29 жовтня в провідних ВНЗ України, серед яких і Запорізький національний технічний університет, пройшов перший етап освітнього конкурсу «Авіатор-2016», що проводиться благодійним Фондом Бориса Колесникова.

Студенти, що зареєструвалися на сайті проекту, пройшли тестування з технічних дисциплін. В учасників конкурсу було 1,5 години на рішення 12 задач від експертної ради конкурсу з теоретичної механіки, гідравліки, термодинаміки, фізики, електротехніки та математики.

В цьому році у проекті зареєструвалося 3213 студентів з Національного авіаційного університету та Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (Київ), Харківського Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», Кіровоградської льотної академії НАУ, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Запорізького національного технічного університету, Слов'янського, Криворізького та Кременчуцького коледжів НАУ, Запорізького авіаційного коледжу ім. О. Г. Івченка.

Софія Мудрик, директор благодійного Фонду Бориса Колесникова відмітила: «Аналогів «Авіатору» в Україні немає, він є єдиним освітнім конкурсом для майбутніх конструкторів та інженерів в нашій країні. Проект має колосальну популярність серед студентів, про що свідчать отримані три тисячі заяв на участь. У «Авіатора» безпрецедентні масштаби, поступово він охопить усі українські технічні вузи та коледжі з авіаційними технічними спеціальностями».

Благодійний конкурс «Авіатор» проводиться Фондом Бориса Колесникова вже вп'яте. Він призваний підтримувати студентів технічних авіаційних спеціальностей, заохотити їх до професійного зросту. Проект складається з шести етапів, серед яких - тестування та завдання з історії та теорії авіації, технічним наукам, англійській мові, розв'язання бізнес-кейсу та захист мотиваційної презентації.

Учасники «Авіатору-2016» змагаються за поїздку на Міжнародний авіакосмічний салон Fаrnbоrough International Airshow 2016 у Великобританії. 100 переможців проекту відправляться до Лондону, ознайомляться з передовими технологіями світового авіапрому, відвідають стенди провідних компаній.