Громадські слухання з проблем молоді та студентства

4 квітня Запорізька обласна молодіжна рада провела чергові громадські слухання, темою обговорення яких були проблеми молоді та студентства. Відкривав і вів слухання голова Запорізької обласної молодіжної ради і голова профкому студентів, аспірантів і докторантів ЗНТУ Іванченко Андрій Володимирович. Декілька вступних слів від нього надали інформацію про історію створення та діяльність Запорізької обласної молодіжної ради, а також сформували регламент проведення слухань, де кожному учаснику надавалась можливість виступити зі своєю проблемою та рекомендаціями до її вирішення у межах п'яти хвилин.

Доповіді та виступи підготували більш ніж п'ятнадцять учасників громадських слухань. Проблеми були різноманітні. Починаючи від споконвічних питань працевлаштування, проблем доступності житла, якості освіти та закінчуючи дитячими майданчиками та різними мейнстрім течіями.

За період півторагодинних слухань було виявлено масу проблем, які турбують суспільство та зокрема молодь. Серед таких були наступні: якість навчання студентів, стан студентських гуртожитків, стипендії, проблема нормального проведення дозвілля та найголовніша проблема – працевлаштування після закінчення ВУЗу чи на період навчання. На слуханнях розглядалася концепція Європейської освіти в рамках інтеграції України у загальний Європейський простір, де висловлювалися ідеї індивідуальних графіків занять для студентів, які на момент навчання – працюють.

Ще одна цікава ідея стосувалася зниження тарифів на проїзд у громадському транспорті та маршрутних таксі до відмітки 1 гривня 50 копійок за проїзд по маршруту для громадянина який є студентом денної форми навчання вищого учбового закладу. Хотілось би відмітити що у деяких містах України, зокрема у культурній столиці Львові, така практика присутня, і студенти не тратять майже половину своїх заощаджень на проїзд до місця навчання.

Серед учасників громадських слухань були представники Запорізької влади: Голова Запорізької обласної ради Павло Матвієнко, Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Андрій Гамов, Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Вєрозубов, начальники управлінь, відділів, центрів Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради, які у своїх виступах наголошували про пріоритетність і важливість роботи з молоддю.

Завершення громадських слухань відбулося поза межами регламентного часу, та все ж в межах не більших ніж 20 хвилин. Результатом громадських слухань стало схвалення рекомендацій, які були внесені учасниками процесу.

Прес-служба ЗНТУ
Єрмоленко Володимир