Ви є тут

Головна » Інститути » Економіко - гуманітарний інститут » Факультет економіки та управління

Кафедра менеджменту

Емблема кафедри «Менеджмент» ЗНТУ

Кафедра «Менеджмент»

Рік початку діяльності: 1993

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: в.о., д.е.н., професор Пуліна Тетяна Веніамінівна

 

Напрями підготовки:

073 – «Менеджмент», освітні програми:

«Менеджмент організацій і адміністрування»

074 – «Публічне управління та адміністрування», освітні програми:

«Регіональне управління»

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 272
тел.: +380(61)7698254
e-mail: kafedra_manager@zntu.edu.ua

17.11.2016

Вітаємо переможців університетського конкурсу “Cтудент року ЗНТУ-2016”!

У номінаціi:

“Студент – артист року”:
Кабак Марія Владиславівна ФЕУ-522м
Лагутін Тимофій Васильович ФЕУ-521м

9.11.2016

Вітаємо наших спортсменів!

29-30 жовтня у м. Кохтле-Ярве (Естонія) відбувся Х Відкритий Кубок зі спортивної аеробіки, на якому виступ збірної команди ЗНТУ відзначився цілою низкою перемог. Наші спортсмени здобули перемогу у трьох видах категорій змагань – «Групи», «Змішані пари» та «Трійки»

Вітаємо спортсменів ЗНТУ, особливо нашу майбутнього магістра Черкез Катерину (ФЕУ-512м) та їх наставника – Заслуженого тренера України Світлану Атаманюк!

 

4.11.2016

Кафедра менеджменту ЗНТУ взяла участь у міжнародному форумі

11 і 12 жовтня у виставковому центрі «Козак-Палац» відбувся «InCoForum-2016»: Перший міжнародний форум інтеграції та кооперації «InCo Integration & Cooperation Forum 2016».

Магістри кафедри менеджменту М. Келлер, Ю. Загіченко під керівництвом проф., д.е.н. П.В. Гудзя взяли участь в роботі форуму.

Метою заходу було представлення ключових змін в питаннях інвестування, зовнішньої торгівлі і кооперації з регіонами України після вступу в силу Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС.

В ході робочої поїздки в Запорізьку область Форум відвідав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

3.11.2016

Кафедра менеджменту відсвяткувала «День менеджера».

3 листопаду 2016 року кафедра менеджменту знову відсвяткувала своє професійне свято - День Менеджера. Колектив кафедри щиро вітає викладачів, студентів та випускників кафедри з цим великим днем для кожного менеджера. Бажаємо всім успіхів в професійній діяльності, вдалої реалізації планів та проектів, цікавих ідей та піднесеного командного духу!

Не зважаючи на те, що цей день святкували на кафедрі вперше він залишив багато позитивних емоцій.

Для студентів викладачі підготували цікаві завдання, які виконувались з великим ентузіазмом. У кожному з цих завдань студенти показали свою креативність, вміння та досвід яких вже набули, проявили себе як майбутні успішні менеджери та лідери. Феєричні виступи, цікаві індивідуальні номери - все це набирало оберту та запалювало в очах блиск радості та веселий сміх.

З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі, та бажаємо колективу кафедри, студентам та випускникам кафедри успіхів у подальшій діяльності.

________________________________________________________________________

Пам'ятка Абітурієнту

Менеджер - це ключова фігура підприємства, це керівник, який організовує роботу виробництва, керує, координує і організує більшість напрямків діяльності підприємства.

У 1993 році в ЗНТУ, першою у Запорізькому регіоні, було створено кафедру менеджменту та підприємництва, на базі кафедри економіки та підприємництва. За роки існування кафедра менеджменту випустила понад 2500 фахівців, які плідно працюють на підприємствах і в організаціях різних форм власності.

Фахівці цієї спеціальності мають найбільший попит в Україні, мають широкі знання і вміння в області організації і управління виробничими процесами.

Менеджер:

знає основи побудови ефективних комунікацій, технології стратегічного управління, управління проектами, управління персоналом, фінансового та інвестиційного менеджменту, прогнозування та ін.;

вміє ефективно управляти, організувати системи управління;

вміє організовувати групову діяльність і керувати людьми і ресурсами;

вміє планувати основні напрямки розвитку компанії, визначати цілі і завдання управління, їх ефективність;

вміє розробляти бізнес-плани, контролювати їх реалізацію, приймати ефективні управлінські рішення.

Випускники спеціальності "Менеджмент організацій і адміністрування" можуть працювати: керівниками підприємств, установ та організацій; керівниками фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних, адміністративних та науково - дослідних підрозділів; керівниками проектів та програм; головними фахівцями - керівниками та технічними керівниками виробничих підрозділів у промисловості; начальниками та майстрами виробничих дільниць (підрозділів) у промисловості; керівниками малих підприємств; підприємцями.

Профілюючі предмети

Основи менеджменту, основи бізнесу, маркетинг, економіка і фананси, управління інноваціями, адміністративний менеджмент, публічне адміністрування, менеджмент організацій,  стратегічне управління, фінансовий менеджмент, корпоративне управління, контролінг, планування діяльності підприємств, операційний менеджмент, логістика, антикризовий менеджмент, управління проектами, управління бізнес-процесами та інші.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!

ЗНТУ, «Менеджмент», «Публічне управління та адміністрування»" це:

 1. Ваш гарантовний успіх - більше 2500 випускників, які працюють у майже всіх можливих галузях економіки України та за кордоном.
 2. Впевненність у майбутньому - завжди та всюди необхідна професія
 3. Менеджер (або адміністратор, директор, управлінець, керівник, начальник, власник бізнесу та власної справи) - буде працювати у комерційній або публічній сфері діяльності (служби державних та місцевих органів влади обласного, районного рівня).
 4. 21 бюджетне місце. Ліцензований обсяг - 75 чоловік на денному відділенні (і 120 на заочному відділенні).
 5. Гуртожиток
 6. Війскова кафедра
 7. Магістратура
 8. Аспірантура
 9. Диплом світового рівня

Перелік сертіфікатів ЗНО (2017 р.):

1) Укр. мова;.

2) Історія;

3) Географія або Іноземна мова

 

Сторінка кафедри vk.com/m_zntu

 

У 1993 році в Запорізькому національному технічному університеті було створено кафедру менеджменту та підприємництва на базі кафедри економіки та підприємництва. У 2000 р. її реорганізовано у кафедру менеджменту та маркетингу, а в 2009 р. – у кафедру менеджменту.

Наукова спеціалізація кафедри – проблеми теорії та практики управління в промислових регіонах.

З 1993 р. по 2007 р. кафедру очолювала к.е.н., професор Кримська Любов Олександрівна, а в теперішній час – д.е.н., професор, академік АЕН України Гудзь Петро Васильович.

 

За роки існування кафедра менеджменту випустила понад 2500 фахівців, які плідно працюють на підприємствах і в організаціях різних форм власності як реального сектору, так і сфери послуг. Навчально-виховний процес кафедри забезпечують 15 викладачів, серед яких 4 професори, 7 доцентів, кандидатів економічних наук. За три останні роки підготовлено 3 кандидата економічних наук.

 

Студенти спеціальності «"Менеджмент організацій і адміністрування"» здобувають знання за такими економічними дисциплінами, як основи менеджменту, інвестиційний менеджмент, інноваційний менеджмент, менеджмент організацій, конфліктологія, корпоративне управління, стратегічний менеджмент, фінансовий менеджмент, психологія управління, контролінг, методи прийняття управлінських рішень, основи бізнесу, маркетинговий менеджмент, управління якістю, сервісний менеджмент, організація праці менеджера, маркетинг, ризик-менеджмент, управління розвитком організації, логістика та ін. Крім вищезазначених дисциплін, навчальний процес також охоплює цикли гуманітарної та загальноекономічної підготовки.

Фахівці з менеджменту можуть займати посади: директора підприємств, установ, організацій; менеджери у будівництві, на транспорті; менеджери туристичних агентств та бюро подорожей; менеджери в торгівлі, готелях та ресторанах; менеджери з фінансів, лізингу, з надання кредиту, зі страхування; менеджери по операціям з нерухомістю; менеджери з підбору, забезпечення та використання персоналу.


У 2016 р. на кафедрі менеджменту відкрито нову спеціальність 074 «Публічне управління та адміністрування» («Регіональне управління»)

Кафедра готує: Бакалаврів з публічного управління та адміністрування (кваліфікація: організатор діловодства (державні установи); помічники керівників підприємств, установ та організацій)

 Магістр з публічного управління та адміністрування (кваліфікація: керівні працівники апарату місцевих органів державної влади; професіонали державної служби, викладачі університетів та вищих навчальних закладів;)

 По закінченню навчання випускники займати посади керівників та провідних фахівців служб державних та місцевих органів влади обласного, районного рівня; керівників та провідних фахівців підприємств, установ і організацій різних форм власності та їх заступників; керівників місцевих органів самоврядування; менеджерів (управитель) у соціальній сфері; керівників окремих ланок профспілкових організацій; керівників громадських організацій.


На кафедрі відкрито аспірантуру за фахом 08.00.05 – розміщення продуктивних сил і регіональна економіка. Кафедра працює над виконанням держбюджетної теми «Забезпечення ефективного використання видів потенціалу промислового регіону (на прикладі Запорізької області)».

 

Кафедра розвиває творчі стосунки зі спорідненими кафедрами таких вузів як Приазовський державний технічний університет, Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка, Інститут економіко-правових досліджень НАН України.

 

З метою оптимального поєднання теоретичної та практичної підготовки студенти кафедри менеджменту та маркетингу проходять навчальні та виробничі практики на крупних промислових підприємствах м. Запоріжжя, серед яких є ВАТ “Запоріжсталь”, ЗАТ “ЗАЗ”, ВАТ “Мотор Cіч”, ВАТ “Дніпроспецсталь”, а також нові комерційні установи, такі як агентства нерухомості (“Арсенал” та інші), будівничі компанії (“Константа”, “Ф’юче ЛТД”), торгівельно-виробничі компанії (“Іспанський Дім”, “Ритм”, “Александр”), банки (“Родовід”, “Приват банк”, “Укрсіббанк”, “Аваль”), страхові, рекрутингові компанії та інші.


Кафедра менеджменту знаходиться за адресою: вул. Жуковського, 64 (головний корпус, к.272);

Контактні телефони:

завідувач кафедри – (061)769-83-35;

викладацька – (061)769-82-54

 

Електронна пошта: kafedra_manager@zntu.edu.ua

Сторінка кафедри менеджменту: vk.com/m_zntuПрізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання
Гудзь Петро Васильйович д.е.н., професор
Корякіна Оксана Борисівна асистент
Кутідзе Людмила Сергіївна к.е.н., доцент
Нечаєва Ірина Анатоліївна к.е.н., доцент
Панкова Алла Юріївна к.е.н., доцент
Пуліна Тетяна Веніамінівна д.е.н., професор
Риженко Олексій Миколайович к.е.н., доцент
Соріна Оксана Олександрівна ст.викл.
Тесленок Ірина Миколаївна к.е.н., доцент
Ткачук Олександр Юхимович к.е.н., доцент

 

Кафедра займає загальну площу 128,8 м2 . Площа, що відведена під навчальні аудиторії та лабораторії, складає 105,8м2. Кімнати професорсько – викладацького складу та допоміжного персоналу разом із кабінетом завідуючого кафедрою, дослідною лабораторією займають площу 180,4 м2. Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, стендами, ілюстративним матеріалом.

а.272 – викладацька кафедри менеджменту

а.274 – кабінет завідучого кафедрою

а.276 – предметна аудиторія кафедри менеджменту

а.275, а.280 – комп'ютерні класи факультету економіки та управління

 

Таблиця 1.1

- Технічне оснащення комп’ютерного класу кафедри «Менеджменту» ауд. №275, а.280

Найменування

Рік придбання

Кількість

1

Системний блок К 7-2300 32/-/2

2004

15

2

 Системний блок К 7-2300 32/2.1/2

2004

16

3

Монітор SAMSUNG 715b

2004

31

4

Принтер Epson LX-1050

2001

1

5

Монітор SAMSUNG 719b

2003

1

6

Принтер Epson LX-1170

2000

1

8

Загальна площа, м2

 

73

 

Прізвище: Панкова

Ім'я: Алла

По батькові: Юріївна

Посада: Доцент

1. Робоча програма та контрольні завдання з курсу «Рекламний менеджмент» для студентів спеціальності 7.050201 «Менеджмент організацій”, 6.050108 «Маркетинг» заочної форми навчання / укл. Пуліна Т.В. доц.

 

2. Методичні вказівки до виконання дипломної роботи магістра: підготовка, написання, захист. Методичні вказівки / Упор. Ґудзь П.В., Прушківський В.Г., Кримська Л.О., Пуліна Т.В. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2008. – 72 с. / укл. Ґудзь П.В., проф. Прушківський В.Г. доц., Кримська Л.О. проф.,Пуліна Т.В. доц..

 

3. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Менеджмент підприємств у сфері послуг» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Пуліна Т.В доц.

 

4. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Психологія управління» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Пуліна Т.В доц.

 

5. Методичні вказівки до самостійної та індивідуальної роботи з курсу «Психологія управління» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Пуліна Т.В доц.

 

6. Робоча програма та навчально-методичні матеріали з курсу «Психологія управління» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Пуліна Т.В доц.

 

7. Робоча програма, плани семінарських та практичних занять з курсу «Основи менеджменту» для спеціальності «Менеджмент організацій» факультету післядипломної освіти / укл. Ткачук О.Ю., доц.,Пуліна Т.В., доц.

 

8. Робоча програма, плани семінарських та практичних занять з курсу «Психологія управління» для спеціальності «Менеджмент організацій» факультету післядипломної освіти / укл. Пуліна Т.В., доц.

 

9. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Промисловий маркетинг» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКР «Бакалавр» / укл. Пуліна Т.В., доц.

 

10. Робоча програма, плани семінарських та практичних занять з курсу «Комерційна діяльність посередницьких підприємств» для спеціальності «Маркетинг» / укл. Ткачук О.Ю., доц., Фоміних Т.О., ас.

 

11. Робоча програма, методичні вказівки до самостійної роботи з курсу «Комерційна діяльність посередницьких підприємств» для спеціальності «Маркетинг» / укл. Ткачук О.Ю., доц., Фоміних Т.О., ас.

 

12. Робоча програма, плани семінарських та практичних занять з курсу «Основи менеджменту» для спеціальності «Менеджмент організацій» факультету післядипломної освіти / укл. Ткачук О.Ю., доц., Пуліна Т.В., доц.

 

13. Робоча програма та методичні вказівки до проведення семінарських занять з дисципліни «Менеджмент організацій» для студентів ФК та ФПО спеціальності 7.050201 “Менеджмент організацій” / укл. Лифар В.В., доц., Ткачук О.Ю., доц.

 

14. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Інвестиційний менеджмент» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКР «Магістр»

 

15. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Інноваційний менеджмент» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

16. Методичні вказівки до самостійної та індивідуальної роботи з курсу «Інноваційний менеджмент» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

17. Робоча програма з курсу «Інноваційний менеджмент» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Нечаєва І..А., ст.викл.

 

18. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Фінансовий менеджмент у сфері послуг» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

19. Методичні вказівки до самостійної та індивідуальної роботи з курсу «Фінансовий менеджмент у сфері послуг» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

20. Робоча програма з курсу «Фінансовий менеджмент у сфері послуг» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

21. Програма державного комплексного іспиту за фахом 8.050201 «Менеджмент організацій» «Магістр» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

22. Програма комплексного державного екзамену за фахом 6.050201 “Менеджмент організацій” ОКР “Бакалавр” / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

23. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Економіка підприємства» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Бакалавр / укл. Нечаєва І.А.., ст.викл.

 

24. Робоча програма і методичні вказівки із переддипломної практики для студентів 5 курсу спеціальності 7.050201 «Менеджмент організацій» денної та заочної форм навчання / укл. Фоміних Т.О., ас., Возіянов В.В.,ст.викл., Нечаєва І.А., ст.викл.

 

25. Методичні вказівки для виконання курсової роботи з дисципліни «Економіка підприємства» для студентів спеціальності 7.050201 «Менеджмент організацій» ОКР «Спеціаліст» / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

26. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з дисципліни «Економіка підприємства» для студентів спеціальності 6.050201 “Менеджмент організацій” ОКР „Бакалавр” / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

27. Методичні вказівки до проведення самостійних та індивідуальних занять з дисципліни «Економіка підприємства» для студентів спеціальності 6.050201 “Менеджмент організацій” ОКР „Бакалавр” / укл. Нечаєва І.А., ст.викл.

 

28. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з дисципліни «Організаційна поведінка» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКР «Бакалавр» / укл. Соріна О.О., ст.викл.

 

29. Робоча програма та методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з дисципліни «Основи бізнесу» (за кредитно-модульною системою) для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКР «Бакалавр» / укл. Возіянов В.В.,ст. викл., Соріна О.О., ст. викл..

 

30. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Управління проектами» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКР «Бакалавр» / укл. Соріна О.О., ст. викл..

 

a. Методичні вказівки до проведення семінарських та практичних занять з курсу «Конфліктологія» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Тесленок І.М., ст. викл.

 

31. Методичні вказівки до самостійної та індивідуальної роботи з курсу «Конфліктологія» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Тесленок І.М., ст. викл.

 

32. Робоча програма з курсу «Конфліктологія» для студентів спеціальності 8.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Магістр» / укл. Тесленок І.М., ст. викл.

 

33. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Біржова справа» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Бакалавр» / укл. Тесленок І.М., ст. викл.

 

34. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Страхова справа» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Бакалавр» / укл. Касіч-Пилипенко Т.М., доц.. Тесленок І.М., ст. викл.

 

35. Робоча програма і плани семінарських та практичних занять, завдання для самостійної роботи з курсу “Основи менеджменту” для студентів спеціальності 6.050201 “Менеджмент організацій” всіх форм навчання / укл. Фоміних Т.О., ас.

 

36. Методичні вказівки до виконання курсової роботи з курсу «Основи менеджменту» для студентів спеціальності 7.050201 «Менеджмент організацій» всіх форм навчання (денне, заочне відділення, післядипломна освіта) / укл. Фоміних Т.О., ас.

 

37. Робоча програма і методичні вказівки із переддипломної практики для студентів 5 курсу спеціальності 7.050201 «Менеджмент організацій» денної та заочної форм навчання / укл. Фоміних Т.О., ас.

 

38. Робоча програма і методичні вказівки із загальноекономічної практики для студентів 3 курсу спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» денної форми навчання. / укл. Кримська Л.О., проф., Фоміних Т.О., ас.

 

39. Наскрізна програма практики для студентів спеціальності «Менеджмент організацій» / укл. Кримська Л.О., проф. Фоміних Т.О., ас.

 

40. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Управління персоналом» для студентів спеціальності 6.050201 «Менеджмент організацій» ОКП «Бакалавр» / укл. Касіч-Пилипенко Т.М., доц., Фоміних Т.О., ас.

 

41. Робоча програма і учбово-методичні матеріали з курсу «Управління персоналом» для студентів спеціальності «Менеджмент організацій» факультету післядипломної освіти / укл. Фоміних Т.О., ас., Ткачук О.Ю., доц.

 

42. Робоча програма і методичні вказівки із переддипломної практики для студентів 5 курсу спеціальності 7.050201 «Менеджмент організацій» денної та заочної форм навчання / укл. Фоміних Т.О., ас., Возіянов В.В.,ст.викл., Нечаєва І.А., ст.викл.

Напрям підготовки 6.030601 «Менеджмент організацій» – кваліфікація бакалавр з менеджменту, менеджер-адміністратор.
Освітньо-кваліфікаційний рівень – бакалавр.
Напрям підготовки 6.030601 "Менеджмент".
 
Бакалавр – освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула базову вищу освіту, фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об’єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань і обов’язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, передбачених для первинних посад у певному виді економічної діяльності.
Фахове спрямування бакалаврської програми на кафедрі:

 • «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)».

Термін навчання: чотири роки.
Форми навчання: денна і заочна.
Тематика основних професійно-орієнтованих дисциплін за бакалаврською програмою «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)»:

 • Теорія організації
 • Менеджмент
 • Самоменеджмент
 • Операційний менеджмент
 • Управління персоналом
 • Управління інноваціями
 • Стратегічне управління
 • Адміністративний менеджмент
 • Логістика
 • Економіка та фінанси підприємства

Спеціальність 8.03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування» – кваліфікація магістр з менеджменту організацій і адміністрування, менеджер (управитель) організації, викладач університетів та вищих навчальних закладів.
Освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр.
Напрям підготовки 6.030601 "Менеджмент".
Спеціальність 8.03060101 "Менеджмент організацій і адміністрування".
Магістр – освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула повну вищу освіту, спеціальні уміння і знання, достатні для виконання професійних завдань та обов’язків (робіт) інноваційного характеру певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді діяльності
Кафедра менеджменту організацій здійснює магістерську підготовку за спеціальністю:

 • «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)»;

Термін навчання: півтора року.
Форми навчання: денна і заочна.
Тематика загальних професійно-орієнтованих дисциплін магістерської підготовки за спеціальністю «Менеджмент організацій і адміністрування (за видами економічної діяльності)»:

 • Публічне адміністрування
 • Менеджмент організації
 • Корпоративне управління
 • Управління змінами
 • Управління проектами
 • Управління якістю
 • Фінансовий менеджмент
 • Методологія та організація наукових досліджень
 • Інформаційні системи та економіко-математичні моделі управлінських                               процесів

Навчальні курси для спеціальності  7.03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування»,  8.03060101 «Менеджмент організацій і адміністрування»

Методологія і організація наукових досліджень
Формується система знань з методології, теорії методу і процесу, психології, методичного забезпечення науково-дослідної діяльності, починаючи зі студентської наукової роботи та аспірантських досліджень.

Публічне адміністрування
Вивчається процес досягнення національних цілей та інтересів шляхом організації діяльності суб’єктів публічної сфери , у тому числі законодавчих, виконавчих і судових органів та органів місцевого самоврядування.

Формуються теоретичні знання з питань публічного адміністрування та набуття практичних вмінь і навичок щодо застосування законів, принципів, методів, технологій та процедур в управлінні суб’єктами публічної сфери; набуття вмінь та формування компетенцій, необхідних для виконання функцій та реалізації повноважень керівника (фахівця) суб’єкта публічного адміністрування, в тому числі для органів державної влади  і місцевого самоврядування.

Корпоративне управління
Вивчаються теоретичні основи корпоративного управління, інституційні та інформаційні інструменти забезпечення функціонування системи корпоративного управління на вітчизняних підприємствах.

Управління змінами
Метою дисципліни є оволодіння практичними знаннями та набуття практичних навичок з організації процесу управління змінами. Формуються теоретичні знання з питань розуміння сутності змін та природи їх виникнення,  технологій та методів управління змінами в організаціях, вивчення особливостей функціонування організацій в умовах безперервних змін.

Управління проектами
Формуються теоретичні знання та навички щодо застосування універсального інструментарію розробки та реалізації універсальних проектів з метою досягнення ефективного існування та розвитку організації.

Управління якістю
На сучасному етапі соціально-економічного розвитку України питання якості є актуальним і має принципово важливе значення. Якість нерозривно пов’язана із виробництвом конкурентоспроможної продукції, ефективністю виробництва та розвитком зовнішньоекономічних зв’язків. Особливо гостро проблема якості продукції постає в ринкових умовах господарювання.
Дисципліна спрямована на формування у студентів системи знань з теорії та методології управління якістю; вивчення нормативно-правових, організаційних та економічних питань щодо управління якістю.

Фінансовий менеджмент
Формування у студентів сучасного економічного мислення та системи спеціальних знань у галузі управління фінансами підприємств, практичних навичок їх застосування у різних напрямах фінансової діяльності.

Менеджмент  організацій
Формуються теоретичні знання та навички щодо системного управління організацією на основі вивчення теоретичних засад і зарубіжного досвіду організаційного менеджменту. Основними завданнями дисципліни є:  вивчення   сутності організації, взаємозв’язку її внутрішніх елементів та зовнішнього середовища; висвітлення питання генезису теорії організації; визначення розбіжностей в розгляді організації як системи та як процесу; дослідження організації як об’єкта управління; викладення особливостей менеджменту на різних етапах життєвого циклу підприємства;   управління ефективністю підприємства; аналіз  причин поразок успішних компаній; вивчення  стратегій досягнення успіху відповідно до теорії якісного прориву та  психологічних аспектів управлінської діяльності.

Для спеціальності  6.030601 «Менеджмент організацій і адміністрування»

Теорія організації
Формування у студентів сучасного, на основі системного підходу, світогляду щодо створення, функціонування й еволюції організацій.
Дисципліна спрямована на вивчення теорії та практики функціонування організацій у мінливих умовах сучасного соціально-економічного середовища,  регулювання процесів, які в них відбуваються у взаємозв’язку із зовнішнім середовищем; основних організаційних теорій; теоретико-методологічних засад створення й функціонування організацій. Особлива увага приділяється засвоєнню основних методичних підходів аналізу внутрішнього і зовнішнього середовища організацій; набуттю вмінь побудови організаційних структур організацій різних типів та навичок трансформації, створення іміджу й культури організацій.

Менеджмент
Формування системи теоретичних знань у майбутніх менеджерів щодо сучасного управлінського мислення та системи спеціальних знань у галузі менеджменту, розуміння концептуальних основ системного управління організаціями; набуття умінь аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища, прийняття адекватних управлінських рішень.

Операційний менеджмент
Формування у студентів компетентності щодо базових принципів, основних категорій, сучасних концепцій, теоретичних положень і практичних методів управління основною діяльністю підприємств та умінь розроблення операційної стратегії, створення і використання галузевих операційних підсистем як основи забезпечення досягнення місії організації.

Управління персоналом
Формування комплексу теоретичних знань і практичних навичок щодо розробки та реалізації кадрової політики в сучасних організаціях, раціонального відбору працівників на посади та формування дієвого трудового колективу, оцінювання та розвитку працівників, а також цілеспрямованого використання їх потенціалу.

Самоменеджмент
Надання теоретичних знань і практичних навичок з питань особистісного розвитку менеджера; формування у студентів індивідуальних особливостей та поведінкових навичок, які необхідні майбутньому керівнику; розвиток у майбутніх менеджерів умінь організовувати особисту працю.

Управління інноваціями
Вивчення сучасних теоретичних основ та отримання практичних навичок управління інноваційною діяльністю організації. Дисципліна спрямована на теоретичну підготовку студентів і формування у них навичок у сфері управління інноваційною діяльністю організації.

Стратегічне управління
Вивчення сучасних теоретичних основ та отримання практичних навичок прийняття стратегічних рішень в процесі управління діяльністю та розвитком підприємства на ринку. Дисципліна спрямована на теоретичну підготовку студентів і формування у них навичок у сфері стратегічного управління підприємством, практичного застосування прийомів та методів стратегічного аналізу, формування стратегій, розроблення стратегічних планів, створення системи стратегічного управління та забезпечення її ефективного функціонування у динамічному ринковому середовищі.

Адміністративний менеджмент
Формування системи теоретичних знань стосовно підвищення ефективності управління організаційними структурами завдяки правильному використанню менеджерами різних рівнів принципів та інструментів адміністрування, створенню  цілісної системи адміністративного управління організацією.

Конфліктологія
Вивчаються закономірності та механізми виникнення і розвитку конфліктів, методи вирішення конфліктів різного виду та рівня; методи попередження конфліктів, а також формуються навички застосування ефективних методів управління і пошуку засобів взаємодії між конфліктуючими сторонами з метою попередження, врегулювання та конструктивного вирішення конфліктних ситуацій на різних рівнях їх прояву в соціальній дійсності і перш за все в системі соціально-трудових відносин; самостійного вирішення деяких найтиповіших конфліктних ситуацій та конфліктів в організації; між особового спілкування та самоконтролю в умовах конфлікту; використання техніки аналізу і діагностики конфліктів.

Методи прийняття управлінських  рішень
Надання студентам теоретичних знань та формування в них навичок щодо прийняття управлінських рішень, використовуючи різноманітні методи і прийоми. Дисципліна спрямована на вивчення основних положень теорії прийняття управлінських рішень; набуття вмінь і навичок щодо прийняття рішень в умовах невизначеності та ризику; узагальнення методів та прийомів, що використовуються при розробці та прийнятті управлінських рішень.

Логістика
Формування комплексу теоретичних знань і практичних навичок щодо використання логістики на підприємствах, концептуальних основ логістики, ефективного управління матеріальними потоками, створення логістичних систем та управління ними в умовах ринкової економіки.

Сторінки