До Вашого відома доводимо, що є таке поняття, як податкова знижка на навчання.

Що це?!

Після візиту представника профкому студентів ЗНТУ до Державної податкової служби (Далі ДПС), ми дізнались що:

Наприклад, якщо у 2012 році платник податку (в нашому випадку – студент, його батько чи мати, які офіційно працюють) сплачував за навчання (середньо-професійну або вищу освіту) або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, то він має право на податкову знижку.

Платник податку може повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більше, ніж 15% (ставка податку).

Для отримання такої знижки необхідно платнику податку (в нашому випадку – студент, його батько чи мати, які офіційно працюють) до 31 грудня 2013 року включно, тобто протягом всього 2013 року, подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Необхідна наявність документів, що підтверджують суми коштів, сплачених за навчання (квитанції, фіскальні, або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи)

До органів ДПС віддають копії всіх цих документів, разом з декларацією, заповнити яку, вам допоможуть працівники ДПС.

Важливо знати, якщо до кінця 2013 року платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься!

Детальніше можна дізнатись у статті 166 Податкового кодексу або за телефоном інформаційно-довідкового департаменту ДПС – 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Прес-служба профкому студентів ЗНТУ