В межах міжнародного проєкту Німецької служби академічних обмінів DAAD Virtual Master Cooperation in Data Science (VIMaCs) консорціумом німецьких та українських університетів створено мережу інтегрованих між собою навчальних порталів з науки про дані. НУ «Запорізька політехніка» у проєкті представлений кафедрою програмних засобів, яка є випусковою зі спеціальностей 121 Інженерія програмного забезпечення та 122 Комп'ютерні науки.

Студенти кафедри програмних засобів відтепер мають безкоштовну можливість отримати доступ до вивчення низки англомовних курсів з аналізу даних, машинного навчання, збирання та обробки даних, хмарних технологій, розроблених провідними викладачами і науковцями університетів консорціуму.

Кафедра програмних засобів НУ «Запорізька політехніка» в межах проєкту DAAD ViMaCs розробила курс «Artificial Intelligence and Data Analytics» («Штучний інтелект та аналіз даних»), де авторами курсу – зав. каф. програмних засобів, д.т.н., проф. С.О. Субботіним та проф. каф. програмних засобів, к.т.н., проф. Г.В. Табунщик було представлено актуальні матеріали у такому складі: відео-вступ до курсу, презентації з тем: мова Python для аналізу даних, обчислювальний інтелект для технічного та біомедичного діагностування, вибірки даних для побудови інтелектуальних моделей, гешувальні перетворення даних для зменшення розмірності в задачах діагностики та розпізнавання, показники якості моделей на основі дерев рішень та лісу дерев рішень, контрольоване машинне навчання на Python, а також методичні рекомендації до лабораторних робіт та самостійної роботи й тести по темах.

Створення та налагодження окремого навчального порталу НУ «Запорізька політехніка» міжуніверситетської мережі на базі Мудл здійснено за участі співробітників кафедри програмних засобів: доцента, к.т.н. Т.І. Каплієнко, пров. інженера Р.О. Шломи. Збирання та налагодження окремого сервера для підтримки порталу здійснено співробітниками кафедри програмних засобів (доцентом, к.т.н. С.Ю. Скрупським, зав. лаб. М.О. Андреєвим, зав. лаб. М.В. Калініною) за підтримки Центру інновацій та інформаційно-технічного забезпечення освітнього процесу (начальник – А.Є. Савчук, пров. інженер – О.А. Єpмoлeнко). Значну підтримку кафедрі у збиранні та налагодженні серверу надала компанія Freshcode (А. Бармін, В. Гаркуша). Оперативне під'єднання сервера до силових мереж університету забезпечено АГЧ НУ «Запорізька політехніка» (проректор М.В. Чечель). Організаційну допомогу щодо виділення приміщень для нової лабораторії кафедри програмних засобів, де розміщено сервер, та закупівлі обладнання коштом проєкту DAAD ViMaCs надали з боку адміністрації НУ «Запорізька політехніка»: екс-ректор, д.т.н., проф. С.Б. Бєліков, в.о. ректора, проректор з НПР та ВС, к.т.н., проф. С.Т. Яримбаш, перший проректор, д.соц.н., доцент Е.А. Гугнін, заст. гол. бухгалтера І.Ю. Власова.

Доступ до курсів міжуніверситетської системи Мудл можливий у робочі дні (понеділок-п'ятниця) з 9-00 до 15-00 за Київським часом за адресою: http://dee.zp.edu.ua/.

Завідувач кафедри програмних засобів
С.О. Субботін