Ви є тут

Головна » Інститути » Фізико - технічний інститут » Факультет будівництва, архітектури та дизайну

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Емблема кафедри «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» ЗНТУ

Кафедра «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (ПТБД)

Рік початку діяльності: 2015, 16 вересня

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна

Спеціальності:

073 – «Менеджмент», освітні програми:

«Менеджмент в будівництві»

076 – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітні програми:

«Економіка підприємства»
«Підприємництво»
«Економіка бізнесу»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 368
тел.: +380(61)7698393
e-mail: kafedra_eov@zntu.edu.ua

Новини кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності >>

Наукова діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Історія

Викладачі та співробітники

Технічне оснащення кафедри

Навчально-методична діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Анотації напрямів підготовки, спеціальностей та освітніх програм кафедри

Навчальні курси/дисципліни кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Список навчально-методичних робіт кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Приклади оформлення документів кафедри

Наукова діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Список монографій, підручників та навчальних посібників

Список наукових публікацій кафедри підприємництва торгівлі та біржової діяльності

Тези доповідей на конференціях

Наукові роботи студентів кафедри


Контактна інформація:

69064, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64

e-mail:     kaf_economik@ukr.net

https://www.facebook.com/groups/354510949242206У

 

Участь викладачів кафедри ПТБД в онлайн воркшопі «Європейські цінності в освіті для сталого розвитку». 

15 жовтня 2021 доцент кафедри ПТБД Крайнік Олена приймала участь в онлайн воркшопі «Європейські цінності в освіті для сталого розвитку». Онлайн воркшоп проводиться в рамках імплементації проекту напряму Жана Монне «Європейські цінності різноманіття та інклюзії для сталого розвитку» Erasmus+ Jean Monnet Project «European values of diversity and inclusion for sustainable development» (EVDISD) 620545-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT. Метою воркшопу є дослідження взаємодії цінностей та Цілей Сталого Розвитку (ЦСР) в освіті.

Demo Demo Demo Demo Demo

 

Участь науковців кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності у INVEST FORUM 2021

Науковці кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності професор Пожуєва Т.О., доценти Крайнік О.М. та Севастьянов Р.В. 1 жовтня 2021 року відвідали INVEST FORUM. У цьому заході взяли участь 2000 учасників в палаці спорту «Юність» м. Запоріжжя. Досвідчені інвестори розповіли про нові рішення і сучасні стратегії у бізнесі.

Demo Demo Demo Demo Demo DemoDemoDemoDemo

Крок до майбутньої професії менеджера
21 вересня 2021 року студенти спеціальності "Менеджмент" освітньої програми "Менеджмент у будівництві" за сприяння Туристичного Інформаційного Центру відвідали музей архітектури Запоріжжя. Майбутні фахівці почули історію міста Запоріжжя завдяки захопливій екскурсії Мордовського М.М: шлях від Олександрівської фортеці до сучасного міста; цікаві проєкти, частина з яких так і не була реалізована; різностильові споруди, спроєктовані талановитими інженерами-будівельниками та архітекторами в різних стилях; сакральні об'єкти, комерційна нерухомість, промислові підприємства тощо, будівельні матеріали, що використовували для спорудження будівель в різні періоди, представлені в оригінальних експозиціях. Досвід таких екскурсій є корисним для отримання нових знань!
 

Demo Demo Demo Demo Demo Demo

Участь кафедри Підприємництва торгівлі та біржової діяльності у «Еко Форумі – 2021»
Співробітники та студенти кафедри підприємництва торгівлі та біржової діяльності НУ «Запорізька політехніка» відвідали 16 вересня 2021 року у виставковому центрі «Козак-Палац» (м. Запоріжжя) V екологічний форум «Еко Форум – 2021». Цей захід який об’єднує експертів з питань охорони довкілля, представників бізнесу, науки, освіти і всіх небайдужих до питань екології громадян. Викладачі доц. Плинокос Д.Д. та доц. Севастьянов Р.В. разом зі студентами бакалаврату спеціальностей «Економіка підприємства», та «Менеджмент в будівництві» приймали участь у презентації локації НУ «Запорізька політехніка», а також ознайомились з багатьма стендами інших учасників, зокрема пов’язаних з розвитком ресурсоефективної економіки, розглянули проблематику захисту клімату, довкілля та напрями розвитку екологічно орієнтованої моделі розвитку. Студентки магістратури спеціальності «Управління проєктами» - Тарпіньянц В.В., Колесник А.Д. разом з доц. Севастьяновим Р.В. долучились до презентації та обговорення наукових екологічних проєктів.

Demo Demo Demo Demo

 
 
День знайомства гр.БАД-311 з куратором професором Пожуєвою Т.О.
Розкіш спілкування - цей безцінний дарунок надихає, заряджає творчою енергією, тому людина так цього прагне. До того ж ще осінні дні з літньою погодою спонукають до прогулянок мальовничими місцями. А якщо ще й в гарному товаристві....
День знайомства гр.БАД-311 в товаристві з куратором професором Пожуєвою Т.О. та доцентом Черновою І.В. пройшов на Хортиці.

Demo Demo Demo Demo Demo Demo

 
Анкети, опитування

АНКЕТА "ВИКЛАДАЧ ОЧИМА ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ"

Анкета "Дотримання академічної доброчесності очима науково-педагогічних працівників"

Анкета для здобувачів вищої освіти кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка" щодо академічної доброчесності

Анкета випускника кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета «До питання задоволеності здобувачами вищої освіти освітньою, організаційною, інформаційною, консультативною та соціальною підтримкою» кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета «Щодо питання працевлаштування випускників кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"»

Анкета "Оцінка якості практичної підготовки здобувачами вищої освіти"

Анкета "Робота кураторів академічних груп" очима здобувачів вищої освіти кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета "Оцінка ОПП / ОНП стейкхолдерами" по кафедрі "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета "Оцінка якості організації освітнього процесу" кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета "Профорієнтаційна робота кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка" очима здобувачів вищої освіти"

Робота Студентських органів самоврядування НУ "Запорiзька Полiтехнiка" очима здобувачів вищої освіти кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета "Оцінка ОПП / ОНП науково-педагогічними працівниками" кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета "Навчально-виховна робота очима студентів" кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

Анкета "Оцінка ОПП / ОНП здобувачами вищої освіти" кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" НУ "Запорізька політехніка"

 

Шановні абітурієнти!!!

КАФЕДРА

ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

запрошує

Вас навчатись за спеціальностями:  

073  «Менеджмент» (Освітня програма: «Менеджмент в будівництві»)

076  «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

(Освітні програми: 1. Економіка бізнесу; 2. Економіка підприємства; 3. Підприємництво).

Здавай ЗНО на відмінно – отримуй бюджетне місце

Контактна інформація:

69064, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 64

e-mail:     kaf_economik@ukr.net

https://www.facebook.com/groups/354510949242206

(061) 769-83-93 кафедра підприємництва,торгівлі та біржової діяльності (ауд.368 головного корпусу НУ «Запорізька політехніка»)

0676128584 (Viber), зав. кафедрою підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (ауд.144 головного корпусу НУ «Запорізька політехніка»)

 

Співпраця кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності з Торгово-промисловою палатою м. Запоріжжя

     В продовження співробітництва з Торгово-промисловою палатою  м. Запоріжжя. Представники кафедри взяли участь у зустрічі з діловими колами та підприємцями України та Литви у рамках зустрічі «Запоріжжя - Вільнюс», що відбувалася 10 червня 2021 р. у виставковому центрі «Козак-Палац» у змішаному форматі. Під час зустрічі були обговорені потенційні можливості співпраці підприємств Запоріжжя та Вільнюсу. Доцент Дмитро Плинокос виступив з доповіддю про можливості та  перспективи співробітництва з Національним університетом «Запорізька Політехніка». А доцент Родіон Севастьянов під час обговорення з представниками підприємств Запоріжжя презентував можливості кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності у підготовці кваліфікованих кадрів для бізнесу, обговорив зі стейкхолдерами їх бачення та вимоги, щодо наповнення освітніх програм для студентів економістів.

 

Участь викладачів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  у Бізнес-форумі   за Програмою сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у місті Запоріжжі на 2021  рік.

      Викладачі та студенти кафедри Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності 9 червня  2021 взяли участь у Бізнес-форумі  за Програмою сприяння розвитку малого та середнього підприємництва у місті Запоріжжі на 2021 рік. Захід було організовано Запорізькою міською радою за участю Запорізької торгово-промислової палати.

Demo

Demo

    Під час форуму були розглянуті питання розвитку підприємництва в Запорізькій області, виклики пов’язані з пандемією в світі та перспективи розвитку в Запоріжжі бізнес інфраструктури, руху стартапів, роботи консультаційних центрів для підприємців області. Особлива увага приділятиметься інструментам, які дозволять допомогти раціональніше будувати бізнес-процеси, підвищити чутливість управління, фінансового аналізу, запроваджувати програмні продукти та IT, реагувати на актуальні ризики взаємодії з контрагентами, детальніше застосовувати можливості щодо розвитку каналів продаж, участі у держзакупівлях, виходу на нові експортні ринки, оптимізувати маркетингову, HR-складову роботи, ощадливо використовувати ресурси, зменшити навантаження на навколишнє середовище. Фахівці кафедри будуть долучатися до всіх заходів з розвитку підприємництва в Запорізькій області, багато питань є в сфері наукових інтересів викладачів кафедри особливо питання організації бізнес процесів, аналіз ризиків, енергозбереження та сталий розвиток економіки.

 

ПРОГРАМА

Міжнародної науково-практичної конференції

«СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

13-14 травня 2021 р.,

Україна, м. Запоріжжя

Регламент роботи конференції

Програма роботи конференції

 

РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ:

13 травня 2021 року

8.00  – 10.00 – реєстрація учасників конференції

10.00 –11.20 – урочисте відкриття конференції

11.20 –12.00 –   пленарне засідання

12.00 –13.20 – робота в секціях

13.20 –15.00 – перерва на обід

15.00 – 16.20 – робота в секціях

14 травня 2021 року

10.00 –11.20 – робота в секціях

12.00 –12.30 – підведення підсумків конференції

12.30 –13.00 –закриття конференції

РЕГЛАМЕНТ ВИСТУПІВ:

доповідь на пленарному засіданні - до 15хв.

доповідь на секції - до 10 хв.

виступи та обговорення - до 5 хв.

Мови конференції: українська, російська, англійська

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ

 Голова комітету:

Гугнін Е.А., перший проректор НУ «Запорізька політехніка», к.с.н., доц.

Співголови організаційного комітету:

Наумик В. В., проректор з наукової роботи та міжнародної діяльності НУ «Запорізька політехніка», д.т.н., професор.

Ткаченко А.М., завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності НУ «Запорізька політехніка», д.е.н., проф.

ЧЛЕНИ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ

Захарчук В.М.           В. о. директора  Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації

Матвіїшина О.Є.      Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Запорізької обласної державної адміністрації

Абусеїдзе Д., д.е.н., проф.    Завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, (Грузія)

Андрющенко К.А., д.е.н., проф.      Професор кафедри бізнес-економіки та підприємництва Київського національного економічного університету

Богданов І.Т., д.п.н., проф.  Ректор Бердянського державного педагогічного університету

Варава Л.М., д.е.н., проф.    Завідувач кафедри менеджменту і адміністрування Криворізького національного університету

Вєжбік-Стронська М.         Проректор  Вищої технічної школи в Катовіце, (Польща)

Гармідер Л.Д., д.е.н., проф  Завідувач кафедри підприємництва, організації виробництва та теоретичної і прикладної економіки ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»,(м. Дніпро)

Захарченко П.В., д.е.н., проф. Завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів Бердянського державного педагогічного університету

Зборіна І.М., к.е.н., доц.       Доцент кафедри економіки і бізнесу Поліського державного університету, (Білорусь)

Іванова М.І.,  д.е.н., доц.      Професор кафедри менеджменту НТУ «Дніпровська політехніка»

Карпенко А.В., д.е.н., доц.   Професор кафедри економіки та

митної справи НУ «Запорізька політехніка»

Левченко Н. М., д. держ. упр., проф.         Професор кафедри  підприємництва, торгівлі та біржової діяльності НУ «Запорізька політехніка» 

Макаренко Т.П., к.і.н., доц.  Декан гуманітарно-економічний факультет Бердянського державного педагогічного університету

Мікос П. Начальник відділу маркетингу та ІТ  Вищої технічної школи в Катовіце, (Польща)

Несторенко Т.П.,  к.е.н., доц.         Доцент кафедри економіки підприємства та фінансів Бердянського державного педагогічного університету, проф. WST

Окуян К., докт., проф.         Професор Університету Балікесір, (Туреччина)

Остенда А., докт.,   Ректор  Вищої технічної школи в Катовіце, проф. WST (Польща)

Сагайдак М.П., д.е.н., проф.           Завідувач кафедри менеджменту  ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»

Севастьянов Р.В., к.е.н., доц          Доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності НУ «Запорізька політехніка»

Сейдахметов М.К.,  к.е.н., доц.      Декан вищої школи "Управління і бізнесу" Південно-Казахстанського державного університету ім. М. Ауєзова, (Казахстан)

 Тарасюк Г.М.,    д.е.н., проф.         Декан факультету бізнесу та сфери обслуговування ДУ «Житомирська політехніка»

Пожуєва Т.О., д.е.н., проф. Професор кафедри  підприємництва, торгівлі та біржової діяльності НУ «Запорізька політехніка»

Покатаєва О.В., д.е.н., д.ю.н., проф.         Перший проректор Класичного приватного університету, (м. Запоріжжя)

Филюк Г.М., д.е.н., проф.     Завідувач кафедри економіки підприємства  Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Фролова Л. В., д.е.н., проф. Завідувач кафедри підприємництва і торгівлі Одеського національного політехнічного університету

ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

13 травня, початок о 10.00

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО:

 1. Гугнін Едуард Анатолійович, перший проректор Національного університету «Запорізька політехніка», к.с.н., доцент.
 2. Захарчук Віктор Миколайович, в. о. директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.
 3. Ткаченко Алла Михайлівна, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Національного університету «Запорізька політехніка», д.е.н., проф.

ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ

1.

Ткаченко А. М., завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Національного університету «Запорізька політехніка», д.е.н., проф. (Україна); Маслов Д.Г., студ. НУ «Запорізька політехніка» (Україна); тема доповіді: «ІНТЕЛЕКТУАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО ТА ЙОГО РОЛЬ ДЛЯ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ».

2.

Абусеїдзе Д., Завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Батумського державного університету ім. Шота Руставелі, (Грузія); Левченко Н.М., д. держ.упр., професор кафедри ПТБД, НУ «Запорізька політехніка» (Україна), тема доповіді: «НАУКОВИЙ ТЕЗАУРУС ПОНЯТІЙНО-КАТЕГОРІЙНОГО АПАРАТУ УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ З БУДІВНИЦТВА»

 

3.

Пожуєва Т.О., докт. екон. наук., проф. НУ «Запорізька політехніка», (Україна), тема доповіді: «ДУАЛЬНА ІННОВАЦІЙНА ОСВІТА ЯК ПЕРЕХІД ДО БЕЗПЕЧНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА».

4.

 Сейдахметов М.К., Декан вищої школи "Управління і бізнесу" Південно-Казахстанського державного університету ім. М. Ауєзова, (Казахстан); Левченко Н.М., докт. держ. упр., проф. НУ «Запорізька політехніка», Україна; (Україна); тема доповіді: «СВІТОВИЙ ДОСВІД УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ З РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ТЕРИТОРІЇ НА ЗАСАДАХ БІОСФЕРОСУМІСНОСТІ».

5.

Левченко Н.М., докт. держ. упр., проф. НУ «Запорізька політехніка»; тема доповіді: «УПРАВЛІННЯ ПРОЕКТАМИ З РЕСТРУКТАРИЗАЦІЇ ЗАНЕПАДАЮЧИХ ВИРОБНИЧИХ ТЕРИТОРІЙ МІСТА»

Програма роботи конференції

Експертна діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності у сфері міжнародного співробітництва

ДП “Український державний центр міжнародної освіти” Міністерства освіти і науки України провів другу стратегічну сесії головна мета якої, розробка Стратегії розвитку центру на 2021-2025 роки. Представник НУ «Запорізька Політехніка», доцент кафедри «Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» доц.. Плинокос Дмитро Дмитрович був залучений в якості експерта до обговорення та рецензування проєкту стратегії УДЦМО України.  ДП “Український державний центр міжнародної освіти” – єдина в Україні установа, яка займається популяризацією здобуття вищої освіти в Україні, обліком іноземних студентів, що планують вступ, отримали запрошення та навчаються в Україні, забезпечує зв’язок між університетами, дипломатичними службами й іноземними студентами тощо. Тому дуже важливо удосконалювати методи роботи та скореговувати пріоритетні напрями діяльності.За результатами роботи було сформульовано 7 стратегічних цілей УДЦМО, які були презентовані під час другої сесії:

– Популяризація української освіти за кордоном

– Інформаційна підтримка

– Партнерство. Міжнародне співробітництво

– Аналітична діяльність

– Організаційне забезпечення впровадження політики Міністерства освіти і науки України у сфері надання освітніх послуг іноземцям

– Формування сталих відносин з іноземними випускниками українських закладів вищої освіти

– Сприяння соціокультурній адаптації іноземних студентів в Україні

Після рецензування документ було затверджено та оприлюднено на офіційному сайті ДП “Український державний центр міжнародної освіти”. Ознайомитись з документом Ви можете за посиланням: https://studyinukraine.gov.ua/strategiya/?fbclid=IwAR3lE6Sa1V36CMoUdXJT4...

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» на базі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  Національного університету «Запорізька політехніка». Конференція відбудеться   13-14 травня 2021 року. 

Тематичні напрями конференції:                              

1.  Енергоефективність та енергозбереження - ефективні інструменти енергоменеджменту суб`єктів господарювання.

2.  Моніторинг економічної безпеки та антикризової діяльності підприємств.

3. Розвиток інноваційного підприємництва та формування стартап екосистеми в Україні.

4. Конкурентоспроможність підприємств в умовах трансформації від лінійної до циркулярної моделі економіки.

5. Міжнародне співробітництво у забезпеченні сталого розвитку економіки.

6. Управління персоналом підприємств за стейкхолдер-підходом.

7. Підприємництво – рушійна сила соціально-економічного розвитку ОТГ.

8. Управління в архітектурі та будівництві за принципами сталого розвитку.

Для участі в конференції необхідно до 15 квітня 2021 р. надіслати заявку та тези.

Контакти

 E-mail: kaf_economik@ukr.net, kafedra_eov@zntu.edu.ua

 

Участь у роботі міжнародної конференцій викладачами кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності 

21 квітня – Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності, у цей день Центральноукраїнським національним технічним університетом було проведено продуктивну зустріч онлайн в рамках засідання IV International Scientific and Practical Conference «COMPETITIVENESS MODEL OF INNOVATIVE DEVELOPMENT OF UKRAINE'S ECONOMY».Спілкування виключно англійською мовою створило комфортні умови для усіх гостей конференції. Учасники конференції з Університету АДАМАС (м. Калькутта, Індія), Американського університету культури та освіти (м. Бейрут, Ліван), Південного кампусу Американського університету культури та освіти (Набатія, Ліван), Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України, Національного авіаційного університету, Національного університету «Запорізька політехніка», Центральноукраїнського національного технічного університету жваво обговорили нагальні питання вищої освіти та її трансформації, інноваційного розвитку реального сектору економіки, інновацій та передового досвіду розвитку людського потенціалу в контексті інноваційно-інвестиційних трансформацій.Доцент кафедри «Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» Плинокос Дмитро Дмитрович, взяв участь у роботі конференції з доповіддю на тему Розвиток підприємницьких університетів – «Development of entrepreneurial Universities in Ukraine».

Більш детально про захід Ви можете ознайомитись за посиланням:

http://www.kntu.kr.ua/?view=article&id=628

 

Міжнародна наукова діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Доцент кафедри підприємництва торгівлі та міжнародної діяльності Плинокос Дмитро взяв участь у IV Міжнародному науковому конгресі «Society of Ambient Intelligence», який об’єднав понад 500 учасників із більш ніж 20 країн світу. Конгрес проходив 12-16 квітня 2021 р., під час роботи конгресу були висвітлені новітні тенденції розвитку економіки, соціальної сфери, освіти і науки. На конгресі була представлена доповідь «Трансформація системи вищої освіти України і Алжира в контексті впливу четвертої промислової революції». 

Demo

Demo

Більш детальна інформація про конгрес: https://mon.gov.ua/ua/news/startuvav-iv-mizhnarodnij-naukovij-kongres-so...

Вітаємо студентів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності з нагородою у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2020-2021 н.р.!

Demo

Вітаємо студентку групи БАД-417 Дацько Наталію з грамотою ректорату НУ "Запорізька політехніка" за перше місце, здобуте у секції "Економіка" вузівського туру  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2020-2021 н.р.

 

Вітаємо з перемогою!

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності вітає  старосту групи БАД-417 Наташу Дацько з перемогою у конкурсі "Староста року-2020" НУ "Запорізька політехніка".
  
Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності
вітає студентів та співробітників з початком нового 2020/2021 навчального року!
Бажаємо творчої наснаги, миру та злагоди!
 

Проведення Міжнародної науково-практичної конференції «СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»

До 120-річчя заснування Національного університету «Запорізька політехніка» 14-15 травня 2020 року відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності», організована кафедрою підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.Співорганізаторами конференції виступили:

 • Варненський вільний університет (Болгарія);
 • Університет Гіресун (Туреччина);
 • Південно-Казахстанський державний університет імені М. Ауєзова (Казахстан);
 • Батумський державний університет ім. Шота Руставелі (Грузія);
 • Університет Адама Міцкевича (Польща);
 • Одеський національний політехнічний університет (Україна);
 • Національний університет біоресурсів і природокористування України;
 • ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (Україна);
 • Класичний приватний університет (Україна).

У конференції прийняло участь 220 учасників, що стало свідченням розвитку наукових традицій кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності та сталої наукової співпраці з багатьма університетами України та інших країн близького та далекого зарубіжжя, представниками влади та бізнесу.Унікальність конференції полягає в тому, що запропоновані до обговорення питання, акцентували увагу науковців та практиків на потребі пошуку шляхів вирішення нагальних проблем у площині розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності в умовах трансформаційних змін в економіці України.Дякуємо усіх учасників конференції за цікаві пропозиції щодо розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності у світлі сучасних викликів.

Бажаємо успіхів і сподіваємось на подальшу співпрацю!

Зав. кафедри ПТБД, проф., д.е.н.                                                                А.М. Ткаченко

 

                          

ВІТАЄМО МАГІСТРІВ-ВИПУСКНИКІВ КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ОТРИМАННЯ ДИПЛОМІВ

DemoDemoDemoDemo

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ДРУГОМУ ПІВРІЧЧІ 2019 РОКУ

DemoDemoDemoDemoDemoDemo

 Викладачі кафедри за підтримки студентів активно ведуть профорієнтаційну роботу.

В жовтні викладачі кафедри представили інформацію про освітні програми «Економіка підприємства», «Підприємницька діяльність» та «Економіка агропромислових формувань» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на ярмарковій площі від Олександрівського району на «День міста Запоріжжя», що святкувався 12-13 жовтня 2019 року на каскаді фонтанів «Радуга».

Викладачі кафедри відвідали місто Дніпрорудне, де ознайомили з освітніми програмами кафедри майбутніх абітурієнтів.

В листопаді кафедра підприємництва, торгівлі та біржової  діяльності прийняла участь у  щорічній  виставці «Ярмарок освіти»,  що проходила в виставковому центрі «КОЗАК-Палац» м. Запоріжжя. Майбутні вступники та їх батьки мали можливість отримати кваліфікаційну консультацію щодо вибору майбутньої професії та умов вступу до НУ «Запорізької політехніки» в 2020 році. Працюючи спеціалісти мали нагоду отримати інформацію щодо можливості підвищення рівня кваліфікації на магістерській освітній програмі «Економіка підприємства» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».

Відбулися зустрічі з учнями 10-х та 11-х класів Люцернянського навчально-виховного комплексу, Новозлатопільського навчально-виховного комплексу, Любимівської ЗОШ І-Ш ступенів, Високівської ЗОШ І-Ш ступенів та КЗ «Роздольський ліцей» Роздольської сільської ради Михайлівського району Запорізької області, а також Терсанської СЗШК, Любицької ЗОШ І-Ш ступенів  Новомиколаївського району Запорізької області. Майбутнім випускникам була представлена інформація щодо освітніх програм «Економіка підприємства», «Підприємницька діяльність» та «Економіка агропромислових формувань» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», методів навчання та дисциплін, що вивчають студенти для формування компетенцій, які необхідні фахівцям з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, можливостям щодо працевлаштування після навчання на бакалаврському та магістерському рівнях вищої освіти та переліку конкурсних предметів у сертифікаті Українського центру оцінювання якості освіти. Колектив та учні навчальних закладів були запрошені на «День відкритих дверей» в НУ  «Запорізька політехніка», що відбудеться 23.11.2019р.

  КАФЕДРА ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Запрошує

23.11.2019р.

з 9-00 в ауд. 368

відвідати захід  «День відкритих дверей»

Чекаємо вступників та їх батьків за адресою:

м. Запоріжжя,  вул. Жуковського 64, головний корпус, ауд. 368, тел. (061)769-83-93

 
 УЧАСТЬ КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У "ЯРМАРЦІ ОСВІТИ 2020"

Demo

 Викладачі кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" взяли активну участь у "Ярмарці освіти 2020" у запорізькому виставковому центрі «Козак-Палац". Виставка проходила з 7 по 9 листопада 2019 року. Співробітники кафедри ПТБД презентували рекламні матеріали та запрошували на День відкритих дверей, що відбудеться 23.11.2019 р.Школяри були ознайомлені з особливостями й перевагами навчання за спеціальностю 076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" за освітніми програмами «Економіка підприємства», «Економіка агропромислових формувань» та «Підприємницька діяльність». Запрошуємо до нас на навчання та нагадуемо: ЯКІСНА ОСВІТА –ЕФЕКТИВНІ ІНВЕСТИЦІЇ У ВАШЕ МАЙБУТНЄ!

 

 СВЯТО ПОСВЯЧЕННЯ В СТУДЕНТИ НА КАФЕДРІ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

День

 

 

 

Студенти групи БАД-419 з викладачами кафедри "Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" професором Ткаченко А.М.,

доцентом Шитіковою Л.В. та доцентом Кругліковою В.В. 30 вересня 2019 року  на заході "Посвячення в студенти".

 

 

Кафедра Підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  Національного університету «Запорізька політехніка»

запрошує бажаючих використати можливість вступити за контрактом до

магістратури за спеціальністю 076   

"Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

Освітня програма 
"Економіка підприємства"

у 2019 році.

Форма начання заочна

Вартість 5200 грн за семестр

Термін навчання – 1.5 року

 

 Реєстрація на третю сесію відбудеться з 7 по 15 жовтня 2019 року.

Іспит з англійської мови відбудеться 5 листопада.

 

Чекаємо на Вас для консультацій

 

Контакти

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063

аудиторія (кабінет): 368

тел.: +380(61)7698393

Щодо акредитації магістрів освітньо-професійної програми «Економіка підприємства»

Навчально-методичне забезпечення освітньої діяльності за освітньо-професійною програмою «Економіка підприємства» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (doc, 232 КБ)

Інформаційне забезпечення освітньо-професійної програми «Економіка підприємства» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (doc, 64 КБ)

Забезпечення навчальними підручниками, посібниками, довідковою та іншою навчальною літературою (pdf, 200 КБ)

Вітаємо!

Demo

На вузівський тур Всеукраїнського конкурсу студентських робіт 2016-2017 н.р. від кафедри ПТБД було представлено три роботи:

«Статистична оцінка життєвого рівня населення України», Виконавець : Котенкова В.В. - студент групи ФЕУ-515 Керівник Шитікова Л.В. – доцент кафедри, к.е.н.

«Дослідження і аналіз рівня доходів населення України», Виконавець : Рощина Д.С - студент групи ФЕУ-515 Керівник Шитікова Л.В. – доцент кафедри, к.е.н.

«Електромобіль як напрям економічного пожвавлення машинобудування в Україні»Виконавеці : Курликов Д.А. Марущак М.М - студенти групи Т-112м Керівник Борисенко О.Є. – доцент кафедри, к.е.н.

переможцем І етапу конкурсу в галузі наук «Економіка та управління підприємствами» стала робота «Електромобіль як напрям економічного пожвавлення машинобудування в Україні», Виконавеці : Курликов Д.А. Марущак М.М - студенти групи Т-112м Керівник Борисенко О.Є. – доцент кафедри, к.е.н., що рекомендована для участі на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана»

Щодо ліцензування нової спеціальності

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності подала в МОН України ліцензійну справу щодо  провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки магістрів за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» 

Інформаційне забезпечення (pdf, 372.83 КБ)

Забезпечення літературою (pdf, 223.59 КБ)

Навчально-методичне забезпечення (pdf, 214.32 КБ)

 

Щодо ліцензування нової спеціальності

4 липня 2016р. отримана ліцензія на  провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти з підготовки бакалаврів за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» .

Інформаційне забезпечення (pdf, 40 КБ)

Методичне забезпечення (pdf, 48 КБ)

Книги спеціальність (pdf, 236 КБ)

 

Екскурсія студентів гр. ФЕУ 716, та 726сп до музею заводу "Мотор Січ"

Demo

Demo

Demo

Demo

Demo

Demo

Demo

 

Вітаємо!

 

Demo

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності вперше здійснила набір студентів за освітньою програмою "Економіка підприємтсва" спеціальності  076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" освітньо-кваліфікаційного рівня "бакалавр".

 

Вітаємо!

18 квітня кафедрою ПТБД проведено щорічну наукову конференцію «Тиждень науки-2016»

Підводячи підсумки, можна зазначити високий рівень активності студентів 3-х, 4-х курсів факультетів Е,Т, РТ, ФЕУ та КНТ. Теми докладів охоплювали ті гострі проблеми, що не залишають у спокої жодного громадянина України: енергозбереження в системах електропостачання та електроспоживання промислових підприємств; перспективи розвитку електромобілів; гендерна дискримінація на ринку праці та інш.В конференції прийняли участь 23 студента та 15 викладачів. Особливо високу оцінку отримали доповіді студентів Агаєва М., Т-422, Курлікова Д., гр. Е-111м, Наливайко К., гр.ФЕУ-113.

Керівник секції «Економіка» к.е.н., доцент Круглікова В.В.

 

 

 

    Основними напрямами наукової тематики кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності є: модернізація системи управління підприємств, інноваційний розвиток підприємств за ресурсо- та енергозберігаючими підходами, підвищення конкурентоспроможності підприємств в умовах трансформації до низько вуглецевої економіки, міжнародне співробітництво у забезпеченні сталого розвитку бізнесу тощо.

 

    Впродовж 2017-2021 рр. затверджено та виконано такі теми наукових досліджень:

НДР 05615 «Удосконалення механізму управління підприємством в умовах сучасного реформування економіки України» (керівник – к.е.н., доцент Бобровнікова Р.Г. 2015-2018рр.);

НДВ 01718 «Антикризове управління як головний чинник забезпечення сталого розвитку суб`єктів господарювання» (керівник – д.е.н., професор Ткаченко А.М., 2018-2021рр.);

НДР 01711 «Управління конкурентоспроможністю суб`єктів господарювання як запорука економічної захищенності» (керівник – д.е.н., професор Ткаченко А.М.. 2021-2024рр.).

 

     На кафедрі ведеться підготовка аспірантів та докторантів. Керівництво аспірантами та здобувачами наукового ступеня наукового ступеня здійснюють: проф. А.М. Ткаченко, проф. Н.М. Левченко, проф. Т.О. Пожуєва.

    Під науковим керівництвом проф. А.М. Ткаченко впродовж 2017-2021рр. дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук захистили 4 аспіранта, на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук -1. Результати фундаментальних і прикладних досліджень аспірантів та докторантів опубліковані у наукових виданнях та оприлюднені на конференціях та симпозіумах. Викладачі кафедри поєднують освітню та наукову діяльність, що сприяє підвищенню ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання з урахуванням сучасної теорії та практики підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

    Впродовж 2017-2021 рр. видано 3 монографії, 2 навчальних посібника, які здобули визнання не лише викладачів і студентів, але й науковців та практиків.

    За результатами досліджень викладачі кафедри впродовж 2017-2021рр. опублікували понад 73 наукових статей та 298 тез доповідей на наукових конференціях. Наукові статті  публікуються в іноземних виданнях з індексацією Scopus, Web of Science та вітчизняних фахових виданнях: «Сталий розвиток економіки», «Економічний вісник ЗДІА», «Інвестиції: досвід та практика», «Економічний простір», «Держава та регіони», «Інноваційна економіка», «Економічний вісник УДХТУ», «Економічний вісник ЗНУ» та ін.

    Професор А.М. Ткаченко є заступником головного редактора збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник ДВНЗ «Українського хіміко-технологічного університету» та членом редколегії збірника наукових праць «Вісник УДВНЗ «Криворізького національного університету».

    Професор Н.М. Левченко є членом редколегії збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет».   

    Професор Т.О. Пожуєва є членом редколегії збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет».

     Професор А.М. Ткаченко є членом постійної спеціалізованої вченої ради:  Д 09.052.01 УДВНЗ «Криворізький національний університет» зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (за видами діяльності).

Професор А.М. Ткаченко впродовж 2017-2021рр. виступила офіційним  опонентом понад 15 дисертаційних робіт, професор Н.М. Левченко – 9 дисертаційних робіт.

     Одним із важливих напрямків наукової роботи кафедри є проведення наукових конференцій, метою яких є висвітлення та розв’язання  актуальних науково-теоретичних і прикладних проблем підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, а також підвищення фахового рівня аспірантів і здобувачів вищої освіти.

     Впродовж 2017-2021рр. кафедра стала:

- співорганізатором ІІІ Міжнародного Євразійського конгресу економіки і соціальних наук (м. Дніпро, Український державний хіміко-технологічний університет, 2018р.);

- співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2018р.);

- співорганізатором ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2019р.);

- співорганізатором ІІI Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2020р.);

- співорганізатором ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2021р.).

     Викладачі кафедри неодноразово приймали участь у міжнародних конференціях, серед яких останні:

- Міжнародна наукова конференція EDAMBA 2019 «Empowering Acions to Achieve Global Goals: implications for Economics Management and Related Discplines» (м. Катовіце, Польща);

- Науково-практична конференція «Schiller International  University. Paris Campus. Enhancement programme: Education process innovative methods and education technologies ( Experience of Schiller  International University)»

 (м. Париж, Франція);

- Науково-практична конференція « Professional and qualification enhancement  programтe: Contemporary Tendencies of Higher Education in - European Union Countries Experience of Technical / University of Varna» (м. Варна , Болгарія);

- Науково-методичний семінар «Особливості підготовки наукових кадрів в країнах ЄС» (м. Братислава, Словаччина).

     Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності традиційно є учасником щорічних науково-практичних конференцій у рамках проведення «Тижня науки» Національного університету «Запорізька політехніка». Колектив кафедри постійно підвищує професійний рівень завдяки стажуванню. Зокрема: професор А.М. Ткаченко – Schiller International University. Paris Campus. Enhancement programтe: Education process, innovative methods and education technologies (Experience of Schiller International University). (108Hours). Certificate of achievement #02-17-P02. April 18-28, 2017. Доцент О.М. Крайник проходила стажування з теми «Інноваційні технології в освіті» в рамках реалізації міжнародного проекту «Євроінтеграція  в  освіті, науці  та  культурі» у Вищій технічній школі м. Катовіце (жовтень, 2019. Польща). (Сертифікат #2/10/2019). Професор Н.М. Левченко – міжнародне післядипломне практичне стажування «New and innovative teaching methods» організоване Малопольською школою державного управління Краківського університету економіки (14вересня – 09 жовтня 2020 року). (м. Краків, Польща).

 

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності заснована в вересні 2015р. під керівництвом д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна. Навчальний процес забезпечує науково-педагогічний персонал до складу якого входить 80% докторів та кандидатів наук. Кафедра створена на базі кафедри економіки та організації виробництва, яка була заснована ще 1965р і має свої традиції та досягнення в формуванні комплексних цільових програм розвитку Запорізького регіону, розробці теоретичних питань приватизації підприємств, вдосконаленні економічних відносин у виробництві, розробці організаційно-економічних засад інноваційного розвитку регіону та визначенні стратегічних та тактичних напрямків розвитку промислових підприємств. Кафедра економіки і організації виробництва стала базою створення кафедр «Промисловий транспорт», «Менеджменту та маркетингу» та «Фінансів та кредиту» та формування факультету економіки та управління.
Сьогодні на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності викладається 17 дисциплін: «Економіка підприємства», «Економіка за видами діяльності», «Економіка підприємств зв’язку», «Економіка і фінанси підприємства», «Економіка праці і соціально-трудові відносини», «Основи бух. обліку та аудиту», «Фінанси і кредит», «Основи менеджменту», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку» «Менеджмент і маркетингові дослідження», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку», «Статистика», «Теорія статистики», «Організація, планування та управління виробництвом», «Організація, планування та управління промисловими підприємствами», «Організація, планування та управління промисловим виробництвом».
Викладачі кафедри є керівниками економічної частини проектів студентів технічних спеціальностей, проводять активну профорієнтаційну роботу.За останні 5 років три викладача захистили кандидатські дисертації – Тіховська Т.М., Борисенко О.Є., Шитікова Л.В.
У період реалізації ринкових реформ підвищилась роль економічних наук, досягнення яких активно втілюються в життя, а викладачі та співробітники кафедри віддають свої знання та досвід при підготовці високопрофесійних спеціалістів. Викладачі кафедри постійно займаються підвищенням кваліфікації, беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, круглих столах. В 2013р. співробітники кафедри брали участь у міжнародному проекті Best Course «Management and marketing. Globalization and integration outlook». Це сприяє постійному підвищенню якості викладання дисциплін та професійного рівня викладачів.

 

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Ткаченко Алла Михайлівна доктор екон.наук, професор завідувач кафедри
Левченко Наталія Михайлівна доктор наук з держ. управління професор
Пожуєва Тетяна Олександрівна  доктор екон.наук, професор професор
Круглікова Валентина Володимирівна канд.екон.наук,доцент доцент
Богдан Юрій Миколайович канд.екон.наук, доцент доцент
Лівошко Тетяна Володимирівна канд.екон.наук,доцент доцент
Крайнік Олена Миколаївна канд.екон.наук,доцент доцент
Севастьянов Родіон Вікторович канд.екон.наук,доцент доцент
Плинокос Дмитро Дмитрович канд.екон.наук,доцент доцент
Сердюк Євгенія Михайлівна   старший викладач
Бобко Наталія Анатоліївна   старший викладач
Дацько Наталія Миколаївна   лаборант

Приміщення випускової кафедри розташовані в головному навчальному корпусі університету,.

Перелік лабораторій і спеціалізованих кабінетів, що забезпечують навчальний процес у відповідності до навчального плану спеціальності 073 "Менеджмент", 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» надано в табл.

За випусковою кафедрою підприємництва, торгівлі та біржової діяльності закріплено такий аудиторний фонд:

аудиторія 358 (50,8 м2)– предметна аудиторія кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності;

аудиторія 368 (59,2 м2)– викладацька кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності;

аудиторія 144 (18 м2)– кабінет завідувача кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Професорсько-викладацький склад кафедри розташовується в обладнаній необхідними офісними меблями аудиторії. Встановлені два комп’ютери, що з’єднані локальною мережею університету та мають доступ до мережі Internet (wi-fi роутер (1 од.)). Є в наявності оргтехніка – багатофункціональний пристрій (сканер-принтер-ксерокс).

 

Обладнання лабораторій та спеціалізованих кабінетів

Найменування лабораторії, спеціалізованого кабінету, їх площа (або об’єм)

Найменування навчальної дисципліни

Найменування обладнання, устатковання, їх кількість

ауд 134

площа 67м2, об’єм 300м3

Смарт-технології в будівництві 

ПК "Рома PC" CPU INTEL Celeron G 1840/RAM DDR 3.2 Gb/HDD 500 Gb/Mb H81/Key/Mouse/Monitor 22" 

14 шт.

ауд. 275

300 куб. м

Оптимізаційні методи та моделі;

Інформатика;

Економетрика;

Теорія ймовірності і математична статистика;

Проектний аналіз;

Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків;

Бухгалтерський облік

Економічний ризик і методи його вимірювання

ПК Intel Celeron 2.0 ГГц, 256 Мб RAM, 40 Гб HDD, CD-ROM 52, Monitor 17". 13 шт.

ауд. 280

260 куб. м

ПК Intel Celeron 2.0 ГГц, 256 Мб RAM, 40 Гб HDD, CD-ROM 52, Monitor 17" 13 шт.

ауд. 358

255 м3

(головний корпус)

Використовується і як лекційна аудиторія

 

Розробка навчально-методичного забезпечення, в основному, спрямована на забезпечення самостійної роботи студентів під час вивчення студентами теоретичного матеріалу, підготовки до практичних занять, виконання контрольних завдань, курсових, кваліфікаційних робіт тощо. Викладачами кафедри розроблені методичні вказівки для економічного обґрунтування дипломних проектів науко-дослідної, конструкторської, технологічної тематики для бакалаврів, спеціалістів та магістрів. Щорічно розробляються робочі програми з кожної дисципліни.
Кафедра забезпечує викладання 17 дисциплін: економіка підприємства, економіка праці і соціально-трудові відносини, економіка за видами діяльності, економіка підприємств зв’язку, економіка і фінанси підприємства, організація, планування та управління виробництвом, організація, планування та управління промисловими підприємствами, організація, планування та управління промисловим виробництвом, основи бух. обліку та аудит, статистика, теорія статистики, менеджмент, основи менеджменту, основи менеджменту та маркетингу, менеджмент та маркетингові дослідження, менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку, фінанси і кредит. Для кожної дисципліни, що викладається розроблено повний методичний комплекс, що включає в себе:
-        робочу програму;
-        конспект лекцій;
-        матеріали для самостійної роботи студентів;
-        матеріали для контролю знань;
-        питання для заліку та іспиту;
-        методичні вказівки для виконання практичних робіт; контрольних; самостійних;
-        методичні вказівки з обґрунтуванню економічного розділу дипломних проектів для бакалаврів; спеціалістів; магістрів;
В учбовий процес активно впроваджуються наукові дослідження та винаходи викладачів.
 
 

 

За спеціальністю "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціалізації «Економіка підприємства»

Освітньо-кваліфікаційний рівень “БАКАЛАВР”

Термін підготовки бакалаврів:  денної та заочної форми навчання — 4 роки

Освітньо-професійна програма для здобувачів ступеня бакалавр передбачає вивчення та засвоєння комплексу прикладних дисциплін: економіки підприємств, економіки торгівлі, економіки нерухомості, економіки агропромислового комплексу, організації виробництва, менеджменту, фінансів, маркетингу, економіки праці та соціально-трудових відносин, бухгалтерського обліку, оптимізаційних методів та моделей, міжнародної та регіональної економіки, фахової іноземної мови тощо.

Після завершення навчання бакалавр здатний якісно виконувати професійні завдання середньої складності за визначеними алгоритмами з елементами самостійності: обґрунтувати бізнес-ідею, створити власний бізнес та забезпечити його успішне функціонування; застосувати сучасні підходи до управління підприємством в цілому та його окремими ланками; оцінити мінливість зовнішнього середовища та розробити механізм адаптації виробничих систем до нього; забезпечити тактичний і стратегічний розвиток підприємства з використанням сучасних інформаційних систем і методів управління; провести економічну, фінансову, організаційну діагностику функціонування підприємств і організацій за всіма сферами діяльності; розробити та впровадити бізнес-проекти, спрямовані на досягнення конкурентних переваг на ринку та нарощування вартості компанії.

Випускники освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр можуть працювати: на підприємствах (установах) та в об’єднаннях підприємств різних форм власності на посадах: технік з планування, технік з праці, торговельний агент, комерційний агент, помічник аналітика, фінансиста, керівника підприємства, консультанта з економічних питань, фахівець з ефективності підприємництва, з фінансово-економічної безпеки, з управління активами.

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень “МАГІСТР”

Спеціальність 076 "Підприємництво торгівля та біржова діяльність" ,

спеціалізація "Економіка підприємства"

Термін підготовки магістрів: денної та заочної  форми навчання — 1 рік 6 місяців.

Освітньо-професійна програма для здобувачів ступеня магістр передбачає вивчення та засвоєння комплексу прикладних дисциплін: економічне управління підприємством; конкурентоспроможність підприємства; економіка, організація та управління проектами; економічна діагностика; стратегічне управління; контролінг; тощо.

Після завершення навчання магістр здатний якісно виконувати професійні завдання високої складності: здійснювати економічне управління підприємницькою, торгівельною та біржовою діяльністю; приймати ефективні управлінські рішення щодо ресурсного й організаційного забезпечення підприємницької діяльності; інтегрувати інноваційні та інвестиційні процеси та здійснювати комплексне планування діяльності суб’єкта підприємництва; якісно проводити наукові дослідження.

Випускники освітньо-кваліфікаційного рівня магістр можуть працювати: на підприємствах (установах) та в об’єднаннях підприємств різних форм власності на посадах економіста, аналітика, фінансиста, керівника підприємства, консультанта з економічних питань, викладач університетів та вищих навчальних закладів

 

 

Підготовка фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності за спеціалізацією «Економіка підприємства» здійснюється із застосуванням активних форм і методів навчання – методи моделювання, аналізу даних, оптимізації, дослідження операцій, прогнозування, оцінювання ризиків, теорії управління та прийняття рішень, теорії ігор та конфліктів, експертного оцінювання та ін.

Випускники можуть працювати у сфері економіки та управління на українських і зарубіжних підприємствах різних форм власності, в органах державного управління, вищих навчальних закладах, дослідницьких, аналітичних та експертних центрах.

.

 

Робочі програми та силабуси освітньої програми  "Менеджмент в будівництві" 

спеціальності 073 «Менеджмент», освітній рівень "бакалавр"

ППН 07 Економіка підприємства

 

 

 

Розподіл годин за дисциплінами [PDF, 352.28 КБ]

 • Дисципліни за освітньою програмою "Економіка підприємства"
 
Економіка підприємства
Вступ до спеціальності
Підприємницька діяльність
Потенціал і розвиток підприємства
Економіка торгівлі
Економіка агропромислового комплексу
Економіка нерухомості
Антикризове управління
Економічний ризик і методи його вимірювання
Інноваційна стратегія
Міжнародна економіка
Економіка праці і СТВ
Економічна ефективність діяльності підприємства
Статистичне моделювання і прогнозування
Статистика
Капітал підприємства: формування та оцінювання
Обгрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків
Організація виробництва
Нормування праці
Економічна безпека
Проектний аналіз
Планування і контроль на підприємстві
Аналіз стратегії виробничої діяльності
Господарський аналіз
Економіка і організація інноваційної діяльності
Управління витратами
Економічна статистика
Стратегія підприємства
 • Дисципліни, які викладає кафедра
 
Економіка підприємства
Економіка праці і соціально-трудові відносини
Економіка за видами діяльності
Економіка галузі зв’язку
Економіка і фінанси підприємства
Організація, планування та управління виробництвом
Організація, планування та управління промисловим підприємством 
Організація, планування та управління промисловим виробництвом
Основи бух. обліку та аудит
Статистика
Менеджмент
Основи менеджменту
Менеджмент та маркетингові дослідження
Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку
Фінанси і кредит

Сторінки