Ви є тут

Головна » Сфери діяльності » Працевлаштування » Студенту

Останнім часом все більше студентів ідуть працювати. Хтось хоче отримати досвід роботи за фахом, який дуже цінується у великих компаніях, комусь просто потрібні гроші; хтось починає працювати вже з першого курсу, хтось замислюється про роботу ближче до закінчення університету.

Поєднання навчання з роботою дозволяє студенту забезпечувати себе матеріально, допомагати батькам, сприяє розвитку відповідальності, самостійності та креативності, з'являється можливість професійного росту. Однак є й мінуси: недостатній рівень знань через те, що залишається мало часу на навчання, велике навантаження, яка шкодить здоров'ю. Проти спроб почати працювати під час навчання, як правило, виступає страх того, що не вдасться поєднувати навчання з роботою. Але в деяких вузах існує практика вільного відвідування, коли працюючі студенти займаються за індивідуальним планом. У випадках, коли вільне відвідування у вузі не передбачено, деякі викладачі все одно йдуть на зустріч працюючим студентам.

Як правило, студент не може працювати повний робочий день, і в цьому випадку його цінність для роботодавця знижується. Щоб підвищити її, можна запропонувати компромісні варіанти, такі як відрядна оплата праці (нехай роботодавець відчуває, що платить рівно стільки, скільки Ви зробили в цьому місяці) або пропозицію забирати частину роботи додому (підходить для людей, чия робота пов'язана з Інтернетом і паперами ). Можна спробувати роботу з вільним або позмінним графіком (продавці-консультанти, офіціанти, оператори баз даних, диспетчери на телефоні).

Відповідно до КЗпП України студенти вузів, які поєднують навчання з роботою, мають право на навчальну відпустку. При цьому за учням співробітником зберігається його середня зарплата. Але потрібно мати на увазі, що далеко не завжди цей закон підтримується роботодавцем.

Якщо Ви пропрацювали значний час, Вам цікаво те, чим займається Ваша компанія, Ви зарекомендували себе як успішного співробітника, і роботодавець готовий запропонувати підвищення по службі, то є сенс задуматися про перехід на заочну форму навчання. Звичайно, при цьому доведеться відмовитися від більш серйозного диплома, одержуваного після закінчення денного відділення, але цей вибір залежить від конкретної ситуації і особистих прагнень. Вибір завжди за вами: Ви можете або зануритися у навчання і вийти з університету з червоним дипломом, або віддати більшу частину часу і сил роботі, тим самим придбавши практичні навики.

Не варто забувати, що знання є лише одним з факторів, що визначають успіх: дуже багато чого залежить від особистих якостей, таланту та везіння.