я захоплювався географією – годинами сидів над різноманітними мапами, довідниками та енциклопедіями. Мене дивувала майже незліченна кількість країн, мов, культур. Тож, коли надійшов час зробити усвідомлене рішення щодо подальших стежок освіти та праці, мій щасливий вибір зупинився на спеціальності «Міжнародні економічні відносини» у Запорізькому національному технічному університеті.

Вже з перших занять в Університеті я усвідомив, що вибрана спеціальність є інноваційним поєднанням міцної теорії та перевіреної практики. Спеціальність «Міжнародні економічні відносини» базується на комплексі наук, котрі дозволяють крок за кроком відкривати та досліджувати багаторівневий системний устрій світу, дізнаватись про теоретичні засади стосунків між народами, їхні культурні та історичні особливості, засоби для ведення ділових переговорів, засвоювати суто практичні навички роботи з документами, а також відкрити для себе наукові методи дослідження міжнародних відносин, як окремої дисципліни.

Отримані в ЗНТУ якісна освіта, впевнений рівень знання англійської мови та справді глобальний погляд на світ з перспективи України, дозволили мені впевнено продовжити свою наукову діяльність у закордонних університетах. Тому у будь-яких своїх справах, котрі пов’язані з науковим та кар’єрним розвитком, я завжди пам’ятаю про свою Alma Mater та таку багатогранну, та перспективну спеціальність, як «Міжнародні економічні відносини», а також вдячний всім викладачам, котрі провели мене через цей цікавий освітній шлях".

 

Восковцов Костянтин

Костянтин Восковцов - закінчив університет  у 2015 році.  Отримав ступінь магістра ЗНТУ зі спеціальності "Міжнародні економічні відносини”. Працює у  "I-School Pro". На даний час працює у Китаї викладачем англійської мови.

 

Король Катерина Юріївна

Король Катерина Юріївна, в 2016 році отримала в ЗНТУ ступінь бакалавра з відзнакою за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». Після року перерви на вивчення нової іноземної мови, склала іспит і потрапила до найкращого економічного ВИШу Польщі – Варшавської Школи Економіки, де отримала ступінь магістра економіки. В даний момент живе у Варшаві та працює в фірмі, яка займається адмініструванням об’єктів жилої та нежилої (ТЦ, бізнес-центри) нерухомості.

 

Півень Антон

Півень Антон, у 2016 році отримав в ЗНТУ ступінь бакалавра з відзнакою за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини»:

"У цьому ж році я потрапив до Uniwersytet Warszawski (Варшавського університету) Польщі, де осягнув ступінь магістра економіки. В даний момент живу та працюю у Варшаві, в фірмі, що займається адмініструванням об’єктів жилої та нежилої (ТЦ, бізнес-центри) нерухомості.  Компанія JLL ( JONES LANG  LaSALLE Incorporated) Jones Lang LaSalle Incorporated (JLL) - глобальна компанія з комерційного обслуговування нерухомості, що базується у Великобританії, офіси розташовані у 280 країнах. Компанія також надає послуги з управління інвестиціями в усьому світі, включаючи послуги інституційним та роздрібним інвесторам, а також приватним особам з високим рівнем власного капіталу. Компанія займає 189 місце у рейтингу Fortune 500".

 

Попова Влада

Попова Влада, в 2016 році осягнула в ЗНТУ ступінь бакалавра з відзнакою за спеціальністю «Міжнародні економічні відносини». Після закінчення, склала іспит і потрапила до найкращого державного університету Uniwersytet Łódzki - Лодзинський університет (University of Lodz), де отримала ступінь магістра економіки. В даний момент живе та працює в Лодзі. Працює в компанії «Філліпс» - менеджером.

 

Ворушилова Ольга Сергіївна

Ворушилова Ольга Сергіївна у 2017 році закінчила ЗНТУ з відзнакою. Головний державний інспектор митного поста «Херсон - аеропорт» Чорноморської митниці Держмитслужби.

«У кожної людини повинні бути цілі та мрії. І той хто багато працює вже на шляху до здійснення мрій...».

Ворушилова Ольга Сергіївна,  випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини » 2017 року:

"При виборі спеціальності ще в школі, я знала на якій спеціальності я буду навчатися, але ще не знала в якому університеті. При вступі мій вибір випав на Запорізький національний технічний університет.

Міжнародні економічні відносини  - це контраст знань різних базових наук, які, на мою думку, необхідні кожному громадянину в сучасному житті. Економіка, іноземні мови, країнознавство та інші предмети, дають студенту опору для дорослого життя. МЕВ - це перспектива, знання та успішна робота".

 

Дерев'ягін Михайло Володимирович

Випускник кафедри "Міжнародні економічні відносини" 2019 року. Закінчив ЗНТУ з відзнакою. Економіст Управління по корпоративним правам та інвестиційним проектам.

"У досконалості нема меж...".

"Я вибрав міжнародні економічні відносини, тому що дана спеціальність дає максимально широкі можливості в майбутньому: спеціаліст МЕВ розбирається не тільки в питаннях економіки і економічних відносинах, але також в питаннях міжнародного публічного і приватного права, економічних відносинах, політичних і соціальних науках.

Майбутні фахівці МЕВ отримують глибокі знання з міжнародного та фінансового менеджменту, міжнародних фінансів, маркетингу, проблем міжнародних стратегій економічного розвитку, практичних методів управління зовнішньоекономічною діяльністю, що дозволяє в повній мірі реалізувати себе в професії. Також хочеться відзначити, що для випускників кафедри МЕВ відкриваються широкі перспективи можливого працевлаштування в: міжнародні та інвестиційні відділи банків; спільні та іноземні підприємства; страхові компанії; відділи зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних, спільних і іноземних підприємств; органи регулювання економіки на рівні держави і регіону; іноземні представництва компаній України, всіх форм власності".

 

Коломоєць Катерина В'ячеславівна

Коломоєць Катерина В'ячеславівна в 2019 році отримала ступінь магістра з відзнакою за спеціальністю «Міжнародний бізнес», кафедра Міжнародні економічні відносини, ЗНТУ. Спеціаліст з продажу по Україні та Ближньому Закордону  ПрАТ «Дніпроспецсталь».

«Якщо ти хочеш чогось досягти, щодня знаходь речі в яких ти не досконалий та виправляй це...».

Коломоєць Катерина В'ячеславівна, випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини» 2019 року:

"У реаліях сьогодення, міжнародні економічні відносини – є невід’ємною складовою функціонування будь-якого успішного бізнесу, без якої стає неможливим подальший розвиток регіонального маркету.

Керуючись цим, мною була обрана багатопрофільна спеціальність Міжнародні економічні відносини, яка надала мені змогу працювати у будь-якій сфері діяльності суспільства. Що, в свою чергу, завдяки професіоналізму та ерудованості фахівців кафедри МЕВ,  дало мені гідне теоретичне та практичне підґрунтя для досягнення в подальшому рівня спеціаліста в найрозвинутішому форматі взаємодії  міжнародного бізнесу –  B2B.

За профільністю спеціальності МЕВ майбутнє, адже світовий ринок ГМК, виробничих та споживчих товарів, праці та ін. з кожним днем стає більш глобальним і потребує професіоналів сфери «Міжнародний бізнес".

 

Полівода Ольга Валеріївна

Полівода Ольга Валеріївна в 2019 році отримала ступінь магістра з відзнакою за спеціальністю «Міжнародний бізнес», кафедра Міжнародних економічних відносин, ЗНТУ. Спеціаліст із закупівлі імпорту Управління закупівель ПрАТ «Дніпроспецсталь».

«Коли чого-небудь сильно забажаєш, весь Всесвіт буде сприяти тому, щоб твоя мрія збулась...».

Полівода Ольга Валеріївна, випускниця кафедри «Міжнародні економічні відносини» 2019 року:

"З кожним днем Україна стає все ближче до Заходу на всіх рівнях відносин, у тому числі й економічних. Левова частка цих кроків здійснюється саме завдяки кваліфікованим спеціалістам з міжнародних економічних відносин.

Саме тому, мною була обрана одна із найперспективніших профільних спеціальностей майбутнього. Завдяки отриманим теоретичним знанням та практичним навичкам на кафедрі «Міжнародні економічні відносини», сьогодня я маю можливість забезпечувати одне з найбільших промислових підприємств у м. Запоріжжя необхідними для виробництва матеріалами з усіх куточків світу за зовнішньоекономічними контрактами.

Спеціальність міжнародні економічні відносини є однією з найперспективніших напрямів розвитку сьогодення та дозволяє використовувати отримані знання у будь-якій сфері бізнесу".

 

 

 Відбувся захист КДМР - 2022!!!

Demo

Атестація здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня за ОП «Міжнародний бізнес», спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» галузі знань 29 «Міжнародні відносини» відбувалася у формі кваліфікаційної дипломної магістерської роботи з публічним захистом (демонстрацією), що відповідає стандартам вищої освіти.

КДМР виконані на актуальні теми, містять елементи наукової новизни, практичні рекомендації та узагальнюючі висновки. Тексти кваліфікаційних робіт свідчать про здатність до абстрактного, креативного, критичного мислення здобувачів вищої освіти, а також до аналізу й синтезу на основі логічних аргументів та перевірених фактів, що свідчить про належний рівень підготовки фахівців кафедрою «Міжнародні економічні відносини». Всі роботи перевірені на плагіат Unicheck та Strike Plagiarism та відповідають визначеному нормативу НУ «Запорізька політехніка» унікальності текстів. Всі роботи загружено в систему MOODLE.

Захист відбувся в системі ZOOM – 13 студентів + 2 студента офлайн. Під час захисту студенти демонстрували високий рівень компетентностей у галузі міжнародного бізнесу та міжнародних економічних відносин, уміння застосовувати теоретичні знання на практиці. Переважна більшість здобувачів вищої освіти під час підготовки магістерських робіт використовувала сучасні інформаційні технології, а на захисті усі студенти використовували презентаційний матеріал. Рецензії на дипломні роботи надані провідними фахівцями-практиками та вченими. Рекомендації до аспірантури отримали 3 (три) студента.

 

 Стажування Єлизавети Коваленко!!!

Demo

Зараз, одна з найкращих студентів спеціальності 292 міжнародних економічних відносин, Коваленко Єлизавета проходить стажування в організаційному підрозділі Strategy & China Development Association, який займається стратегічним плануванням, інноваційними розробками, налагоджує комунікацію зі своїми найсерйознішими партнерами, що займають левову частку їх зовнішньоекономічної діяльності, а саме – КНР. У своїй сфері роботи вона відповідає за управління стратегічними проектами в мережі розвитку для проектування системної інженерії рівня 0, дослідження кон’юнктури світового ринку легкових автомобілів (як на ДВЗ, так і електрокарів), а також за оформлення документів для прийняття рішень.

Необхідна професійна база, отримана під час вивчення таких освітніх компонент як «Міжнародний бізнес», «Міжнародна торгівля» та «Глобальний маркетинг», володіння іноземними мовами, а також можливість виконання індивідуальних завдань та проектів, що повністю відповідали її інтересам та захопленням, таких як аналіз кон'юнктури світового ринку електромобілів (освітня компонента «Кон’юнктура світових товарних ринків»), розробка маркетингового плану для всесвітньовідомої компанії Tesla (освітня компонента «Глобальний маркетинг»), створення інвестиційного паспорта Китайської Народної Республіки (освітня компонента «Кон’юнктура світових товарних ринків») – стали свого роду бустером, що «змушував включати» критичне мислення, розкрив Єлизавету як особистість, виявивши її сильні сторони та можливості, які в результаті привели її на стажування в один з найбільших автомобільних концернів світу.

 

 Підбиваємо підсумки вступної кампанії 2022 року!!!

Demo

Вступна кампанія в цьому році була дуже складною у зв’язку з повномасштабним російським  вторгненням, воєнним станом, окупацією 73% Запорізької області, обстрілами, повітряними тривогами і взагалі загрозами для життя. Ця ситуація вплинула на деякі фактори і умови вступу, мала свої особливості, винятки і терміни. Але навіть у цих складних умовах доводилось проводити набір абітурієнтів на навчання в Запорізькій політехніці, а саме на кафедрі міжнародних економічних відносин,  адже саме зараз ми повинні дбати про майбутнє нашої освіти і нашої країни. В цьому році окрім спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» (ОПП «Міжнародний бізнес») кафедра спромоглась відкрити нову спеціальність 051 «Економіка» (ОПП «Міжнародна економіка та економічна безпека»).

За підсумками набору студентів у цьому році ми маємо такі результати:

Бакалаврів зі спеціальності 051 «Економіка» (ОПП «Міжнародна економіка та економічна безпека») - 4, з них 2 - бюджет, зі спеціальності  292 «Міжнародні економічні відносини» (ОПП «Міжнародний бізнес») - 18, з них 8 - бюджет;

Магістрів  зі спеціальності  292 «Міжнародні економічні відносини» - 16, з них 4 - бюджет.

 

 Щиро вітаємо Єлизавету Коваленко!!!

Demo

Вітаємо  Єлизавету Коваленко,  яка  здобула перемогу у конкурсі «Студент року – 2022» у номінації «Студент – вчений року», що проходив 17 листопада 2022 р. у Національному університеті «Запорізька політехніка».  Це є результатом постійної наполегливої праці, починаючи з першого курсу. Вона активно брала участь в міжнародних конференціях та підготувала  6 тез на актуальні теми, 2 з яких англійською мовою. Також посіла перше місце на І (вузівському) етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (секція «Управління та адміністрування, міжнародні економічні відносини») із науковою роботою за темою «Розвиток молодіжного підприємництва: досвід країн ЄС» (2021/2022 н.р.). Досвід публічних виступів допоміг їй здобути перемогу у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, що проходив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у 2019 р..

 

 Шановні колеги!!!

Demo

Сьогодні наш університет відзначає річницю!
Запорізька політехніка - це енергійний, відкритий, прогресивний колектив викладачів та студентів. Ми дивимось у майбутнє.
Бажаємо кожному не зупинятися на досягнутому і продовжити нашу спільну працю заради майбутнього.
Вітаємо всіх зі святом, з річницею нашої альма-матер!

 

 

 Шановні Освітяни!!!

Demo

Щиро вітаємо із нашим професійним святом!
Бажаємо вам невичерпної енергії, нехай наша праця й надалі допомагає молоді відкривати скарбницю знань, мудрості, науки, набувати професійних компетентностей!
Від щирого серця бажаємо здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні!
Усе буде УКРАЇНА і ми скоро усі, завдячуючи ЗСУ, повернемося в аудиторії до улюбленої праці!
 

 

Щиро вітаємо Прушківську Емілію Василівну з отриманням Подяки!!!

Demo

Колектив кафедри щиро вітає завідувачку кафедри «Міжнародні економічні відносини» Емілію Прушківську  з отриманням Подяки від Міністерства освіти і науки України!
Подяка за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.
Бажаємо й надалі очільнику кафедри професійного розвитку, натхнення та творчих здобутків, нових проєктів,  успіхів в подальшій роботі та відбудові Запорізького краю й України!

 

 

 Дорогі ПЕРШОКУРСНИКИ - 2022!!!

Demo

Вітаємо вас у великій родині кафедри «Міжнародних економічних відносин» Національного університету «Запорізька політехніка»!
Ви починаєте навчання у нелегкий час для нашої країни та для вас особисто, але ПЕРЕМОГА України над агресором буде обов’язково!
Для вас настає новий життєвий етап, який спрямований на отримання спеціальності та набуття певних компетентностей в галузі міжнародних відносин та економіки. Цей період життя має бути наповнений цікавими зустрічами та новими знайомствами, науковими відкриттями та досягненнями. Воєнний стан вносить свої корективи в повсякденне життя та навчання, але колектив кафедри впевнений, що перший рік в університеті стане відправною точкою до підкорення нових вершин! Незалежно від будь-яких викликів, бажаємо вам невичерпної енергії та творчих здобутків, щоб кожен зміг реалізувати свій потенціал в нашому навчальному закладі та доклав зусиль у відбудові України!

 

 

 Увага! ОПП "Міжнародна економіка та економічна безпека" - затверджена!!!

Demo

На засіданні вченої ради НУ "Запорізька політехніка" 27 травня 2022р. було затверджено ОПП «Міжнародна економіка та економічна безпека» першого та другого рівня вищої освіти за спеціальністю 051 "Економіка", галузі знань 05 "Соціальні та поведінкові науки".  
Дякуємо колегам та стейкхолдерам за плідну та результативну роботу! Працюємо далі задля ПЕРЕМОГИ та розбудови УКРАЇНИ!
 
 
 
 

 Шановні викладачі, аспіранти, студенти, стейкхолдери та співробітники НУ "ЗП"!!!

Demo

У форматі онлайн 20.04.21р. відбулося розширене засідання кафедри Міжнародні економічні відносини. Разом із деканом факультету, викладачами забезпечуючих кафедр, роботодавцями, студентами обговорювалася освітньо-професійна програма «Міжнародний бізнес» за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» освітнього рівня бакалавр та магістр.
Було сфокусовано увагу на особливостях програми в умовах геополітичних змін та ролі України в сучасних реаліях. Внесено зміни до освітніх компонент, які актуалізують освітню програму, а також підкреслено важливість розширення викладання дисциплін англійською мовою.
Для усіх бажаючих долучитися до вдосконалення ОП «Міжнародний бізнес», пропонуємо документ у PDF-форматі, який розміщений нижче, а пропозиції та зауваження надсилати на електронну адресу кафедри: kafedra_mev@zntu.edu.ua.

 

 Колектив кафедри МЕВ щиро вітає усіх зі світлим святом Воскресіння Христового!!!

Demo

Цьогоріч Великдень ми зустрічаємо під час неймовірних випробувань жорстокою війною, яку вероломно почала проти нашої держави країна-агресор. Тож нехай у ці дні Господь оберігає і захищає нашу рідну Україну, наші рідні міста, життя кожного українця.
Хай Боже благословення завжди буде з нами, українцями, нехай Господь дарує нам свою безмежну любов, надію й незламну віру в перемогу!
Дорогі друзі, ці Великодні дні нагадують нам про вічні істини та християнські цінності. Тож нехай наші помисли завжди будуть чистими, серця сповнені милосердя й щирої любові до ближнього, а душі відкритими для добра.
Бажаємо перемоги та мирного неба над Україною! Здоров’я, миру, злагоди, спокою та благополуччя кожній родині! І нехай всіляка біда обходить нас стороною!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

 ДО ОБГОВОРЕННЯ!!!

Demo

ОП «МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА», освітній рівень бакалавр та магістр.
Реалії економічного буття потребують підготовки фахівців з економіки, які володіють сучасним економічним мисленням, теоретичними знаннями і практичними навичками, здатних виявляти проблеми функціонування міжнародної економічної системи в цілому та приймати обґрунтовані управлінські рішення щодо конкретних суб’єктів міжнародних економічних відносин в контексті національної економічної безпеки.
25 березня 2022 року на засіданні кафедри науково-педагогічні працівники обговорили запровадження нової освітньої програми «Міжнародна економіка та економічна безпека» за спеціальністю 051 «Економіка» для першого (бакалаврського)  та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.
Члени кафедри прийняли за основу навчальний план ОПП «Міжнародна економіка та економічна безпека».  
Затвердили гарантом освітньої програми для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцента кафедри МЕВ, кандидата економічних наук Козицьку Галину Валентинівну. 
Затвердили гарантом освітньої програми для другого (магістерського) рівня вищої освіти професора кафедри МЕВ, доктора економічних наук Антонюк Катерину Іванівну.
Для  обговорення ОПП «Міжнародна економіка та економічна безпека» розміщено в PDF-файлах нижче.
Пропозиції та зауваження надсилати на електронну адресу кафедри МЕВ: kafedra_mev@zntu.edu.ua.
УВАГА! ОНОВЛЕНА ТА ВДОСКОНАЛЕНА версія ОПП "Міжнародна економіка та економічна безпека" з врахуванням усіх зауважень та пропозицій розташована за наступними посиланнями:

 

 УВАГА!!!

Demo

У зв’язку з військовим вторгненням РФ на територію суверенної України та запровадженням з 05:30 24 лютого 2022 року воєнного стану, навчання в НУ «Запорізька політехніка» переводиться в режим on-line.
Просимо всіх слідкувати за наказами та розпорядженнями адміністрації вузу. Студентам налагодити та тримати комунікативний зв'язок із старостами, кураторами, деканатом.
Також наголошуємо на проханні МОНУ: бути уважними та критичними до інформаційних повідомлень у Telegram-каналах, електронній пошті та популярних месенджерах. Слідкуйте за інформацією на офіційних ресурсах державних органів влади України та не ігноруйте рекомендації.
Гуртуємося, працюємо, ПЕРЕМАГАЄМО!
УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!

 

 Розпочинаємо другий семестр 2021-2022 навчального року!!!

Demo

26 січня розпочалися заняття другого весняного семестру навчального року 2021-2022. Студенти з радістю сприйняли звістку, що заняття проводяться в режимі of-line, оскільки даний формат наповнює студентське життя цікавими зустрічами, спілкуванням з друзями, незабутніми враженнями. Ті, хто з поважних причин не зміг завітати до аудиторій, можуть приєднатися до освітнього процесу на платформах Zoom, Skype, Google Meet.
Розклад занять та консультацій викладачів у другому семестрі можна узнати у розділі сайту - "Розклад занять, консультацій та іспитів кафедри міжнародних економічних відносин", який розташований нижче.
Успіхів нам та активної плідної співпраці!

 

 З Новим роком та Різдвом Христовим 2022!!!

Demo

З найтеплішими почуттями вітаємо вас із наступаючим 2022 роком та Різдвом Христовим!
Новорічні свята улюблені всіма! Вони дарують нові надії, приносять приємні враження, зближують людей, роблять їх добрішими і чуйнішими. У кожного з нас із цими святами пов'язані світлі спогади дитинства, надії на добрі зміни. Рік, що минає, був насичений важливими подіями і непростими випробуваннями, особливо для першокурсників. Найактуальніші питання нам ще належить вирішити.
Всі ми хочемо бачити наш університет конкурентоспроможним, успішним, динамічно розвинутим. Наше спільне завдання наступного року – гідно здійснити низку внутрішніх реформ.
І ми це зробимо!

 

 Завершився успішний захист дипломних магістерських робіт на кафедрі МЕВ!!!

Demo

Відбувся захист кваліфікаційних дипломних магістерських робіт за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини» освітньої програми «Міжнародний бізнес». 
Магістерська робота – це підсумок теоретичної та практичної підготовки здобувачів освіти з елементами дослідництва та інновацій. Слід зазначити, що всі представлені до захисту роботи були виконані на високому професійному рівні, мають практичну значущість та спрямовані на розв’язання актуальних проблем сучасних міжнародних економічних відносин, зокрема за напрямами:
  • модифікація міжнародного бізнесу під впливом глобальних проблем та діджиталізації бізнес-процесів;
  • розвиток європейського підприємництва в контексті синергії цифрової, циркулярної та соціальної економіки;
  • вплив глобалізації на ринки соціального підприємництва  та медичних послуг;
  • зовнішньо-економічна діяльність підприємств;
  • маркетингова діяльність суб’єктів міжнародного бізнесу;
  • вирішення проблем молодіжної зайнятості в країнах ЄС  тощо. 
Усі магістерські роботи пройшли перевірку на плагіат, мають високий ступінь оригінальності та  отримали позитивні рецензії фахівців-практиків.
Під час захисту кваліфікаційних дипломних магістерських робіт здобувачі презентували результати власних досліджень за обраними темами, застосовуючи сучасні наукові підходи, що дало можливість встановити теоретичний та практичний рівень володіння матеріалом. На особливу увагу заслуговують доповіді Щербанюк Анни, Некрасова Юрія, Дворника Максима, Родрігеса Альфреда,  Бондарєва Андрія, Мешавех Леіса.
Кафедра міжнародних економічних відносин вітає наших випускників зі здобуттям кваліфікації магістра, зичить успішного професійного визнання, кар'єрного зростання та втілення у життя найамбітніших планів!

 

 Стартував захист дипломних магістерських робіт!!!

Demo

12 грудня 2021 р. стартував захист дипломних магістерських робіт на кафедрі «Міжнародні економічні відносини». Перший цикл проєктів, представлених на захист, був присвячений актуальним питанням модифікації міжнародного бізнесу, у тому числі у формі експортно-імпортної діяльності, під впливом глобальних проблем, функціонуванню ринку медичних послуг в глобальному середовищі, проблемам розвитку соціального підприємництва, врахуванню соціокультурних чинників при розробленні стратегій міжнародних компаній.
Вітаємо магістрантів з одержаними результатами та бажаємо подальших успіхів та здобутків на професійному шляху та в особистому житті! 
Окрема подяка голові ДАК Куцу Андрію В'ячеславовичу, віце-президенту ЗТПП, випускнику нашої кафедри за присутність, влучні питання та інтерес до представлених робіт.

 

 Запорізький міжнародний екологічний форум "ЕкоФорум - 2021"!!!

Demo

Минулого тижня викладачі та студенти кафедри "Міжнародні економічні відносини" НУ"ЗП" відвідали V Запорізький міжнародний екологічний форум «ЕкоФорум 2021», який проходив 14-16 жовтня у виставковому комплексі «Козак-палац». Щиро радіємо допитливості, екологічній свідомості, критичному мисленню здобувачів вищої освіти за нашою спеціальністю!
Впевнені, що поєднання навчання, наукового пошуку та знання практичних аспектів функціоннування бізнесу в умовах глобальних викликів сприятиме формуванню фахових компетентностей та успішній професійній реалізації в майбутньому!

 

 Шановні колеги! 12-13 жовтня відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція!!!

Demo

Роки йдуть, тренди змінюють, а традиції ЖИВУТЬ!
12 -13 жовтня відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Генерування інновацій інклюзивного розвитку: національний, регіональний, глобальний вимір» в межах проекту Economic Fundamentals Initiative та БО БФ Центр вільної економіки імені Кахі Бендукідзе «Економіка здорового глузду».
Тематика наукової конференції є для наукової спільноти нагодою осмислити та проаналізувати набутий досвід і з урахуванням сучасних реалій та суперечностей розвитку, науково обґрунтувати перспективи інклюзивного розвитку національної економіки та інноваційних процесів на національному, регіональному та глобальному рівні, зробити внесок у справу збагачення концептуального потенціалу економічної науки.
Конференція проходила у формі онлайн, офлайн та заочній. Зареєстровано 170 учасників. В роботі прийняли участь вчені із багатьох вишів України, а також зарубіжні вчені із Болгарії, США, Чехії, Словакії, Польщі, Таджикистану та інших країн. 
З привітальним словом учасників конференції від адмістрації Національного університету “Запорізька політехніка» виступили проректори Валерій Наумик та Віктор Грешта.
Дякуємо активним учасникам та організаторам конференції за змістовні доповіді, цікаві дискусії, оригінальні рекомендації щодо рішення конференції, дизайн та аромат нашої «Хризантемної конференції» - це символічна назва конфереції.
Зокрема, Андрію Куцу, Катерині Антонюк, Юрію Пилипенко, Дмитру Антонюку, Петру Гудзю, Галині Козицькій, Олені Губарь,Тетяні Пуліній, Олені Лищенко, Світлані Шаровій, Аллі Панковій, Наталії Венгерській, Юлії Набатовій, Олексію Кириченко, Олені Чумак, Вікторії Бабенко, Анні Переверзєвій, Олені Ніколенко, кафедрі міжнародних економічних відносин НУ "Запорізька політехніка", а також усім тим, хто завжди поруч та діє задля розвитку національної науки й освіти!

 

 Шановні ПЕРШОКУРСНИКИ - 2021!!!

Demo

Щиро вітаємо вас зі вступом на спеціальність 292 Міжнародні економічні відносини ОП "Міжнародний бізнес"!
Відсьогодні ви – повноправні члени великої спільноти студентів НУ «Запорізька політехніка»! На вас чекає цікаве і насичене студентське життя, і лише від ваших прагнень залежить, якими будуть ці роки і чого ви досягнете в майбутньому.
Хотілося б, щоб ви вийшли зі стін кафедри не лише конкурентоспроможними фахівцями, а й успішними людьми, патріотами своєї Держави!
Працюйте наполегливо, адже попереду екзамени і заліки, які поставить вам життя, тож ваші зусилля обов’язково принесуть користь і країні, і вашій родині.
Не витрачайте марно дорогоцінний час, друзі! Студентські роки мають стати часом інтелектуального росту, становлення особистості, розкриття творчого потенціалу, часом закоханості та яскравих вражень, що будуть супроводжувати вас все життя. Сподіваємось, в університеті ви знайдете справжніх друзів і однодумців.
Щасливих вам студентських років!

 

 Шановні викладачі, аспіранти, студенти та співробітники НУ "ЗП"!!! Акредитацію пройдено!!!

Demo

Натхненно та приємно розпочали навчальний 2021-2022 рік викладачі та студенти кафедри Міжнародних економічних відносин НУ «Запорізька політехніка»!
Усіх вітаємо та успіхів бажаємо!
Сил та наснаги додає Сертифікат про акредитацію освітньої програми, який ми отримали від Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти! Це визнання нашої ФАХОВОСТІ!
Щира вдячність зовнішнім стейкхолдерам - Дмитру Антонюку, Катерині Бандуровській, Олегу Шпиковському, Сергію Погребному, Юрію Пилипенко; внутрішнім стейкхолдерам - Віктору Грешті, Миколі Дєдкову, Сергію Яримбашу, Володимиру Бахрушину - за співпрацю та конструктивну роботу під час акредитації ОП «Міжнародний бізнес».
Велика вдячність випускникам кафедри МЕВ - Олексію Кириченко, Андрію Куцу, Ірині Лазневої - гаранту ОП "Міжнародний бізнес", Ірині Максименко, Дмитру Плинокосу, Олені Набокової, Кашубі Юлії, Вільнянській Юлії, Коломоєць Катерині, Михайлу Дерев’ягіну, Варнавському Олександру - за позитивні відгуки та рекомендації!
За професіоналізм, тактовність, конструктивізм щира вдячність експертам - Олені Сталинській, Ганні Гориній. Отриманий досвід в процесі роботи акредитаційної комісії сприятиме покращенню освітнього процесу, наукової діяльності, інтернаціоналізації освіти.
Подяка всім викладачам кафедри МЕВ та забезпечуючих кафедр за високий професіоналізм, компетентності, любов до справи! Ми з Вами робимо важливий внесок у розбудову української державності - сприяємо покращенню якості вищої освіти, становленню інтелектуальної й культурної нації!

 

 Шановні викладачі, аспіранти, студенти та співробітники НУ "ЗП"! На кафедрі «Міжнародні економічні відносини» відбувся захист дипломних магістерських робіт!

Demo

З 17 по 19 грудня 2020 року на кафедрі «Міжнародні економічні відносини» відбувся захист дипломних магістерських робіт зі спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини», за освітньою програмою «Міжнародний бізнес».

Колектив кафедри щиро вітає випускників освітньої програми «Міжнародний бізнес» з успішним захистом та здобуттям освітнього ступеня «Магістр». Дякуємо Вам, що ви були у нас, такі креативні, енергійні, творчі, що надихали нас до праці. Бажаємо Вам реалізуватись як особистості, зростати професійно, а також натхнення, наполегливості, невичерпної енергії, життєвої мудрості та успішного працевлаштування за фахом!

 

«Студентоцентроване навчання як сучасна парадигма вищої освіти»...

Demo

У жовтні 2020 року відбувся круглий стіл на тему «Студентоцентроване навчання як сучасна парадигма вищої освіти» в якому взяли участь студенти та викладачі кафедри «Міжнародні економічні відносини». Після обміну думками та побажаннями були визначені напрями удосконалення освітньо-професійної програми; очікуванні компетентності; пріоритетні технології та інновації, що використовуватимуться в навчальному процесі.

 

 

Шановні викладачі, аспіранти, студенти та співробітники НУ "ЗП"!

КАФЕДРУ МЕВ ВІТАЮТЬ ВИПУСКНИКИ!!!

Demo

Славетні наші випускники, які співпрацювали з кафедрою МЕВ протягом 2017-2018 та 2018-2019 навчальних років!

Кириченко О.О. -  випускник кафедри 1999 р., який працює науковим співробітником та докторантом в Інституті економіки Чеської Академії  Наук в м. Прага, викладав у нашому вузі курс лекцій.

В осінньому семестрі 2017-2018 н.р., за підтримки гранта на викладання Програми і підготовки викладачів Центру Економічних досліджень і післядипломної освіти, був проведений курс лекцій  з дисциплін: «Практичний аналіз даних» та «Прикладний економетричний аналіз».

В весняному  семестрі 2018-2019 н.р., з 04.03.2019 р. по 10.04.2019 р., був прочитан курс лекцій для студентів та усіх бажаючих з «Практичного аналізу даних» та «Прикладного економетричного аналізу» за  волонтерською програмою Карлового університету та Центру Економічних досліджень і післядипломної освіти Чеської Академії Наук, Інституту економіки.

 

Demo

Успіх будь-якого емпіричного дослідження суттєво залежить від наявності відповідних даних. Саме це і визначає мету навчальної дисципліни “Практичний аналіз даних”.

Дисципліна розроблена для ознайомлення студентів з природою, джерелами та обмеженнями економічних даних, а також з основними інструментами та методами, які використовуються для аналізу та підготовки даних, для подальшого емпіричного аналізу. Таким чином, ця дисципліна закладає засади для вивчення наступної  дисципліни в запропонованій послідовності.

 

Demo

Навчальна дисципліна “Прикладний економетричний аналіз” починається там, де завершується курс “Практичний аналіз даних”. Тепер, коли студенти навчилися  трансформувати вхідні необроблені дані у такі, на основі яких можна проводити емпіричні дослідження, наступним етапом буде кількісна оцінка відповідних параметрів моделі, перевірка статистичних гіпотез та інтерпретація отриманих результатів, тобто повномасштабний економетричний аналіз. Таким чином, метою другої навчальної дисципліни є забезпечення учнів необхідними знаннями та напрацювання відповідних практичних навичок.

Підібраний теоретичний матеріал дозволив викладачу застосувати цікаві прийоми розповіді, характеристики, пояснення, коментування та зберегти стійку увагу слухачів протягом всіх занять. Кириченко О.О. вміло поєднав елементи бесіди з мультимедійною презентацією, що дало можливість глибоко розкрити тему лекцій. Окрім того, він постійно залучав студентів до прийняття активної участі у заняттях, акцентуючи увагу на використанні сучасних інформаційних систем і технологій відповідно до їх майбутньої професії.

Заняття були проведені на високому навчально-методичному рівні й одержали схвальні відгуки, зокрема відзначено професіоналізм та вміння зосередити увагу слухачів на головних положеннях матеріалу лекцій, створити творчу та робочу атмосферу.

 

 

 Міжнародна мобільність!

Demo

Завдяки знанням та компетентностям, які отримали під час навчання за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини", після здобуття ступеня бакалавра та магістра, наші випускники  продовжують навчання у навчальних закладах світу.  Адже це надає можливість:

  • долучитися  до останніх досягнень в різних галузях та рухатися далі, шляхом саморозвитку;
  • отримати практичний досвід застосування своїх знань на міжнародному ринку праці та навчитися нового у інших;
  • подорожувати та знайомитися з іншими країнами, їх культурою та інституціями, розуміння ментальності;
  • розширення власних горизонтів;
  • нові знайомства, стосунки, ділові та особисті контакти;
  • переоцінка та зміна якості власного життя.

Demo

Король Катерина, Попова Владислава, Півень Антон, Цимбал Юлія, Кунцевич Юлія, Гладій Андрій, Васецький Олександр, Сулім Олена, Артем Артамонов, Туліна Світлана, Міхеєва Анна, які продовжили навчання у провідних закладах США, Канади, Ісландії, Польщі, Чехії, Бельгії.

Пишаємося нашими випускниками, які прагнуть власного розвитку та не зупиняються на досягнутому!

 

 

До уваги викладачів, аспірантів, студентів та співробітників НУ "ЗП"!

КАФЕДРІ МЕВ - 25 РОКІВ!!!

Demo

14 вересня 2020 року відбулося святкування Дня народження кафедри міжнародних економічних відносин. Історія кафедри міжнародних економічних відносин бере свій початок з 1995 р., коли із складу кафедри менеджменту факультету економіки і управління відокремилася кафедра МЕВ. Метою кафедри була підготовка фахівців високої кваліфікації, які могли б здійснювати управління та керівництво зовнішньоекономічною діяльністю підприємств, установ й організацій різних форм власності для національного та регіонального рівня, зокрема й для Запорізького регіону.

 

Demo

Це єдина кафедра в регіоні, яка здійснює фахову підготовку економістів - міжнародників у галузі 29 міжнародні відносини. Наша кафедра підготувала понад 2,5 тис. фахівців, які працюють в межах регіону, національної економіки та багатьох країнах світу (Америка, Канада, Австралія, Китай, Чехія, Польща, Німеччина, та інші). Випускники кафедри працюють в міжнародних компаніях та організаціях, банках, страхових та інвестиційних компаніях, на підприємствах усіх галузей економіки, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Фахову підготовку забезпечують викладачі високої компетентності. Здобувачі вищої освіти вивчають дві іноземні мови.

 

Demo

На святкування 25-річчя кафедри були запрошені - в.о. ректора Бєліков С.Б., проректори НУ «Запорізька політехніка», представники Запорізької обласної державної адміністрації, зокрема начальник Управління зовнішніх зносин та ЗЕД - Бойко Артур Юрійович, представники Запорізької торгово-промислової палати: віце-президент Антонюк Дмитро Анатолійович та віце-президент й випускник кафедри МЕВ Куц Андрій В’ячеславович. Роботодавці: АО «Мотор Січ», ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Дніпроспецсталь», АТ «Альфа-Банк», Компанія «Klion Group», та ін.

 

Demo

Випускники кафедри минулих літ: Куценко Владислав - апарат Верховної Ради України, Павелко Віталій, Плинокос Дмитро, Онуфрієнко Наталія, Дерев’ягін Михайло, Варнавський Олександр, Паливода Ольга, та ін. Випускники кафедри працюють та реалізують себе на високих керівних посадах, зокрема на державній службі, у бізнесі, потужних підприємствах, консалтингових та інвестиційних компаніях, банках, міжнародних представництвах, торгово-промисловій палаті, системі вищої освіти тощо.

 

 

Demo

Місія кафедри міжнародних економічних відносин - підготовка здобувачів освіти не заради марнославства (знання заради знань), а заради практичного застосування. Фахівці МЕВ можуть просувати готовий український продукт на закордонні ринки і тим самим збільшувати доходи фірм, національного бюджету та мають особисті високі доходи! Багаті ЛЮДИ, Багата Країна!

 

Кафедра МЕВ вітає першокурсників та магістрів!!!

Demo

Новий навчальний рік – особлива подія в житті кожного, чия доля пов’язана з освітньою діяльністю. Це завжди початок чогось нового, захопливого й натхненного; це крок до здійснення великої мрії – опанування професії чи самовдосконалення в процесі навчання, занять науковою діяльністю чи викладанням.

Вітаємо першокурсників та магістрів Національного університету «Запорізька політехніка» з початком нового навчального року! Бажаємо міцного здоров’я, витримки, натхнення, видатних академічних та життєвих звершень!

Нехай 2020-2021 навчальний рік буде щедрим на вагомі відкриття в галузі освіти й науки, нехай навчальний процес подарує кожному нові можливості та чудові знайомства!

 

Шановні викладачі та студенти кафедри МЕВ!!!

Demo

УВАГА! 24.06.2020р. в 10-00 а.277а (на 12-00 заплановано засідання кафедри) відбудеться попередній захист КДМР студентів груп ГФ-219м та ГФз-219м! Для попереднього захисту необхідно:

  • Попередньо узгоджена тема магістерської роботи;
  • Мета, об’єкт, предмет дослідження, наукова гіпотеза;
  • План наукового дослідження;
  • Матеріали по першому розділу магістерської роботи;
  • Список літератури (попередній).

З повагою, кафедра МЕВ!

 

Увага! Шляхом анкетування здобувачі вищої освіти висловили свою думку та пропозиції стосовно змісту ОП та процедур забезпечення її якості!!!

Demo

Студенти освітньої програми «Міжнародний бізнес», які взяли участь в опитуванні (проводилось 22.04.2020 р.), в цілому позитивно оцінили зміст освітньо-професійної програми, а саме:

  • 98% респондентів вважають, що переважна більшість дисциплін, які зазначені в ОПП, є необхідними для професійної діяльності; відповідають їх очікуванням й утворюють базис для успішної роботи за фахом в подальшому;
  • 97% опитуваних вважають структуру викладання дисциплін логічною і послідовно впорядкованою;
  • на 100% привабливим для студентів є можливість вільного вибору дисциплін.

Найбільш цікавими для студентів освітньої програми «Міжнародний бізнес» виявилися дисципліни: «Сучасні інформаційні системи і технології», «Міжнародна економіка», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародний бізнес», «Інноваційні моделі та форми міжнародного бізнесу», «Міжнародна інвестиційна діяльність», «Основи дипломатії». На думку 95% респондентів обсяг практичної підготовки, закладений в ОПП спеціальності є достатнім, оскільки значна частка студентів має можливість додатково отримати досвід практичної діяльності у вільний від навчання час. В процесі опитування, було також виявлено, що 17% студентів вважають за доцільне доповнити ОПП «Міжнародний бізнес»,  зокрема такими дисциплінами, як: «Міжнародний офшорний бізнес», «Експортоорієнтована діяльність фірм», «Інтерактивний бізнес».

 

Увага! Відбулася зустріч викладачів кафедри МЕВ зі стейкхолдерами!!!

Demo

УВАГА! Відбулася зустріч викладачів кафедри «Міжнародні економічні відносини» зі стейкхолдерами – представниками ПАТ «Мотор Січ», Запорізької торгово-промислової палати, ПАТ «Запоріжсталь». Головним месседжем зустрічі стало питання подолання розриву між теорією і практикою, освітою й виробництвом, підготовка кадрів із урахуванням вимог роботодавців. Після обміну думками були прийняті рішення:

  • модернізувати освітні програми та адаптувати навчальний матеріал, враховуючи запити ринку праці;
  • підвищувати якість підготовки фахівців;
  • залучати роботодавців до навчального процесу;
  • підвищувати конкурентоздатність майбутніх фахівців.

 

Увага! Відбулося зібрання зацікавлених осіб щодо удосконалення ОП "Міжнародний бізнес"!!!

Demo

Підготовка висококваліфікованих фахівців в галузі міжнародного бізнесу – завдання відповідальне й кропітке. Глобальні виклики та національні кризові явища спіткають до постійного вдосконалення та пошуку збалансованого вирішення проблем. Проводячи обговорення освітньо-професійної програми «Міжнародний бізнес», першого (бакалаврського) рівня та другого (магістерського) рівня вищої освіти, кафедра МЕВ веде постійний діалог зі стейкхолдерами – працедавцями, випускниками, усіма тими, чий інтерес до спільної справи спрямований на формування фахівця, який відповідає сучасному ринку праці. 26.02.2020 р. відбулося розширене засідання кафедри, на якому виступив декан ГФ, доц. Дєдков М.В. У своєму виступі декан наголосив на необхідності посилення теоретичних знань, які пов’язані з процесом глобалізації та відкритості національної економіки.  Відповідно до цього сформувати компетентності, які можна буде згодом реалізувати на практиці з урахуванням сучасних тенденцій. Віце-президент Запорізької ТПП, Антонюк Д.А. наголосив на важливості забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам роботодавців та підготовки фахівців з міжнародного бізнесу конкурентоспроможними на ринку праці. Представники студентської спільноти також приймали активну участь та вносили суттєві пропозиції, які були взяті до уваги розробниками ОПП «Міжнародний бізнес». Активну позицію зайняла і представниця студентського самоврядування Колядюк Юлія, яка внесла пропозицію, щодо проведення анкетування студентів стосовно змісту ОП «Міжнародний бізнес» та забезпечення її якості. Пропозиція була підтримана членами кафедри. Прагнення до оновлення та до діалогу – один із основних лозунгів кафедри МЕВ!

З повагою, група забезпечення ОП "Міжнародний бізнес".

 

Увага викладачам, студентам та співробітникам кафедри МЕВ!!!

Demo

З 16.12.19 по 19.12.19 відбудеться захист кваліфікаційних дипломних магістерських робіт кафедри "Міжнародних економічних відносин"! Від щирого серця бажаємо студентам показати глибокі знання, повністю розкрити теми своїх магістерських робіт та отримати високу оцінку власних старань у навчанні!

Також до 119-ї річниці нашого навчального закладу співробітники кафедри отримали Почесні грамоти за сумлінне та творче виконання завдань, які ставить перед ними кафедра! Бажаємо всьому колективу кафедри творчих успіхів, впевненності у своїх силах, нових перемог та досягнень у науково-педагогічній діяльності!

 

До уваги викладачів, аспірантів, студентів та співробітників кафедри МЕВ! Найбільш значні та вагомі події з життя кафедри за жовтень місяць у новинах та фотографіях!!!

Demo

Дуже насиченим був місяць жовтень для кафедри МЕВ. Окрім навчального процесу він був урізноманітненим на великі та маленькі події. Було проведено посвяту у першокурсники у форматі "Дозвольте відрекомендуватися", де були підготовлені візитівки кожним курсом, а також проводились різні розважальні ігри. Все пройшло в теплій атмосфері за чаєм, кавою і солодощами.

 

Demo

Наступним важливим кроком був захист переддипломної практики (стажування). Під час проходження практики студенти магістратури проводили наукові дослідження з обраної тематики, результати яких були представлені на всеукраїнських і міжнародних конференціях та знайшли відображення в наукових публікаціях у фахових виданнях України. Крім того під керівництвом викладачів кафедри, студентами були підготовлені інтерактивні презентації та проведені лекційні заняття з використанням мультимедійного обладнання та залученням різних методик подання лекційного матеріалу.

 

Demo

Найбільш цікавим заходом з ініціативи кафедри було проведення ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Генерування інновацій інклюзивного розвитку: національний, регіональний, міжнародний вимір». В перший день роботи відбулась панельна дискусія, на якій з’ясовували тренди економічного зростання й глобальні трансформації, моделі інклюзивного розвитку, чинники розвитку національної економіки в умовах нестабільності, окреслювали роль Людини в сучасному суспільстві та її «включеність» у соціально-економічні процеси. Другий день – проводився в межах IV In Co Forum з ініціативи Запорізької облдержадміністрації та Запорізької торгово-промислової палати. Результати роботи конференції будуть впроваджені в освітній процес при підготовці фахівців та у науково-методичну роботу викладачів ЕГІ.

 

Demo

Викладачі кафедри МЕВ Прушківська Е.В., Ситников М.М., Черномаз К.Г. та студенти групи ГФ-217 взяли участь у бізнес-тренінгу «Експортні операції: з чого потрібно починати», який відбувся 30 жовтня у Запорізькій торгово-промисловій палаті. Цей захід є частиною проєкту «Бізнес-акселератор, сфокусований на експортоорієнтованих МСП» в рамках Комплексної програми розвитку малого і середнього підприємництва в Запорізькій області на 2019 – 2020 роки. Також у тренінгу взяли участь понад 50 представників компаній регіону, що тільки починають або планують у майбутньому експортну діяльність.

Приймаючи участь у всіх цих заходах, науково-педагогічні працівники та співробітники кафедри разом із студентами спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» формують професійні компетентності як в теоретичному так і практичному контексті.

 

Шановні викладачі, аспіранти, студенти та співробітники ЗНТУ!!!

Demo

Увага! З 04.03.2019 р. по 10.04.2019 р. на кафедрі "Міжнародні економічні відносини" за волонтерською програмою Карлового університету, Центру економічних досліджень і післядипломної освіти Чеської Академії наук Інституту економіки, буде працювати докторант та молодший науковий співробітник Кириченко Олексій Олександрович.

За цей проміжок часу буде прочитаний курс лекцій з "Практичного аналізу даних" та "Прикладного економетричного аналізу". Інформація та розклад занять знаходяться на кафедрі МЕВ (аудиторія 277а).

Від щирого серця, колектив кафедри МЕВ запрошує усіх бажаючих прослухати ці курси та поповнити власний багаж знань!

 

Увага! Відбувся захист кваліфікаційних дипломних магістерських робіт!!!

Demo

Колектив кафедри "Міжнародних економічних відносин" вітає усіх студентів та викладачів з успішним захистом кваліфікаційних дипломних магістерських робіт. Всі студенти показали якісні знання, отриманий за період навчання теоретичний та практичний досвід, нестримне бажання й надалі розвиватися у вибраному напрямку. Усього захистився 31 студент.

Кожному з них, ми бажаємо подальших успіхів у повсякденному житті, на роботі, ніколи не забувати дружний колектив кафедри МЕВ та ті зусилля, які були вкладені викладачами в кожну людину, яка отримала бажаний диплом!!! Щастя Вам!!!

 

Шановні колеги, викладачі та співробітники кафедри МЕВ. Акредитацію - пройдено!!!

Demo

Завершила роботу експертна комісія Міністерства освіти і науки України щодо проведення первинної акредитаційної експертизи. Рішенням акредитаційної комісії від 27 грудня 2018 року (протокол №133), кафедра МЕВ пройшла первинну акредитаційну експертизу освітньо-професійної програми "Міжнародний бізнес" зі спеціальності 292 "Міжнародні економічні відносини" за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у Запорізькому національному технічному університеті.

Колектив кафедри "Міжнародних економічних відносин" від щирого серця вітає усіх співробітників та студентів з проходженням дуже важливого етапу розвитку та становлення кафедри, бажає творчих успіхів та натхнення у навчанні та роботі! Працюйте з нами - ми завжди на висоті!!!

 

Увага! Обговорення ОПП із стейкхолдерами!!!

Demo

10 жовтня 2018 року відбулося розширене засідання кафедри МЕВ  з приводу обговорення ОПП «Міжнародний бізнес» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти 292 «Міжнародні економічні відносини». Мета зібрання - удосконалення освітніх програм відповідно до сучасних вимог ринку праці. Запрошені: випускники кафедри «Міжнародні економічні відносини», студенти спеціальності 292 «Міжнародні економічні відносини» освітній рівень «бакалавр» і «магістр», стейкхолдери. Змістовним був виступ директора обласного центру зайнятості Дудник І.О., яка зазначила, що сьогодні роботодавці прагнуть отримати фахівців у галузі міжнародних економічних відносин зі знанням іноземних мов та умінням працювати в умовах сучасних викликів, які пов’язані із невизначеністю та турбулентністю економіки, вмінням працювати в команді та бути мобільними. На засіданні обговорювалися також питання щодо змістовної частини ОП «Міжнародний бізнес», освітніх компонент, компетентностей. Представники бізнесу наголошували на важливості проходження практики студентами, що дозволить ознайомитися із реальними процесами експортно-імпортних операцій та інноваційною діяльністю фірм.

 

Увага - конференція!!!

Demo

4-5 жовтня 2018 року на базі Економіко-гуманітарного інституту відбудеться Міжнародна науково-практична конференція "Генерування інновацій інклюзивного розвитку: національний, регіональний, міжнародний вимір".

Початок роботи - 4 жовтня о 09:00 годині, аудиторія 253.

Програма конференції та більш детальна інформація розміщена у файлі - Програма конференції ЗНТУ 04.10.18!

З повагою, оргкомітет!

 

Увага усім викладачам, аспірантам та студентам!!!

Demo

27 квітня 2018 року кафедра міжнародних економічних відносин приймала активну участь у Всеукраїнській Інтернет-конференції здобувачів вищої освіти і молодих учених «Соціально-економічні, освітні та фахові проблеми молоді в умовах євроінтеграційних процесів».

Понад 200 учасників з різних ВНЗ України прийняли участь у конференції, серед яких: Запорізький національний університет, Луцький національний технічний університет, Хмельницький національний університет, Львівський національний університет імені Івана Франка, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Київський національний торговельно-економічний університет. У межах роботи конференції працювало шість секцій. Кафедра МЕВ координувала роботу секції «Сучасні тенденції розвитку бізнесу: національний і глобальний аспект» в якій прийняли участь 45 учасників.

Дякуємо усім учасникам за активну участь в роботі конференції, нові ідеї та креативні думки. Бажаємо успіхів у навчанні, нових наукових здобутків та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Програма конференції та більш детальні матеріали розміщені у файлі - Програма конференції ЗНТУ 27.04.18!

 

Шановні колеги!!!

DemoЗапрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської Інтернет-конференції здобувачів освіти і молодих учених:

"СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ, ОСВІТНІ ТА ФАХОВІ ПРОБЛЕМИ МОЛОДІ В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ",

яка відбудеться 27 квітня 2018 року на базі Економіко-гуманітарного інституту Запорізького національного технічного університету.

До участі у конференції запрошуються: молоді вчені, аспіранти, студенти і магістранти!!!

Більш детальну інформацію містить файл - Запрошення на конференцію!

 

З Новим роком та Різдвом Христовим!!!

Demo

Колектив кафедри "Міжнародних економічних відносин" від щирого серця вітає усіх співробітників та студентів з Новим роком та Різдвом Христовим!

Бажаємо усім в цьому році здобути неймовірний успіх та щастя. Бажаємо усім вічної любові та доброї вдачі. Бажаємо усім яскравих емоцій та досягнення завітної мрії,  чудових друзів та люблячих близьких, а також бравого настрою та міцного здоров’я!

Веселих новорічних свят! З Новим роком Вас!!!

 

Всеукраїнська студентська олімпіада!!!

Demo

28.11.17 відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю "Міжнародні економічні відносини"! На заході були присутні студенти 3 та 4 курсів. Всього в конкурсі брали участь 32 кращих студента.

Від щирого серця вітаємо переможців та бажаємо успіхів у подальших змаганнях!

 

Увага студентам та викладачам кафедри МЕВ!!!

Demo

29.09.17 відбудеться захід "Познайомимось?". Запрошуються усі викладачі та студенти кафедри МЕВ!

Форма одягу - спортивна.

Зустрічаємось біля входу у головний корпус о 12:00! Здолаємо усі перешкоди та труднощі - разом!!!

 

12 вересня - день заснування кафедри МЕВ!!!

Demo

Щиро вітаємо науково-педагогічний колектив, студентів та випускників кафедри Міжнародних економічних відносин із 22 річницею заснування!

Творчих успіхів, енергії та впевненності у своїх силах, нових досягнень та перемог в науково-педагогічній діяльності!

 

Шановні студенти кафедри МЕВ!!!

Demo

Вітаємо Вас із Днем знань та новим навчальним роком! Бажаємо Вам нових звершень та знань, захоплюючих наукових подорожей та цікавого студентського життя!

Від щирого серця вітаємо першокурсників із вступом в Запорізький національний технічний університет на кафедру міжнародних економічних відносин! Нехай цей день відкриє Вам велику та світлу дорогу становлення Вас як справжніх фахівців своєї майбутньої справи, дарує Вам натхнення у навчанні та назавжди поселить в Вас віру у вірності вибраного професійного шляху!

У свою чергу колектив кафедри обіцяє бути з вами кожну хвилину вашого шляху до знань, всіляко допомагати Вам долати всі перешкоди та труднощі, втілювати в Вас все найсучасніше та прогресивне що є у Світі та в Україні!!

Вітаємо від щирого серця, колектив кафедри МЕВ!

 

Увага студентам бакалаврату усіх спеціальностей!!!

Demo

З 19.06.17 розпочинається прийом документів на вступ до магістратури кафедри міжнародних економічних відносин! За додатковою інформацією звертатись до приймальної комісії ЗНТУ та на кафедру МЕВ. Будемо дуже раді бачити Вас разом з нами та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!!! З повагою, колектив кафедри міжнародних економічних відносин.

 

Увага студентам 4 та 5 курсів!!!

Demo

27.04.17 відбудеться ярмарок вакансій. Запрошуються студенти 4 та 5 курсів. Час роботи з 10.00 до 16.00 години. Збір студентів біля Їдальні ЗНТУ (колишнє кафе"Еллада")!

 

Вітаємо з перемогою!!!

Demo

03.04.17. Колектив кафедри міжнародних економічних відносин вітає доцента кафедри Мелещенко Анатолія Івановича з перемогою у змаганнях з шахів на спартакіаді ЗНТУ серед викладачів та співробітників! Бажаємо не втрачати форми та оптимізму, досягати всіх цілей і просто бути щасливою людиною!

 

 

До уваги студентів! Графік попередніх захистів дипломних робіт рівня "спеціаліст" денної та заочної форм навчання

Перший попередній захист: 21.03.17 - 22.03.17. Вимоги: звіт з переддипломної практики, розширений план дипломної роботи, готовий перший розділ, другий та третій розділ - напрацювання.

Другий попередній захист: 20.04.17 - 21.04.17. Вимоги: 90% готової дипломної роботи.

Нормоконтроль: 24.04.17 - 04.05.17.

 

 

 

 

 

 

Міжнародні відносини

ШАНОВНІ ПЕРШОКУРСНИКИ!

Для ефективної організації навчального процесу та в межах науково-практичного дослідження, просимо вас відповісти на запитання в анкеті, яка знаходиться за посиланням.

Чекаємо на зустріч із вами - буде цікаво і корисно!

 

УВАГА!

В 2023 році на кафедрі МЕВ буде здійснено набір абітурієнтів за двома освітніми програмами на рівень бакалавр: ОПП "Міжнародний бізнес" за спеціальністю 292 "Міжнародні економічні відносини" та ОПП "Міжнародна економіка та економічна безпека» за спеціальністю 051 "Економіка".

За освітнім рівнем магістр буде здійснено набір абітурієнтів на ОПП "Міжнародний бізнес" за спеціальністю 292 "Міжнародні економічні відносини". 

Більш детально ви можете ознайомитися із перевагами навчання на освітніх програмах кафедри МЕВ у файлі із презентацією.

У нас на кафедрі домінує фаховість, компетентність, колективізм із поміркованим індивідуалізмом, взаєморозуміння та повага! ЧЕКАЄМО!

 

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 292 "МІЖНАРОДНІ ЕКОНОМІЧНІ ВІДНОСИНИ" ОПП "МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС"

Інтеграція України в світовий економічний простір висуває нові вимоги до підготовки фахівців у сфері економіки. Сучасні глобалізаційні процеси потребують спеціалістів, які добре знають тенденції та аналізують закономірності розвитку світового ринкового середовища, мають навички ведення ділових переговорів.

Дуже важливою є підготовка конкурентоспроможних фахівців в галузі економіки та фінансів, що володіють теоретичними знаннями і професійними навичками на рівні сучасних міжнародних вимог, здатних ефективно застосовувати здобуті знання у сфері міжнародних фінансів, сучасних валютних, кредитних, фінансових інструментів на світових ринках капіталів і фінансових послуг, а також управляти фінансовою методологією і інструментальним аналізом корпорації для розробки та реалізації її фінансової стратегії в умовах глобалізації ринків і переходу до інноваційної економіки.

Підготовлені нами фахівці з міжнародного бізнесу, здатні ефективно діяти в умовах міжнародної конкуренції, володіють методами просування на світові ринки конкурентоспроможної продукції, аналізом кон’юнктури ринку. Потребу у фахівцях в галузі міжнародного бізнесу мають компанії, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, банки та інші фінансові установи, державні структури, посольства і торговельні представництва України за кордоном, засоби масової інформації, що висвітлюють проблематику міжнародної економічної діяльності.

 

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 051 "ЕКОНОМІКА" ОПП "МІЖНАРОДНА ЕКОНОМІКА ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА"

Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі міжнародної економіки та економічної безпеки, що володіють сучасним економічним мисленням і знаннями з теорії і практики розвитку світового господарства, міжнародної торгівлі товарами і послугами, міжнародного руху капіталу, робочої сили та інтелектуальної власності, міжнародних фінансів; здатних адаптуватися до нових професій, видів та форм зайнятості в економіці в умовах швидких темпів розвитку світової спільноти та глобалізації світу.

Освітньо-професійна програма орієнтується на сучасні наукові дослідження, актуальні знання та практику в галузі міжнародної економіки, враховує специфіку взаємодії суб’єктів міжнародного бізнес-середовища, забезпечує поглиблене вивчення форм та стратегій міжнародного бізнесу, менеджменту, маркетингу, інвестування, соціальнотрудових відносин при успішному засвоєнні яких здобувачі освіти мають можливість отримати професійне кар’єрне зростання.

Фокус програми - на здобуття вищої освіти в галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» з поглибленою спеціалізованою підготовкою в сфері міжнародної економіки та економічної безпеки, беручи до уваги виклики часу та вимоги роботодавців регіону.

Освітньо-професійна програма передбачає багато унікального, цікавого та корисного. Одночасне вивчення двох іноземних мов – англійської та німецької, дає можливість поглиблення soft-skills здобувачів через опанування комунікативних методик. Унікальність вибіркових освітніх компонент полягає в акцентуванні уваги здобувачів на роботі в окремих сферах міжнародної економіки згідно їх індивідуальних інтересів. Відокремлення комунікативного аспекту підготовки здобувачів вищої освіти та фахівців для сфери бізнесу, що відповідають потребам регіону. Участь у тренінгах з ділової активності, семінарах, конференціях, симпозіумах, що проводяться на базі Запорізької торгово-промислової палати за участі представників регіонального та національного бізнессередовища, задля формування у здобувачів освіти розуміння сучасних вимог роботодавців до професійних компетенцій. Викладання короткострокових спец-курсів запрошеними викладачами з іноземних ЗВО.

Потребу у фахівцях в галузі міжнародної економіки мають компанії, що ведуть зовнішньоекономічну діяльність, банки та інші фінансові установи, державні структури, посольства і торговельні представництва, засоби масової інформації, що висвітлюють проблематику міжнародної економічної діяльності. Ким будуть працювати наші випускники? Відповідно до класифікатора професій це: Експерт із зовнішньоекономічних питань, Експерт із торговельно-економічних операцій, Консультант із зовнішньоекономічних питань, Економіст, Економіст з міжнародної торгівлі, Фахівець з корпоративного управління, Фахівець з фінансово-економічної безпеки, Представник торговельний, Інспектор з експорту.

 

УВАГА! АНКЕТА!

Шановний абітурієнт!!! Перейди за посиланням та заповни невелику анкету! Це дасть тобі змогу бути першим в курсі всіх останніх подій із життя кафедри МЕВ, а нам твої відповіді допоможуть стати кращими! Змінюй світ разом з нами!

Більш детально ознайомитись з усією важливою інформацією щодо вступу на нашу спеціальність можно переглянувши файл-буклет "Запрошення на навчання 2022", який розташований нижче.

 

Наші контакти:

Наш e-mail: kafedra_mev@zntu.edu.ua

Ми на офіційному сайті НУЗП

Ми в Telegram

Ми в Instagram

Ми в Facebook

Відповідальна особа по работі з абітурієнтами - Ніколенко Олена Василівна тел. +38(095)2459108
 

Кафедра МЕВ

Кафедра міжнародних економічних відносин була створена у 1995 році з метою підготовки кадрів вищої кваліфікації, які могли би здійснювати управління та керівництво зовнішньоекономічною діяльністю підприємств, установ та організацій різних форм власності для нашої молодої країни, зокрема й для Запорізького регіону. Кафедра готує фахівців за кваліфікаційним рівнем «спеціаліст з міжнародних економічних відносин» і ліцензована до 2021 року.

Засновниками кафедри були викладачі та співробітники нашого університету: проректор доц. Гамов М. С. (завідувач кафедри протягом понад 20-ти років), доц. Кримська Л. О., старш. викладач Круглікова В. В., завідувач лабораторії Перелигіна Т. В.

Згодом кадровий состав кафедри поповнювався новими викладачами та співробітниками, які постійно підвищували свою кваліфікацію, набували досвід, вдосконалювали свої знання та навички, впроваджували нові навчальні курси. Викладачами кафедри захищено три дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, одна дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук (Сарнацький О. П., 2008 р.), а також доктора економічних наук (Прушківська Е. В., 2015 р.).

 

 

Починаючи з квітня 2002 р., протягом трьох років кафедра брала участь у реалізації проекту TEMPUS «Вивчення міжнародних фінансів в українських університетах». Партнерами за проектом були Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченко (координатор проекту), Ліверпульський університет імені Джона Мура (Великобртанія), Технологічний інститут Західної Македонії (м. Касторія, Греція) та Вища школа Лессіус (м. Антверпен, Бельгія). Проект передбачав відкриття спеціалізації «Міжнародні фінанси» в обох українських університетах-партнерах.

Навчання за зазначеною спеціалізацією перша група студентів ЗНТУ розпочала вже з вересня 2003 р. Проектом також було передбачено: стажування викладацького складу українських університетів в університетах-партнерах з ЄС, проведення лекцій провідних професорів з європейських університетів-партнерів в Україні, навчання студентів та стажування аспірантів з українських університетів в країнах ЄС, оновлення та модернізацію матеріально-технічної бази кафедри МЕВ ЗНТУ.

У листопаді 2003 р. кафедра за сприяння керівництва ЗНТУ організувала та  провела міжнародний науково-практичний семінар «Дистанційна освіта в системі вищої освіти в рамках проекту TEMPUS». У роботі семінару взяло участь більше 60-ти учасників з Великобританії, Бельгії, Греції, США та України.

Під час виконання проекту 13 викладачів та 6 аспірантів і студентів Економіко-гуманітарного інституту ЗНТУ пройшли стажування та навчання у вищих навчальних закладах європейських партнерів за проектом.

Підтримуючи здобуті творчі міжнародні зв’язки кафедра МЕВ у травні 2009 р. організувала та провела міжнародну науково-практичну конференцію «Сучасний стан та перспективи підготовки фахівців з міжнародних економічних відносин». Співорганізаторами конференції виступили Запорізький національний технічний університет, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Асоціація економістів міжнародників України, Запорізька обласна державна адміністрація. Основні дискусії проводилися за наступними напрямками:

  • вдосконалення підготовки фахівців в умовах концептуального євроінтеграційного вибору України та приєднання до Болонського процесу;
  • необхідність в поглибленому вивченні та вирішенні проблем підвищення ефективності міжнародних валютно-фінансових операцій;
  • фахівці з МЕВ у умовах адаптації економіки України до вимог СОТ.

На сьогоднішній день колектив кафедри створив повноцінну базу для підготовки фахівців, які спроможні займати різноманітні посади в структурах, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю як в Україні, так і за її межами. Успішність створеної системи підготовки кваліфікованих кадрів підтверджена тим, що багато випускників кафедри реалізували себе на високих керівних посадах , у тому числі на державній службі, у бізнесі, на крупних підприємствах, в консалтингових та інвестиційних компаніях, банках, міжнародних представництвах, торгово-промисловій палаті, системі вищої освіти тощо.

Спеціальність передбачає базову загально професійну та спеціальну підготовку, яка розкриває основи теорії та практики міжнародних відносин, міжнародних економічних відносин, світової економіки, міжнародних фінансів, міжнародних валютно-кредитних відносин, інформаційних технологій на світових ринках, європейської економічної інтеграції, питання міжнародного права.

Протягом навчання студенти досліджують та аналізують принципи і закони розвитку міжнародних економічних відносин, процеси інтернаціоналізації виробництва та міжнародного поділу праці, форми, методи і механізми регулювання міжнародної торгівлі, процеси міжнародного руху капіталу, функціонування світової валютної системи. На базі такого аналізу студенти навчаються формувати обґрунтовані пропозиції та рекомендації, особливо на рівні фірм та організацій, які є основними суб’єктами світового господарства. міжнародних економічних відносин. Спеціалісти з МЕВ добре розуміють механізми розвитку світових господарських зав’язків з урахуванням специфіки окремих країн та регіонів світу. Фахівець з міжнародних економічних відносин – це універсальний спеціаліст, здатний проводити маркетингові дослідження міжнародного ринку, здійснювати цілеспрямований пошук іноземних партнерів, кваліфіковано складати зовнішньоекономічний контракт та організовувати зовнішньоекономічні операції з урахуванням особливостей державного регулювання.

 

 

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Прушківська Емілія Василівна доктор економічних наук, професор професор, завідувач кафедри
Болдуєв Михайло Валентинович доктор наук з державного управління, професор професор
Антонюк Катерина Іванівна доктор економічних наук, професор професор
Козицька Галина Валентинівна кандидат економічних наук, доцент доцент
Переверзєва Анна Василівна доктор економічних наук, доцент доцент
Лазнева Ірина Олександрівна кандидат історичних наук, доцент доцент
Мелещенко Анатолій Іванович кандидат філологічних наук, доцент доцент
Максименко Ірина Яківна кандидат економічних наук, доцент доцент
Венгерська Наталя Сергіївна кандидат економічних наук ст. викладач
Черномаз Катерина Геннадіївна   ст. викладач
Перелигіна Тетяна Володимирівна   провідний фахівець
Салімонова Олена Василівна   провідний фахівець (комп'ютерний клас - аудиторія 275)
Войцеховська Ірина Вікторівна   старший лаборант

 

Назва лабораторій, спеціалізованих кабінетів, площа

Назва дисципліни за навчальним планом

Наявне технічне забезпечення (обладнання)

ГУМАНІТАРНИЙ ФАКУЛЬТЕТ

Кафедра «Міжнародних економічних відносин»

1 Комп’ютерний клас, ауд. №275, 44,6 м2 1) сучасні інформаційні системи і технології 2) міжнародні інформаційні системи 3) інформаційні технології у дослідженні кон’юктури світових ринків 13 шт. ПК Intel Celeron Dual Core E1500/RAM DDR2 1 Gb/HDD 160 Gb/MB iG31, Monitor 17"
2 Комп’ютерний клас, ауд. №280, 44,6 м2 1) сучасні інформаційні системи і технології 2) міжнародні інформаційні системи 3) інформаційні технології у дослідженні кон’юктури світових ринків 13 шт. ПК Intel Celeron Dual Core E1500/RAM DDR2 1 Gb/HDD 160 Gb/MB iG31, Monitor 17", мультимедійний екран
3 Навчально-методична аудиторія кафедри №277а, 43,2 м2 1) виконання навчально-методичної роботи кафедри 2) виконання науково-дослідної роботи кафедри 2 комп’ютера, 2 принтера, 2 сканера, 1 МФУ, 2 ноутбука з проекторами
4 Лекційна аудиторія №381, 120 м2 1) Основи наукових досліджень 2) Теорія міжнародних відносин 3) Історія міжнародних економічних відносин 4) Регулювання міжнародних економічних відносин 5) Європейська економічна інтеграція 6) Міжнародні відносини та світова політика 7) PR-технології в економіці  
5 Лекційна аудиторія №284, 60 м2 1) Теорія грошей і грошового обігу 2) Інформаційний бізнес 3) Міжнародні фінанси 4) Міжнародний бізнес 5) Дипломатичний протокол та етикет 6) Міжнародні організації 7) Міжнародні валютно-кредитні відносини  

 

International Finance

Розроблена на кафедрі міжнародних економічних відносин навчально-методична документація та література відповідає вимогам Положення про організацію освітнього процесу в Запорізькому національному технічному університеті та орієнтована на кредитно-модульну систему організації навчального процесу, яка ґрунтується на поєднанні модульних технологій і залікових кредитів, охоплює зміст, форми та засоби навчального процесу, форми контролю якості знань і умінь та навчальної діяльності студента у процесі як аудиторної, так і самостійної роботи.

Навчально-методична діяльність кафедри орієнтована на Європейську кредитно трансферно-накопичувальну систему, що використовується в Європейському просторі вищої освіти з метою надання, визнання, підтвердження кваліфікацій та освітніх компонентів і сприяє академічній мобільності здобувачів вищої освіти.

До переліку навчально-методичних документів кафедри належать: програми навчальних дисциплін, навчально-методичні комплекси дисциплін, програми кваліфікаційних екзаменів, програми практик, тематика дипломних робіт  та методичні рекомендації з їх виконання.

На кафедрі міжнародних економічних відносин постійно триває процес створення нової та оновлення вже існуючої навчально-методичної документації.

Сторінки