Ви є тут

Головна

15.09.2017 року у кінотеатрі ім. О. Довженка відбувся показ українсько-італійської комедії «ІЗІ». Нагадуємо, прем'єра відбулася 14.09.2017 року. Профком студентів ЗНТУ надав можливість студентам ЗНТУ безкоштовно відвідати фільм.

Перед початком екранізації глядачі мали можливість послухати коментарі щодо фільму від виконавчого продюсера Катерини Лесик та актриси Вероніки Шостак. Дівчата наоголосили, що робота була важкою, але результативною. До того ж, це перша україно-італійська копродукція. Після цього розпочався фільм. Зал у захваті очікував початку.

Забігаючи наперед, розкриваючи трішки таємниці, дещо вам розкажу про фільм. Так от, робота україно-італійської знімальної групи вийшла на славу. Справді, фільм знятий дуже якісно, професійно, оригінально. Це історія про молодого, але дуже закомплексованого чоловіка, італійського гонщика формули 1 у минулому, Ізідоро. Звідси й назва — скорочена форма його імені. Колись він був затребуваним картингістом, а зараз він сидить вдома, грає у відеоігри та їсть мамині торти. І жилось би так само безтурботно та щасливо, якби не один прикрий випадок: помирає один чоловік, тіло якого потрібно перевезти в Україну. Ось тут і починаються усі пригоди Ізідоро. Фільм не схожий на жодну картину українського кінематографу, він справді вартий перегляду. Опісля закінчення перегляду всі бажаючі мали можливість поставити всі запитання, які їх цікавили, творчій групі фільму. Бесіда була досить насиченою, виявилось чимало запитань, на які глядачі шукали відповіді. Відповідаючи, продюсер та актриса поділилися деякими деталями зйомок. Виявляється, робота була не з легких. Гості розповіли про те, що італійці були приємно здивовані працьовитістю українців, адже, звикнувши до максимальних восьмигодинних зйомок, вони були шоковані, коли українці прознімали цілих 19 годин. Не обійшлося і без курйозів. Одного разу, від перевтоми та недосипання, в освітлювача стався напад епілепсії. Чоловік впав у канаву. На щастя, це помітили інші співробітники. Витягаючи із западні колегу, постраждав адміністратор: виявляється, коли він підіймав освітлювача, останній вкусив його за палець. Машина була лише одна, тому треба було залишати усіх та їхати в лікарню. Відправивши до медичного закладу одного потерпілого, всі зрозуміли, що насправді їх двоє. Транспорту не було, а людині до лікарні треба було обов'язково. На щастя, вдалося спіймати машину, що проїжджала повз. Ось такі пригоди. Загалом, під час усіх зйомок виникало купа перешкод, які талановита знімальна група зуміла обійти. На заваді не стали навіть погодні умови. Актриса Вероніка Шостак поділилася своїми думками. Вона зазначила, що «ІЗІ» – це сміх крізь сльози. А ще те, що фільм дуже неоднозначний. Режисер Андреа Маньяні хотів образом Ізідоро, який тягне за собою труну на теліжці, показати саму людину, особистість. Це, впринципі, кожен з нас. Труна — це наші проблеми, турботи, все, що ми не можемо відпустити та продовжуємо тягнути за собою. Чи позбавиться від цього Ізі? Це вже дивіться самі.

Також нам розповіли про бюджет фільму. На фільм витратили 1 200 000 євро, 58% – український внесок. І це того варте. Справді, цей фільм хочеться передивитись ще раз, взяти для себе ще щось неоднозначне. Адже, уся комедія пронизана золотою ниткою неоднозначності. Тут можна робити індивідуальні висновки, додумувати продовження, розглядати можливі ситуації, тут можна жити.. Дивіться фільм, робіть висновки та будьте щасливими!

Василина Гав'як
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ