Ви є тут

Головна

Упродовж березня учні 6-7 класів відвідували онлайн- та офлайн-заняття гуртка «Карусель напрямів» Дитячо-юнацького наукового університету НУ «Запорізька політехніка».

На занятті «Вічний двигун: мрії та дійсність» діти відправились у захопливу подорож світом фантастики та науки, щоб розглянути відому концепцію вічного двигуна. Разом зі старшою викладачкою кафедри двигунів внутрішнього згорання Наталею Рябошапкою розкрили таємниці цієї дивовижної ідеї, розглянули її коріння та з'ясували, чому вона захоплює уяву науковців та фантастів протягом століть.

Під керівництвом доцента кафедри автомобілів Андрія Щербини учні розглянули тему «Перші автомобілі людства», дізналися, що люди з давніх часів не тільки мріяли по казкові транспортні засоби на кшталт хатинки на курячих лапках, печі, яка сама їздить або килима, що сам літає, але й створювали перші прообрази автомобілів, які мали працювати під дією як природних явищ, так і від фізико-механічних та хімічних процесів. Дітей вразили автомобілі, які працювали від сили вітру, стиснутої пружини, пари, електричної енергії та бензину.

Доцент кафедри системного аналізу та обчислювальної математики Дмитро Широкорад на занятті «Основи нейронних мереж» розповів учням про основні поняття машинного навчання та базові принципи роботи нейронних мереж. Діти під керівництвом Дмитра натренували нейронну мережу та розробили на її основі програму, яка моделює здатність хамелеона змінювати своє забарвлення відповідно до кольору навколишнього середовища. І навіть створили модель, яка розрізняє людські емоції.

На офлайн-занятті з напряму «Інформаційні технології» студентами факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій під керівництвом пані декана Наталії Фурманової було організовано майстер-клас «Знайомство з 3D-моделюванням в середовищі Blender», де учні створили цікаву тривимірну модель іграшки та працювали з системою текстур та частинок. Другий майстер-клас «Основи програмування та виконання монтажу на базі Arduino» був присвячений складанню та програмуванню світлофора на платі Arduino.

Вдячні за організацію занять директорці Дитячо-юнацького наукового університету Олені Назаровій; за мотивацію студентів до педагогічної діяльності пані декану факультету інформаційної безпеки та електронних комунікацій Наталії Фурмановій; за ініціативність та творчий підхід викладачам Запорізької політехніки Наталії Рябошапці, Андрію Щербині, Дмитру Широкораду, студентам Олексію Романченку, Владиславу Ачкасову, Іллі Полозкову та всім дітям за активну участь і зацікавленість.

Чекаємо на наступні зустрічі!


 

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення