5 лютого розпочався цикл занять гуртка «Інтегрований STEM» для учнів 5-6 класів Академічного ліцею «Вибір» у співпраці Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка» та ПНЗ «Центр НТТУМ «Політ».

Дітей привітали ректор Запорізької політехніки Віктор Грешта, проректор Андрій Іванченко та директорка Дитячо-юнацького наукового університету Олена Назарова.

Знайомство з університетом розпочалося з оглядової екскурсії Музеєм історії технічного прогресу, яку провів доцент кафедри українознавства Володимир Чоп.

Після цього п'ятикласників зустріла кафедра фізичного матеріалознавства і провела заняття з 3D-моделювання. Школярам продемонстрували принцип дії ЗD-принтеру і надрукували героїв із «Minecraft», яких розіграли наприкінці заняття. Діти роздивились зразки різних металів та спробували відгадати назву. Після цього гості дізналися дивовижні факти та історії про відкриття і використання металів. Наприкінці зустрічі учні подивилися вглиб речей за допомогою растрового мікроскопа.

Шестикласники відвідали кафедру автомобілів, де дізналися загальні принципи роботи як окремих агрегатів та систем, так і автомобіля в цілому. На розрізному макеті силової установки та трансмісії із ходовою частиною автомобіля школярі побачили як енергія від двигуна автомобіля передається до його коліс. Учням продемонстрували роботу бензинового та дизельного двигунів. Окрім цього, було проведено екскурсію кафедрою, де ліцеїсти побачили агрегати та макети різних вузлів та систем автомобілів. Дітей неабияк здивувала справжня Таврія з правостороннім кермом, яка вироблялась для продажу за кордон у країни з лівобічним рухом.

Вдячні за організацію занять, ініціативність та креативність доцентам кафедри фізичного матеріалознавства Дар'ї Ткач та Олександру Глотці, старшій викладачці кафедри фізичного матеріалознавства Єлизаветі Фасоль, в.о. завідувача кафедри автомобілів Олександру Артюху, доцентам кафедри автомобілів Вадиму Кубічу, Андрію Щербині, класним керівникам, батькам та всім дітям за активну участь і зацікавленість.

Двері Запорізької політехніки завжди відкриті для допитливої молоді!