Ви є тут

Головна » Інститути » Інститут інформатики та радіоелектроніки » Факультет комп’ютерних наук і технологій

Кафедра програмних засобів

Емблема кафедри «Програмні засоби» ЗНТУ

Кафедра «Програмні засоби» (ПЗ)

Рік початку діяльності: 2002

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., професор Субботін Сергій Олександрович

 

 

122 – «Комп'ютерні науки та інформаційні технології», освітні програми:

«Інформаційні технології проектування»
«Системи штучного інтелекту»

121 – «Інженерія програмного забезпечення», освітні програми:

«Програмне забезпечення систем»
«Інженерія програмного забезпечення»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» здійснюється за напрямами:

6.050101 – «Комп'ютерні науки» (Д)
6.050103 – «Програмна інженерія» (Д,З)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» здійснюється за спеціальностями:

7.05010301 – «Програмне забезпечення систем» (Д,З)
7.05010302 – «Інженерія програмного забезпечення» (Д,З)
7.05010102 – «Інформаційні технології проектування» (Д)
7.05010104 – «Системи штучного інтелекту» (Д)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» здійснюється за спеціальностями:

8.05010301 – «Програмне забезпечення систем» (Д,З)
8.05010302 – «Інженерія програмного забезпечення» (Д,З)
8.05010102 – «Інформаційні технології проектування» (Д)
8.05010104 – «Системи штучного інтелекту» (Д)

Крім того, кафедра в рамках центру підвищення кваліфікації, перепідготовки й удосконалення керівних працівників і спеціалістів готує фахівців за спеціальністю 7.05010301 «Програмне забезпечення систем».

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 43 (3-й корпус)
тел.: +380(61)7698267
e-mail: kafedra_pz@zntu.edu.ua

КОМАНДА ZNTU_SETUP ‒ ЧЕМПІОНИ ПІВФІНАЛУ СВІТУ ACM ТА ФІНАЛУ УКРАЇНИ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ!

Команда студентів ZNTU_SetUp посіла перше абсолютне місце в підсумковій таблиці півфіналу світу студентської олімпіади з програмування ACM по Південно-Східній Європі та вперше отримала право представляти Запорізький національний технічний університет у фіналі Міжнародної студентської олімпіади з програмування АСМ, який відбудеться у Таїланді в травні 2016 року.

 


15-16 жовтня 2015 року в ЗНТУ відповідно до плану виконання проекту Темпус 544091-TEMPUS-1-2013-1-BE-TEMPUS-JPCR DesIRE «Розробка курсів з вбудованих систем з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти та промисловості в Україні, Грузії, Вірменії» будуть проведені майстер-класи з вбудованих систем та віртуального інжинірингу.


11-13 вересня 2015 року у Запорізькому національному університеті відбувся II етап (регіональний) Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM. II етап олімпіади одночасно є 1/4 фіналу Міжнародної студентської олімпіади з програмування ACM. Спонсорами олімпіади виступили наступні IT-компанії: Looksery, Livestream та DataX.

Команди студентів ZNTU_SetUp та ZNTU_Kappatalize виступили відмінно, посівши I та III місце відповідно в підсумковій таблиці регіонального етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з програмування ACM та отримали право представляти Запорізький національний технічний університет (ЗНТУ) у півфіналі Міжнародної студентської олімпіади з програмування АСМ.

Кафедра програмних засобів створена в 2002 р. шляхом відокремлення від кафедри конструювання та технології виробництва радіоапаратури.

З самого початку заснування кафедру очолював к.т.н., доцент Притула А.В., який має великий досвід науково-педагогічної діяльності у ВНЗ та практичної роботи на промислових підприємствах регіону. Завдяки Притулі А.В. кафедра вийшла на міжнародний рівень (європейська програма TEMPUS).

З 2012 року кафедру очолював професор  Дубровін Валерій Іванович. Під його керівництвом отримано ліцензії на підготовку магістрів зі спеціальностей «Інженерія програмного забезпечення» та «Системи штучного інтелекту».

З 2016 року кафедру очолює професор Субботін Сергій Олександрович.

Кафедра веде підготовку студентів за двома напрямами підготовки: «Комп’ютерні науки» та «Програмна інженерія». Спеціальність «Програмне забезпечення автоматизованих систем» напряму «Програмна інженерія» заснована у 1991 р. На її основі з 2000 р. введено спеціалізацію «Програмне забезпечення в бізнесі, менеджменті та підприємництві». У 2004 р. на кафедрі відкрито нову спеціальність «Інформаційні технології проектування» напряму підготовки «Комп’ютерні науки».

Основними науковими напрямками кафедри є інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень та математичне моделювання.

Кафедра має наукові зв’язки з провідними науковцями і ВНЗ України (Києва, Харкова, Львова, Донецька, Одеси, Дніпропетровська) та країн СНД (Москви, Санкт-Петербурга, Красноярська), фахівцями і підрозділами промислових підприємств регіону. На базі ВАТ «Мотор Січ» створено філію кафедри програмних засобів, в рамках діяльності якої ведеться спільна наукова робота та проводяться заняття із студентами.

Студенти кафедри проходять практику, а випускники працевлаштовуються на провідних промислових підприємствах регіону (ВАТ «Мотор Січ», ЗМКБ «Прогрес», ВАТ «ЗАЗ», ВАТ «Запоріжсталь», КБ «Іскра», ВАТ «Радіоприлад», ВАТ «Хартрон»).

Кафедра активно і плідно співпрацює з науковими закладами, науково-дослідними і виробничими установами України та інших країн.

Особлива увага приділяється організації спільної наукової роботи та встановленню творчих зв’язків з іноземними партнерами.

За підтримки міжнародного проекту «Європейсько-український ступінь магістра з програмної інженерії» (JEP 26182 2005) за програмою «Темпус Тасіс» Європейської Комісії у 2006-2009 рр. співробітники кафедри встановили наукові зв’язки із вченими Вроцлавської політехніки (м. Вроцлав, Польща), Технічного університету в Ліберці (м. Ліберець, Чехія), Університету Циттау-Гьорліц (Німеччина) та Житомирського державного технологічного університету (м. Житомир, Україна). У межах цього проекту п’ять студентів ЗНТУ навчались протягом півроку в університетах-партнерах Польщі, Чехії та Німеччини, захистили дипломні роботи в Польщі та отримали європейські дипломи магістрів. Участь у цьому проекті дозволила кафедрі збільшити рівень навчання студентів, науково-педагогічний рівень викладачів та рівень свого технічного забезпечення.

Європейська Комісія Програми «Темпус» запросила ЗНТУ в 2010-2013 рр. взяти участь у програмі ТЕМПУС «PROMENG» (JPCR 510920 2010) – професійно орієнтованих магістерських програм у галузі інжинірингу. До виконання програми залучено чотири ВНЗ України, три – Росії, три – Узбекістану та по одному – Німеччини, Бельгії і Литви.

За наукову роботу «Прогресивні технології та математичне забезпечення для моделювання, оптимізації та інтелектуальної автоматизації процесів виготовлення й експлуатації деталей авіадвигунів нового покоління» доцентам кафедри, А. О. Олійнику та С. О. Субботіну, Постановою Верховної Ради України № 2875-VI від 23.12.2010 присуджено Премію Верховної Ради України в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок.

За наукову роботу «Методи та алгоритми синтезу нейромережевих діагностичних і прогнозуючих моделей» С.О. Субботіну Указом Президента України № 1451/2004 від 9.12.2004 р. на підставі подання Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки присуджено Премію Президента України.

Постановами Президії Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки Субботіну С.О. (у 2001 р.), Табунщик Г.В. (у 2006 р.), Олійнику А.О. (2009 р.) та Олійнику О.О. (у 2010 р.) призначено стипендії Кабінету Міністрів України. Стипендію Президента України призначено Олійнику А.О. (2009 р.). У 2014 на кафедрі Субботіним С.О. вперше захищено докторську дисертацію.

№ з/п ПІБ викладача Посада Науковий ступінь Вчене звання
1 Субботін Сергій Олександрович завідувач кафедри програмних засобів д.т.н. професор
2 Дубровін Валерій Іванович професор к.т.н. професор
3 Притула Анатолій Вікторович професор к.т.н. доцент
4 Табунщик Галина Володимирівна професор к.т.н. доцент
5 Корнієнко Сергій Костянтинович доцент к.т.н. доцент
6 Олійник Андрій Олександрович доцент к.т.н. доцент
7 Пархоменко Анжеліка Володимирівна доцент к.т.н. доцент
8 Рисіков Валерій Павлович доцент к.т.н. доцент
9 Сердюк Сергій Микитович доцент к.т.н. доцент
10 Степаненко Олександр Олексійович доцент к.т.н. доцент
11 Льовкін Валерій Миколайович доцент к.т.н.  
12 Юр Тетяна Василівна доцент к.т.н.  
13 Зайко Тетяна Анатоліївна старший викладач к.т.н.  
14 Каплієнко Тетяна Ігорівна старший викладач    
15 Дейнега Лариса Юріївна старший викладач    
16 Колпакова Тетяна Олексіївна старший викладач    
17 Левада Ірина Василівна старший викладач    
18 Миронова Наталя Олексіївна старший викладач    
19 Верещак Максим Ігорович асистент    
20 Гладкова Ольга Миколаївна асистент    
21 Камінська Жанна Костянтинівна асистент    
22 Качан Олександр Іванович асистент    
23 Скачко Лілія Павлівна асистент    
24 Фандєєва Катерина Олександрівна асистент    
25 Федорченко Євген Миколайович асистент    
26 Андреєв Максим Олександрович асистент    
27 Бєлова Алла Володимирівна асистент    
28 Калініна Марина Володимирівна асистент    
29 Неласа Ганна Вікторівна доцент к.т.н. доцент
30 Шило Галина Миколаївна доцент к.т.н. доцент

Кафедра програмних засобів займає 8 навчальних та лабораторних аудиторій загальною площею 377,7 м2.

Більшість навчальних аудиторій (№№ 53а, 54, 55, 56, 57, 58) і кабінет завідувача кафедри (№53г) знаходяться на п’ятому поверсі, а викладацька (№43) – на четвертому поверсі навчального корпусу №3 ЗНТУ (вул. Жуковського, 64).

За кафедрою програмних засобів закріплено такий аудиторний фонд:

 1. аудиторія №53а – лабораторія вбудованих систем та віддаленої інженерії, 200 м3;
 2. аудиторія №54 – лекційна аудиторія, 200 м3;
 3. аудиторія № 55 – лекційна аудиторія, 200 м3;
 4. аудиторія № 56 – лабораторія програмної інженерії, (комп’ютерний клас) 305 м3, 14 місця;
 5. аудиторія №57 – лабораторія CAD/CAM/CAE (комп’ютерний клас), 305 м3, 12 місць;
 6. аудиторія №58 – лабораторія автоматизованого проектування (комп’ютерний клас), 305 м3, 14 місць;
 7. аудиторія №43 – приміщення для викладачів (викладацька), 39,1 м2;
 8. аудиторія №53г - кабінет завідувача кафедри, 16,5 м2.

Науково-педагогічні працівники кафедри програмних засобів забезпечені робочими місцями у двох кімнатах загальною площею 55,6 м2. Окрема спеціалізована лабораторія вбудованих систем та віддаленої інженерії та лабораторія CAD/CAM/CAE систем, які отримано згідно з програмою «TEMPUS», розташовані також у корпусі № 3 ЗНТУ. До послуг працівників кафедри існує розгалужена інфраструктура адміністративних і господарських приміщень, приміщень громадського харчування.

Робочі місця науково-педагогічних працівників оснащені комп’ютерами з виходом до мережі Internet, з можливістю роботи з електронною поштою, послугами якої користуються всі викладачі, аспіранти та студенти кафедри. Інформація про напрями підготовки магістрів, яких готує кафедра, широко представлена на веб-сайтах університету ЗНТУ та кафедри програмних засобів. Всі комп’ютери об’єднані у локальну мережу, в якій виділені домени (підмережі) для різних аудиторій і за призначенням: навчальний процес, наука, системно-технічні потреби. Університет має доступ до волоконно-оптичної мережі Уран. Для входу до локальної мережі та мережі Internet, крім того, встановлено Wi-Fi точку доступу (а.58). Крім того, у розпорядженні кафедри є копіювальні апарати, сканери, мультимедійні проектори, які використовуються у навчальній, методичній, науковій діяльності студентів, аспірантів та викладачів кафедри.

Навчальні лабораторії, закріплені за кафедрою програмних засобів, призначені для проведення лабораторних робіт, практичних занять та самостійної роботи студентів з дисциплін, що викладаються на кафедрі, а також для виконання студентами курсових та дипломних робіт, підготовки наукових доповідей, статей та рефератів тощо. Заняття у навчальних лабораторіях проводяться з використанням мультимедійних, проекційних та інших засобів.

Нагальна увага приділяється розвитку серверних та WEB ресурсів, що дозволяє забезпечити доступ до значних обчислювальних та інформаційних ресурсів студентам, викладачам та співробітникам кафедри програмних засобів. Крім того, співробітники і студенти кафедри програмних засобів мають доступ до обчислювальних і інформаційних ресурсів Центру інформаційних технологій (головний корпус ЗНТУ). Для ефективної організації навчального процесу, на кафедрі діє методичний сектор, який в повному обсязі надає методичну літературу, сприяє ефективній організації навчального процесу з підготовки магістрів.

Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом. Крім того, заняття з дисциплін спеціальності, що ліцензується, проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться в загальному користуванні.

Навчальна діяльність кафедри програмних засобів на осінній семестр 2015/2016 навчального року (Витяг з робочого навчального плану 2015/16 н.р.)

План видань навчально-методичної літератури на 1-ий семестр 2015/2016 навчального року


п/п
Повна назва видання Автор, співавтори Об’єм видання (кількість сторінок) Тираж (екз.) Мова
1. Конспект лекцій з дисципліни "Технології компонентного програмного забезпечення" для студентів професійного напрямку 6.050103 "Програмна інженерія" Левада І.В., Дейнега Л.Ю. 106 5 укр.
2. Конспект лекцій з дисципліни “Компонентні технології в САПР" для студентів професійного напряму 6.050101 "Комп'ютерні науки" Левада І.В., Дейнега Л.Ю. 106 5 укр.
3. Методичні вказівки до виконання лабораторних робiт з дисципліни “Розробка загальнопрограмного забезпечення САПР” для студентів напряму 6.050101 «Комп'ютерні науки» спеціальності 7.05010102 “Інформаційні технології проектування” денної форми навчання Сердюк С.М., Качан О.І. 50 5 укр.
4. Методичні вказівки до виконання лабораторних робiт з дисциплiни “Ергономічні питання побудови людино-машинних систем” для студентів спеціальності 7.05010301 “Програмне забезпечення систем” напряму 6.050103 "Програмна інженерія" Сердюк С.М., Камінська Ж.К. 46 5 укр.
5. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Людино-машинна взаємодія” для студентів спеціальності 7.05010301 “Програмне забезпечення систем” та 7.05010302 "Інженерія програмного забезпечення" денної форми навчання. Частина 1 Сердюк С.М., Камінська Ж.К., Степаненко О.О. 58 5 укр.
6. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Людино-машинна взаємодія” для студентів спеціальності 7.05010301 “Програмне забезпечення систем” та 7.05010302 "Інженерія програмного забезпечення" денної форми навчання. Частина 2 Сердюк С.М., Камінська Ж.К., Степаненко О.О. 58 5 укр.
7. Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни “Людино-машинна взаємодія” для студентів спеціальності 7.05010301 “Програмне забезпечення систем” та 7.05010302 "Інженерія програмного забезпечення" денної форми навчання Сердюк С.М. 30 5 укр.
8. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Моделювання систем” для студентів спеціальності 7.05010102 “Інформаційні технології проектування” (всіх форм навчання) Сердюк С.М., Камінська Ж.К. 26 5 укр.
9. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Архітектура комп'ютера" (частина 1) для студентів напряму підготовки 6.050103 "Програмна інженерія" усіх форм навчання Притула А.В., Онищенко В.Ф., Качан О.І. 90 5 укр.
10. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Технології компонентного програмного забезпечення" для студентів професійного напряму 6.050103 "Програмна інженерія" денне відділення Дейнега Л.Ю., Левада І.В. 66 5 укр.

План видань навчально-методичної літератури на 1-ий семестр 2012/2013 навчального року


п/п
Повна назва видання Автор, співавтори Об’єм видання (кількість сторінок) Тираж (екз.) Мова
1. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Моделювання програмного забезпечення" для студентів спеціальності 6.050101 "Програмне забезпечення систем" денної форми навчання. Частина 1/ Сердюк С.М., Камінська Ж.К. 26 5 Укр.
2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Моделювання програмного забезпечення" для студентів спеціальності 6.050101 "Програмне забезпечення систем" денної форми навчання. Частина 2/ Сердюк С.М., Камінська Ж.К., Міронова Н.О. 78 5 Укр.
3. Завдання до лабораторних робіт з дисципліни "Аналіз вимог до програмного забезпечення" для студентів напряму підготовки 6.050103 "Програмна інженерія" всіх форм навчання. Частина І "Робота в IBМ Rationai Composer" Табунщик Г.В, Брагіна Т.І. Миронова Н.О. 14 5 Укр.
4. Методичні вказівки виконання РГЗ та самостійної роботи з дисципліни "Візуальне програмування в проектуванні САПР" для студентів спеціальності 6.050101 "Інформаційні технології проектування " денної форми навчання Дейнега Л.Ю., Левада І.В. 10 5 Укр.
5. Методичні вказівки до розрахунково-графічних завдань з дисципліни "Функціональне та логічне програмування" для студентів спеціальності 7.05010301 "Програмне забезпечення систем" всіх форм навчання Левада І.В., Дейнега Л.Ю. 18 5 Укр.
6. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Об'єктно- орієнтоване програмування" для студентів напряму підготовки 6.050101 "Комп'ютерні науки" всіх форм навчання Табунщик Г.В., Миронова Н.О. 30 5 Укр.

План видань навчально-методичної літератури на 2-ий семестр 2012/2013 навчального року


п/п
Повна назва видання Автор, співавтори Об’єм видання (кількість сторінок) Тираж (екз.) Мова
1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни 'Комп'ютерні методи інтелектуальної обробки даних" для студентів магістратури спеціальності 8.05010102 "Інформаційні технології проектування" Дубровін В.І., Твердохліб Ю.В. 50 5 Укр.
2. Методичні вказівки до виконання лабораторних і самостійних робіт з дисципліни "Інтелектуальні системи інженерного забезпечення виробництва" для студентів напряму підготовки 6.050101 "Комп'ютерні науки" усіх форм навчання Субботін С.О. 18 5 Укр.
3. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни 'Інтелектуальні системи інженерного забезпечення виробництва" для студентів напряму підготовки 6.050101 "Комп'ютерні науки" усіх форм навчання Субботін С.О. 15 5 Укр.
4. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Математичні основи подання знань в САПР" для студентів напряму підготовки 6.050101 "Комп'ютерні науки" усіх форм навчання Субботін С.О. 46 5 Укр.
5. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни 'Проектування нейромереж" для студентів напряму підготовки 6.050101 'Комп'ютерні науки" усіх форм навчання Субботін С.О., Федорченко Є.М. 60 5 Укр.
6. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Дискретні структури" для студентів напрямку підготовки 6.050103 Програмна інженерія" усіх форм навчання Субботін С.О. 46 5 Укр.
7. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни «Дискретні структури» для студентів напряму підготовки 6.050103 "Програмна інженерія"усіх форм навчання Субботін С.О. 19 5 Укр.
8. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни "Основи обчислювального інтелекту" для студентів спеціальності 8.05010102"Інформаційні технології проектування" усіх форм навчання Субботін С.О. 50 5 Укр.
9. Методичні вказівки до виконання курсової роботи з дисципліни 'Математичні основи подання знань в САПР" для студентів напряму 6.050101"Комп'ютерні науки" усіх форм навчання Субботін С.О. 28 5 Укр.
10. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни 'Нечітке програмування" для студентів спеціальності 8.05010301 'Програмне забезпечення систем" усіх форм навчання Субботін С.О. 50 5 Укр.
11. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни "Нечітке програмування" для студентів спеціальності 8.05010301 "Програмне забезпечення систем" усіх форм навчання Субботін С.О. 48 5 Укр.
12. Методичні вказівки до виконання лабораторних і самостійних робіт з дисципліни "Реінжиніринг існуючих механічних цехів" для студентів спеціальності 8.05010102 "Інформаційні технології проектування" усіх форм Субботін С.О., Федорченко Є.М. Качан О. І. 26 5 Укр.
13. Методичні вказівки до виконання лабораторних і самостійних робіт з дисципліни "Інтелектуальні системи" для студентів напрямів підготовки 6.050103 "Програмна інженерія" усіх форм навчання Субботін С.О. 15 5 Укр.
14. Методичні вказівки до виконання розрахунково-графічного завдання з дисципліни "Інтелектуальні системи" для студентів напряму підготовки 6.050103 "Програмна інженерія" (усіх форм навчання) Субботін С.О. 15 5 Укр.
15. Бази даних (частина 2). Програма, методичні вказівки та контрольні завдання для студентів напрямку підготовки 6.050103 "Програмна інженерія" заочної форми навчання Корнієнко С.К., Качан О.І. 34 5 Укр.

План видань навчально-методичної літератури на 2-ий семестр 2011 /2012 навчального року


п/п
Повна назва видання Автор, співавтори Об’єм видання (кількість сторінок) Тираж (екз.) Мова
1. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни "Компонентні технології в САПР" для студентів професійного напряму 6.050101 "Комп'ютерні науки" денної форми навчання Левада І.В., Дейнега Л.Ю. 66 5 Укр.

 

Кафедра Програмних засобів проводить навчання студентів за денною та заочною формою за наступними напрямами та спеціальностями.

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (термін навчання 4 роки):

 • 6.050101 – "Комп'ютерні науки" (Д, кваліфікація – фахівець з інформаційних технологій)
 • 6.050103 – "Програмна інженерія" (Д,З, кваліфікація – фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» (термін навчання 1 рік):

 • 7.05010301 – «Програмне забезпечення систем» (Д,З, кваліфікація – інженер-програміст)
 • 7.05010302 – «Інженерія програмного забезпечення» (Д,З, кваліфікація – інженер-програміст)
 • 7.05010102 – «Інформаційні технології проектування» (Д, кваліфікація – аналітик комп’ютерних систем)
 • 7.05010104 – «Системи штучного інтелекту» (Д, кваліфікація – аналітик комп’ютерних систем)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» (термін навчання 1,5 роки):

 • 8.05010301 – «Програмне забезпечення систем» (Д,З, кваліфікація – аналітик комп’ютерних систем)
 • 8.05010302 – «Інженерія програмного забезпечення» (Д,З, кваліфікація – аналітик комп’ютерних систем)
 • 8.05010102 – «Інформаційні технології проектування» (Д, кваліфікація – аналітик комп’ютерних систем)
 • 8.05010104 – «Системи штучного інтелекту» (Д, кваліфікація – аналітик комп’ютерних систем)

Крім того, кафедра в рамках центру підвищення кваліфікації, перепідготовки й удосконалення керівних працівників і спеціалістів готує фахівців за спеціальністю

 • 7.05010301 «Програмне забезпечення систем» (кваліфікація – інженер-програміст, термін навчання 1 рік 3 місяці, навчання починається у жовтні і закінчується груднем наступного року).

 

Спеціальність "Програмне забезпечення систем"

6.050103 Програмна інженерія

7.05010301 Програмне забезпечення систем

8.05010301 Програмне забезпечення систем

Спеціальність "Інженерія програмного забезпечення"

6.050103 Програмна інженерія

7.05010302 Інженерія программного забезпечення

8.05010302 Інженерія программного забезпечення

Спеціальність "Інформаційні технології проектування"

6.050101 Комп'ютерні науки

7.05010102 Інформаційні технології проектування

8.05010102 Інформаційні технології проектування

Спеціальність "Системи штучного інтелекту"

6.050101 Комп'ютерні науки

7.05010104 Системи штучного інтелекту

На кафедрі програмних засобів були підготовлені такі навчально-методичні посібники:

Автори Бібліографічне посилання Примітка
1. Пархоменко А.В., Притула А.В., Крищук В.М. Автоматизоване проектування електронних засобів в середовищах Creo та Altium Designer Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
2. Табунщик Г.В, Кудерметов Р.К., Брагіна Т.І. Інженерія якості програмного забезпечення: навчальний посібник Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
3. Козіна Г.Л., Молдов'ян М.А., Неласа Г.В. Криптопротоколи: схеми цифрового підпису: навчальний посібник Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
4. Корнієнко С.К. Проектування інформаційного забезпечення автоматизованих систем Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
5. Сердюк С.М. Ергономічні питання побудови людино-машинних систем Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
6. Дубровiн В.I., Льовкін В.М. Прийняття рішень у процесі управління ризиками проектів Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
  Олійник А. О., Субботін С. О., Олійник О. О. Інтелектуальний аналіз даних Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)
  Олійник А.А., Олійник О.А., Субботін С.О. Конструювання та тестування програмного забезпечення Навчальний посібник
(з грифом МОНУ)

Методичні вказівки кафедри ви можете знайти у електронному каталозі (ресурс доступний для внутрішньої мережі ЗНТУ), а також на сайті електронної бібліотеки Запорізького національного технічного університету.

Сторінки