Ви є тут

Головна » Факультети » Інформаційної безпеки та електронних комунікацій

Кафедра інформаційної безпеки та наноелектроніки

Емблема кафедри «Мікро- та наноелектроніка»

Кафедра «Інформаційна безпека та наноелектроніка» (ІБтаН)

Рік початку діяльності: 1966

Положення про кафедру

Керівництво:

В.о. завідувача кафедри: кандидат фізико-математичних наук, доцент Коротун Андрій Віталійович

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія мікроелектроніки
  • Навчальна лабораторія технічних засобів захисту інформації
  • Навчальна лабораторія цифрових методів обробки та захисту інформації»

Спеціальності:

105 – «Прикладна фізика та наноматеріали»

«Прикладна фізика та наноматеріали» (доктор філософії)

125 – «Кібербезпека та захист інформації»

«Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки» (бакалавр та магістр)
«Безпека інформаційних і комунікаційних систем» (бакалавр та магістр)

175 – «Інформаційно-вимірювальні технології»

«Якість, стандартизація та сертифікація» (бакалавр та магістр)
«Інформаційні системи моніторингу і контролю» (бакалавр)

176 – «Мікро- та наносистемна техніка»

«Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої» (бакалавр та магістр)

 

Контактні дані

адреса кафедри:
вул. Жуковського 64 (1 та 3 корпуси), м. Запоріжжя, Україна, 69063;
вул. Гоголя 64 (2 корп.), м. Запоріжжя, Україна
аудиторія (кабінет):
325 (1 корп.), 113 (2 корп.)
31-А, 36, 32-А (3 корпус)
тел.: +380(61)7698367
+380(61)7698491, +380(61)7698421, +380(61)7698597
e-mail: kafedra_mikro.nano@zp.edu.ua
kafedra_zahisty@zntu.edu.ua

РЕОРГАНІЗАЦІЯ КАФЕДРИ

Кафедри «Мікро- та наноелектроніка» і «Захист інформації» було об’єднано в кафедру – «Інформаційна безпека та наноелектроніка». Підготовка фахівців на кафедрі вестиметься у рамках трьох галузей знань: 10 «Природничі науки», 12 «Інформаційні технології» та 17 «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації» за такими спеціальностями та освітніми програмами (ОП):

105 «Прикладна фізика та наноматеріали»

  • ОП «Прикладна фізика та наноматеріали» (освітньо-науковий ступінь – доктор філософії)

125 «Кібербезпека та захист інформації»

  • ОП «Системи технічного захисту інформації, автоматизація її обробки» (освітні ступені – бакалавр та магістр)
  • ОП «Безпека інформаційних і комунікаційних систем» (освітні ступені – бакалавр та магістр)

175 «Інформаційно-вимірювальні технології»

  • ОП «Інформаційні системи моніторингу і контролю» (освітній ступінь – бакалавр)

176 «Мікро- та наносистемна техніка»

  • ОП «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої» (освітні ступені – бакалавр та магістр)

В освітній процес впроваджено результати НДР кафедри

За 2021 календарний рік в рамках науково-дослідницької роботи 04311 «Стандартизація та метрологічне забезпечення контролю якості, проектування інформаційно-вимірювальних систем, магнітометрія та моделювання енергетичних характеристик матеріалів» відповідно до індивідуальних планів викладачів кафедри мікро- та наноелектроніки розроблено:

  1. стандарт вхідного контролю продукції;
  2. методика Model-Based Design в наскрізному автоматизованому проектуванні інформаційно-вимірювальних систем;
  3. методика визначення питомої парамагнітної сприйнятливості χ0 аустеніту та низького вмісту Рα феромагнітної альфа-фази.

Нові дані було включено у навчальний процес та навчально-методичне забезпечення освітньо-професійної програми «Якість, стандартизація та сертифікація» спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка».

Акти впровадження результатів НДР [PDF, 791 КБ]


Стажування у Німеччині

01.10.2021 відбулася зустріч [meet.google.com/ewu-khkp-efa] студентів та викладачів кафедри МіНЕ з Ніколетою Ставілою, керівником відділу Східної Європи у Міжнародній академії IAW (Німеччина).

Рис.1

Проект дозволяє студентам проходити однорічне стажування у таких областях: штучний інтелект, медичні технології, автомобілебудування, робототехніка, лазерні технології, аерокосмічні технології, екологічні технології, вимірювальні прилади, оптичні пристрої, машинобудування, 3D-технології, ERP-системи, системи для лікарень та управління охороною здоров'я, програмування мікроконтролерів, вбудовані системи, ПЛК, обробка промислових зображень, апаратне програмування, програмування робочого столу, веб-програмування мовами C, C++, Python, C#, PHP, Delphi та інші мови.

Під час цього стажування практиканти можуть ознайомитися з широким спектром проблем та новітніми технологіями в рамках міжнародної компанії в Німеччині, такої як Bosch (bosch.de), Trumpf (trumpf.com), IMS Gear (imsgear.com), Endress und Hauser (endress) .com), Schunk (schunk.com), Froehlich (jwf.com), Koenig und Bauer (koenig-bauer.com), MADA (mada.de), Nexus (nexus-ag.de), Fischer (fischer.group) ) та інші (більше 20 партнерів).

Участь у програмі безкоштовна, тому що IAW підтримують агентство зайнятості та торгова палата Німеччини, федеральне міністерство економіки, а також частина витрат бере на себе фірма, що приймає практиканта.

Стажування триває один рік тому що студенти спочатку дізнаються про особливості компаній, потім продукти компаній, в якому напрямку рухаються останні розробки в даній сфері, а потім є особливі технології, які необхідно вивчити.

Робота студентів ведеться в галузях:

  • досвід роботи у міжнародній компанії;
  • повністю обладнана та безкоштовно надана квартира;
  • ми беремо на себе всі витрати, включаючи витрати на відрядження;
  • щомісячна стипендія у розмірі 700 євро нетто;
  • всі види страхування, такі як медичне страхування, соціальне страхування, пенсійне страхування тощо, оплачуються нами;
  • місячна оплачувана відпустка;
  • безкоштовні курси німецької мови;
  • можливість подорожувати Європою у вільний час та познайомитися з її культурою.

Таким чином, після успішного закінчення практики інженери повертаються до своєї країни і можуть продовжити навчання і, за нашої підтримки, отримує контракт на невизначений термін у компаній ICG Engineering та проводять віддалені, складні девелоперські завдання. Початкова заробітна плата в Україні після стажування, 1200-1500 євро.

Охочі взяти участь у проекті (стажування в Німеччині) можуть звертатися до зав. кафедри мікро- та наноелектроніки, д.т.н. Сніжному Г.В. (співбесіда, попереднє оцінювальне тестування).


Семінар з техніки автоматизації Festo

Семінар відбувся у Національному університеті «Запорізька політехніка» 14-15 вересня 2021 р. Наші студенти та співробітники взяли участь у семінарі з автоматизації на базі Festo та в онлайн-вебінарі з 5G технологій [festo.com].

Ознайомленням з «історією знайомства» викладачів університету з представниками фірми «Фесто» стала презентація про вагомі результати участі і перемоги на міжнародному та всеукраїнському рівні у конкурсах студентських наукових робіт та олімпіадах з електромеханіки, автоматизації, зокрема, різноманітними змаганнями з мехатроніки: Mechatronic Battle у межах INTERPIPE TechFest, Всеукраїнській студентській олімпіаді «Мехатроніка в машинобудуванні», Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності WORLDSKILLS, у яких матеріальною базою змагань є навчальні стенди Фесто.

Основними спікерами семінару були Євген Риженко, керівник дидактики ДП «Фесто», та Костянтин Бережко, менеджер по ключовим замовникам ДП «Фесто». Євген зробив доповідь з презентацією про досвід реалізації проектів щодо оснащення навчальних лабораторій в Україні, WorldSkills – міжнародні змагання з професійної майстерності у компетенції «Мехатроніка» та її розвиток в Україні, а також про Індустрію 4.0 та компетентності спеціалістів майбутнього. Костянтин, використовуючи величезну кількість демонстраційного обладнання, ознайомив зі стандартними компонентами пневматики: засобами підготовки повітря, пневомрозподільниками, пневмоциліндрами, особливостями розводки пневмомережі. Зробив огляд контролерів і периферії (віддалених модулів входів/виходів): підключення до контролерів верхнього рівня по Profinet, ProfiBus DP, Modbus TCP/IP, EtherNet/IP, EtherCAT; протоколу IO-Link; CoDeSys; огляд арматури і клапанів: засувки батерфляй, кульові крани, сідлові і мембрані клапани; електроциліндрів, серво і крокових двигунів; шаф керування на базі компонентів Фесто. Розглянув особливості роботи електромеханічних маніпуляторів, продемонстрував у презентації перспективи розробки біонічних маніпуляторів, чим неабияк вразив усіх учасників семінару.

Рис.1

Сподіваємось, що невдовзі завдяки плідній співпраці фірми Фесто, адміністрації Запорізької політехніки та викладачів, небайдужих до майбутнього нашого університету, з'явиться матеріальна база для вивчення сучасних засобів автоматизації та підготовки студентів і школярів до різноманітних змагань з мехатроніки.


Співпраця зі стейкхолдерами

Рис.0

 23 липня 2021р. відбулася зустріч співробітників кафедри «Мікро- та наноелектроніка» з представниками Громадської організації «Міжнародна Асоціація Поліграфологів» з метою обговорення освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація» спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», освітній ступінь «бакалавр»

 

Рис.1

Голова ГО «Міжнародна Асоціація Поліграфологів», канд. юрид. наук Максим Миколайович Клименко ознайомився з освітньою програмою та відзначив, що вона має набір дисциплін, які забезпечать випускників необхідними навичками використання інформаційно-вимірювальної техніки та знаннями в галузі метрології та сертифікації.

На даний момент державний стандарт ДСТУ 8692:2016 «Поліграфи. Технічні умови» потребує суттєвого доопрацювання, містить нормативні посилання на майже два десятка ДСТУ та ГОСТів, частина з яких вже втратила чинність, деякі з них є міждержавними стандартами. Таким чином, є необхідною підготовка фахівців, які володіють достатнім набором та рівнем компетенцій у галузі сертифікації та стандартизації.

Рис.2

Клименко М.М. зазначив, що поліграф є досить складною інформаційно-вимірювальною системою. В залежності від виробника вони відрізняються конструкцією, комплектацією та характеристиками. Це багатоцільовий прилад, призначений для одночасної реєстрації подиху, кров'яного тиску, біострумів мозку, серця, м'язів та інших фізіологічних процесів. Важливим моментом є програмне забезпечення (сучасний поліграф - комп'ютерна вимірювальна система, яка охоплює різноманітні датчики, відеокамеру та інші пристрої) і відповідні аналого-цифрові перетворювачі (не менш 7-8 датчиків). Достовірні вимірювання неможливо отримати без відповідного метрологічного обслуговування (повірка, калібрування та ін.). Підготовка бакалаврів за спеціальністю 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» забезпечує випуск фахівців, які потрібні для обслуговування складних інформаційно-вимірювальних систем.

Рис.3

Співпраця з завідувачем кафедри МіНЕ, д.т.н. Сніжним Геннадієм Валентиновичем забезпечила укладення договору між ГО «Міжнародна Асоціація Поліграфологів» і НУ «Запорізька політехніка» про співробітництво сторін в галузях наукової, науково-технічної та освітньої діяльності. Договором також передбачена спільна робота щодо проведення стажувань та підвищення кваліфікації працівників, міжнародна наукова діяльність, консультаційна допомога в підготовці викладачів та здобувачів вищої освіти.

Представники Національного університету «Запорізька політехніка» вже встигли прийняти участь у Всеукраїнському науково-практичному форумі «Теоретико-прикладні засади проведення поліграфологічних досліджень».

Більш детально у документі: Довідка про участь у форумі та сертифікати [PDF, 493 КБ]

 


ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ!

Запрошуємо всіх охочих до обговорення

факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ на 2022-2023 н.р.

Докладніше >>

Свої побажання та зауваження або пропозиції надсилайте на електрону адресу кафедри «Мікро- та наноелектроніка»: kafedra_mikro.nano@zp.edu.ua

Дякуємо за співпрацю!

 


Обговорення вибіркових дисциплін

На кафедрі МіНЕ 14.06.2021 відбулося обговорення вибіркових дисциплін серед студентів, які навчаються за освітньою програмою «Якість стандартизація та сертифікація».

Гарант освітньої програми Сніжной Г.В. (завідувач кафедри, д.т.н.), Коротун А.В. (доцент, к.ф.-м.н.), Смирнова Н.А. (старший викладач) розповіли про наповнення дисциплін, означили в яких з них присутні курсові; надали інформацію про зміст практичних та лабораторних робіт.

Рис.1

Гарант, д.т.н. Сніжной Г.В. та доц., к.ф.-м.н. Коротун А.В. надали пояснення студентам 3-го курсу груп РТ-419сп та РТ-418 (серед яких Гарбуз С.В., Воловиков М.О., Тафтай Є.І., Фокін В.В., Юхименко М.А. та інші), щодо вибору альтернативних дисциплін.

Рис.2

Ст. викладач Смирнова Н.А. ознайомила студентів 2-го курсу гр. РТ-419 (Юрченко Поліна, Груша Євгеній, Поліон Михайло), щодо самостійного вибору альтернативних дисциплін.


ЗАПРОШУЄМО ДО ОБГОВОРЕННЯ!

Запрошуємо всіх охочих до обговорення

факультету радіоелектроніки інституту ІРЕ на 2021-2022 н.р.

Докладніше >>

Свої побажання та зауваження або пропозиції надсилайте на електрону адресу кафедри «Мікро- та наноелектроніка»: kafedra_mikro.nano@zp.edu.ua

Дякуємо за співпрацю!

 


Наукове дослідження «Платформи цифрового виробництва»

Доц. Сніжной Г.В. та Василенко О.В., сумісно із завідувачкою кафедри НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського проф. Ямненко Ю.С. провели спільне наукове дослідження на тему «Платформи цифрового виробництва» та виступили із доповіддю на VІ міжнародній науково-технічній конференції «Smart-технології в енергетиці та електроніці – 2021» (STEE-2021).

Результати цих досліджень увійшли як складові у курси, які читають на нашій кафедрі для 152 та 153 спеціальності, зокрема «Платформи автоматизованого проєктування та виробництва», «Технології І4.0», «Менеджмент якості автоматизованого виробництва» та інш.

Дослідження тривають, до них долучаються і наші студенти. Так, магістри Іваницький І. та Довгаль А. розробляють програмно-апаратний комплекс, який відтворює роботу компонента цифрового виробництва, Омельчук А. аналізує нормативне забезпечення цього проєкту.

  • Запрошуємо взяти участь і інших студентів та стейкхолдерів в актуальних дослідженнях за наступною тематикою: порівняння можливостей SCADA та Digital Twins, розробка глоссарію по І4.0, реалізація Model-Based підходу: мови моделювання/програмування, семантика, програмне забезпечення.

Індустрія 4.0

Четверта промислова революція здійснює вагомий вплив на всі сфери нашого життя, перетворюючи виробництво, будинки та цілі міста на кібер-фізичні системи. «Цифрове» виробництво, зокрема мікро- та наносистемної техніки, базується на технологіях наскрізно-інтегрованої автоматизації, Індустріального інтернету речей, цифрових двійників, штучного інтелекту тощо. Концепція та сукупність технологій цього етапу розвитку світової економіки отримала назву Індустрія 4.0 (І4.0).


Акредитації освітньо-професійної програми «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 153 «Мікро- та наносистемна техніка»

З 27 по 29 вересня 2021 року на кафедрі Мікро- та наноелектроніки заплановано проведення акредитаційної експертизи освiтньої програми «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої» для підготовки магістрів в галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування», спеціальності 153 «Мікро- та наносистемна техніка»

Програма проведення акредитаційної експертизи [PDF, 192.06 КБ]

Запрошуємо всіх бажаючих на відкриту зустріч з ЕГ:

ID 16386Національний університет «Запорізька політехніка» ОП «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої»

27 вересня 2021 року об 16.00

Веб-посилання на конференцїю у ZOOM

https://us02web.zoom.us/j/89608255704?pwd=a0pTcFdRaDhOR1VGOVMvUldqanJWdz09

Ідентифікатор конференції: 896 0825 5704

Код доступу: 2021


Семінар Festo

Шановні студенти, аспіранти, викладачі, співробітники університету та фахівці підприємств!

Запрошуємо Вас на науково-практичний семінар з техніки автоматизації, який проведуть представники бренду Festo. Семінар відбудеться 14-15 вересня 2021 р. у Національному університеті «Запорізька політехніка», головний корпус, 3-й поверх, аудиторія 320, початок о 9:00.

  • 14.09.2021 р. - для фахівців та студентів університету.
  • 15.09.2021 р. - для представників підприємств-замовників.

Вхід вільний, обов'язкова попередня реєстрація за посиланням:

https://forms.gle/1zVYNGh4LBTCtuyy6


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

24 квітня 2021 року

Сайт дає достатнє уявлення про потужний потенціал та різноманітність наукових інтересів професорсько-викладацького складу кафедри Мікро- та наноелектроніки, про технічне оснащення та освітні програми спеціальностей 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка та 153 – «Мікро- та наносистемна техніка».

Але абітурієнти досить часто питають: а чому саме ви можете нас навчити, де ми зможемо працювати?

Думаємо, найкращою відповіддю тут буде презентація розробок наших студентів. Часто ці розробки виконуються на замовлення фірм-роботодавці, стають темами курсових та дипломних проєктів.

Робота студентів ведеться в галузях:

  • автоматизація процесів, розробка систем автоматичного керування, інформаційно-вимірювальних систем (програмування контролерів, прикладне програмування, в тому числі SCADA та web-додатків);
  • мехатроніка (розробка систем керування для робототехніки, маніпуляторів, 3 D принтерів);
  • електронні системи (блоки живлення, перетворювачі електроенергії, системи передачі інформації);
  • комп’ютерне моделювання об’єктів та процесів (електронних систем, в тому числі інформаційних та силових, наносистем);
  • розробка теорії та технологій для мікро- та наносистем (для подальшого навчання в аспірантурі, в тому числі за кордоном);
  • розробка систем технічного контролю та менеджменту якості на виробництвах;
  • розробка та актуалізація стандартів, положень тощо.

Як бачите, наукові та практичні інтереси наших студентів дуже різноманітні. Високий рівень практичної підготовки, знань та вмінь, наявність системного мислення та інженерного підходу – запорука вдалого працевлаштування наших випускників!

Ось деякі розробки студентів: студент Червоненко Анатолій допомогав розробляти стенд для автоматизації на базі промислових контролерів фірми EATON під час стажування на фірмі АСУ-Інжиніринг.

DemoDemo

Студент Довгаль Артур розробив Human Machine Interfaсe для збору даних SCADA і керування технологічними процесами з Android. Студентка Кондратюк Настя розробила комп’ютерну модель та реалізувала PID-контролер.

DemoDemo

Студенти розвивають не тільки професійну майстерність, але й «прокачують» soft-skills, завдяки командній роботі над комплексними проєктами, роботи менторами під час майстер-класів, через доповіді та презентації на конференціях. Це дуже корисні навички, оскільки наші випускники працюють не тільки інженерами, програмістами, але й менеджерами, управлінцями, викладачами у закладах вищої освіти.

DemoDemo

Одразу по закінченню карантину раді будемо зустрітися з вами безпосередньо в наших лабораторіях за адресою: Гоголя, 64, другий корпус Національного університету «Запорізька політехніка». Телефон для організації майстер-класів та екскурсій – 0952394162.

 

 


Майстер-клас на кафедрі М та НЕ

Demo

В лабораторії Моделювання та інформаційно-вимірювальної техніки (а.214) кафедри Мікро- та наноелектроніки пройшов черговий майстер-клас з автоматизації. Цього разу до нас завітали студенти третього курсу МЕТ18 Електротехнічного коледжу "Запорізької політехніки". Зустрічали їх викладачі кафедри та голова студентського гуртку з автоматизації - Олехнович Даяна.

 

 

 

Demo

Традиційно, наші найкращі студенти виступали себе в ролі менторів, багато з них демонстрували власні розробки. Так, Скрипка Діма (3 курс) представив кілька проєктів:

 

 

 

  • Метеостанцію на контролері esp8266 та сенсорі bmp280;
  • Два телеграм-боти для керування та збору даних з модуля esp8266 та esp32-CAM по "Телеграм API";
  • FM-трансмітер на Arduino;
  • GPS трекер на Arduino та модулі GPS зв'язку neo-6-m.

Demo Demo

Довгаль Артур та Іваницький Іван (4 курс) принесли свої проєкти - автоматичні системи керування із HMI на базі SCADA промислового типу TraceMode та міні-SCADA для Android KaScada. Вони показали, як за допомогою MasterOPC сервера організувати вивід на екран графіків температури з саморобної вимірювальної системи на ArduinoUno, та здійснили регулювання температури через пристрої силової електроніки.

Кузьміна Марія (магістр), Коломоєць Катя (1 курс) та Юрченко Поліна (2 курс) навчали принципам побудови систем малої автоматизації на базі промислового SMART-реле і програми EasySoft фірми Mueller/Eaton.

Кузьміна Марія, яка має практичний досвід ремонту блоків живлення, показала, як саме це робиться, і якими є основні принципи діагностики та вимірювання параметрів електронних пристроїв.

Кондратюк Настя (3 курс) показала повний цикл проєктування PID-регулятора: від моделювання в САЕ програмі 20-sim, до налаштування його параметрів в натурному експерименті.

Demo

Олехнович Даяна та Омельчук Артем (4 курс) показали майстер-клас з програмування Arduino: побудова системи точної ваги із калібровкою тензодатчику та візуалізація гри на рідкокристалічному дисплеї, що розширює нашу уяву про можливості комплекту Arduino.

 

 

 

Demo

Студенти п'ятого курсу Олійник Влада та Сергієнко Сашко навчали принципам проєктування Smart House та систем автоматичного керування на Arduino. Було продемонстровано діючий макет Smart House та систему автоматичного керування освітленням на базі астротаймеру.

Наші студенти ретельно готувалися, розробляли проєкти та їхню презентацію, тренували доповіді. Вони доклали всіх зусиль, щоб гостям було цікаво і комфортно. Хочеться побажати всім учасникам майстер-класу подальших успіхів в професійній діяльності та здоров'я!

З повагою, колектив кафедри Мікро-та наноелектроніки.


Лист випускника

Шановні колеги, нещодавно я отримав електронного листа від нашого випускника Ігоря Левченко. Завдяки фотографіям, які були додані до листа, я відразу його згадав. Він закінчив університет у 2010 році, студентом старших курсів працював майстром з ремонту мобільних телефонів та іншої апаратури. Я пам’ятаю, як він нарікав на якість комплектуючих з Китаю (металева жила в проводі складалася з окремих шматків тощо). Мені було дуже приємно дізнатися, що у нього все добре, а проблеми, які виникають, вирішуються. Текст листа на мові оригіналу наведено нижче (не наведено лише фрагменти, яки стосуються особистих даних):

Demo

«Здравствуйте, Геннадий Валентинович, меня зовут Игорь Левченко. Я выпускник ЗНТУ, специальность "Микроелектроника и полупроводниковые приборы". В настоящее время живу и работаю в Чехии. Очень теплые воспоминания об обучении на кафедре. Работаю в фирме по производству базовых станций связи для T-Mobile, Cetin, Vodafone, монтирую оборудование Ericsson, Nokia, Huawei и других производителей. Причем делаю это качественно, чехи об этом пишут, дословно это в срок и без ошибок. Хорошо говорю на чешском, польском, сейчас изучаю немецкий, могу объясниться на английском. Завтра командировка в Германию, будем делать 5G для Vodafone.

Многие вещи понимаю благодаря базовому образованию. В общем с получением диплома мое образование и развитие не остановилось. Электроника, как направление очень и очень перспективная отрасль, очень жаль что в Украине почти в упадке. Но я верю, что все возродится, Ваш труд и труд ваших коллег не напрасен, это зерно рано или поздно взойдет. В общем, большое спасибо!»

Я з величезним задоволенням переказую слова подяки співробітникам кафедри і всім викладачам, задіяним у навчальному процесі. В свою чергу, від імені колективу кафедри М та НЕ бажаю Ігорю успіхів та подальшого професійного росту. Ми віримо в своїх випускників і пишаємося їхніми досягненнями!

З повагою, зав. кафедри М та НЕ                                                                                                 Сніжной Г.В.


Зустріч у коледжі

Demo

Представники кафедри М та НЕ у складі делегації факультету радіоелектроніки та телекомунікацій 10.02.2021 р. брали участь у профорієнтаційній роботі в Запорізькому професійному коледжі комп'ютерних технологій Національного університету «Запорізька політехніка». Відбулася зустріч із студентами четвертого курсу груп КС 17-1 та КС 18-1. Студенти коледжу виявили зацікавленість до спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка». Були задані питання щодо правил вступу і дисциплін, що викладаються за спеціальностями 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» та 153 «Мікро- та наносистемна техніка», які входять до Переліку спеціальностей особливої підтримки, тобто студенти мають можливість вступу на неї за державним замовленням з будь-якої іншої спеціальності на базі ОКР «молодший спеціаліст».

 


Підвищення кваліфікації співробітників кафедри Мікро- та наноелектроніки

Demo

Науково-педагогічний склад кафедри М та НЕ постійно підвищує свою кваліфікацію, в тому числі, стажуванням у наукових та виробничих закладах. Так, доц. кафедри Степаненко Сергій Михайлович пройшов науково-практичний курс підвищення кваліфікації під час 20-ї Міжнародної науково-практичної конференції "Якість, стандартизація, контроль: теорія і практика", що проводилася під егідою Асоціації технологів-машинобудівників України. Результати будуть впроваджено в курси, що ним викладаються для студентів спеціальності 152- Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка (Освітня програма "Якість, стандартизація та сертифікація").

Свідоцтво Степаненко С.М. [PDF, 2139 КБ]

 


На кафедрі Мікро- та наноелектроніки з 15 по 18 грудня проходив захист магістерських робіт студентів, що навчалися по спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» (освітня програма ‒ Якість, стандартизація та сертифікація).

Demo

Тематика дипломів стосувалася як систем забезпечення якості, так й інформаційно-вимірювальних систем та метрології.

Магістранти проф. Погосова В.В. захистили магістерські роботи за темами:

-«Розробка методики ідентифікації кругового вогню для інформаційно-вимірювальної системи двигуна постійного струму» (Development of circular fire identification procedure for Displaying- and-Measuring system of  DC Motor) – Василенко О.В.

-«Використання магнітометричного методу для контролю якості аустенітних сталей» (Application of the magnetometric method for quality control of austenitic steels)  – Сніжной Г.В.

- «Оптимізація системи контролю якості працездатності регулятора повітрязабірника двигуна» (Optimizing of  system to control electric drive air intake regulator performance)  – Саушкін В.В.

Проф Матюшин В.М. був керівником магістранта Кривеги О.І., який захистив роботу на тему: «Якість стандартизація і сертифікація зварювальних швів» (Quality, standardizing and certification of welds) та магістрантки Ситник К.В. із темою «Підвищення якості та точності вимірювання технологічних параметрів на атомній електростанції» (Improvement of technology characteristics measuring accuracy and performace at atomic power station).

Під керівництвом доц. Томашевського О.В. студент Грабар Є.В. захистив диплом на тему:

«Дослідження і аналіз системи управління якістю при забезпеченні безпеки польотів в авіакомпанії «Украерорух» (Research and analysis of the quality management system in ensuring flight safety at airlines «Ukraerorukh»)

Доц.Рева був керівником дипломного проекту у магістрів Луценка О.М., тема «Вплив розмірних ефектів на оптичні параметри наносенсорів» (Influence of size effects on optical characteristics of nanosensors) та Михайлова Д.В., тема «Вплив металевих наночастинок на ефективність елементів фотовольтаїки» (Effect of metal nanoparticles on photovoltaic cells efficiency).

Середа Т.М. захистила магістерську роботу на тему «Аналіз результативності процесів системи управління якістю при проектуванні авіаційних двигунів» (Analysis of control system performance in designing of aircraft engines) під керівництвом доц. Степаненка С.М.

Доц. Курбацький В.П. був керівником магістерської роботи на тему «Дослідження факторів, які впливають на роздільність електронного просвічувального мікроскопа» (Study of factors having effect on resolution of transmission electron microscope) магістрантки Толстолуцької В.В.

 

 


На кафедрі Мікро- та наноелектроніки з 15 по 18 грудня проходив захист магістерських робіт студентів, що навчалися по спеціальності 153 «Мікро-та наносистемна техніка» (Освітня програм ‒ Мікро та наноелектронні прилади і пристрої)

Demo

Проф. Сніжной Г.В. був науковим керівником студента Борщ Ю.С., який захистився за темою «Розробка локально-обчислювальної мережі підприємства роздрібної торгівлі з використанням багаторівневого комутатора Dell N4032F» (Design of a local computer network of the retail enterprise with use of the multilevel switch Dell N4032F )

Під керівництвом доц. Коротуна А.В. захистилися студенти:

Чиглашвілі С.І.«Розмірні ефекти у Ван-дер-ваальсівській взаємодії металевих наноструктур» (Size effects in the Van-der-Vaal interaction of metal nanostructures)

Фомін А.В.«Плазмонні властивості острівцевих металевих наноплівок» (Plasmon  properties of  island metal nanofilms)

Кузьміна М.О. захистила роботу на тему: «Аналіз експлуатаційних якостей інтелектуальних реле при керуванні  електродвигунами» (Analysis of Smart Relays performance in electric motors control) під керівництвом доц. Василенко О.В.

 


ПЕРЕВІРКА НА ПЛАГІАТ

Національним університетом "Запорізька політехніка" укладено Договір № 301-юр від 20.08.2020 р. про співпрацю з ТОВ «Плагіат», який передбачає вільний доступ до сервісу Strikeplagiarism.com.

Система Strikeplagiarism.com - це ІТ-інструмент, призначений для перевірки справжності текстових документів. Завданням системи є надання інформації, яка дозволяє ідентифікувати кількість запозичень в уже згадуваному тексті і їх джерелах.

Всі кваліфікаційні роботи дипломників перед пройшли перевірку на антиплагіат, середній бал – вище 70% .


Пропозиції студентів щодо ОПП «Якість, стандартизація та сертифікація»

Студентка гр. РТ-419сп Абакумова О.В., яка працювала на момент вступу в університет в бюро технічного контролю на АТ «Мотор-Січ», після ознайомлення з освітньою програмою «Якість, стандартизація та сертифікація» запропонувала модифікувати у програмі програмний результат із стандарту «ПР12. Знати та розуміти сучасні теоретичні та експериментальні методи досліджень з оцінюванням точності отриманих результатів». Нова редакція програмного результату після модифікації: «Знати та розуміти сучасні теоретичні та експериментальні методи досліджень з оцінюванням точності отриманих результатів, в тому числі шляхом математичного моделювання».

Магістри Червоненко Анатолій та Гринчак Євген (гр. РТ410м), які мають досвід роботи за фахом, запропонували розширити фахові компетентності, долавши до переліку «Вміння будувати та ідентифікувати математичні моделі, використовувати їх при розробці нових інформаційно-вимірювальних систем».

Протокол засідання кафедри М та НЕ №10 за 2019/2020 навчальний рік від 24.06.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 5 с.

Протокол засідання кафедри М та НЕ №1 за 2020/2021 навчальний рік від 28.08.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 4 с.

Протокол засідання кафедри М та НЕ №5 за 2020/2021 навчальний рік від 20.10.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 3 с.


ПОЄДНАННЯ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА НАВЧАННЯ

Продовжується багаторічна співпраця кафедри із представником ТОВ «ЛКМ ПЛЮС» к.т.н., доц. Шумейком П., з яким наразі обговорюється можливість спільних наукових досліджень ультратонких покриттів (фарб-ксераліків в тому числі) методами оптичної та ультразвукової дефектоскопії. За результатами зустрічі на виробничій базі фірми, вирішено розробити математичні моделі та провести дослідження для обґрунтування розробки пристрою оптичної дефектоскопії. Частину цих досліджень запровадити у навчальний процес, тому додати до переліку програмних результатів навчання, знань та вмінь освітньо-професійної програми «Якість, стандартизація, сертифікація» набуття навичок практичного виявлення вказаних дефектів. Для цього розширити зміст курсу «Методи та засоби вимірювань», додавши змістовий модуль «Методи вимірювання характеристик ультратонких покриттів. Оптична та ультразвукова дефектоскопія».

Протокол засідання кафедри М та НЕ №3 за 2020/2021 навчальний рік від 10.09.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 1 с.


ЩОДО ДИСЦИПЛІН ВИБІРКОВОГО ЦИКЛУ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ

Алгоритм обрання студентами навчальних дисциплін забезпечує повну відповідність Закону України «Про вищу освіту». Різноманітність навчальних дисциплін завдяки багатопрофільності освітньої програми сприяє особистісному розвитку здобувача освіти. Студент має право отримувати повну інформацію щодо запропонованого переліку дисциплін по вибору та здійснювати їх вибір шляхом реалізації вибору на дистанційній платформі Moodle, письмової заяви, усного повідомлення викладачів кафедри або факультету.

На засіданні кафедри обговорили процедури вибору вибіркового циклу ОП «Якість, стандартизація та сертифікація» та запропонували:

  1. Ввести в якості вибіркових дисциплін такі дисципліни:
    • Технічні та організаційно-методичні основи підвищення якості промислової продукції на базі сучасних методів стандартизації, метрології та сертифікації;
    • Національні системи стандартизації і сертифікації продукції та послуг в Україні;
    • Основи теорії кібернетичних систем;
    • Схемотехніка сучасних вимірювальних пристроїв.
  2. Змінити існуючу назву дисципліни «Сертифікація засобів вимірювальної техніки» на нову: «Оцінка відповідності засобів вимірювальної техніки регламентам і стандартам»

Протокол засідання кафедри М та НЕ №1 за 2020/2021 навчальний рік від 28.08.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 4 с.


Зустрічі зі стейкхолдерами

На кафедрі відбувалися зустрічі із потенційними роботодавцями, під час яких стейкхолдерами було запропоновано розширити перелік програмних результатів підготовки студентів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка галузі знань 15 Автоматизація та приладобудування.

Після узгодження із АСУ ІНЖИНІРИНГ запропоновано додати до програмних результатів навчання освітньої програми «Якість, стандартизація та сертифікація»: «Здатність до розробки автоматизованих систем вимірювання та контролю на основі промислових контролерів та інтелектуальних реле». Запропоновано призначити номер вказаному програмному результату ПР19.

На засіданні кафедри заслухана інформація представника приватного акціонерного товариства «Запорізький електровозоремонтний завод» Єпіщенкова В.В, який підвищує свою кваліфікацію на кафедрі «Мікро- та наноелектроніки» з 2018 року. Ним запропоновано додати в освітню програму «Якість, стандартизація та сертифікація» наступний програмний результат підготовки бакалаврів: «Вміння розробляти людино-машинний інтерфейс (HMI) на базі SCADA при автоматизації вимірювань та технологічних процесів».

Начальник відділу стандартизації ДП «ІВЧЕНКО ПРОГРЕС» Степаненко С.М. запропонував додати до освітньої програми наступний програмний результат: «Спираючись на сучасний рівень національної стандартизації, вміти застосовувати результати метрологічної діяльності при сертифікації систем управління якістю та сертифікації продукції чи послуг».

Протокол засідання кафедри М та НЕ №1 за 2020/2021 навчальний рік від 28.08.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 4 с.


Стенд для підготовки спеціалістів в галузі автоматизації

Demo

ТОВ «АСУ Інжиніринг» в особі його директора Івченка Сергія Анатолійовича (м. Запоріжжя) розробили для кафедри Мікро- та наноелектроніки стенд для дослідження принципів автоматизації технологічних процесів на базі інтелектуального реле. Стенд оформлений у вигляді шафи промислового виконання, на DIN-рейці закріплені блок живлення, автомати та електронне реле керування EASY-E4-DC-12TC1 із мультифункціональним дисплеєм (виробництва корпорації EATON) та іншими засобами програмування вхідних впливів та візуалізації контрольованого процесу.

Фахівці фірми провели інструктаж із техніки безпеки та майстер-клас із програмування реле.

На фото – магістрант РТ-410м Червоненко Анатолій, який брав участь у розробці стенду, демонструє його можливості членам групи забезпечення спеціальностей 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» та 153 «Мікро- та наносистемна техніка» (проф. Сніжному Г.В. та доц. Василенко О.В.).

Стенд широко використовується в лабораторних та практичних роботах дисциплін «Пристрої інформаційно-вимірювальної техніки», «Проектування вимірювальних систем», «Системи автоматичного керування» тощо.

 


Обговорення результатів співробітництва з профільними підприємствами м. Запоріжжя на засіданні кафедри М та НЕ

На кафедрі заслухана інформація директора ТОВ «АСУ ІНЖИНІРИНГ» Івченка С.А. про перспективи спільної роботи. Після ознайомлення представників фірми з ОПП «Мікро- та наносистемна техніка», спілкування з викладачами та студентами кафедри (Омельчук А., Супрун М., Сергієнко О., Гладков В., Червоненко А.) прийнято рішення щодо проходження студентами практичних занять на базі апаратного та програмного забезпечення фірми «АСУ ІНЖИНІРИНГ».

Прийняте рішення про подальшу спільну роботу у напрямках:

  1. проведення занять представниками фірми зі студентами кафедри на теми:
    • «Програмування промислових контролерів EATON та SIEMENS»;
    • «Дослідження принципів побудови SCADA-систем»;
  2. направлення студентів групи РТ-316 на фірму для проходження виробничої практики та стажування;
  3. розроблення і формулювання тем майбутніх магістерських робіт відповідно вимогам фірми - замовника ТОВ «АСУ ІНЖИНІРИНГ» та за результатами спільної роботи.

Проводилося обговорення результатів співробітництва кафедри з ТОВ «Ліатек» в галузі розробки автоматизованих систем. Студента Омельчук А. запрошено на стажування до фірми ТОВ «Ліатек» із можливістю подальшого працевлаштування.

Протокол засідання кафедри М та НЕ №7 за 2019/2020 навчальний рік від 22.01.2020 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 7 с.


Поздоровляємо наших розумних і талановитих студентів!

На першому етапі всеукраїнського конкурсу наукових робіт успішно виступили студенти кафедри:

Медведков Свят(РТ-318м) захищав нову концепції системи безпеки, інтегрованої в Smart House, яка забезпечує попередження надзвичайних ситуацій (протікання води, пожежі, витоку газу, несанкціонованого проникнення тощо) окрім стандартних функцій контролю Smart House. Представлено діючий макет, реалізований на Arduino.

Гринчак Євген(РТ-316) представив автоматизовану систему захисту ДПТ від високобального іскріння та «кругового» вогню, засновану на вейвлет-аналізі та спектральному аналізі Фур’є сигналу якоря в різних математичних процесорах.


Зустріч із представниками фірм м. Запоріжжя на засіданні кафедри М та НЕ

Представник фірми ТВ «ЛКМ Плюс» к.т.н. доц. Шумейко П. Д. запропонував викладачам кафедри спільне дослідження якості фарб-«ксераликів» для створення покриттів із наперед заданими властивостями. Необхідно дослідити наступні показники: пружність, хіральність нанотрубок, щільність покриттів із нановключенням на основі ультрадисперсних матеріалів тощо. Окрема задача – розробка електронної частини установки з дефектоскопії плівок.

Прийнято рішення про початок спільної науково-дослідницької роботи.

Протокол засідання кафедри М та НЕ №5 за 2019/2020 навчальний рік від 20.12.2019 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 2 с.


Кафедра М та НЕ поздоровляє випускників із успішним закінченням НУ "Запорізька політехніка" та бажає подальших успіхів в роботі!

Demo

Магістранти Пінчук Владислав, Бєлякін Юрій та магістрантка Редька Дар’я, які працювали під науковим керівництвом проф. Погосова В.В., досліджували явища в наночастинках, нанотрубках та нанооболонках, зокрема оптичні явища матеріалів, які можна використовувати для «Стелс»- технологій.

Під керівництвом проф. Матюшина В.М. успішно захистили свої роботи, присвячені дослідженню технологічних процесів у водневому середовищі магістранти Веліканов Максим та Павлюк Владислав. Магістрант Бронштейн Владислав на замовлення підприємства розробив оптимальну локальну обчислювальну мережу.

Дослідженням різних аспектів систем якості для підприємств та навчальних закладів присвячені роботи Чумак Катерини, Овчаренко Анни, Павлова Олександра, виконані під науковим керівництвом проф. Сніжного Г.В.Колодін Дмитро представив систему дистанційного контролю рівня рідини.

Дем’яненко Дмитро та Тітов Владислав під керівництвом доц. Коротуна А.В. досліджували характеристики наночастинок та плазмонів. Результати досліджень частково увійшли в статтю фахового журналу та представлені в матеріалах міжнародних конференцій.

Лисенко Денис досліджував шумові характеристики приладів нанометрології, зокрема квантового інтерферометру (СКВІД) та скануючого тунельного мікроскопу (керівник – доц. Курбацький В.П.).

Під керівництвом доц. Томашевського О.В. виконані роботи по дослідженню якості: магістрантка Ковальова Тетяна розробила систему визначення якісних характеристик ювелірних виробів, а магістрант Коломоєць Євген розробив заходи з оптимізації транспортних потоків.

Магістрант Гавриленко Дмитро розробив автоматизовану систему керування термостату (представлену на макеті), магістранти Остапко Євген досліджував функції нанокомпозитів, а Петренко Андрій - енергетичні характеристики нанодротів. Магістрантка Шрамчевська Анна розробила систему забезпечення якості продукції на замовлення фірми-виробника. Всі ці роботи виконані під керівництвом доц. Реви В.І.

Розробці систем автоматизованого керування присвячені роботи, виконані під керівництвом доц. Василенко О.В.: магістрант Медведков С.С. розробив систему безпеки, інтегровану в SmartHouse, магістрант Алексєєнко Ігор оптимізував апаратне та програмне забезпечення 3Dпринтера (обидві роботи зайняли призові місця на конкурсі наукових студентських робіт). Магістрант заочного відділення Нікішин Валерій представив власну розробку астротаймеру). Всі магістранти розробили діючі макети. Магістрантка Степаненко Тетяна розробила нову модель для автоматизованого проектування електронних пристроїв із фотобатареями.

Дослідженню роботи базових матричних кристалів присвячена робота магістранта Жукова Юрія, магістрант Чірва Станіслав визначав принципи передавання інформації в системах МІМО, магістрант Розовенко Богдан розробив систему керування відцентрованим литтям. Науковий керівник – ст.викл. Нагорна Н.М.


Зустріч із здобувачами на засіданні кафедри М та НЕ

На кафедрі пройшло обговорення пропозицій студентів - здобувачів освітньої програми „Мікро- та наноелектронні прилади та пристрої“ з метою формування змін в ОПП, які збиралися через кафедральне анкетування та особисте спілкування.

За ініціативою здобувачів ОПП студ. групи РТ-315 Калініченко Дениса та студ. групи РТ- 317 Омельчука Антона до програмних результатів додані спеціальні знання в галузi розробки автоматизованих систем контролю, мультидоменних систем та пристроїв силової електроніки. Студ. групи РТ-316 Сергієнко Олександр запропонував додати до програмних результатів вміння будувати та ідентифікувати математичні моделі та процеси, використовувати їх при розробці нової мікро- та наносистемної техніки, зокрема автоматизованих систем контролю та силової електроніки.

Протокол засідання кафедри М та НЕ №3 за 2019/2020 навчальний рік від 23.10.2019 р. – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2019. – 3 с.


Вітаємо Сніжного Генадія Валентиновича із захистом дисертаційної роботи

Demo

Колектив кафедри мікро-та наноелектроніки вітає професора Сніжного Г. В. з успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук!

Наказом Міністерства освіти та науки України № 1301 від 15 жовтня 2019 р. було затверджене рішення спеціалізованої вченої ради Д 17.052.01 при Національному університеті «Запорізька політехніка» МОН України від 2 квітня 2019 р. про присвоєння Сніжному Г. В. наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю – 05.16.01 «Металознавство та теpмічна обpобка металів» у резільтаті прилюдного захисту дисертації на тему: «Наукові основи впливу магнітного стану структури на властивості аустенітних сталей».

Пробне тестування на базі каф. Мікро- та наноелектроніки

Demo

10 квітня 2019 р. на базі каф. Мікро- та наноелектроніки відбулося пробне тестування зі вступних іспитів для тих, хто вступає на навчання за ступенем бакалавра на базі освітньо-кваліфікаційного рівня «Молодший спеціаліст».

Запрошуємо всіх, хто бажає вступити на факультет Радіоелектроніки та телекомунікацій ЗНТУ (Національного університету «Запорізька політехніка») пройти пробне тестування з блоку фахового вступного випробування «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» (тел. для довідок наведено нижче).

Кафедра Мікро- та наноелектроніки запрошує абітурієнтів на безкоштовні майстер-класи з робототехніки та на ознайомчі заняття для прийняття обґрунтованого рішення щодо вибору спеціальності для навчання.

Розклад занять та тестування можна дізнатися за тел. 0617698367 та 0952394162, куратор Василенко Ольга Валентинівна.


Оголошення

Шановні студенти спеціальностей:

  • 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»
  • 153 «Мікро- та наносистемна техніка»

Нагадуемо Вам, що на кафедрі М та НЕ діють студентські наукові гуртки:

За розкладом роботи гуртків звертатися за тел. +380617698367


Захист дисертації Сніжного Геннадія Валентиновича

Demo

2 квітня 2019 р. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 17.052.01 при Запорізькому національному технічному університеті відбувся захист дисертації Сніжного Геннадія Валентиновича «Наукові основи впливу магнітного стану структури на властивості аустенітних сталей», яку представлено на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.16.01 – Металознавство та термічна обробка металів Результат голосування членів ради - позитивний.

Колектив кафедри Мікро- та наноелектроніки поздоровляє Сніжного Геннадія Валентиновича та бажає творчого натхнення і подальших успіхів в роботі!

 

 

 


Акредитація спеціальності 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка" на кафедрі М та НЕ

Demo

На кафедрі Мікро- наноелектроніки наразі проводиться акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування». Комісія в складі: Хімічева Ганна Іванівна – професор кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та вимірювальної техніки Київського національного університету технологій та дизайну (голова комісії) та Маньковська Ольга Євгенівна – доцент кафедри охорони праці, стандартизації та сертифікації Української інженерно-педагогічної академії, буде працювати в ЗНТУ з 26.12.18 до 28.12.18 відповідно до наказу МОН України №3012-л від 12.12.18.


Майстер-класи з програмування arduino на кафедрі мікро- та наноелектроніки

Demo

27 березня 2019 р. відбувся черговий майстер-клас з робототехніки, який провели студенти кафедри М та НЕ Оленхович Даяна, Омельчук Антон, Супрун Микола, Алексеенко Ігор, Калініченко Денис, Гринчак Євген, Сергієнко Олександр (під загальним керівництвом доцента Реви Віталія Ігоровича) для школярів 9 класу школи №97 (класний керівник Коваленко Ольга Дмитріевна).

Захід відбувся в рамках довгострокового проекту «Корисні STREAM-канікули», започаткованого позашкільним навчальним закладом «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» разом із департаментом освіти і науки Запорізької міської ради з метою залучення дітей та молоді міста до науково-технічної творчості.

Доцент Василенко О.В.

 


 

Акредитація спеціальності 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка" на кафедрі М та НЕ

На кафедрі Мікро- наноелектроніки наразі проводиться акредитаційна експертиза освітньо-професійної програми «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування». Комісія в складі: Хімічева Ганна Іванівна – професор кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та вимірювальної техніки Київського національного університету технологій та дизайну (голова комісії) та Маньковська Ольга Євгенівна – доцент кафедри охорони праці, стандартизації та сертифікації Української інженерно-педагогічної академії, буде працювати в ЗНТУ з 26.12.18 до 28.12.18 відповідно до наказу МОН України №3012-л від 12.12.18.


Завершився захист магістерських робіт на кафедрі М та НЕ

Всього за наказом до захисту було допущено 36 магістрантів, але хочеться відзначити найбільш цікаві роботи та доповіді.

Спеціальність 153 «Мікро- та наносистемна техніка»:

Demo

Змістовна доповідь та нові методики завадостійкого кодування в системах супутникового зв'язку Запісочного А.М. (керівник Нагорна Н.М.) були високо оцінені комісією.

Привернули увагу роботи магістрантів Шмиглі Ю.О., Говтвян М.П., Маньковської В.М. (керівник Рева В.І.), присвячені автоматизації: комісії були представлені діючі системи ехолокації, автоматизованого поливу, запобігання техногенних аварій.

Дослідження і побудова нових моделі розповсюдження плазмонів в нанотрубках, виконані магістранткою Амон М.В. (керівник Коротун А.В.) ґрунтувалися на широкому літогляді (153 джерела).

Автоматизована система охолодження серверів, розроблена Соколовим А.В. (керівник Василенко О.В.) виявила гарні інженерні здібності магістранта.

Магістрант Чухарєв О.П. продемонстровав глибоку обізнаність в ІР телефонії та надав методику модифікації існуючого обладнання при переході на новий стандарт зв'язку (керівник Матюшин В.М.)

Магістрантка Меркулова В.О. досліджувала осциляції оптичної провідності в залежності від виду перерізу квантового дроту та отримала цікаві для розвитку квантової механіки результати (керівник Погосов В.В.).

Спеціальність 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка»

Demo

Бородавка Ю.М. (керівник Томашевський О.В.) продемонстрував виконану по замовленню виробництва роботу по поліпшенню якості функціонування автоматів фасування.

Доповідь магістрантки Дмітрієнко А.О. була добре підготовленою та змістовно розкривала шляхи підвищення якості хмарних сервисів «Інтернета речей» (керівник Сніжной Г.В.).

На замовлення від підприємства «МіГ ремонт» були виконані дослідження Конаковим І.В. (керівник Степаненко С.М.).

Робота магістранта Попова Д.О. присвячена підвищенню ефективності інформаційно-вимірювальних систем шляхом використання систем SCADA, була виконана на високому рівні (керівник Василенко О.В.).


Кафедра Мікро- та наноелектроніки поздоровляє всіх магістрантів із закінченням університету та здобуттям кваліфікації:

ступеню вищої освіти «Магістр» (Master Degree)

за спеціальністю «Мікро- та наносистемна техніка» (спеціалізація – Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої )

та

за спеціальністю «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» (спеціалізація – Якість, стандартизація сертифікація)

із відповідними професійними кваліфікаціями (професіонал за спеціалізацією та викладач вищих навчальних закладів).

Кафедра Мікро- та наноелектроніки поздоровляє випускників із успішним закінченням ЗНТУ та бажає подальших успіхів в роботі!


Вітаємо Реву Віталія Ігоровича із захистом дисертаційної роботи

Колектив кафедри мікро-та наноелектроніки вітає старшого викладача Реву В.І. з успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук!

Наказом Міністерства освіти та науки України № 1146 від 23 жовтня 2018 р. було затверджене рішення спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України від 26 червня 2018 р. про присвоєння Реві В.І. наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук зі спеціальності 01.04.07  «Фізика твердого тіла» у резільтаті прилюдного захисту дисертації на тему: «Вплив вакансій на енергетичні характеристики електронів і позитронів у неперехідних металах та заряджених кластерах».

Науковий керівник дисертаційної роботи – доктор фіз.-мат. наук, проф, Погосов В.В..


 

Семінар на кафедрі М та НЕ 

Demo

3 листопада на кафедрі відбулося засідання секциії «Фізика та технологія мікро- та наноелектроніки» IX Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні проблеми і досягнення в галузі радіотехніки, телекомунікацій та інформаційних технологій».

Учасники конференції зробили ряд цікавих доповідей. Пропонуємо вибірковий фотозвіт.

 

 

 

 


На кафедрі Мікро- та наноелектроніки проведено конференцію «Тиждень науки 2018»

Demo

Тези для публікації в збірнику підготували 17 студентів та викладачів.

Найбільш цікаві доповіді та презентації представили студенти Соколов Антон РТ 313м, Калиніченко Денис РТ 315, Алексєєнко Ігор та Медведков Святослав (РТ 314), Амон Марія (РТ 313 м).

Презентація Соколова Антона присвячена його практичній розробці автоматизованої системи охолодження комп’ютерної техніки, для якої він після попереднього моделювання отримав дослідний зразок, в якому цікавим є не тільки мікроконтролерний контроль вентиляторів, але й візуалізація поточного стану системи. За думкою студентів, ця доповідь була дуже цікавою.

Калиніченко Денис представив власну розробку – мікроконтролерну систему візуалізації, особливістю якої є емуляція зображення на кількості віртуальних знакомісць, яких в 32 рази більше за кількість світлодіодів в апаратній частині системи. Це можливо завдяки обертанню «екрана» з частотою, трохи більшою, ніж частота сприйняття інформації людиною. Ця система викликала багато питань слухачів щодо принципів побудови таких зображень та подальшої модифікації подібних систем.

Алєксєєнко Ігор та Медведков Святослав представили цікаві проекти автоматизованих систем на базі платформи Arduino: елементи контролю освітлення з мобільного телефону, систему захисту від несанкціонованого доступу та Smart-годинник. Ці пристрої можуть входити як підсистеми проектів Smart House.

Амон Марія розповіла про етапи розробки математичної моделі руху та дисперсії плазмонів в нанотрубці, що представляє інтерес для розробників сучасних наноелектронних пристроїв.

Доц. Василенко О.В.


МАЙСТЕР-КЛАСИ З ПРОГРАМУВАННЯ ARDUINO НА КАФЕДРІ МІКРО- ТА НАНОЕЛЕКТРОНІКИ

Demo

27 грудня 2017 р. відбувся черговий майстер-клас з робототехніки, який провели студенти кафедри М та НЕ Соколов Антон, Запісочний Андрій, Чухарєв Олександр, Амон Марія, Калініченко Денис (під загальним керівництвом ст. викладача Реви Віталія Ігоровича) для школярів 11 класу школи №64 (класний керівник Гришко Олена Юріївна).

Захід відбувся в рамках довгострокового проекту «Корисні STREAM-канікули», започаткованого позашкільним навчальним закладом «Центр науково-технічної творчості молоді «Політ» разом із департаментом освіти і науки Запорізької міської ради з метою залучення дітей та молоді міста до науково-технічної творчості.

Доц. Василенко О.В.


20.12.2017 р. на кафедрі М та НЕ відбувся захист дипломних робіт

Demo

магістрантів з групи РТ-312м:

БАРАНОВА Костянтина Петрович

ПАНЧЕНКА Андрія Олеговича

ВОДОП’ЯНА Богдана Анатолійовича

Всі студенти отримали оцінки «відмінно», їм присвоєно кваліфікації:

Магістр мікро- та наноелектронних приладів і пристроїв; Професіонал в галузі електроніки та телекомунікацій; Викладач університетів та вищих навчальних закладів

та магістрантів з групи РТ-412м:

БУГАЄВА Олега Олександрович

КОРНІЄНКА Романа Валерійовича

НАЙМУШИНОЇ Анастасії Василівни

ПРОВОРИ Костянтина Олеговича

РАШЕВСЬКОЇ Тетяни Сергіївни

Всі студенти отримали оцінки «відмінно» та «добре», їм присвоєно кваліфікації:

Магістр з метрології та інформаційно-вимірювальної техніки; Професіонал з якості, стандартизації та сертифікації; Викладач університетів та вищих навчальних закладів.

Кафедра поздоровляє своїх випускників та бажає їм подальших творчих успіхів та натхнення!


МАЙСТЕР-КЛАСИ З ПРОГРАМУВАННЯ ARDUINO НА КАФЕДРІ МІКРО- ТА НАНОЕЛЕКТРОНІКИ

Demo

Проектування автоматизованих систем різного рівня складності на платформі Arduino є перспективним і популярним напрямком розвитку робототехніки. Значний інтерес та затребуваність освіти за даним напрямом серед широкого загалу (від 6 до 50 років) показали організовані кафедрою Мікро- та наноелектроніки (М та НЕ) майстер-класи по розробці систем управління різними актуаторами (виконавчими технічними об’єктами/механізмами) на базі апаратно-програмних засобів платформи Arduino, проведені на фестивалі робототехніки 01.10.17 «Green RoboFest», під час літературно-мистецького фестивалю «Книжкова толока» 29.11.2017 та 30.10.17 − в рамках заходів «Корисні канікули» під егідою Департаменту освіти та науки Запорізької обласної державної адміністрації та центру науково-технічної творчості молоді «Політ», де студенти кафедри молодших курсів можуть отримувати спеціалізацію в галузі робототехніки (безкоштовно).

В якості персональних тренерів-викладачів в майстер-класах задіяні студенти різних курсів (Соколов Антон, Запісочний Андрій, Чухарєв Олександр (5 курс); Алексєєнко Ігор, Медведков Светослав. (4 курс); Калініченко Деніс (3 курс); Омельчук Артем (1 курс). Заняття проводяться під загальним керівництвом викладачів − керівників проекту ст.викл. Реви В. І. та доц. Василенко О. В.).

До програми майстер-класів входять задачі різного ступеню складності – від завдання режиму роботи групи світлодіодів (світлофор, RGB), отримання інформації від різних датчиків (37 видів) до проектування мехатронних систем (керування роботою двигунів в залежності від показань датчиків), розробки систем обмеженого доступу, охоронних систем, систем освітлення, інших автоматизованих систем.

Кафедра Мікро- та наноелектроніки планує і надалі проводити майстер-класи з програмування Arduino. Дати і предмет майстер-класу можна узгодити за тел. 679-83-67.

Заняття безкоштовні.

 

Зав. каф. Мікро- та наноелектроніки, ЗНТУ

д.ф.-м.н., проф. Погосов В.В.


Green Robofest 2017 

Першого жовтня за підтримки департаменту освіти Запорізької міської ради в палаці культури Запоріжсталь відбулася виставка-конкурс Green Robofest 2017.

Викладачі, випускники та студенти кафедри Мікро- та наноелектроніки приймали участь в підготовці команди школярів для проведення змагань між роботами. Талановиті діти віком від шости до тринадцяти років займалися в школі робототехніки Smart kіds під керівництвом ст. викладача Реви В.І. та зайняли перше місце в одному зі змагань із роботом, зібраним на базі Arduino.

Був також організований та успішно проведений майстер-клас з проектування електронних систем на платформі Arduino.

Кафедра висловлює подяку організаторам Robofest 2017 та студентам каф. М та НЕ, які прийняли в ньому участь:

Соколову Антону, Панченко Андрію, Наймушиній Насті, Сидоровій Катерині, Чухарєву Олександру, Запісочному Андрію, Шмиглі Юрію, Корнієнко Роману та іншим.

 

доц. каф. М та НЕ Василенко О.В.


До уваги роботодавців, випускників та здобувачів!

Просимо вас пройти анкетування для поліпшення якості освітніх програм

Для здобувачів (студентів), зареєстрованих в системі дистанційної освіти Moodle, анкети розміщені за адресою.


Шановні потенційні роботодавці!

Наша кафедра готує бакалаврів та магістрів в галузі 17 – «Електроніка, автоматизація та електронні комунікації», за спеціальностями:

  • 175 – «Інформаційно-вимірювальні технології», освітня програма «Інформаційні системи моніторингу і контролю»
  • 176 – «Мікро- та наносистемна техніка», освітня програма «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої»

Кожного року ми оновлюємо зміст освітніх компонент, щоб компетентності наших випускників відповідали вимогам ринку праці. Просимо Вас надати ваші пропозиції для вдосконалення освітніх програм та подальшого успішного працевлаштування наших випускників.

Пропозиції також можна надсилати на електронну адресу кафедри

kafedra_mikro.nano@zp.edu.ua

Графік навчального процесу

Звичайна програма Скорочена програма Етап навчального процесу
01.09.21  —  10.10.21 Теоретичне навчання
11.10.21  —  17.10.21 Рубіжний контроль
18.10.21  —  05.12.21 Теоретичне навчання
06.12.21  —  12.12.21 Рубіжний контроль
13.12.21  —  26.12.21 Сессія
27.12.21  —  16.01.22 Канікули
17.01.22  —  23.01.22 17.01.22  —  30.01.22 Сессія
24.01.22  —  30.01.22   —   Канікули
31.01.22  —  27.03.22 Теоретичне навчання
28.03.22  —  03.04.22 Рубіжний контроль
04.04.22  —  15.05.22 Теоретичне навчання
16.05.22  —  22.05.22 Рубіжний контроль
23.05.22  —  12.06.22 23.05.22  —  19.06.22 Сессія
13.06.22  —  28.08.22 20.06.22  —  28.08.22 Канікули
Звичайна програма Скорочена програма Етап навчального процесу
01.09.21  —  10.10.21 Теоретичне навчання
11.10.21  —  17.10.21 Рубіжний контроль
18.10.21  —  05.12.21 Теоретичне навчання
06.12.21  —  12.12.21 Рубіжний контроль
13.12.21  —  26.12.21 Сессія
27.12.21  —  16.01.22 Канікули
17.01.22  —  23.01.22 17.01.22  —  30.01.22 Сессія
24.01.22  —  30.01.22   —   Канікули
31.01.22  —  27.03.22 Теоретичне навчання
28.03.22  —  03.04.22 Рубіжний контроль
04.04.22  —  15.05.22 Теоретичне навчання
16.05.22  —  22.05.22 Рубіжний контроль
23.05.22  —  12.06.22 23.05.22  —  19.06.22 Сессія
13.06.22  —  28.08.22 20.06.22  —  28.08.22 Канікули
Звичайна програма Скорочена програма Етап навчального процесу
01.09.21  —  10.10.21 Теоретичне навчання
11.10.21  —  17.10.21 Рубіжний контроль
18.10.21  —  05.12.21 Теоретичне навчання
06.12.21  —  12.12.21 Рубіжний контроль
13.12.21  —  26.12.21 Сессія
27.12.21  —  16.01.22 Канікули
17.01.22  —  23.01.22 17.01.22  —  30.01.22 Сессія
24.01.22  —  30.01.22   —   Канікули
31.01.22  —  13.03.22 Теоретичне навчання
14.03.22  —  20.03.22 Рубіжний контроль
21.03.22  —  01.05.22 Теоретичне навчання
02.05.22  —  08.05.22 Рубіжний контроль
09.05.22  —  22.05.22 Сессія
23.05.22  —  12.02.22 Практика
13.06.22  —  19.06.22 13.06.22  —  26.06.22 Сессія
20.06.22  —  28.08.22 27.06.22  —  28.08.22 Канікули
Дати Етап навчального процесу
01.09.21  —  10.10.21 Теоретичне навчання
11.10.21  —  17.10.21 Рубіжний контроль
18.10.21  —  05.12.21 Теоретичне навчання
06.12.21  —  12.12.21 Рубіжний контроль
13.12.21  —  26.12.21 Сессія
27.12.21  —  16.01.22 Канікули
17.01.22  —  23.01.22 Сессія
24.01.22  —  30.01.22 Канікули
31.01.22  —  13.03.22 Теоретичне навчання
14.03.22  —  20.03.22 Рубіжний контроль
21.03.22  —  27.03.22 Сессія
28.03.22  —  17.04.22 Практика
18.04.22  —  12.06.22 Дипломування
Дати Етап навчального процесу
01.09.21  —  10.10.21 Теоретичне навчання
11.10.21  —  17.10.21 Рубіжний контроль
18.10.21  —  05.12.21 Теоретичне навчання
06.12.21  —  12.12.21 Рубіжний контроль
13.12.21  —  26.12.21 Сессія
27.12.21  —  16.01.22 Канікули
17.01.22  —  23.01.22 Сессія
24.01.22  —  30.01.22 Канікули
31.01.22  —  20.03.22 Теоретичне навчання
21.03.22  —  27.03.22 Рубіжний контроль
28.03.22  —  15.05.22 Теоретичне навчання
16.05.22  —  22.05.22 Рубіжний контроль
23.05.22  —  12.06.22 Сессія
13.06.22  —  28.08.22 Канікули
Дати Етап навчального процесу
01.09.21  —  03.10.21 Практика
04.10.21  —  16.01.22 Дипломування

Графік Чисельник/Знаменник

Дати Чисельник/Знаменник
01.09.21  —  05.09.21 Чисельник
06.09.21  —  12.09.21 Знаменник
13.09.21  —  19.09.21 Чисельник
20.09.21  —  26.09.21 Знаменник
27.09.21  —  03.10.21 Чисельник
04.10.21  —  10.10.21 Знаменник
11.10.21  —  17.10.21 Чисельник
18.10.21  —  24.09.21 Знаменник
25.10.21  —  31.10.21 Чисельник
01.11.21  —  07.11.21 Знаменник
08.11.21  —  14.11.21 Чисельник
15.11.21  —  21.11.21 Знаменник
22.11.21  —  28.11.21 Чисельник
29.11.21  —  05.11.21 Знаменник
06.12.21  —  12.12.21 Чисельник
13.12.21  —  19.12.21 Знаменник
20.12.21  —  16.12.21 Чисельник
27.12.21  —  02.12.21 Знаменник
03.01.21  —  09.01.22 Чисельник
10.01.22  —  16.01.22 Знаменник
17.01.21  —  23.01.22 Чисельник
24.01.22  —  30.01.22 Знаменник
Дати Чисельник/Знаменник
31.01.21  —  06.02.22 Чисельник
07.02.22  —  13.02.22 Знаменник
14.02.21  —  20.02.22 Чисельник
21.02.22  —  27.02.22 Знаменник
28.02.21  —  06.03.22 Чисельник
07.03.22  —  13.03.22 Знаменник
14.03.21  —  20.03.22 Чисельник
21.03.22  —  27.03.22 Знаменник
28.03.21  —  03.04.22 Чисельник
04.04.22  —  10.04.22 Знаменник
11.04.21  —  17.04.22 Чисельник
18.04.22  —  24.04.22 Знаменник
25.04.21  —  01.05.22 Чисельник
02.05.22  —  08.05.22 Знаменник
09.05.21  —  15.05.22 Чисельник
16.05.22  —  22.05.22 Знаменник
23.05.21  —  29.05.22 Чисельник
30.05.22  —  05.06.22 Знаменник
06.06.21  —  12.06.22 Чисельник
13.06.22  —  19.06.22 Знаменник
20.06.21  —  26.06.22 Чисельник

Розклад занять по групах

День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III Метрологія Томашевський О. В. ЛК* 44 Метрологія Томашевський О. В. ЛК* 44
IV
V
Чт I Метрологія Томашевський О. В. ЛР* 117 Метрологія Томашевський О. В. ЛР* 117
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III Обчислювальна техніка та програмування Рева В.І. ЛК* 47 Обчислювальна техніка та програмування Рева В.І. ЛК* 47
IV Обчислювальна техніка та програмування Рева В.І. ЛР* 47 Обчислювальна техніка та програмування Рева В.І. ЛР* 47
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I Квантова механіка Коротун А. В. ЛК* 289 Квантова механіка Коротун А. В. ЛК* 289
II Квантова механіка Коротун А. В. ПЗ* 289 Квантова механіка Коротун А. В. ПЗ* 289
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III Матеріали мікро та наноелектроніки Сніжной Г. В. ЛР* 0 Матеріали мікро та наноелектроніки Сніжной Г. В. ЛК* 0
IV
V
Пт I Математичні пакети прикладних програм Рева В.І. ЛР* 322 Математичні пакети прикладних програм Рева В.І. ЛР* 322
II Математичні пакети прикладних програм Рева В.І. ЛК* 322
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV Механічні елементи інформаційно-вимірювальних систем Смирнова Н. А. ПЗ* 44
V Механічні елементи інформаційно-вимірювальних систем Коротун А. В. ЛК* 289 Механічні елементи інформаційно-вимірювальних систем Коротун А. В. ЛК* 289
Вт I Статистичні методи в метрології та інформаційно-вимірювальній техніці Смирнова Н. А. ЛК* 332 Статистичні методи в метрології та інформаційно-вимірювальній техніці Смирнова Н. А. ЛК* 332
II
III
IV
V
Ср I О М та ІВТ Томашевський О.В. ЛР* 330
II
III
IV
V
Чт I
II
III Матеріали мікро та наноелектроніки Сніжной Г. В. ЛР* 0 Матеріали мікро та наноелектроніки Сніжной Г. В. ЛК* 0
IV
V
Пт I Математичні пакети прикладних програм Рева В.І. ЛР* 322 Математичні пакети прикладних програм Рева В.І. ЛР* 322
II Математичні пакети прикладних програм Рева В.І. ЛК* 322
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ЛР* 332
II Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ЛК* 332 Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ЛК* 332
III Квантова електроніка Рева В. І. ЛК* 322 Квантова електроніка Рева В. І. ЛК* 322
IV Квантова електроніка Рева В. І. ПЗ* 320 Квантова електроніка Рева В. І. ЛР* 320
V
Вт I Елементи та компоненти електронних систем Коротун А. В. ЛК* 289 Елементи та компоненти електронних систем Коротун А. В. ЛК* 289
II Елементи та компоненти електронних систем Смирнова Н. А. ПЗ* 198 Елементи та компоненти електронних систем Смирнова Н. А. ПЗ* 198
III Елементи та компоненти електронних систем Смирнова Н. А. ЛР* 198
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I Фізика діелектриків Сніжной Г. В. ЛК* 289 Фізика діелектриків Сніжной Г. В. ЛК* 289
II
III
IV
V
Пт I Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ПЗ* 0 Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ПЗ* 0
II Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ЛР* 0 Фізика напівпровідників Смирнова Н. А. ЛР* 0
III Фізика діелектриків Сніжной Г. В. ПЗ* 0 Фізика діелектриків Сніжной Г. В. ПЗ* 0
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I Комп'ютерне Моделювання Василенко О. В. ЛК* 0 Комп'ютерне Моделювання Василенко О. В. ЛК* 0
II Системи автоматичного керування Василенко О. В. ЛК* 0 КМ Василенко О. В. ПЗ* 0
III Системи автоматичного керування Василенко О. В. ЛР* 0
IV С М в М та ІВТ Смирнова Н. А. ПЗ* 44
V
Вт I Елементи та компоненти електронних систем Коротун А. В. ЛК* 289 Елементи та компоненти електронних систем Коротун А. В. ЛК* 289
II Елементи та компоненти електронних систем Смирнова Н. А. ПЗ* 198 Елементи та компоненти електронних систем Смирнова Н. А. ПЗ* 198
III ЕтаКЕС Смирнова Н. А. ЛР* 198
IV Основи метрології та інформаційно-вимірювальної техніки Томашевський О.В. ЛК* 34 Основи метрології та інформаційно-вимірювальної техніки Томашевський О.В. ЛК* 34
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II ПрІВТ Смирнова Н. А. ЛК* 0 ПрІВТ Смирнова Н. А. ЛК* 0
III ОСіКЯП Степаненко С. М. ЛР* 146 ОСіКЯП Степаненко С. М. ЛР* 146
IV
V
Пт I Методи та засоби вимірювань Сніжной Г. В. ЛК* 40 Методи та засоби вимірювань Сніжной Г. В. ЛК* 40
II Методи та засоби вимірювань Василенко О. В. ПЗ* 146 Методи та засоби вимірювань Василенко О. В. ПЗ* 146
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I Технології виробництва напівпровідникових матеріалів Сніжной Г. В. ЛР* 198
II Технології виробництва напівпровідникових матеріалів Сніжной Г. В. ЛК* 198 Технології виробництва напівпровідникових матеріалів Сніжной Г. В. ПЗ* 198
III Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ЛК* 289 Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ЛК* 289
IV Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ЛК* 289 Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ПЗ* 289
V
Вт I Вакуумна і плазмова електроніка Нагорна Н. М. ЛК* 3 Вакуумна і плазмова електроніка Нагорна Н. М. ПЗ* 3
II Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ПЗ* 3 Вакуумна і плазмова електроніка Нагорна Н. М. ЛР* 3
III Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ЛР* 3
IV
V
Ср I Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛК* 164б Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛК* 164б
II Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛР* 48 Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛР* 48
III Фізика нанокластерів і тонких плівок Погосов В. В. ЛК* 166 Фізика нанокластерів і тонких плівок Погосов В. В. ЛК* 166
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I Технологія тонких плівок Матюшин В. М. ЛК* 289 Технологія тонких плівок Матюшин В. М. ЛР* 289
II Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ЛК* 28 Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ЛК* 28
III Фізика нанокластерів і тонких плівок Смирнова Н. А. ПЗ* 28
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ЛК* 289 Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ЛК* 289
IV Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ЛК* 289 Елементи та прилади наноелектроніки Коротун А. В. ПЗ* 289
V
Вт I О М К М Сніжной Г. В. ЛК* 28
II Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ПЗ* 3 О М К М Сніжной Г. В. ЛР* 28
III Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ЛР* 3
IV
V
Ср I Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛК* 164б Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛК* 164б
II Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛР* 48 Мікропроцесорна техніка Рева В. І. ЛР* 48
III Технології програмування Рева В. І. ЛР* 47 Технології програмування Рева В. І. ЛР* 47
IV Технології програмування Рева В. І. ЛР* 47
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ЛК* 28 Цифрова схемотехніка Нагорна Н. М. ЛК* 28
III О В З В Т Нагорна Н. М. ЛК* 46 О В З В Т Нагорна Н. М. ПЗ* 46
IV О В З В Т Нагорна Н. М. ЛР* 46 Кв та С У Я Степаненко С. М. ЛК* 46
V Кв та С У Я Степаненко С. М. ПЗ* 46 Кв та С У Я Степаненко С. М. ЛР* 46
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II Нанофотоніка Коротун А. В. ЛК* 289 Нанофотоніка Коротун А. В. ЛК* 289
III Мет. Д та А М і НС Коротун А. В. ЛК* 289 Мет. Д та А М і НС Коротун А. В. ЛК* 289
IV Основи Ф П та У С Коротун А. В. ПЗ* 289 Основи Ф П та У С Коротун А. В. ПЗ* 289
V Нанофотоніка Коротун А. В. ЛР* 289
Ср I
II Основи Ф П та У С Погосов В. В. ЛК* 55 Основи Ф П та У С Погосов В. В. ЛК* 55
III
IV
V
Чт I МДАМНС Смирнова Н. А. ПЗ* 40
II
III Нанофотоніка Смирнова Н. А. ПЗ* 146 Нанофотоніка Смирнова Н. А. ПЗ* 146
IV
V
Пт I ПлАПтаВ Василенко О. В. ЛК* 146 ПлАПтаВ Василенко О. В. ЛР* 146
II Функціон. електроніка Матюшин В. М. ЛК* 289 Функціон. електроніка Матюшин В. М. ЛК* 289
III ФЕ Матюшин В. М. ЛР* 289
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд. Назва дисц. Викладач Вид заняття Ауд.
Пн I Метрол. забезп. як. пр. Рева В.І. ЛК* 10 Метрол. забезп. як. пр. Рева В.І. ЛК* 10
II Метрол. забезп. як. пр. Рева В.І. ЛР* 2 Метрол. забезп. як. пр. Рева В.І. ЛР* 2
III Мен. як. та сертиф. Сніжной Г. В. ЛК* 198 Мен. як. та сертиф. Сніжной Г. В. ЛК* 198
IV МЯС Сніжной Г. В. ПЗ* 336 ЕАУЯ Сніжной Г. В. ПЗ* 336
V
Вт I
II Техн. конц. "Індустрія 4.0" Василенко О. В. ЛК* 0 Техн. конц. "Індустрія 4.0" Василенко О. В. ЛК* 0
III Техн. конц. "Індустрія 4.0" Василенко О. В. ЛР* 0 Техн. конц. "Індустрія 4.0" Василенко О. В. ЛР* 0
IV ЕАУЯ Сніжной Г. В. ЛК* 0
V
Ср I
II
III
IV СМ УЯП Томашевський О.В. ЛК* 0 СМ УЯП Томашевський О.В. ЛК* 0
V СМ УЯП Томашевський О.В. ЛР* 0 СМ УЯП Томашевський О.В. ЛР* 0
Чт I
II
III
IV Нормативне забезпечення якості Степаненко С. М. ЛК* 0 Нормативне забезпечення якості Степаненко С. М. ЛК* 0
V Нормативне забезпечення якості Степаненко С. М. ЛР* 0 Нормативне забезпечення якості Степаненко С. М. ЛР* 0
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V

Розклад занять по викладачам

День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I Комп'ютерне моделювання РТ-419, 410сп ЛК* 0 Комп'ютерне моделювання РТ-419, 410сп ЛК* 0
II Системи автоматичного керування РТ-419, 410сп ЛК* 0 Комп'ютерне моделювання РТ-419, 410сп ПЗ* 0
III Системи автоматичного керування РТ-419, 410сп ЛР* 0
IV
V
Вт I
II технологічна концепція "Індустрія 4.0" РТ-411м ЛК* 0 технологічна концепція "Індустрія 4.0" РТ-411м ЛК* 0
III технологічна концепція "Індустрія 4.0" РТ-411м ЛР* 0 технологічна концепція "Індустрія 4.0" РТ-411м ЛР* 0
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I ПлАПтаВ РТ-311м ЛК* 146 ПлАПтаВ РТ-311м ЛР* 146
II Методологія та засоби вимірювань РТ-419, 410сп ПЗ* 146 Методологія та засоби вимірювань РТ-419, 410сп ЛР* 146
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I Квантова механіка РТ-310 ЛК* 289 Квантова механіка РТ-310 ЛК* 289
II Квантова механіка РТ-310 ПЗ* 289 Квантова механіка РТ-310 ПЗ* 289
III Елементи та прилади наноелектроніки РТ-318-419сп ЛК* 289 Елементи та прилади наноелектроніки РТ-318-419сп ЛК* 289
IV Елементи та прилади наноелектроніки РТ-318-419сп ЛК* 289 Елементи та прилади наноелектроніки РТ-318-419сп ПЗ* 289
V Механічні елементи інформаційно-вимірювальних систем РТ-410 ЛК* 289 Механічні елементи інформаційно-вимірювальних систем РТ-410 ЛК* 289
Вт I Елементи та компоненти електронних систем РТ-319-410сп ЛК* 289 Елементи та компоненти електронних систем РТ-319-410сп ЛК* 289
II Нанофотоніка РТ-311м ЛК* 289 Нанофотоніка РТ-311м ЛК* 289
III Мет. Д та А М і НС РТ-311м ЛК* 289 Мет. Д та А М і НС РТ-311м ЛК* 289
IV Основи Ф П та У С РТ-311м ПЗ* 289 Основи Ф П та У С РТ-311м ПЗ* 289
V Нанофотоніка РТ-311м ЛК* 289
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I Технології тонких плівок РТ-318, 319сп ЛК* 289 Технології тонких плівок РТ-318, 319сп ЛК* 289
II Функціональна електроніка РТ-311м ЛК* 289 Функціональна електроніка РТ-311м ЛК* 289
III Функціональна електроніка РТ-311м ЛР* 289
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I Вакуумна і плазмова електроніка РТ-318,319сп ЛК* 3 Вакуумна і плазмова електроніка РТ-318,319сп ПЗ* 3
II Цифрова схемотехніка РТ-318-419сп ПЗ* 3 Вакуумна і плазмова електроніка РТ-318,319сп ЛР* 3
III Цифрова схемотехніка РТ-318-419сп ЛР* 3
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II Цифрова схемотехніка РТ-318-419сп ЛК* 28 Цифрова схемотехніка РТ-318-419сп ЛК* 28
III Оцінювання відповідності засобів вимірювальної техніки РТ-418,419сп ЛК* 46 Оцінювання відповідності засобів вимірювальної техніки РТ-418,419сп ПЗ* 46
IV О В З В Т РТ-418,419сп ЛР* 46
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I Метрологічне забезпечення якості продукції РТ-411м ЛК* 10 Метрологічне забезпечення якості продукції РТ-411м ЛК* 10
II Метрологічне забезпечення якості продукції РТ-411м ЛР* 2 Метрологічне забезпечення якості продукції РТ-411м ЛР* 2
III Квантова електроніка РТ-319 ЛК* 322 Квантова електроніка РТ-319 ЛК* 322
IV Квантова електроніка РТ-319 ПЗ* 330 Квантова електроніка РТ-319 ЛР* 330
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I Мікропроцесорна техніка РТ-317-418сп ЛК* 164б Мікропроцесорна техніка РТ-317-418сп ЛК* 164б
II Мікропроцесорна техніка РТ-317-418сп ЛР* 48 Мікропроцесорна техніка РТ-317-418сп ЛР* 48
III Технології програмування РТ-417-418сп ЛР* 47 Технології програмування РТ-417-418сп ЛР* 47
IV Технології програмування РТ-417-418сп ЛК* 47
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I Математичні пакети прикладних програм РТ-318-419сп ЛР* 322 Математичні пакети прикладних програм РТ-318-419сп ЛР* 322
II Математичні пакети прикладних програм РТ-318-419сп ЛК* 322
III Обчислювальна техніка та програмування РТ-411 ЛК* 47 Обчислювальна техніка та програмування РТ-411 ЛК* 47
IV Обчислювальна техніка та програмування РТ-411 ЛР* 47 Обчислювальна техніка та програмування РТ-411 ЛР* 47
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III
IV
V
Пт I
II
III
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I Фізика напівпровідників РТ-319 ЛК* 332
II Фізика напівпровідників РТ-319 ЛК* 332 Фізика напівпровідників РТ-319 ЛК* 332
III
IV Механічні елементи ІВС РТ-410 ПЗ* 44 С М в М та ІВТ РТ-419 ПЗ* 44
V
Вт I Статистичні методи в метрології та ІВТ РТ-410 ЛК* 322 Статистичні методи в метрології та ІВТ РТ-410 ЛК* 322
II Елементи та компоненти електронних систем РТ-319-410сп ПЗ* 189 Елементи та компоненти електронних систем РТ-319-410сп ПЗ* 189
III Елементи та компоненти електронних систем РТ-319-410сп ЛР* 198
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I МДАМНС РТ-311м ПЗ* 40
II ПрІВТ РТ-419, 410сп ЛК* 0 ПрІВТ РТ-419, 410сп ЛР* 0
III Нанофотоніка РТ-311м ПЗ* 146 Нанофотоніка РТ-311м ПЗ* 146
IV
V
Пт I Фізика напівпровідників РТ-319 ПЗ* 0 Фізика напівпровідників РТ-319 ПЗ* 0
II Фізика напівпровідників РТ-319 ЛР* 0 Фізика напівпровідників РТ-319 ЛР* 0
III Ф Нк і Т П РТ-318, 319сп ПЗ* 28
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I Технології виробництва напівпровідникових матеріалів РТ-318, 319сп ЛР* 198
II Технології виробництва напівпровідникових матеріалів РТ-318, 319сп ЛК* 198 Технології виробництва напівпровідникових матеріалів РТ-318, 319сп ПЗ* 198
III Менеджмент якості та сертифікації РТ-411м ЛК* 198 Менеджмент якості та сертифікації РТ-411м ЛК* 198
IV Менеджмент якості та сертифікації РТ-411м ПЗ* 336 ЕАУЯ РТ-411м ПЗ* 336
V
Вт I О М К М РТ-418, 419сп ЛК* 28
II О М К М РТ-418, 419сп ЛР* 2
III
IV ЕАУЯ РТ-411м ПЗ* 0
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I Фізика діелектриків РТ-319 ЛК* 289 Фізика діелектриків РТ-319 ЛК* 289
II
III Матеріали мікро та наноелектроніки РТ-310-410 ЛК* 0 Матеріали мікро та наноелектроніки РТ-310-410 ЛР* 0
IV
V
Пт I Методи та засоби вимірювань РТ-419, 410сп ЛК* 40 Методи та засоби вимірювань РТ-419, 410сп ЛК* 40
II
III Фізика діелектриків РТ-319 ПЗ* 0 Фізика діелектриків РТ-319 ЛР* 0
IV
V
Сб I
II
III
IV
V
День Пара Чисельник Знаменник
Назва дисц. Група Вид заняття Ауд. Назва дисц. Група Вид заняття Ауд.
Пн I
II
III
IV
V
Вт I
II
III
IV
V
Ср I
II
III
IV
V
Чт I
II
III ОСіКЯП РТ-419, 410сп ЛК* 33 ОСіКЯП РТ-419, 410сп ЛР* 146
IV Нормативне забезпечення якості РТ-411м ЛК* 0 Нормативне забезпечення якості РТ-411м ЛК* 0
V Нормативне забезпечення якості РТ-411м ЛР* 0 Нормативне забезпечення якості РТ-411м ЛР* 0
Пт I
II
III
IV Кв та системи управління якості РТ-418, 419сп ЛК* 46
V Кв та системи управління якості РТ-418, 419сп ПЗ* 46 Кв та системи управління якості РТ-418, 419сп ЛР* 46
Сб I
II
III
IV
V

Види занять

ЛК - Лекція

ПЗ - практичне заняття

ЛР - Лабораторна робота

Розклад занять факультету радіоелектроніки та телекомунікацій

Розклад занять та консультацій факультету радіоелектроніки та телекомунікацій

В 2023 році кафедра була утворена в результаті об'єднання кафедри мікро- та наноелектроніки з кафедрою захисту інформації. З 01.07.2023 функціонує у складі факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій (до 2023 – «Факультет радіоелектроніки та телекомунікацій») під керівництвом Коротуна А.В., кандидата фіз.-мат. наук, доцента.

Підготовка інженерів за спеціальністю “Мікроелектроніка і напівпровідникові прилади” почалась у 1966 році, коли новостворена кафедра мікроелектроніки і напівпровідникових приладів увійшла до складу факультету електронної техніки. Кафедрою завідували д.ф.-м.н., проф. Горбань О.М. (1969-1987 рр.), д.ф.-м.н., проф. Шаповалов В.П. (1987-1998 рр.), к.ф.-м.н., доц. Манько В. К. (1998-1999), д.ф.-м.н., проф. Погосов В.В. (з 1999 р. по 15.02.2021), д.т.н., професор. Сніжной Г.В. (з 16.02.2021 по 01.07.2023). З 2008 року кафедра має назву кафедра мікро- та наноелектроніки.

Електроніка сьогодні одна з основних галузей світової економіки. Більш того, рівень розвитку електроніки визначає і вигляд сучасної цивілізації. Річ у тім, що електроніка є підґрунтям інформаційних технологій, а також інформатики, телемеханіки, обчислювальної техніки тощо. Охоплюючи широке коло науково-технічних і виробничих проблем, електроніка спирається на досягнення в різних галузях знань. При цьому, з одного боку, електроніка ставить завдання перед іншими науками і виробництвом, стимулюючи їх подальший розвиток, і, з другого боку, озброює їх якісно новими технічними засобами та методами дослідження.

Еволюційний розвиток електроніки постійно супроводжується зменшенням розмірів електронних приладів. Сьогодні мікроелектроніка фактично витіснила всі попередні електронні технології. Але прогрес не зупиняється. Вступивши на початку XXI століття в зону «нано», тобто м, електроніка переступила поріг свого еволюційного розвитку. Це неодмінно веде до революційних змін у технологіях, причому не лише у галузі електроніки. Наноелектроніка – новий напрям у науці, техніці та виробництві, що дуже швидко розвивається в усьому світі. Наноелектроніка вивчає і використовує фізичні явища і процеси в електронних приладах, геометричні розміри робочих зон яких співмірні з розмірами молекул і атомів. Мінімальні розміри приладів стають величиною з молекулу, а швидкість обробки інформації підвищується у мільйони разів. Наноелектроніка – це не тільки наше майбутнє, але надзвичайно важливий і перспективний напрям сучасної електроніки. Сьогодні неможливо уявити низку галузей людської діяльності без використання технологій, приладів і пристроїв наноелектроніки. Це і потужні напівпровідникові лазери, і оптоелектронні та фотонні транзистори, і високоефективні фотоприймальні пристрої, і новітні зразки швидкодіючих процесорів, і принципово нове медичне обладнання та інструменти.

У майбутньому наноелектроніка буде інтегруватися з біооб’єктами і забезпечувати безперервний контроль за підтримкою їхньої життєдіяльності, поліпшенням якості життя. Широке поширення одержать убудовані бездротові наноелектронні пристрої, що забезпечують постійний контакт людини з інтелектуальним середовищем, поширяться засоби прямого бездротового контакту мозку людини з навколишніми предметами, транспортними засобами та іншими людьми. Серії такої продукції перевищать мільярди штук у рік через її повсюдне поширення. У період 2016-2025 р. очікується черговий стрибок посилення ролі електроніки в житті суспільства і вітчизняна промисловість має бути готовою до цього виклику – жорсткої глобальної конкуренції на базі наноелектронних технологій.

Фахівців з наноелектроніки практично немає, а потреба у них неухильно зростає. Уряд України прийняв програму розвитку наноелектронної галузі і виділив на це немалі кошти.

Значна кількість підприємств повсякденно втілюють у виробництво високі новітні технології на базі електронних мікропроцесорів і мікроелектронних приладів. Аналіз таких складних об’єктів як сучасні вироби мікроелектроніки неможливий без впровадження нових комп’ютерних технологій. Умовою ефективної взаємодії персоналу та автоматизованих технологій є системи якості. Тому питання стандартизації та сертифікації продукції для цих підприємств вельми актуальні. Все це потребує щорічно вести підготовку певної кількості фахівців. Зважаючи на це, у 2009 році на кафедрі акредитована спеціальність “Якість, стандартизація та сертифікація”, яка дозволяє забезпечити промислові підприємства, недержавні структури та малий бізнес відповідними кадрами. Принципово нові напрямки розвитку вимагають осмисленої оцінки змін у підходах до керування якістю, адаптації й освоєння передових систем якості, роботи з відповідності вітчизняної продукції міжнародним стандартам, вирішення питань і проблем сертифікації і ліцензування. Кафедра здійснює підготовку студентів вказаної спеціальності до ефективного використання сучасних принципів керування як фактора гарантії якості продукції і послуг. Значну роль у розвитку напрямку “Якість, стандартизація та сертифікація” відіграє тісний зв’язок кафедри з ДП Запоріжстандартметрологія, кафедрою метрології, стандартизації та сертифікації Київського національного університету технологій та дизайну.

Кафедра йде шляхом максимального наближення процесу навчання студентів до практичної діяльності, з цією метою студенти проходять практику на підприємствах м. Запоріжжя: ДП Запоріжстандартметрологія, НВК „Іскра”, ДП „Івченко-Прогрес”, ВАТ „Мотор-Січ”, ТОВ „Елемент-Перетворювач” та інші.

На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів і магістрів зі спеціальностей:

  • 153 – «Мікро- та наносистемна техніка», освітня програма «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої»;
  • 152 – «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», освітня програма «Якість, стандартизація та сертифікація»;
  • підготовка докторів філософії зі спеціальності 105 «Прикладна фізика та наноматеріали», освітня програма «Фізика твердого тіла».

Актуальність наукових досліджень на кафедрі зумовлена важливістю науково-технічного застосування наноструктур і ультрадисперсних систем. Це новітні інтегральні схеми, композити, пристрої, які працюють на неідеальній плазмі, технології плазмової обробки матеріалів тощо. Рівень мініатюризації, де істотну роль відіграють просторові квантовомеханічні ефекти, – це група атомів (кластер чи молекула) – перспективна інформаційна наномашина – ключ до створення квантового комп’ютера. Принципова схема подібних пристроїв припускає збереження і перетворення інформації за допомогою кластерів із скорельованою поведінкою навіть на значній відстані. Збільшення швидкодії, рівня інтеграції і розширення функціональних можливостей в електроніці, оптиці, робототехніці, матеріалознавстві, інформатиці й інших областях науки і техніки можливе на базі нанотехнології – науки про керування процесами на рівні атомів і молекул-кластерів різної форми.

На сьогоднішній день на кафедрі існують такі наукові напрями:

  • Зарядові, оптичні та розмірні ефекти в наноструктурах і кластерах; одноелектронні ефекти в тунельних структурах (проф. Погосов В.В.) ;
  • Дослідження впливу атомарного водню на властивості металевих плівок та поверхню напівпровідникових матеріалів і МДН-структур (проф. Матюшин В.М.);
  • Наукові основи впливу магнітного стану структури на властивості аустенітних сталей (проф. Сніжной Г.В.).

З 1997 р. за цими напрямами захищені 3 докторські дисертацій:

та 10 кандидатських дисертацій:

Співробітниками кафедри опубліковано понад 400 наукових праць, отримано більше 20 авторських свідоцтв. Надруковано, а також виходять з друку наступні монографії, підручники та навчальні посібники:

  • В.В. Погосов “Введение в физику зарядовых и размерных эффектов. Поверхность, кластеры, низкоразмерные системы”. – М.: Физматлит, 2006. – 328 с. (монографія);
  • А.П. Шпак, В.В. Погосов, Ю.А. Куницкий “Введение в физику ультрадисперсных систем”. – К.: Академперіодика, 2006. – 423 с. (монографія);
  • Томашевський О.В., Рисіков В.П. Комп’ютерні технології статистичної обробки даних. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2006. – 175с. (навчальний посібник);
  • В.В. Погосов, Г.В. Корніч, Є.В. Васютін, К.В. Пугіна, В.І. Кіпріч “Основи нанофізики і нанотехнологій”. – Київ: Міносвіти, 2008. – 630 c. (електронний підручник);
  • В.В. Погосов, Ю.А. Куницький, А.В. Бабіч, А.В. Коротун “Елементи фізики поверхні, нано- структур і технологій”. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 385 с. (монографія);
  • В.М. Матюшин, Є.Л. Жавжаров “Радикало-рекомбінаційна обробка мікроструктур”. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 207 с. (монографія);
  • Томашевський О.В., Сніжной Г.В., Степаненко С.М. Методичний посібник до дипломного проектування. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 92с.
  • Сніжной Г.В., Степаненко С.М. „Менеджмент і нормативне забезпечення якості у електронній галузі” / Навчальний посібник (з грифом МОНУ). – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. - 126 с.
  • Погосов В.В., Куницький Ю.А., Бабіч А.В., Коротун А.В., Шпак А.П. Нанофізика і нанотехнології / Навчальний посібник (з грифом МОНУ). Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. – 368 с.
  • Коротун А.В., Тітов І.М., Куницький Ю.А., Погосов В.В. Збірник задач з фізики конденсованого стану / Навчальний посібник (з грифом МОНУ). Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. – Т 1 (Структурні властивості) – 358 с.
  • Коротун А.В., Тітов І.М., Куницький Ю.А., Погосов В.В. Збірник задач з фізики конденсованого стану / Навчальний посібник (з грифом МОНУ). Запоріжжя: ЗНТУ, 2011. – Т 2 (Електронні властивості) – 470 с.
  • Овруцький А.М., Прохода О.С., Расщупкіна М.С. Комп’ютерне моделювання фазових перетворень та поверхневих явищ / Навчальний посібник (з грифом МОНУ). Дніпропетровськ: Інновація, 2011. – 280 c.
  • Каширин В.А Томашевский А.В. Основы компьютерных технологий анализа медицинской информации / Учебное пособие. Запорожье: ЗМАПО, ЗНТУ. Изд-во «Финарт», 2014. – 196 с.
  • Томашевський О.В., Рисіков В.П. Комп’ютерні технології статистичної обробки даних: / Навчальний посібник (з грифом МОНУ). - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. - 175 с.
  • Метрологічне забезпечення контролю якості продукції / Ігнаткін В. У., Туз Ю. М., Левківський К. М., Томашевський О. В.; за ред. Ігнаткіна В.У. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2017. – 202 с. (монографія);
  • Ігнаткін В.У., Томашевський О.В., Матюшин В.М. Основи метрології / Навчальний посібник. - Запоріжжя:ЗНТУ, 2017 - 119 с.

Науковці кафедри підтримують тісні зв’язки у галузі нанотехнологій із вітчизняними та зарубіжними установами: КНУ ім. Т. Шевченка; Інститут фізики НАНУ, Інститут хімії поверхні ім. О. Чуйка НАНУ, Інститут металофізики ім. Г. Курдюмова НАНУ, Інститут Нанотехнологій Міжнародного фонду конверсії, Національний науковий центр “ХФТІ”, Інститут фізики С-Пб. університету, ФТІ Російської РАН (С-Петербург), МДУ ім. М. Ломоносова, Інститут теплофізики екстремальних станів ОІВТ РАН (Москва), Kamerlingh Onnes Laboratorium (Leiden), University of Regensburg, University of Coimbra, Tulane University, Wroclaw University.

З 1997 робота групи професора Погосова В.В. підтримувалась грантами і міжнародними і вітчизняними програмами:

  • Soros Education Program (USA);
  • Wroclaw University Scientific Program (Poland);
  • Mianovsky Fund (Poland);
  • NATO “Science for Peace” Programme (Russia–Ukraine–Unite Kingdom–Germany).
  • Держбюджетна тема 06113 «Зарядові ефекти в наноструктурах і кластерах» (2004-2006) (науковий керівник проф.Погосов В.В.).
  • Держбюджетна тема 04026 «Дослідження впливу атомарного водню на тонкі металеві плівки та гетероструктури з металевими плівками» (2006-2008) (науковий керівник Матюшин В.М.).
  • Держбюджетна тема 04016 «Зарядові і розмірні ефекти в наноструктурах і кластерах» (2006-2008) (науковий керівник Погосов В.В.).
  • Держбюджетна тема Ф25/669-2007/4037 «Дослідження оптичних коефіцієнтів, електрофізичних властивостей суцільних і острівцевих металевих і діелектричних плівок» (2007) (науковий керівник Погосов В.В.).
  • Держбюджетна тема ІТ/476-2007/4027: Створення електронного підручника «Основи нанофізики і нанотехнологій» (2007-2008) (науковий керівник Погосов В.В.).
  • Держбюджетна тема 04319 «Оптичні, поверхневі і тунельні ефекти в металевих наноструктурах» (2009-2011) (науковий керівник Погосов В.В.).
  • Держбюджетна тема 04322 (2012-2015) „Магнетометричні дослідження аустенітних криць та стопів з метою контролю якості їх фізичних та службових властивостей”, № держреєстрації 0112U005942 (науковий керівник Сніжной Г.В.).
  • Держбюджетна тема 04313 «Розмірні електронні ефекти в металевих наноструктурах і нанодефектах металу» (2013-2015) (науковий керівник Погосов В.В.).
  • Держбюджетна тема 04325 (2015-2018) „Магнітно-фазові перетворення в аустенітних сталях і сплавах при температурно-силових впливах та нормативне забезпечення організацій-розробників авіаційної техніки” (науковий керівник Сніжной Г.В.).

На засідання постійно діючого семінару з нанофізики і наноелектроніки запрошуються не тільки викладачі випускаючої кафедри, а всі зацікавлені фахівці університету та інших ВНЗ і наукових установ м. Запоріжжя. На семінарі обговорюються результати досліджень науковців ЗНТУ, розглядаються напрямки майбутніх досліджень, методи використання інформаційних технологій. Результати наукових досліджень доповідалися на національних та міжнародних конференціях.

Молоді науковці кафедри регулярно беруть участь у різних міжнародних і вітчизняних конкурсах. Так, за участь у конкурсі “Samsung Young Scientist Day” (2005 р.) асп. Васютіну Є.В. присуджено ІІ місце. За участь у всеукраїнському конкурсі молодих вчених (2007 р.) асп. Бабічу A.В. присуджено І місце. Магістр Кравцова Г.Г. нагороджена дипломом ІІ ступеня за перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з фізики (2009 р.)

З 2017 р. на базі кафедри мікро- та наноелектроніки ЗНТУ розпочала заняття Літня школа робототехніки Smart Kids, що була створена громадською організацією «Екосенс» на грант, отриманий у рамках програми соціальних ініціатив «Мы — это город» ПАТ «Запоріжсталь».

Викладання у літній школі проводять співробітники кафедри мікро- та наноелектроніки. Програму літнього курсу розробив доцент кафедри Євген Жавжаров спеціально для ознайомлення школярів 6-16 років із основами інженерного проектування, робототехніки та програмування. Навчання проводиться на базі конструкторів LEGO Education WeDo 2.0 для молодшої групи та Makeblock Ultimate Robot Kit 2.0 та Arduino Uno для середньої та старшої груп школярів.

Погосов В.В.

Кафедру «Захисту інформації» було створено в серпні 2006 року в складі радіоприладобудівного факультету Запорізького національного технічного університету. Очолив кафедру доктор технічних наук, професор Карпуков Л.М. Кафедра входила до складу Факультету радіоелектроніки та телекомунікацій Інституту інформатики та радіоелектроніки ЗНТУ.

На кафедрі навчається близько 250 студентів денної та заочної форм навчання. Навчальний процес забезпечують 21 особа, з яких: 2 професори, 6 доцентів, 5 старших викладачів та 8 асистентів.

Навчальні заняття на кафедрі ведуться як викладачами з великим досвідом роботи в сфері інформаційної безпеки, так і молодими вченими. Більшість викладачів проводять заняття з використанням сучасного мультимедійного обладнання. Усі викладачі кафедри активно займаються науковими дослідженнями, регулярно публікуючи результати своєї наукової роботи та доповідаючи їх на міжнародних та республіканських конференціях і семінарах.

На базі провідних підприємств Запорізького регіону, КП НВК «Іскра» та ДП «Радіоприлад», існують 2 філії кафедри. Згідно договору про співпрацю з Запорізькою філією «Укрчастотнагляду» на його обладнанні проводяться лабораторні роботи з дисципліни «Спеціальні вимірювання».

Кафедра підтримує тісний контакт з провідними підприємствами, що займаються питаннями розробки апаратури захисту інформації, мають спеціалізовані підрозділи та структури з захисту інформації.

В аудиторний фонд входять такі приміщення:

  • ауд. 36 – лабораторія цифрових методів обробки та захисту інформації (навчальна);
  • ауд. 38 – лабораторія спеціальної техніки та спеціальних вимірювань (навчальна);
  • ауд. 101 – лабораторія досліджень магнетних властивостей криць та стопів (науково-дослідницька);
  • ауд. 108 – лабораторія фізики твердого тіла (по сумісництву мультимедійний клас, навчальна);
  • ауд. 111 – лабораторія розробки водневих технологій (науково-дослідницька, навчальна);
  • ауд. 112 – лабораторія фізики напівпровідників, твердотільної електроніки і оптоелектроніки, методів та засобів вимірювань (навчальна);
  • ауд. 113, 113а, 31а, 32а, 33а, 325 – приміщення для викладачів (викладацькі);
  • ауд. 325а – приміщення завідуючого кафедри;
  • ауд. 115 – лабораторія вакуумної і плазмової електроніки, і схемотехніки (навчальна);
  • ауд. 117 – лабораторія метрологічних вимірювань і технології електроніки (навчальна);
  • ауд. 214 – лабораторія комп’ютерних технологій і мікропроцесорної техніки (навчальна).

Матеріально-технічна база кафедри відповідає вимогам навчальних планів і програм. Навчальні аудиторії оснащені наочними посібниками, стендами. Навчальні та науково-дослідницькі лабораторії мають необхідне для вирішення навчальних та дослідницьких задач технологічне, контрольно-вимірювальне та спеціальне дослідницьке обладнання.

Для виконання лабораторних робіт та наукових досліджень в рамках спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» на кафедрі є таке обладнання: програмно-апаратний комплекс «Digi-Scan» на базі скануючого приймача «AR-8200 Mk3», два сучасні металопошукові пристрої, ефірний вимірювач частоти ACECO, генератор зашумлення приміщень «ANG-2200», унікальний компактний зашумлювач розмов «PSP-2A-Auto», комплект для пошуку підслуховуючих пристроїв СРМ-700 («Акула») і багато іншого; для підготовки студентів спеціальностей 175 «Інформаційно-вимірювальні технології» та 176 «Мікро- та наносистемна техніка» маємо в наявності лабораторні стенди на базі інтелектуального реле Eaton Easy E4 та Raspberry Pi, учбово-відлагоджувальні стенди EV8031/AVR, програмно-апаратні засоби Arduino для побудови та прототипування електронних пристроїв, різноманітне вимірювальне обладнання (осцилограф, вимірювач індуктивностей тощо), 3D-принтер «Duplicator i3 Mini» та багато іншого.

Слід зазначати, що для підготовки бакалаврів також використовуються програмно-апаратні автоматизовані комплекси, що були розроблені та реалізовані студентами. Наприклад, такі розробки, як визначення питомого опору діелектрика методом конденсатора за допомогою автоматизованого вимірювального комплексу «РЕЛАКСАЦІЯ», автоматизований вимірювальний комплекс «TERMO» для дослідження термостимульованих струмів напівпровідникових матеріалів та діелектриків.

Комп’ютерний клас кафедри оснащений 17 сучасними комп'ютерами, з усім необхідним для навчання за спеціальностями 125, 175, 176 програмним забезпеченням (Multisim, MAX+PLUS II, EasySoft, Arduino IDE, Mathcad, Mathlab, MS Office і т.д.).

Матеріально-технічна база кафедри постійно поповнюється новими програмними продуктами та зразками техніки.

Для підготовки фахівців спеціальності 125 «Кібербезпека та захист інформації» використовуються аудиторії:

  • 30 – комп’ютерний клас кафедри РТТ, лабораторія з дисциплін «Програмування крипто перетворень», «Прикладна криптологія», «Основи теорії планування експерименту», «Сучасні методи перетворення і стиснення інформації», «Сучасні методи математичного моделювання та оптимізації в задачах захисту інформації», «Технології хмарних обчислень»;
  • 31 – проводяться дисципліни «Теорія інформації та кодування», «Системи передачі інформації», «Управління персоналом та кадрова безпека», «Менеджмент інформаційної безпеки»;
  • 33 – лабораторія електричних кіл та сигналів, проводяться дисципліни «Цифрова обробка сигналів та зображень», «Інтелектуальні системи та розпізнавання образів»;
  • 34 – лабораторія електродинаміки та техніки НВЧ, проводяться дисципліни «Мікрохвильова та оптоволоконна техніка в телекомунікаційних системах», «Основи теорії кіл, сигналів та процесів в електроніці», «Основи електронної техніки»;
  • 36 – лабораторія цифрових методів обробки та захисту інформації, проводяться дисципліни «Антивірусні технології», «Нормативно-правове забезпечення інформаційної безпеки», «Технологія організації відкритих ключів», «Захищені операційні системи та бази даних»;
  • 37 – лабораторія радіопередавальних та радіоприймальних пристроїв, проводяться дисципліни «Комплексні системи захисту інформації: проектування, впровадження, супровід»;
  • 38 – лабораторія спеціальної техніки та спеціальних вимірювань, проводяться дисципліни «Пристрої обробки та захисту інформації», «Ліцензування, атестація, сертифікація у сфері безпеки об’єктів інформаційної діяльності», «Методи та засоби технічного захисту інформації», «Спеціальні вимірювання в технологіях оборони об’єктів»;
  • 39 – лабораторія мережевих технологій, проводяться дисципліни «Телекомунікаційні та комп’ютерні мережі», «Мережеві технології, системи комутації і протоколи», «Безпека інформаційних і комунікаційних систем»;
  • 46 – предметна аудиторія з дисциплін «Системи економічної безпеки», «Методологія наукових досліджень», «Моделювання процесів захисту інформації в технічних системах»;
  • 127 – комп’ютерний клас факультетського рівня; викладаються дисципліни «Технологія захисту інформації в паралельних та розподілених обчисленнях», «Методи побудови і аналізу криптосистем», «Інформаційні технології», «Основи стеганографії», «Технології програмування».

Підготовка фахівців спеціальностей 175 та 176 здійснюється в аудиторіях:

  • 101 – науково-дослідницька лабораторія досліджень магнетних властивостей криць та стопів, в якій знаходиться аналого-цифровий комплекс на основі ПЕОМ, що використовується для підвищення якості вимірювань характеристик напівпровідникових приладів при виконанні курсових робіт та дипломних проектів за спеціальністю «Якість, стандартизація та сертифікація»;
  • 108 – лабораторія фізики твердого тіла (по сумісництву мультимедійний клас, навчальна), в якій викладаються дисципліни «Фізика твердого тіла», «Фізична хімія», «Наноматеріали та процеси їх формування»;
  • 111 – науково-дослідницька лабораторія розробки водневих технологій, в якій викладаються дисципліни «Технологічні основи електроніки», «Технологія тонких плівок»;
  • 112 – навчальна лабораторія фізики напівпровідників, твердотільної електроніки і оптоелектроніки, методів та засобів вимірювань, в якій викладаються дисципліни «Магнітні вимірювання», «Діелектрична спектроскопія», «Методи та засоби вимірювань, випробувань та контролю»;
  • 115 – навчальна лабораторія вакуумної і плазмової електроніки, і схемотехніки, в якій викладаються дисципліни «Вакуумна та плазмова електроніка», «Схемотехніка аналогових і цифрових пристроїв обробки сигналів», «Елементи та компоненти електронних систем», «Пристрої інформаційно-вимірювальної техніки»;
  • 117 – навчальна лабораторія метрологічних вимірювань і технології електроніки, в якій викладаються дисципліни «Основи теорії кібернетичних систем», «Схемотехніка аналогових і цифрових пристроїв обробки сигналів», «Метрологічна надійність засобів інформаційно-вимірювальної техніки»;
  • 214 – навчальна лабораторія комп’ютерних технологій і мікропроцесорної техніки, в якій викладаються дисципліни «Мікропроцесорна техніка», «Комп’ютерні технології статистичної обробки даних», «Автоматизоване проектування інформаційно-вимірювальних систем».

Кожна лабораторія укомплектована засобами безпеки життєдіяльності і охорони праці, а також протипожежними засобами.

 

Аудиторії № 30, 31, 33, 34, 36, 37, 38, 39, викладацькі (№31а, 32а, 33а) знаходяться на третьому поверсі навчального корпусу №3 НУ «ЗП» (вул. Жуковського, 64).

Аудиторії № 101, 108, 111, 112, 115, 117, викладацькі (113, 113а) знаходяться на першому поверсі навчального корпусу №2 НУ «ЗП» (вул. Гоголя, 64), а. 214 – на другому поверсі; викладацькі приміщення №325, 325а – на третьому поверсі навчального корпусу №1 НУ «ЗП» (вул. Жуковського, 64).

КАФЕДРА «ІНФОРМАЦІЙНА БЕЗПЕКА ТА НАНОЕЛЕКТРОНІКА» ЗДІЙСНЮЄ ПІДГОТОВКУ БАКАЛАВРІВ І МАГІСТРІВ У ГАЛУЗЯХ 12 «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ», 17 «ЕЛЕКТРОНІКА, АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА ЕЛЕКТРОННІ КОМУНІКАЦІЇ»:

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 125 «КІБЕРБЕЗПЕКА ТА ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ»

 
 
 
 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 175 «ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

 
 

Область застосування знаннь:

  1. Організація метрологічного забезпечення виробництва;
  2. Проектування інформаційно-вимірювальних і керуючих систем;
  3. Сертифікація і атестація продукції;
  4. Організація і проведення всіх видів контролю технічного обладнання;
  5. Розробка методик проведення технічного контролю;
  6. Розробка систем забезпечення якості;
  7. Комп'ютеризація метрологічної діяльності на підприємстві;
  8. Проведення лабораторно-стендових випробувань складних динамічних об'єктів;
  9. Вхідний контроль комплектуючих елементів та матеріалів;
  10. Вихідний контроль готової продукції

ВИДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

РОБОТА ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ УНІВЕРСИТЕТУ

1. Проектно-конструкторська діяльність

  • Проектування засобів вимірювальної техніки;
  • Проектування вимірювальних і керуючих систем;
  • Виготовлення конструкторської документації на засоби вимірювальної техніки;

2. Дослідницька діяльність

  • Проведення лабораторно-стендових випробувань складних динамічних об'єктів;
  • Оцінка якості засобів вимірювальної техніки;
  • Моделювання автоматизованих систем;

3. Організаційна і контрольна діяльність

  • Комп'ютеризація метрологічної діяльності на підприємстві;
  • Управління заходами метрологічного забезпечення, стандартизації та керування якістю;
  • Вхідний контроль комплектуючих елементів та матеріалів;
  • Вихідний контроль готової продукції

Бакалавр:

  • Інспектор з контролю якості продукції;
  • Технік з експлуатації та ремонту устаткування;
  • Технік з метрології і стандартизації;
  • Технік з налагоджування та випробувань;
  • Технік-технолог;
  • Технік-конструктор (електроніка);
  • Технік-інспектор;

Магістр:

  • Інженер з метрології; інженер з якості і стандартизації;
  • Інженер з організації випробувань, експлуатації та ремонту;
  • Інженер з охорони навколишнього середовища;
  • Інженер з патентної та винахідницької роботи;
  • Інженер-контролер;
  • Науковий співробітник;
  • Фахівець із стандартизації та сертифікації;
  • Інженер-електронщик;
  • Викладач вищого навчального закладу різних рівнів;
  • Професіонали в галузі методів навчання

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 176 «МІКРО- ТА НАНОСИСТЕМНА ТЕХНІКА»

Область застосування знаннь:

  1. Проектування мікро-та наноелектронних приладів;
  2. Проектування електронних пристроїв;
  3. Проектування електронних багаторівневих систем;
  4. Проектування електронних автоматизованих систем (SMART-HOUSE, SMART-SITY, ACS);
  5. Дослідження фізичних явищ в нано-розмірних системах;
  6. Моделювання електронних систем на різних рівнях абстракції;
  7. Моделювання явищ у приладах наноелектроніки (спінтроніка, наноплазмоніка, нанофотоніка);
  8. Організація виробництва електронної техніки;
  9. Керівництво виробничими процесами;
  10. Викладацька та наукова діяльність в галузі мікро- та наносистемної техніки.

ВИДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

РОБОТА ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ УНІВЕРСИТЕТУ

1. Проектно-конструкторська діяльність

  • Проектування приладів та пристроїв електронної техніки;
  • Проектування електронних систем із застосовуванням сучасних спеціалізованих програмних засобів (CAE/CAD/CAS);
  • Виготовлення конструкторської документації;

2. Дослідницька діяльність

  • Моделювання процесів в електронних приладах та пристроях;
  • Моделювання електронних та мультидоменних систем;

3. Організаційно-управлінська діяльність

  • Організація роботи з проектування та дослідження приладів і пристроїв мікро- та наносистемної техніки;

4. Виробничо-технологічна діяльність

  • Контроль і управління етапами виробничого процесу (SCADA);
  • Перевірка параметрів виробництва електронної техніки приладів і пристроїв мікро- та наноелектронної техніки;

Бакалавр:

  • Лаборанти та техніки, пов’язані з хімічними та фізичними дослідженнями,  фахівці з медичної фізики, з управління енергозбереженням,  із нетрадиційних видів енергії.
  • Технічні фахівці в галузі електроніки та телекомунікацій (технік з сигналізації, технік-конструктор, технік-технолог);
  • Інші технічні фахівці в галузі фізичних наук та техніки;
  • Оператори електронного устаткування (технік-оператор устаткування,  технік-технолог);

Магістр:

  • Керівники виробничих підрозділів у промисловості:
  • Професіонали в інших галузях інженерної справи (інженер з налагодження й випробувань, з експлуатації та ремонту)
  • Інженер з патентної роботи, інженер-дослідник; інженер-конструктор/технолог);
  • Викладачі вищих навчальних закладів:
  • Інженер-електронщик;
  • Науковий співробітник;
  • Професіонали в галузі методів навчання

 

 

На кафедрі «Інформаційна безпека та наноелектроніка» працює висококваліфікований колектив викладачів, який здатен надати належну освіту.

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Коротун Андрій Віталійович канд. фіз.-мат. наук, доц. професор, в.о. завідувача кафедри
Карпуков Леонід Матвійович д-р. техн. наук, проф. професор
Матюшин Володимир Михайлович д-р. фіз.-мат. наук, проф. професор
Погосов Валентин Вальтерович д-р. фіз.-мат. наук, проф. професор
Сніжной Геннадій Валентинович д-р. техн. наук, проф. професор
Воскобойник Володимир Олександрович канд. техн. наук, доц. професор
Василенко Ольга Валентинівна канд. техн. наук, доц. доцент
Козіна Галина Леонідівна канд. фіз.-мат. наук, доц. доцент
Лізунов Сергій Іванович канд. техн. наук, доц. доцент
Неласа Ганна Вікторівна канд. техн. наук, доц. доцент
Романенко Сергій Миколайович канд. фіз.-мат. наук, доц. доцент
Степаненко Сергій Михайлович канд. техн. наук, доц. доцент
Рева Віталій Ігорович канд. фіз.-мат. наук доцент
Корольков Роман Юрійович канд. техн. наук старший викладач
Куцак Сергій Вікторович старший викладач
Нагорна Ніна Миколаївна старший викладач
Смирнова Ніна Анатоліївна старший викладач
Карандась Ян Володимирович аспірант
Коваль Андрій Олександрович аспірант
Колодка Олексій Олексійович аспірант
Кузнецов Володимир Олександрович завідувач лабораторії (адміністратор комп`ютерного класу)
Сіренко Ніна Сергіївна завідувач лабораторії
Турпак Наталія Миколаївна завідувач лабораторії
Багдасарян Неоніла Олександрівна старший лаборант
Герц Діана Олександрівна старший лаборант
Ліщенко Віктор Іванович старший лаборант
Турубаров Володимир Іванович старший лаборант

 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 125 «КІБЕРБЕЗПЕКА ТА ЗАХИСТ ІНФОРМАЦІЇ»

Обов’язкові компоненти освітньо-професійних програм:

 
 
 
 

Вибіркові компоненти освітньо-професійних програм:

 
 
 
 

 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 175 «ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

Обов’язкові компоненти освітньо-професійних програм:

 

Вибіркові компоненти освітньо-професійних програм:

 

 

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 176 «МІКРО- ТА НАНОСИСТЕМНА ТЕХНІКА»

Обов’язкові компоненти освітньо-професійних програм:

 

Вибіркові компоненти освітньо-професійних програм:

 

 

Кафедра забезпечує викладання біля 50 дисциплін для двох спеціальностей університету - 152 – «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка», 153 – «Мікро- та наносистемна техніка». Розробка навчально-методичного забезпечення, в основному, спрямована на забезпечення самостійної роботи студентів під час вивчення студентами теоретичного матеріалу, підготовки до практичних і лабораторних занять, виконання домашніх завдань, курсових, кваліфікаційних робіт тощо. Викладачами кафедри розроблені  методичні вказівки, які містять тематику курсових проектів, вимоги до їх змісту і оформлення, порядок захисту, рекомендовану літературу. Щорічно видаються нові посібники, конспекти лекцій та методичні вказівки, розробляються робочі програми з кожної дисципліни. В учбовий процес активно впроваджуються наукові дослідження та винаходи викладачів.

Список навчально-методичних робіт

Сторінки