Головна » Наш університет » Музей історії технічного прогресу

Прес-реліз

У рамках святкування Дня автомобіліста в Національному університеті «Запорізька політехніка» відбулося відкриття меморіальної дошки Кравчуну Степану Івановичу – генеральному директору ВО «АвтоЗАЗ», почесному громадянину Запоріжжя, генеральному директору ТОВ «Компанія «Прогрес», випускнику університету.

Сільський хлопець із Пологівського району Кравчун С.І. закінчив Оріхівський технікум, відслужив в лавах Радянської армії і, працюючи на заводі «Комунар» закінчив Запорізький машинобудівний інститут. Степан Іванович пройшов шлях від учня слюсаря до генерального директора виробничого об’єднання «АвтоЗАЗ». За його участі виробництво оснащувалось найсучаснішою технікою, використання якої вимагало якісного нового інженерного мислення.

«Це був прекрасний, хоча і непростий час» - говорив С.І. Кравчун на святкуванні 150-річчя заводу.

Степан Іванович був нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора, орденом Жовтневої Революції, відзнаками Президента України, орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» та медалями. У 2016 році отримав регіональну Олександрівську премію у сфері благодійності. Входив до Національної ради соціального партнерства, до Ради промисловців і підприємців при Президенті України, був Ветераном автомобільної промисловості СРСР.

З його іменем пов’язані завод «Комунар», футбольна команда «Торпедо», і житлове будівництво на Південному мікрорайоні нашого міста.

Продовження свята відбулося в Музеї історії технічного прогресу Національного університету «Запорізька політехніка», де знаходиться найцінніший експонат музею – машина ЗАЗ-965 «Запорожець», подарований Степаном Івановичем Кравчуном «рідній машинці».

У цьому році «Запорожець» святкує своє 60-річчя. В музеї до Дня автомобіліста оформлено фотовиставку та виставку книжок, а також моделі різних модифікацій автомобіля «Запорожець».

У заходах взяли участь – керівництво НУ «Запорізька політехніка», викладачі, колишні випускники ВУЗу – керівники підприємств регіону, сім’я Кравчунів. Організатор заходів – музей історії технічного прогресу НУ «Запорізька політехніка», за сприяння транспортного і машинобудівного факультетів та бібліотеки університету.

Готуємось до свята

У рамках підготовки до 120-річчя нашого університету, музейні працівники готують цікаві новинки для шанувальників.

80 років тому з конвеєра заводу «Комунар» вийшов у велике життя перший мікроавтомобіль «Запорожець», який є гордістю нашого музею. У цьому  році в музеї оновлено стенди про наш автомобіль, готується нова виставка книг на цю тематику. З нагоди святкування Дня автомобіліста у жовтні плануються заходи, присвячені цій даті.

Влітку музей також поповнився новими цікавими експонатами – друкарською машинкою «Mercedes» та мікроскопом «G Jeger», подаровані цінителями старожитності.

Сьогодні фахівці музею співпрацюють з колегами університету над виданням книги з нагоди 75-річчя перемоги над фашистськими загарбниками. У книзі висвітлюються спогади ветеранів, їх колег по роботі в нашому університеті. Понад 600 студентів та викладачів ЗВО пішли на фронт, майже 400 нагороджено урядовими орденами та медалями за відвагу і мужність. Девіз «Ніхто не забутий і ніщо не забуто» актуальний і понині.

Музей бере участь у підготовці видання книги до 120-річчя університету видавництвом «Логос» (м. Київ).

Гості Музею...

Альтернативна назва зображення

Традиційно Музей історії технічного прогресу відвідують гості університету. Нещодавно до нас завітали представники Університету прикладних наук та мистецтв м. Дортмунд (Німеччина) та Університетського коледжу Томас Мор (Бельгія), які приїхали до нашого університету в рамках Програми академічної мобільності та з метою читання  лекцій в межах Зимової школи.

Альтернативна назва зображення

5 грудня гостями університету та музею були представники відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Завітали вони з презентацією програми обміну для студентів ЗВО Global Undergraduate Exchange Program. Особливу увагу і захоплення привернув у співробітника відділу Майка Хакетта наш експонат автомобіля «ЗАЗ-965-А».