Ви є тут

Головна » Наш університет » Музей історії технічного прогресу

 

25 листопада 2019 року на 84 році пішов  з життя наш випускник

Степан Іванович Кравчун

Альтернативна назва зображення

 Народився Степан Іванович 9 квітня 1936 року в селі Тарасівка (нині Пологівський район) в селянській родині. У 1955 році закінчив Оріхівський технікум механізації сільського господарства і почав трудову діяльність в МТС у Нововасилівському районі. З 1956 по 1959 роки служив у лавах Радянської армії. У 1959 році вступив на вечірній факультет Запорізького машинобудівного інституту імені Власа Чубаря за спеціальністю інженер-механік з обробки металів тиском, який закінчив у 1965 році.
 Основна трудова біографія С. І. Кравчуна пов'язана із Запорізьким автомобілебудівним заводом («Комунар», «АвтоЗАЗ»), де він пропрацював майже чотири десятиліття. Тут з 1959 року Степан Кравчун пройшов майже всі щаблі виробництва – учень слюсаря, слюсар, нормувальник, майстер, начальник групи інструментального господарства, заступник начальника цеху, начальник цеху, заступник начальника корпусу, начальник корпусу, головний технолог, головний інженер.
 У 1983-1996 роках С.І. Кравчун – генеральний  директор виробничого об'єднання Запорізького автомобільного заводу (з 1994 — ВАТ «АвтоЗАЗ»). За час роботи на заводі Степан Іванович проявив себе талановитим та вмілим організатором виробництва, зробив значний внесок у становлення колективу, технічне переозброєння підприємства, яке стало відомим далеко за межами держави. Брав участь у налагодженні серійного випуску автомобілів «Запорожець», «Таврія» та «Славута». Завдяки його керівництву на підприємстві значно зріс випуск вкрай важливої для населення продукції. Це дозволило створити тисячу робочих місць, збільшити відрахування до державного та місцевого бюджетів, що сприяло інтенсивному розвитку Запорізького краю. 
 Чимало уваги генеральний директор приділяв розвитку соціально-культурній сфері як заводу, так і Запоріжжя в цілому. Завдяки впровадженню природоохоронних заходів у виробничому об’єднанні «АвтоЗАЗ» було досягнуто значного зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу, що сприяло покращенню екологічної обстановки міста. Зробив великий внесок у благоустрій міста, у Комунарському районі Запоріжжя було зведено понад 50 тис. м² житла, лікарня на 300 ліжок, санаторій, палац спорту. Він – один з творців футбольного клубу «Торпедо» (Запоріжжя). Автор і співавтор кількох винаходів. «Це був прекрасний, хоча і не простий час» - говорив С.І. Кравчун про свою роботу на заводі. До останнього дня свого життя він вірив у відродження машинобудування в Україні.
 З 1997 року С.І. Кравчун – генеральний директор багатопрофільного підприємства ТОВ «Компанія «Прогрес», яке займається машинобудуванням, автосервісом, продажом автомобілів, має сільськогосподарське виробництво. 
 
Альтернативна назва зображення

 Степана Кравчуна нагороджено двома орденами  Трудового Червоного Прапора, орденом Жовтневої Революції, відзнаками Президента України, орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» та медалями. Йому присвоєно звання «Почесний громадянин міста Запоріжжя». У 2016 році він отримав регіональну Олександрівську премію у сфері благодійності. Входив до Національної ради соціального партнерства, до Ради промисловців і підприємців при Президенті України.

  Степан Іванович ніколи не втрачав зв'язок з нашим університетом. У 2016 році подарував Музею історії технічного прогресу університету свій автомобіль «ЗАЗ-965-А».