Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут управління та права » Факультет соціальних наук

Кафедра соціальної роботи

Емблема кафедри «Соціальна робота» ЗНТУ

Кафедра «Соціальна робота» (СР)

Рік початку діяльності: 2007

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.філос.н., професор Попович Василь Михайлович

Навчальні лабораторії та майстерні:

  • Навчальна лабораторія соціологічних досліджень

Спеціальності:

231 – «Соціальна робота», освітні програми:

«Соціальна робота»

232 – «Соціальне забезпечення», освітні програми:

«Управління соціальним закладом»

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Тургенєва, 39, м.Запоріжжя [для поштових відправлень: вул.Жуковського, 64, м.Запоріжжя, Україна, 69063]
аудиторія (кабінет): 489 (корпус №4)
тел.: +38(061)7698570
e-mail: kafedra_sr@zntu.edu.ua

 

ОПП 232 Проєкт 2022 Обговорення

E-mail: kafedra_sr@zntu.edu.ua


Шановні здобувачі вищої освіти всіх форм та курсів навчання!

Просимо ознайомитись з вибірковими дисциплінами, які вказані на офіційній сторінці університету та обрати ті які відповідають вашим особистим запитам чи бажанням.

Ви маєте зробити вибір до 30 серпня 2021 включно та написати відповідні заяви в деканаті.

З повагою, колектив кафедри соціальної роботи та психології.


22 квітня 2021 року відбулася довгоочікувана гостьова лекція пана професора Валентина Балюка, директора Центру Східної Європи (м.Люблін, Польща) на тему: "Польсько-українські відносини в умовах гібридних загроз безпеці у Центрально-Східній Європі після агресії Росії у 2014 р."

На лекцію були запрошені як студенти спеціальності загальноправових та політичних наук, так і здобувачі другого рівня Вищої освіти спеціальностей «Управління соціальним закладом» та «Соціальна робота».

На лекції було розглянуто ряд питань, які досить актуальними є в сучасних умовах для суспільства:

- важливість українсько-польських відносин;

- продовження Польщею політичного курсу стосовно України;

- необхідність польської підтримки для України та засудження російської агресії.

 

10 лютого 2021 року відбулося розширене засідання Правління Українського Дослідницького Соціального Консорціуму (УДСК), де були присутні науковці НУ "Запорізька політехніка".

До Наукової Ради УДСК від НУ «Запорізька політехніка» включено проректора, доктора технічних наук Шило Галину Миколаївну. Визначено як контактних осіб для координації наступних напрямків роботи: Соціологія; Проектний менеджмент (гранти, міжнародна співпраця); Комунікація (журналісти, PR, ІТ тощо); Арабаджиєва Д.Ю., д політ. н., завідувача кафедри загальноправових та політичних наук, Поповича В.М., д.філос. н., завідувача кафедри соціальної роботи та психології.

На порядок денний засідання правління були винесені такі питання:

1. Підведення підсумків роботи за 2020 рік

2. Положення про Наукову раду УДСК

3. Обрання членів Наукової ради УДСК

4. Пріоритети діяльності УДСК на 2021р

5. Різне

Серед пріоритетів діяльності УДСК на 2021 рік членами Правління найактивніше обговорювалися питання проведення спільних наукових досліджень з питань реформи децентралізації влади та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграційних реформ, цифрової трансформації та інші теми, які входять до спектру наукових інтересів викладачів кафедри загальноправових та політичних наук, напряму корелюють з метою та фокусом Освітньої Програми 052 «Політологія».

 

 

24 березня студенти кафедри соціальної роботи та психології (232 Соціальне забезпечення, 231 Соціальна робота) прийняли участь у круглому столі.

Тема круглого столу : Стратегія регіонального розвитку Запорізької області 2027. Як забезпечити соціальну згуртованість та єдність країни. 

Учасники круглого столу обговорили  різні аспекти проблеми реалізації на рівні Запорізької області однієї з головних цілей Державної стратегії регіонального розвитку – формування згуртованої держави в соціальному, гуманітарному, економічному, екологічному, безпековому та просторовому вимірах.

 

  

 

Проєкт освітньо-професійної програми «УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 232 «Соціальне забезпечення» галузі знань 23 «Соціальна робота» (переглянути можна за посиланням нижче)

Рецензії-відгуки

12 квітня 2021 року, стартував IV Міжнародний науковий конгрес Society of Ambient Intelligence, який об’єднав понад 500 учасників із більш ніж 20 країн світу.
Мета конгресу – генерація нових знань, обмін інформацією та передовим досвідом з урахуванням ключових факторів та особливостей технологічного розвитку інформаційного суспільства в умовах глобалізації цифрової економіки.
Конгрес відкрили керівники університетів, наукових інституцій та організацій України, Латвії, Польщі, Узбекистану, Таджикистану, Казахстану, Грузії, які стали співорганізаторами цього наукового заходу. До його відкриття долучилися й представники НУ«Запорізька політехніка», завідуючий кафедрою кафедри соціальної роботи та психології - доктор філосовських наук, професор Попович Василь Михайлович виступив одним з організаторів Конгресу.
На пленарному засіданні Конгресу були представлені ключові доповіді вчених та професіоналів у різних сферах діяльності, присвячені широкому спектру питань. А саме:
трансформації економіки та бізнесу, 
модернізації освіти в умовах цифрових викликів, 
інтеграції новітніх технологій у функціонування різних сфер економіки та соціальних відносин, 
оцінці впливу та розробці інструментів подолання наслідків пандемії тощо.
В межах Конгресу протягом 12-16 квітня 2021 року було проведено тематичні секції, панельні дискусії, студентські конкурси, а також підбиті підсумки міжнародного студентського стажування. В заходах активно приймали участь здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники кафедри, статті яких будуть проіндексовані в міжнародних науковометричних базах.
 
 
Оргкомітет висловлює глибоку повагу і вдячність за
участь в IV Міжнародному науковому конгресі SOCIETY AMBIENT INTELLIGENCE 2021! 

 

Підсумком такого масштабного заходу є публікації у французькому виданні  SHS Web of Conference та міжнародні сертифікати учасника конгресу ISCSAI 2021.
 Колектив кафедри соціальної роботи та психології щиро вітає своїх колег та студентів, бажаємо подальших успіхів!

6 жовтня на кафедрі соціальної роботи та психології було проведено традиційний щорічний День здоров'я, організований викладачами та студентами кафедри.

З вітальним словом на відкритті звернувся зав. кафедрою, д.філос.н., доцент Попович Василь Михайлович
 
Були проведені конкурси «Веселі старти», змагання з різних видів спорту. У них взяли участь студенти 1-4 курсів. Вийшло чудове свято здоров'я та веселощів. Після закінчення свята переможцям вручили грамоти та солодкі призи.
 
Дякуємо всім організаторам цього свята!
 
 

 

DemoDemoDemoDemoDemo

 

Аби стати професіоналом, потрібно наполегливо вчитися.
 
Під час практики на базі ЗОГО "Флоренс" студенти 3 курсу спеціальності "соціальна робота" НУ "Запорізька політехніка" вчаться одразу декільком речам:
- розробляти заняття від "хочу поговорити на цю тему" до "готовий виступ";
- боротися зі страхом публічних виступів;
- відповідати на провокаційні запитання від аудиторії;
- робити заняття цікавим, корисним та актуальним.
 
Під час практики у ЗОГО "Флоренс" студентка 3-го курсу Національного університету "Запорізька політехніка" Сагань Ліза підготувала та представила презентацію на тему: "Бодіпозитив - зброя проти комплексів".
 
Дар'я Махниборода - студентка 3-го курсу НУ "Запорізька політехніка" підготувала та представила презентацію щодо запобігання домашньому  насильству.

 

Студенти НУ "Запорізька політехніка" перейшли на дистанційне навчання через COVID-19: молодь займається на електронній освітній платформі Moodle і слухає лекції по Skype. Не зважаючі на те, що пари зараз перенесені в режим онлайн, наші студенти як і раніше відвідують їх і виконують завдання, а крім цього, у них звільнилося кілька додаткових годин, які раніше витрачалася на дорогу і багатьом вдається провести їх з користю. Гарний приклад того, як можна під час карантину проводити час з користю демонструє студентка 2 курсу, староста групи СН-218 - Закревська Анжела, яка за цей короткий термін встигла взяти участь у різноманітних наукових конференціях, вебінарах, онлайн-курсах, де здобула важливі професійні компетенції, нові знання та отримала безліч корисних сертифікатів.

ВІТАЄМО!

Щорічна науково-практична конференція викладачів, науковців, молодих учених, аспірантів та студентів «Тиждень науки-2019»

Тиждень науки – традиційне підведення підсумків наукової діяльності викладачів, науковців, студентів, молодих учених, аспірантів. Визначення сучасного стану та рівня зазначених інтеграційних процесів, розробка подальших шляхів розвитку інноваційної діяльності повинні стати метою проведення науково-практичної конференції «Тиждень науки», яка традиційно присвячується професійному святу працівників науки – Дню науки (згідно з Указом Президента України № 145/97 від 14 лютого 1997р.), яке відзначається 18 травня 2019 року.

 

Співпраця з Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 
25 березня 2021 року студенти 2 курсу спеціальності 231 «Соціальна робота» прийняли участь у тренінгу на тему «Відповідальна поведінка», який проводила провідний фахівець із соціальної роботи відділу соціальної роботи та оцінки якості надання послуг Центру Семененко Оксана Олександрівна.
Знайомство пройшло в невимушеній обстановці. Модератором заходу окреслені основні принципи спілкування, такі як повага один до одного, вміння слухати, конфіденційність, піклування про себе та своє здоров’я.
Значну частину часу було приділено висвітленню аспектів проблеми ризиків та їх впливу на нашу поведінку. Студентам були запропоновані різнопланові ігрові завдання на закріплення основ комунікації, вміння вибирати модель власної поведінки та приймати виважені рішення. Акцентовано на тому, що для прийняття правильного рішення необхідно визначити плюси та мінуси кожного з можливих варіантів розвитку ситуації. 
Особливе зацікавлення у студентів визвала вправа на формування впевненої поведінки. Поради від спеціаліста були наступні: 1) чітко окреслити проблему та зрозуміти свої почуття, які викликає ця проблема або поведінка співрозмовника; 2) сформувати своє прохання, як би хотілося, щоб розвивалася ситуація; 3) з’ясувати відношення співрозмовника до вашого прохання та бути готовим отримати зворотну реакцію; 4) якою б не була реакція співрозмовника, обов’язково йому подякуйте. Формування цих навичок допоможе професійному зростанню майбутніх соціальних працівників, які постійно приймають відповідальні для багатьох людей рішення.
Від імені студентів та викладачів кафедри соціальної роботи та психології НУ «Запорізька політехніка» дякуємо за організацію заходу та чекаємо на нові зустрічі.
 

Захист магістерських дипломів у змішаному режимі.

 
16-19 грудня 2020 р. на кафедрі соціальної роботи та психології пройшов захист дипломних робіт магістрів освітньо-наукових програм 231 «Соціальна робота» та 053 «Психологія».
В умовах впровадженого на час карантину дистанційного навчання презентації наукових досліджень відбувались в «онлайн» форматі – у режимі відеоконференції та офлайн форматі– в аудиторному режимі. 
Ми можемо відзначити високий рівень виконаних робіт та підготовки студентів. Результати роботи екзаменаційної комісії показали, що професорсько-викладацький склад кафедри готує висококваліфікованих магістрів, які володіють глибокими теоретичними знаннями і практичними навичками.

 

DemoDemoDemo

DemoDemoDemo

Demo

Вітаємо наших студентів, які пройшли успішне випробування захистом, та дякуємо викладачам кафедри і представникам комісії за професіоналізм, який цілком відповідає сучасним вимогам вищої освіти!

 
 
 

Demo

Супервізія є основним засобом забезпечення комплексної підтримки соціального працівника і його потреб у професійному розвитку. Подальші зміни у соціальній роботі є неминучими і непередбачуваними. Зараз відбуваються трансформації в напрямку забезпечення гарантії якості послуг соціальної служби, акцентування на знаннях, навичках і результатах, а не на процесі, радикально переглядається на Україні структура і зміст навчання соціальній роботі. Ці тенденції роблять ще більш важливим збереження відносин, фокус яких орієнтований на особистість. Супервізія - вибагливий, складний і стресовий рід занять, так само як і соціальна робота, до безпосереднього контексту якого належать командна і групова робота. Тож вона є надихаючим джерелом сили і підтримки для протистояння більш широкому тиску і фрустрації, викликаними роботою. Досвід проходження супервізії виявився для наших студентів корисною, висококваліфікованою, гнучкою і творчою діяльністю, яка надихнула супервізованих і простимулювала їх до подальшої більш ефективної і менш стресової професійної діяльності.

 

Вітаємо Щербину Сергія Степановича та Дударьова Віталія Валентиновича з отриманням атестатів доцента!

Demo

DemoDemo

Ви стали взірцем для багатьох починаючих науковців, умілими наставниками та відповідальними колегами. Бажаємо вам не зупинятись на досягнутому! Успіхів вам, здоров’я та творчого натхнення!
       Колектив кафедри на чолі з її завідувачем Василем Михайловичем Поповичем щиро вітає к.політ.н Дударьова Віталія Валентиновича та к.соц.н.Щербину Сергія Степановича із отриманням вченого звання доцента! 
Бажаємо професійних звершень та нових здобутків на науковій ниві.

 

Вітаємо завідувача кафедрою соціальної роботи Василя Михайловича Поповича із врученням диплому доктора філософських наук!

Demo

Бажаємо професійних звершень, нових здобутків на науковій ниві, міцного здоров’я та оптимізму, відчуття повноти і неповторності життя!

 

Кафедра соціальної роботи була створена у вересні 2007. Кафедра соціальної роботи є структурним підрозділом факультету соціальних наук Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету. Підставою для відкриття спеціальності «Соціальна робота» був, в першу чергу, аналіз дефіцитності і, як наслідок, затребуваності фахівців з соціальної роботи в Запорізькому регіоні і в цілому по країні. Оцінка матеріальної бази кафедри свідчила про її достатність для відкриття спеціальності. Спеціальності «Соціальна робота», «Соціологія», «Соціальне забезпечення» є престижними, актуальними й затребуваними у сучасному українському суспільстві. 
 
Організатором і першим завідувачем кафедри був д.пол.н., професор Олег Анатолійович Агарков. З січня 2019 року кафедрою завідує к.філос.н., доцент Василь Михайлович Попович.
 
Діяльність кафедри соціальної роботи спрямована на практичну підготовку кваліфікованого фахівця, що забезпечить якісну й швидку допомогу клієнтові на основі глибокого вивчення його життєвої ситуації й підбору найбільш адекватної соціальної технології для розв’язання його життєвих проблем. Соціальний працівник – це соціолог, соціальний психолог та соціальний менеджер, що налагоджує роботу з людьми із розрахунку на найбільш оптимальний соціальний результат.
 
Сильний та компетентний професорсько-викладацький склад кафедри веде роботу по підготовці кадрів для: органів державного та регіонального управління; державних центрів зайнятості; відділів соціального захисту населення; громадських та благодійних організацій; територіальних центрів соціального обслуговування населення; соціологічних, психологічних та реабілітаційних центрів; кадрових служб в державних та комерційних організаціях; рекламних агенцій та відділів; рекрутингових компаній; соціальних служб; закладів освіти; центрів соціальної роботи та практичної психології; політичних партій та організацій; медіа-служб, добродійних організацій та ін.
 
Кафедра здійснює підготовку за спеціальностями: 
231 - «Соціальна робота», (з 2007 р. - про рівень підготовки здобувачів бакалаврського та магістерського освітніх ступенів на кафедрі переконливо свідчить той факт, що студенти кафедри є учасниками і переможцями Всеукраїнських студентських олімпіад, переможцями всеукраїнських і міжнародних турнірів, переможцями престижних конкурсів наукових студентських робіт, неодноразовими учасниками та стипендіатами програми фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA» тощо. Вони активно беруть участь у міжнародних конференціях, є авторами наукових публікацій);
232 - «Соціальне забезпечення» (з 2015 р. - актуальність відкриття магістратури зі спеціальності "Соціальне забезпечення" зумовлена вимогами щодо підвищення ефективності соціальних послуг, які висувають різні групи зацікавлених осіб, починаючи від урядових структур і закінчуючи клієнтами та широкою громадськістю. Ці вимоги зобов’язують керівників та працівників соціальних закладів звертати особливу увагу на організацію роботи та на процес управління всередині організації. В сфері управління на сучасному етапі особливого значення набуває також людський фактор, орієнтація на розкриття та використання творчого потенціалу управлінців. Це особливо важливо в соціальній сфері, бо вона була і залишається гуманістично-спрямованою за своєю суттю, змістом та особливостями функціонування); 
054 - «Соціологія» (з 2017 р. - затребуваність професії соціолога не підлягає сумніву. В основному до послуг соціологів звертаються торгові фірми, представники передвиборчих штабів – з метою вивчення думки виборців і побудови кращої стратегії передвиборчої кампанії, організації засобів масової інформації, для складання рейтингів друкованих видань і телеканалів).
 
З 2016 року при кафедрі відкрито денну аспірантуру за спеціальністю 231 - «Соціальна робота».
 
За останні роки (2010–2019) аспірантами кафедри захищено 5 кандидатських дисертацій, а викладачі кафедри захистили 3 докторські дисертації, що є безумовним свідченням високого наукового потенціалу випускової кафедри соціальної роботи. 
 
Висока якість освітнього процесу на усіх рівнях вищої освіти забезпечується завдяки високваліфікованому викладацькому складу кафедри соціальної роботи, залученню до викладання провідних фахівців з інших навчальних закладів та інститутів України, а також провідних зарубіжних фахівців; участі кафедри в міжнародних освітніх і наукових проектах, а також співпраці із зарубіжними вишами. Неухильному підвищенню фахової освіти на кожному з освітніх рівнів сприяє впровадження збалансованих між собою і скоординованих із досвідом західних університетів бакалаврських, магістерських і докторських програм; творча адаптація західних взірців організації навчального процесу й сучасних освітніх технологій, що виховують культуру мислення і дозволяють випускникові гнучко реагувати на потреби ринку праці; а також орієнтація кафедри на тісне поєднання викладацької та наукової діяльності.
 
Навчальний процес на кафедрі соціальної роботи забезпечується завдяки висококваліфікованим фахівцям, які розробляють навчальні посібники, є авторами численних монографій, статей, у тому числі надрукованих у зарубіжних виданнях і таких, що індексуються в наукометричних базах даних (зокрема, Web of Science, Scopus). Наукові інтереси викладачів цілком індивідуальні та охоплюють як проблематику соціології, соціальної роботи, так і дослідницькі ділянки, пов’язані з педагогікою, психологією, тощо.
 
У штаті кафедри – 7 викладачів, серед яких 6 кандидатів наук, доцентів. Детальнішу інформацію про викладачів, їхній науковий доробок та викладацький досвід можна знайти на сайті кафедри.
  
Викладачі спільно зі студентами кафедри щороку організовують міжнародні наукові конференції, завдяки яким колектив кафедри, включно зі студентами, тісно інтегрований у світову соціальну науку.
 
На сьогодні в Запорізькій області підготовку фахівців у сфері соціального управління здійснює лише кафедра соціальної роботи ІУП ЗНТУ. Основний напрям діяльності кафедри вбачається в оптимізації структури закладів з надання соціальних послуг, які мають оперативно реагувати на зміни в зовнішньому середовищі. В цьому контексті особливий акцент робиться на недержавних організаціях, які перебувають в кращій ситуації, ніж державні. Менеджери таких організацій повинні вміти організувати роботу, знати форми і методи управління соціальним закладом, ефективно застосовувати делегування повноважень.
 
Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Попович Василь Михайлович д.філос.н., професор

завідувач кафедри

Баршацька Галина Юріївна к.соц.н., доцент

доцент кафедри

Дударьов Віталій Валентинович к.політ.н., доцент

доцент кафедри

Кузьмін Віктор Володимирович к.соц.н., доцент

доцент кафедри

Турба Оксана Олексіївна к.соц.н., доцент

доцент кафедри

Щербина Сергій Степанович к.соц.н.

доцент кафедри

Кузьміна Марія Олегівна  

аспірант кафедри

Новак Тетяна Олександрівна

аспірант кафедри

Серга Тетяна Олексіївна к.соц.н., доцент

доцент кафедри

Балухтіна Олена Миколаївна к.іст.н., доцент

доцент кафедри

Таран Володимир Олександрович д.філос.н., професор

професор кафедри

 

Сторінки