Міжнародна співпраця є одним зі стратегічних напрямів діяльності Національного університету «Запорізька політехніка», оскільки вона сприяє зростанню, в першу чергу, інтелектуального потенціалу. Університет веде активну роботу не тільки з постійного розширення партнерства, але й з встановлення надійної та довгострокової кооперації, чому сприяє участь у міжнародній програмі німецької служби академічних обмінів DAAD.

У 2024 р. Запорізька політехніка отримала подальше фінансування міжнародних проєктів за підтримки німецької служби академічних обмінів DAAD в межах ініціативи «Ukraine digital: Ensuring academic success in times of crisis» («Україна цифрова: забезпечення академічного успіху в часи кризи»), а саме:

DILLUGIS (Digital Labs & Lectures for Ukrainian, German & International Students — Цифрові лабораторії та лекції для українських, німецьких та іноземних студентів). Проєкт передбачає залучення в онлайн форматі студентів нашого університету до навчальних програм бакалаврату німецького університету за напрямами: цифрові технології, менеджмент і міжнародний бізнес. Проєкт реалізується спільно зі Східнобаварським університетом (Амберг-Вайден, Німеччина) в межах підписаної угоди про співпрацю.

Fächer der Elektrotechnik für Ukrainische Hochschulen («Предмети електричної інженерії для університетів України»). Проєкт передбачає залучення в онлайн-форматі студентів нашого університету до курсів з електричної інженерії від німецьких та українських професорів на матеріально-технічній базі HWR Berlin. Проєкт реалізується спільно зі HWR Berlin (Берлінська Вища школа економіки й права, Німеччина) в межах підписаної угоди про співпрацю.

EuroPIM Virtual Master School Ukraine — Phase 3 (EU-ViMUk3) («Віртуальна магістерська школа України»). Проєкт спрямований на формування цифрових спільнот учасників німецької та української вищої освіти, подальший розвиток та модернізацію українських освітніх програм та цифровізацію освітніх просторів вищих навчальних закладів України. Проєкт реалізується спільно з Дортмундським університетом прикладних наук та мистецтв (Німеччина).