Ви є тут

Головна » Інститути » Машинобудівний інститут » Машинобудівний факультет

Кафедра технології машинобудування

Емблема кафедри «Технологія машинобудування» ЗНТУ

Кафедра «Технологія машинобудування»

Рік початку діяльності: 1932

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: к.т.н., доцент Дядя Сергій Іванович

 

 

131 – «Прикладна механіка», освітні програми:

«Технології машинобудування»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» здійснюється за спеціальностями:

7.05050201 – «Технології машинобудування» (Д,З)

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» здійснюється за спеціальностями:

8.05050201 – «Технології машинобудування» (Д,З)

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 349
тел.: +380(61)7698316
e-mail: kafedra_tmb@zntu.edu.ua

Розпочато новий навчальний рік 2017-2018.

31 серпня 2017р. відбулася посвята в студенти першокурсників. На кафедрі «Технології машинобудування» створено дві нові групи М-117 та М-127сп. Куратори груп доценти Кононов Віталій Владиславович та Пухальська Гульнара Вікторівна. 

Вітаємо всіх студентів, викладачів та співробітників з початком навчального року, бажаємо здоров’я та натхнення в досягненні наміченої мети.

Успішний захист!

З 3 по 19 травня на засіданнях державної екзаменаційної комісії  зі спеціальності «Прикладна механіка» за освітньою програмою «Технології машинобудування» під головуваням головного технолга ЗМКБ «Прогрес» ім. академіка Івченка О.Г., канд. техн. наук.  Кондратюка Е.В. відбувався захист випускних робіт спеціалістів.

Дипломні проекти, що були захищені в перші дні, відзначалися новизною підходу до організації технологічної підготовки. Основний упор робився на тісний зв'язок між конструктором, технологом та виробничником, що пов’язані між собою єдиною інформаційною мережою. З використанням комп’ютерної програми Siemens NХ побудована тримірна модель деталі. За допомогою вбудованих модулів розрахунку методом скінчених елементів перевірені геометричні параметри деталі, її матеріал на відповідність умовам експлуатації. Можливості Siemens NХ дозволяють перетворювати 3D- модель в робоче креслення деталі, створювати креслення заготовки відповідно до способу її отримання. Студенти - випускники розробили керуючі програми обробки деталей на верстатах з ЧПК з концентрацією операцій, що забезпечує високу точність. Серед тих, хто першими успішно захистив дипломні проекти слід відзначити Паламарчук Ірину, Плеваку Костянтина, Новакову Кристину, Шульгу Романа.

В цілому, всі студенти - випускники кафедри «Технології машинобудування» підтвердили свої знання, що отримали під час начання в університеті.

Колектив кафедри «Технології машинобудування» вітає випускників - спеціалістів 2017 року з завершенням навчання та успішним захистом дипломних проектів і бажає ім міцного здоров´я, сімейного благополуччя та творчих успіхів.

Захист магістерських робіт!

15.12 2016р. відбувся захист магістерських робіт студентами денного та заочного відділень кафедри «Технологія машинобудування». Студент Нечитайло М. доповів про розробку керуючої програми для виконання оздоблювальної обробки лопаток на 5-ти координатних фрезерних верстатах, що дозволить підвищити продуктивність таких операцій. Студент Тришин П. запропонував методику дослідження силового та температурного впливу полімерабразивного інструменту, що є актуальним при забезпеченні якості поверхні тонкостінних деталей. Студентка Яцук С. досліджула в своїй випускній роботі вплив технологічного середовища на зміну динамічних характеристик тонкостінних елементів деталей, що є актуальним при забезпеченні якості виготовлення моноколіс ГТД. Студентка Мирофанова О. у своїй роботі навела дослідження конструктивних та технолгічних заходів, що підвищують ккд теплообмінників газоперекачувальних станцій. Студентка Черновол Н., що проходить стажування у Бельгії, приїхала на захист та представила дві роботи. Одна була виконана у ЗНТУ друга за місцем стажування. У першій роботі досліджувались умови фрезерування кінцевими фрезами і були отримані математичні моделі, за якими визначаються швидкісні зони роботи фрез. У другій роботі було розроблено постпроцесор для попередження зіткнення інструменту з деталлю при його підводі, що є актуальним для обробки на високошвидкісних верстатах.

Голова екзаменаційної комісії, головний технолог ДП «Івченко-Прогрес» Кондратюк Е.В., підсумовуючи доповіді, відмітив добру підготовку студентів і поздоровив їх з відмінним захистом своїх робіт. Колектив кафедри «Технологія машинобудування» поздоровляє своїх випускників з цією подією і бажає кожному з магістрів успіхів у всіх справах, за які вони візьмуться. 

Стажування в Бельгії

12.05.2016р. відбувся звіт аспірантів кафедри «Технологія машинобудування» Кучугурова М.В. та Гермашева А.І. про стажування в бельгійському університеті.  Була представлена презентація результатів досліджень коливань при точінні та фрезерувані, виконаних під час стажування.  Відзначалося, що наша експериментальна база була позитивно оцінена  європейськими науковцями. 

Захист дипломних проектів

05.05.2016 розпочала роботу екзаменаційна комісія з захисту дипломних проектів спеціалістів з спеціальності «Технологія машинобудування» під головуванням головного технолога ДП «Івченко - Прогрес», к.т.н. Кондратюка Е.В.

Сертифікат на ліцензійний продукт

25.04.2016 р. відбулася Вчена Рада університету, на якій ректором Бєліковим С.Б. було вручено сертифікат на ліцензійний продукт з програмування обробки на металорізальних верстатах фірми «Сіменс» професору кафедри «Технологія машинобудування» Внукову Ю.М. Це ліцензійне забезпечення було надано випускником ЗНТУ к.т.н Павлюченко І.М.  

Вітаємо з перемогою!

З 17 по 18 березня 2016р. у м. Житомир відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі наук "Обробка матеріалів у машинобудуванні". Студентка гр. М-121м Черновол Наталія Миколаївна представила наукову роботу "Аналіз умов зачеплення зубів кінцевої циліндричної фрези з припуском, що знімається" з якою посіла перше місце.

Вітаємо перможницю та іі керівника, ст. викладача кафедри «Технологія машинобудування» Козлову О.Б.

Отримання сертифікату на сучасний верстат з ЧПК

Пам’ятна подія для кафедри «Технологія машинобудування» та університету відбулася 2 березня 2016 року. Попри несприятливі фінансові умови завдяки благочинному фонду «Фонд добрих справ», громадської організації «Запорізький вектор», при підтримці колишнього студента кафедри Богуслаєва Олександра В’ячеславовича придбано новий сучасний токарний верстат з системою ЧПУ «Sіmеns». Верстат встановлено в новій лабораторії, де планується проводити як навчальні заняття, так і наукові дослідження. 

Велику допомогу при монтажі верстата надало АТ «Мотор-Січ».

На відкритті лабораторії були присутні представники благодійного фонду, АТ»Мотор-Січ», викладачі, студенти.

Після відкриття лабораторії відбувся перший семінар «Запоріжжя наукове», на якому було вручено сертифікат на придбаний верстат.

На семінарі проректор з наукової роботи, професор кафедри «Технологія машинобудування», д.т.н. Внуков Ю.М. розповів про наукові досягнення кафедри і окреслив коло задач, які ще треба вирішити. Головний технолог АТ «Мотор Січ» Мозговий В.Ф. підкреслив, що у наукових дослідженнях можна вирішувати проблеми, які є актуальними для виробництва. 

За результатами доповідей представників національного технічного університету, національного університету, медичного університету, класичного приватного університету, благодійного фонду «Фонд добрих справ» було сформовано блок задач щодо допомоги вузам Запоріжжя.

Підготовка спеціалістів фахового спрямування «Технологія машинобудування» починається з 1932 року, коли у колишньому інституті сільськогосподарського машинобудування (теперішній Запорізький національний технічний університет) була відкрита спеціальність «Верстати, інструменти і механічна обробка металів». У 1944 році інститут сільськогосподарського машинобудування було перейменовано у автомеханічний інститут НКСМ. З цього року починається навчання за спеціальністю «Технологія машинобудування»

Першим завідувачем (з 1932 р.) був доцент Всеволод Петрович Ільяшенко, який продовжував займати цю посаду і в післявоєнні часи.

Надалі в різні роки кафедрою завідували доценти Яковенко Г.Д., Бондар М.П., професор Морозов Л.В. З 1985 р. по 2006 р. кафедрою завідував доцент (з 2000 р. – професор) Яценко В.К. З 2006 року кафедру очолював. професор Внуков Ю.М. З 2016 року завідувач кафедри доцент Дядя С.І. Певний час, у 1996-1997 роках, кафедру очолював професор Богуслаєв В.О. З 1996 по 2004 р. кафедра мала назву «Технологія авіадвигунів та машинобудування»

Наукову школу кафедри започатковано в 30-ті роки, під час реорганізації технікуму в інститут. Саме тоді з'являються перші праці професорсько-викладацького складу інституту з технології машинобудування (в першу чергу сільськогосподарського). Першою помітною науково-дослідною розробкою стало дослідження «Розрахунок комбайнів», проведене під керівництвом доцента В.Я. Каллюса інженерами Ізаксоном, Семешко і Краузе. В 1935 р. виходить і перша наукова монографія зі спеціальності «Конструювання комбайнів», написана В.Я. Каллюсом

З 1965 р. на кафедрі працює аспірантура, з 1987 р. – постійна, зі спеціальності «Технологія машинобудування». Під керівництвом Бондаря М.П., Морозова Л.В., Яценка В.К. та Богуслаєва В.О. захистили дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук більше 19 осіб. В 2001 р. на вченій раді ЗНТУ зі спец. «Матеріалознавство» захистив дисертацію асп. Рубель О.В. (наук. керівник – проф. Яценко В. К), в 2002 р. – асп. Пухальська Г.В. (наук. керівник – проф. Богуслаєв В.О.) Дисертаційні роботи були пов'язані з підвищенням ресурсу лопаток газотурбінних двигунів. 2009 р. – Лук’яненко О.Л. (наук. керівник – доц. Пухальска Г.В.). 2010 – Патюпкін А.В. (наук. керівник – доц. Грешта В.Л.). 2010 р. – Гончар Н.В (наук. керівник – проф. Внуков Ю.М.). З 2008р. під керівництвом проф. Внукова Ю.М. активно починаються дослідження динаміки процесів різання. На кафедрі створюється лабораторія динамічних досліджень процесів різання. Завдячуючи допомозі колективу АТ «Мотор-Січ», при підтримці його президента Богуслаєва В.О., відремонтовано приміщення лабораторії та оснащено сучасним фрезерним верстатом з ЧПК. Токарний верстат з ЧПК для лабораторії було надано колишнім студентом кафедри, меценатом Богуслаєвим О.В. Актуальність робіт, що виконуються в лабораторії, пов’язана з потребою підвищувати продуктивність та якість виробництва деталей авіаційної промисловості в умовах обробки з вібраціями. За результатами досліджень динамічних процесів при фрезеруванні тонкостінних елементів деталей  захищені дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. У 2013р. – Логомінов В.О. (наук. керівник – проф. Внуков Ю.М.), 2016 р. – Гермашев А.І. (наук. керівник – проф. Внуков Ю.М.), 2017 р. – Козлова О.Б. (наук. керівник – доц. Дядя С.І.). Слід відзначити, що проф. Внуков Ю.М. з 1997 р. по 2017 р. займав посаду проректора з наукової роботи. Він є Дійсний член Інженерної Академії наук України та Академії Вищої освіти України. Має почесне звання «Відмінник освіти України» та нагрудний знак «За наукові досягнення», лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2008 року за розробку та впровадження інтегрованих комплексних технологій для виробництва науковоємних виробів машинобудування.

Взагалі на сьогоднішній день вченими кафедри видано більше 15 монографій і опубліковано більш як 600 статей. Отримано більш як 40 авторських свідоцтв, половину яких впроваджено у виробництво. В 1978 р. на кафедрі була відкрита галузева лабораторія Міненерго СРСР, яка вирішувала питання підвищення зносостійкості і довговічності деталей енергетичного обладнання (наук керівник – доц. Яценко В.К). Наукові розробки галузевої лабораторії були запровадженні у виробництво на Запорізькій і Придніпровській ТЕС, на Тюменському турбомеханічному заводі і енергетичних підприємствах Азербайджану. Робота колективу лабораторії, пов'язана з підвищенням ресурсу форсунок для теплових електростанцій, була відзначена медалями ВДНГ СРСР (1985 р.). У грудні 1998 р. дійсним членом Підйомно-транспортної академії наук України був обраний завідувач кафедри, д.т.н. Яценко В.К. В 2000 р. кафедра ТАД і М провела міжнародну конференцію «Нові технології, методи обробки та зміцнення деталей енергетичних установок». З цього часу проведення щорічних науково-практичних всеукраїнських конференцій зі спеціальності стало доброю традицією даного структурного підрозділу ВНЗ. За роки існування кафедри з технології машинобудування кандидатські дисертації захистили 16 осіб

З 1978 р. кафедра починає підготовку спеціалістів для іноземних держав. Всього за 20 років було підготовлено 108 спеціалістів для 33 країн світу

З 1986 р. кафедра почала підготовку спеціалістів з технології роботизованого виробництва. Для забезпечення даної спеціальності кафедра на 90 % оновила свою матеріальну базу. Було створено лабораторії САПР, автоматизації, комп'ютерний клас, розроблено науково-методичні посібники загальним обсягом понад 100 друкованих аркушів. На даний момент викладачами кафедри читається більш як 27 лекційних курсів для 2 спеціальностей

У 1987 р. на базі кафедри і факультету проходила республіканська нарада завідувачів кафедр технології машинобудування

Підготовка фахівців зі спеціальності «Двигуни і енергетичні установки літальних апаратів» була розпочата відповідно до рішення Міжгалузевої акредитаційної комісії від 17 лютого 1994 р. та наказу Міністерства і освіти України від 21 березня 1994р. 16 грудня 1998 р. Запорізькому державному технічному університету була видана ліцензія на підготовку фахівців 3-го рівня акредитації по спеціальності «Двигуни і енергетичні установки літальних апаратів». У 1999 році кафедра отримує назву «Технологія авіадвигунів та машинобудування»

У 1996 р. спеціальності «Технологія машинобудування» за наслідками атестації надано вищий (четвертий) рівень акредитації

У 2000 р. на кафедрі була відкрита спеціальність «Технологія виробництва авіаційних двигунів», обладнано комп'ютерний клас

У 2004 р. після відокремлення кафедри «Технологія авіаційних двигунів», кафедрі повертають назву «Технології машинобудування»

Студенти, що закінчили університет зі спеціальності «Технології машинобудування», отримують кваліфікацію інженера-механіка і можуть працювати на машинобудівних підприємствах в галузях експлуатації, проектування та виготовлення машин і енергетичних установок, механічного обладнання. До 1989 р. кафедрою підготовлено понад 5500 спеціалістів. За останні п'ятнадцять років кафедра підготувала для народного господарства України понад 800 спеціалістів

Серед випускників кафедри багато докторів і кандидатів технічних наук: Ведмідовський В.М. (Рига), Григоренко О.І. (Москва), Дєглін Е.І. (Москва), Грушанський О.А. (Київ), Армашев К.Ф. (Дніпропетровськ), Скачков Є.М. (Луганськ), Нестеренко В.К. (Харків), Чабан С.П. (Кишинів), Бардзіловський В.П., Вільчек А.І., Корольов В.В., Яценко В.К. (Запоріжжя).

Випускники кафедри працюють на керівних посадах провідних підприємств регіону та України. Серед них головний технолог ЗМКБ «Прогрес» Кондратюк Е.В., головний інженер ЗМКБ «Прогрес» Подобний О.М., головний механік НВК КП «Іскра» Тришин П.Р. та інші.

Щороку кафедра готує 30-40 фахівців кваліфікації інженер-механік для АТ «Мотор-Січ» та ЗМКБ «Прогрес», які працевлаштовують практично 100% випускників денного відділення. В цьому відношенні дуже показовою є тісна співпраця з АТ «Мотор-Січ», генеральний директор якого, д.т.н., проф. В.О. Богуслаєв є випускником ЗМІ 1965 р. У грудні 1998 р. В.О. Богуслаєв був нагороджений знаком «Відмінник освіти України». Видатні заслуги В.О. Богуслаєва перед державою відзначені орденом «За заслуги» всіх трьох ступенів, у 2000 р. Указом Президента України Л.Д. Кучми йому присвоєно звання «Герой України»

Кафедра пов'язана з підприємством мережею господарчих договорів. Разом з провідними фахівцями підприємства видано навчальні посібники з «Технології машинобудування» та «Технологічної оснастки»

У 2011 році спеціальність «Технології машинобудування» була акредитована за четвертим рівнем акредитації.

На теперішній час спеціальність «Прикладна механіка», куди тепер входить «Технології машинобудування» разом з ще чотирма спеціалізаціями, має ліцензію на підготовку фахівців за першим (бакалаврським), другим (магістерським) та третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти. 

Завідувач кафедри – Дядя Сергій Іванович займає цю посаду з листопада 2016 р., кандидат технічних наук, доцент. Стаж науково-педагогічної роботи 32 роки. 

 

Запорізький національний технічний університет, до якого входить випускові кафедри спеціальності 131 «Прикладна механіка», має достатньо потужну матеріально-технічну базу для проведення навчальних занять та науково-дослідної роботи студентів.

Приміщення кафедри «Технологія машинобудування» загальною площею 653,2 м2 розташовані в головному навчальному і п’ятому корпусі університету. За кафедрою «Технологія машинобудування» закріплено такий аудиторний фонд:

а) навчальні лабораторії:

1) аудиторія № 327 – комп’ютерний клас кафедри ТМБ (23 місця);

2) аудиторія № 2 – лабораторія технологій машинобудування;

3) аудиторія № 3 – лабораторія автоматизації виробничих процесів;

4) аудиторія № 7 – лабораторія технологічних пристосувань;

б) інші приміщення:

1) аудиторія № 14 – лабораторія дослідження втомленої міцності;

2) аудиторія № 349 – викладацька на 10 місць;

3) аудиторія № 345а – кабінет завідувача кафедри.

4) аудиторія № 506 - викладацька на 4 місця

Усі аудиторії оснащено наочними посібниками, ілюстративним матеріалом. Заняття з дисциплін спеціальності, що ліцензується, також проводяться в спеціалізованих лабораторіях і приміщеннях, які знаходяться в загальному користуванні.

Навчальні лабораторії, що закріплені за випусковими кафедрами спеціальності 131 «Прикладна механіка», призначені для проведення лабораторних робіт, практичних занять та самостійної роботи студентів, а також для виконання студентами курсових та дипломних робіт, підготовки наукових доповідей, статей та рефератів тощо.

Заняття у навчальних лабораторіях проводяться з використанням мультимедійних, проекційних та інших засобів. Забезпеченість мультимедійним обладнанням по університету становить 30%, тобто встановлений норматив виконується.

Для ефективної організації навчального процесу, на кафедрах діють методичні сектори, які в повному обсязі надають методичну літературу, сприяють ефективній організації навчального процесу з підготовки магістрів.

Навчально-аудиторні площі кафедри відповідають вимогам СНіП.

Інформацію про загальні площі приміщень, що використовуються у навчальному процесі та про забезпечення приміщеннями навчального призначення та іншими приміщеннями ЗНТУ подано в таблицях 9.1 та 9.2.

Відповідно до санітарно-технічного паспорту Запорізького національного технічного університету забезпеченість приміщеннями для проведення навчальних занять складає: 6,6 кв. метрів на одну особу для фактичного контингенту студентів.

Перелік лабораторій і спеціалізованих кабінетів, що забезпечують освітній процес зі спеціальності 131 «Прикладна механіка» у відповідності до навчального плану, та їх обладнання подається у таблицях 1, 2.

Таблиця 1 - Обладнання лабораторій та спеціалізованих кабінетів, які забезпечують виконання начального плану за

спеціальністю 131 «Прикладна механіка»

Найменування лабораторії, спеціалізованого кабінету, їх площа

Найменування навчальної дисципліни

Найменування обладнання, устатковання,

їх кількість

Лабораторія динамічних досліджень (№ 2, 14)

 130,9 м2, 18,6 м2

«Групові технологічні процеси»;

«Сучасні технології в машинобудуванні»;

«Контрольно-вимірювальні прилади;

 «Дослідження фізичних та механічних властивостей конструкцій»;

«Технологія електрофізичних та електрохімічних методів обробки».

Верстат токарно-револьверний1336/1

Верстат токарно-гвинторізний1А62/1

Верстат вертикально-свердлильний 2А125/1

Верстат фрезерний з ЧПК МС 6104-13WK/1

Верстат токарний з ЧПК WL 320/1

Електроерозійний копіювальний верстат 4Л72/1

Верстат плоскошліфувальний 3Г71/1

Стенд для дослідження коливань при точінні/1

Стенд для дослідження коливань при фрезеруванні/1

Вольтметр ВК7-10А/1

Вольтметр В7-34А/1

Тестер 4323А /1

Осцилограф С1-72/1

Таблиця 2 - Обладнання, устаткування та програмне забезпечення спеціалізованих комп’ютерних лабораторій, які забезпечують виконання начального плану за спеціальністю 131 «Прикладна механіка»

Найменування комп’ютерної лабораторії, її площа

Найменування навчальної дисципліни

Модель і марка

персональних комп’ютерів, їх кількість

Найменування пакетів прикладних програм

(у тому числі ліцензованих)

Доступ до

Інтернету,

наявність

каналів доступу

Комп’ютерний клас кафедри ТМБ (№327),

110м2

 «Математичне моделювання процесів технічних систем»;

 «САПР технологічних процесів»;

«Програмування механічних операцій в технологічних процесах».

Робочі станції

1. ROMA DE 970/CPU AMD ATHLON II X3 450/2Xram DDR3 2Gb/YDD 500 Gb VIDEO GT640 2048Mb/CASE ATX 500W/MB GeForce 70251. Материнська плата ASRock N68-VGS3 FX/Bulk

2.Процесор AMD Socket AM3 Athlon II X3 450 3,2GHz/153Kb Box (95W)

3. Оперативна пам'ять  DDR3 2048Mb PC3-10600(1333MHz)Team Elite

4. Відеокарта Gainward GT640  1024Mb

5. Монітор LED LCD E2342C

6. Вінчестер TOSCHIBA 500Gb DT01ACA050

7. Клавіатура DELUX

8. Маніпулятор «миша»

Кількість 23 шт.

1. Windows 7 Pro(x64);

2. Open Office v.3.3;

3. Time Line;

4. ABACUS v.12;

5. КОМПАС 3D v.13;

6. АРТ;

так

 

1. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу “Автоматизовані системи технологічної підготовки виробництва”, для студентів спеціальності 7.05050201 "Технологія машинобудування" всіх форм навчання / Укл. Вишнепольський Є.В. – Запоріжжя: – ЗНТУ, 2015. – 50 с.

2. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу "Компьютерне забезпечення технологічної підготовки виробництва” з напряму підготовки 6.050502«Інженерна механіка» для спеціальності «Технологія машинобудування» всіх форм навчання /Укл. Є.В.Вишнепольський. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 50 с.

3. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни “Комп’ютерне забезпечення технологічної підготовки виробництва” (для студентів спеціальності „Технологія машинобудування ” за напрямом підготовки 6.050502 «Інженерна механіка) / Укл. Є.В.Вишнепольський – Запоріжжя: ЗНТУ, 2010. – 24 с.

4. Методичні вказівки до виконання лабораторних занять з дисципліни "Процеси механічної обробки та їх еволюція" для студентів спеціальності 6.050502 «Інженерна механіка» / Укл.: Є.В. Вишнепольський, Г.Я. Філін, Д.М. Степанов – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 42 с.

5. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни “Процеси механічної обробки та їх еволюція ” (для студентів спеціальності „Технологія машинобудування ” за напрямом підготовки 6.050502 «Інженерна механіка) / Укл. Є.В. Вишнепольський – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 20 с.

6. Методічні вказівки до виконання самостіних робіт з дисципліни «Основи комп’ютерного конструювання» для студентів за напрямом підготовки 6.050502 «Інженерна механіка» / Укл.: О.Б.  Козлова, Н.В. Гончар. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 62с.

7. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Основи комп’ютерного конструювання» для студентів з напряму 6.050502 «Інженерна механіка» І частина / Укл.: О.Б. Козлова, Н.В. Гончар.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 56с.

8. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Основи комп’ютерного конструювання» ІІ частина для студентів з напряму 6.050502 «Інженерна механіка» / Укл.: О.Б.  Козлова, Н.В. Гончар. Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 – 76 с.

9. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з дисципліни «Комп’ютерне моделювання» І частина для студентів з напряму 6.050502 «Інженерна механіка» / Укл.:  О.Б. Козлова, Н.В. Гончар.- Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 52с.

10. Методичні вказівки до виконання самостійних робіт з дисципліни «Комп’ютерне моделювання» для студентів з напряму 6.050502 «Інженерна механіка» / Укл.: О.Б.  Козлова, Н.В Гончар. - Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 60с.

11. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни «Комп’ютерне моделювання» ІІ частина для студентів  з напрямку 6.050502 «Інженерна механіка» / Укл.: О.Б. Козлова, Н.В. Гончар. Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 – 94 с.

12. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу «Електрофізичні електрохімічні методи обробки» Частина 1 для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка» всіх форм навчання / Укл.: В.В. Кононов, Н.В. Гончар, Є.В. Вишнепольський. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 65с.

13. Методичні вказівки до лабораторних робіт з курсу «Електрофізичні електрохімічні методи обробки» Частина 2 для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка»  всіх форм навчання / Укл.: В.В. Кононов, Н.В. Гончар, Є.В. Вишнепольський. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34с.

14. Методичні вказівки до практичних занять з дисципліни “Групові технологічні процеси” для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка»  усіх форм навчання  / Укл.:  Кононов В.В., Павленко Д.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 92с.

15. Методичні вказівки до практичних робіт  з курсу "Технологія обробки типових деталей та складання машин” Частина 1 для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка» всіх форм навчання /Укл.: В.В.Кононов, Н.В.Гончар, Є.В.Вишнепольський. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 96 с.

16. Методичні вказівки до практичних робіт  з курсу "Технологія обробки типових деталей та складання машин” Частина 2 для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка»всіх форм навчання /Укл.: В.В.Кононов, Н.В.Гончар, Є.В. Вишнепольський –  Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 96 с.

17. Методичні вказівки, приклади і задачі до практичних занять по проектуванню механозбірних цехів Частина 1 (для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка»)  / Укл..  В.В. Кононов, В.О. Логомінов, Е.В. Вишнепольський – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 66 с.

18. Методичні вказівки, приклади і задачі до практичних занять по проектуванню дільниць і цехів машинобудівного виробництва Частина 2 (для студентів напряму 6.050502 «Інженерна механіка»)  / Укл. В.В. Кононов, В.О. Логомінов, Є.В. Вишнепольский – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 60 с.

19. Програма, методичні вказівки з вивчення дисципліни “Контрольно-вимірювальні прилади” /7.05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування” /Укл. А.В.Патюпкін, О.С.Смірнов,– Запоріжжя: ЗНТУ, 2011.- 10 с.

20. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни “Контрольно-вимірювальні прилади» 7.05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування” /Укл. А.В.Патюпкін, О.С.Смірнов,– Запоріжжя: ЗНТУ, 2011.- 19 с.

21. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Контрольно-вимірювальні прилади” для студентів спеціальності 7.05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування” /Укл. А.В.Патюпкін, Є.В.Зінкевич, О.С. Смірнов, Г.Я. Філін – Запоріжжя: ЗНТУ, 2011.- 72 с.

22. Методичні вказівки до контрольних робіт з дисципліни “Контрольно-вимірювальні прилади” для студентів спеціальності .05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування”/Укл. А.В.Патюпкін– Запоріжжя: ЗНТУ, 2011.- 9с.

23. Програма, методичні вказівки з вивчення дисципліни “Автоматизація виробничих процесів” /7.05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування” /Укл. А.В.Патюпкін. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2011.- 8 с.

24. Методичні вказівки для самостійної роботи з вивчення дисципліни “Автоматизація виробничих процесів» 7.05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування” /Укл. А.В.Патюпкін, Запоріжжя: ЗНТУ, 2010.- 35 с..

25. Методичні вказівки до лабораторних робіт з дисципліни “Автоматизація виробничих процесів” для студентів спеціальності 7.05050201 і 8.05050201 „Технологія машинобудування” /Укл. В.Ф. Притченко, К.В.Зінкевич, В.О. Леховицер, В.Г. Михайлуца – Запоріжжя: ЗНТУ, 1998.- 99 с.

26. Методичні вказівки до виконання практичних занять з дисциплін «Технологічні основи машинобудування» для студентів напрямів підготовки 6.050502, 6.050503 спеціальностей: «Технологія машинобудування», «Металорiзальнi верстати та системи», «Колісні та гусеничні транспортні засоби» / Укл.: Гончар Н.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 – 54 с.

27. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр – з вивчення дисципліни «Технологічні основи машинобудування» за спеціальністю 6.05050201 «Технології машинобудування» всіх форм навчання / Укл. Н.В. Гончар – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 30 с.

28. Методичні вказівки до виконання практичних занять з дисциплін «Технологічна точність в машинобудуванні», «Технологічні основи машинобудування» для студентів напрямів підготовки 6.050502, 6.050503 спеціальностей: «Технологія машинобудування», «Металорiзальнi верстати та системи» / Укл.: Гончар Н.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015 – 30 с.

29. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр – з вивчення дисципліни «Теоретичні основи технології виготовлення деталей та складання машин» за спеціальністю 6.05050201 «Технології машинобудування» всіх форм навчання / Укл. Н.В. Гончар – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34 с.

30. Додатки до методичних вказівок для виконання практичних занять з дисциплін «Технологічні основи машинобудування», «Технологія машинобудування», «Теоретичні основи технології виготовлення деталей та складання машин» для студентів спеціальності 6.05050201 – технологія машинобудування всіх форм навчання / Укл.: В.І. Ципак (перевидання 2-е). Під ред., Гончар Н.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012 – 62 с.

31. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з дисципліни «Математичне моделювання процесів технічних систем» для студентів спеціальності 8.05050201 «Технологія машинобудування» всіх форм навчання / Укл.: Гончар Н.В., Степанов Д.М. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 26 с.

32. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів з вивчення дисципліни «Математичне моделювання процесів технічних систем» для спеціальності 8.05050201 «Технологія машинобудування» всіх форм навчання / Укл.: Н.В. Гончар, Д.М. Степанов – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. – 15 с.

33. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з дисципліни «Дослідження фізичних та механічних властивостей конструкцій» для студентів спеціальності 8.05050201 «Технологія машинобудування» / Укл.: Гончар Н.В., Кондратюк Е.В. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 30 с.

34. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів магістратури з вивчення дисципліни «Дослідження фізичних та механічних властивостей конструкцій» за спеціальністю 8.05050201 «Технологія машинобудування» всіх форм навчання / Укл. Н.В. Гончар, Е.В. Кондратюк – Запоріжжя: ЗНТУ, 2012. – 15 с.

35.Методичні рекомендації до лабораторної роботи "Формування якості поверхні при зміцненні сталевими кульками у силовому ультразвуковому полі ".з напряму підготовки 6.050502 „Інженерна механіка” (спеціальність „Технології машинобудування”) для усіх форм навчання / Укл. Г.В. Пухальська, В.І. Каліуш. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 34 с.

36. Методичні вказівки до лабораторної роботи «Дослідження поверхневого напруженого стану деталей газотурбінних двигунів» з напряму підготовки 6.050502 «Інженерна механіка» (спеціальність „Технології машинобудування”) для усіх форм навчання / Укл. Г.В. Пухальська, Д.В. Павленко – Запоріжжя : ЗНТУ, 2015. - 30 с.

37. Методичні рекомендації до лабораторної роботи "Дослідження впливу режиму алмазного вигладжування на шорсткість поверхні".з напряму підготовки 6.050502 „Інженерна механіка” (спеціальність „Технології машинобудування”) для усіх форм навчання / Укл. Г.В. Пухальська, Філін Г.Я.–Запоріжжя: ЗНТУ, 2015. – 10 с.

 

 

 

Напрями та спеціальності

Підготовка фахівців здійснюється за багатоступеневою системою:

1. Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти.

Бакалавр з прикладної механіки - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти, або неповної вищої освіти здобула перший рівень вищої освіти, фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об'єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань та обов'язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності. Підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра може здійснюватися на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста.

освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавр;

галузь знань – 13 «Механічна інженерія»;

спеціальність - 131 "Прикладна механіка";

спеціалізація –“Технології машинобудування”;

кваліфікація – 3115технічний фахівець-механік;

з узагальненим об’єктом діяльності –розробка та проектування технологічних процесів і технічних систем;

з нормативним терміном навчання – чотири роки.

Бакалавр з технології машинобудування підготовлений до виконання видів інженерної діяльності відповідно до Державного класифікатора видів економічної діяльності (ДК 009:2005), включаючи розробку нових технологій та технічних засобів, їх реалізації в умовах комп'ютеризованого інтегрованого виробництва.

Бакалавр може  використовуватись на підприємствах в галузях машинобудування, авіабудування та інших, де використовується механічна обробка металевих та неметалевих матеріалів (табл.1).

Таблиця 1 – Види економічної діяльності

Код видів

Найменування видів економічної діяльності

DJ 28.5

Оброблення металів

DJ 28.52 

Загальні механічні операції

DК 29

Виробництво машин та устаткування

Бакалавр здатний виконувати роботи згідно класифікатора професій (ДК003:2005) (табл.2).

Таблиця 2 – Класифікаційне угрупування професійної роботи

Код КП

Код ОКПДТР

Посада

3115

23485

Механік

3115

23552

Механік-наладчик

3115

24971

Технік-конструктор (механіка)

3115

25041

Технік-технолог (механіка)

3115

24982

Технік з автоматизації виробничих процесів

3115

24989

Технік з інструменту

Бакалавр з  прикладної механіки може займати первинні посади:

- механік-наладчик;

- технік-конструктор (механіка);

- технік – технолог (механіка);

- технік з автоматизації виробничих процесів;

- технік з інструменту;

Професійна діяльність бакалавра з  прикладної механіки на первинних посадах полягає у:

– прийнятті практичних рішень при розробці технологічних процесів і їх покращення в межах своєї компетенції;

– прийнятті практичних рішень при забезпеченні виробничого процесу інструментом та технологічною оснасткою;

– прийнятті практичних рішень при виборі засобів автоматизації виробничих процесів.

 

2. Другий (магістерський) рівень вищої освіти.

Навчання здійснюється на бюджетній та контрактній основі, за денною та заочною формами навчання.

Магістр з прикладної механіки - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра здобула другий рівень вищої освіти, спеціальні уміння та знання, достатні для виконання професійних завдань та обов'язків (робіт) інноваційного характеру певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності

освітньо-кваліфікаційний рівень магістр;

галузь знань – 13  «Механічна інженерія»;

спеціальність - 131 "Прикладна механіка";

спеціалізація – “Технології машинобудування”;

кваліфікація – 2145.2інженер механік; 2145.1Науковий співробітник (інженерна механіка), 2310.2 - Викладачі університетів та вищих навчальних закладів;

з узагальненим об’єктом діяльності – дослідження, розробка та проектування технологічних процесів і технічних систем;

з нормативним терміном навчання – півтора року.

Магістр з технології машинобудування підготовлений до виконання видів інженерної та наукової діяльності відповідно до Державного класифікатора видів економічної діяльності (ДК 009:2005), включаючи розробку нових технологій та технічних засобів, їх реалізації в умовах комп'ютеризованого інтегрованого виробництва.

Магістр може  використовуватись на підприємствах в галузях машинобудування, авіабудування та інших, де використовується механічна обробка металевих та неметалевих матеріалів (табл.1).

Таблиця 1 – Види економічної діяльності

Код видів

Найменування видів економічної діяльності

DJ 28.5

Оброблення металів

DJ 28.52 

Загальні механічні операції

DК 29

Виробництво машин та устаткування

К 73.10.2

Дослідження і розробка в галузі технічних наук

Магістр здатний виконувати роботи згідно класифікатора професій (ДК003:2005) (табл.2).

Таблиця 2 – Класифікаційне угрупування професійної роботи

Код КП

Код ОКПДТР

Посада

2310.2

20199

Викладачі університетів та вищих навчальних закладів

2145.1

23667

Науковий співробітник (інженерна механіка)

2145.2

22317

Інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів

2145.2

22493

Інженер-технолог (інженерна механіка)

2145.2

22211

Інженер-конструктор (інженерна механіка)

2145.2

22287

Інженер з інструменту

2149.2

22293

Інженер з якості

2149.2

22214

Інженер-контролер

2149.2

22209

Інженер-дослідник

 

Магістр з прикладної механіки може займати первинні посади:

- інженер-дослідник;

- викладач вищого навчального закладу ІІ-ІV рівнів акредитації;

- інженер - технолог;

- інженер-конструктор;

- інженер - контролер;

- інженер з якості;

- інженер з організації виробничих процесів у машинобудуванні.

 Професійна діяльність магістра  прикладної механіки на первинних посадах полягає у:

– прийнятті практичних рішень при забезпеченні виробничого процесу інструментом та технологічною оснасткою;

– прийнятті практичних рішень при виборі засобів автоматизації виробничих процесів.

– прийнятті тактичних і стратегічних рішень при розробці нових технологічних процесів і їх покращення в межах своєї компетенції;

– наукових дослідженнях в галузях технології машинобудування;

 

3. Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти.

Доктор філософії з прикладної механіки  - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі другого рівня вищої освіти  здобула третій рівень вищої освіти, фундаментальні і спеціальні  знання щодо узагальненого об'єкта діяльності, достатні для виконання завдань та обов'язків (робіт) певного рівня професійної компетентності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності. Вступники повинні мати освітній ступінь «магістр» за відповідною або спорідненою спеціальністю в галузі механічної інженерії. Для здобуття освітньо-наукового ступеня приймаються особи за результатами вступних випробувань зі спеціальності та іноземної мови в обсязі, який відповідає рівню B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти         

освітньо-кваліфікаційний рівень  Доктор філософії;

галузь знань – 13 «Механічна інженерія»;

спеціальність - 131 "Прикладна механіка";

спеціалізація –“Технології машинобудування”;

кваліфікація – 21  Професіонали в галузі фізичних, математичних та технічних наук; 2145.1  Науковий співробітник (прикладна механіка); 2310  Викладачі університетів та вищих навчальних закладів; 2310.1  Професори та доценти.

з узагальненим об’єктом діяльності – процеси формування поверхонь деталей при механічній обробці, методи дослідження формування поверхонь і контролю якості обробки, дослідження структури поверхонь оброблюваних деталей, системи управління якістю;

з нормативним терміном навчання – чотири роки.

Доктор філософії з прикладної механіки  підготовлений до виконання видів інженерної діяльності відповідно до Державного класифікатора видів економічної діяльності (ДК 009:2005), включаючи розробку, моделювання, створення нових та вдосконалення наявних інструментів та технологічних процесів виготовлення деталей, дослідження формування поверхонь і контролю якості обробки, дослідження структури поверхонь оброблюваних деталей, системи управління якістю,  викладання в навчальних закладах.

Доктор філософії  може  залучуватись до роботи в навчальних і наукових закладах, на підприємствах в галузях машинобудування, авіабудування та інших (табл.1) .

Таблиця 1 – Види економічної діяльності

Код видів

Найменування видів економічної діяльності

DJ 28.5

Оброблення металів

DJ 28.52 

Загальні механічні операції

DК 29

Виробництво машин та устаткування

К 73.10.2

Дослідження і розробка в галузі технічних наук

Доктор філософії здатний виконувати роботи згідно класифікатора професій (ДК003:2005) (табл.2).

Таблиця 2 – Класифікаційне угрупування професійної роботи

Код КП

Код ОКПДТР

Посада

2310.2

20199

Викладачі університетів та вищих навчальних закладів

2145.1

23667

Науковий співробітник (інженерна механіка)

2145.2

22493

Інженер-технолог (інженерна механіка)

2145.2

22211

Інженер-конструктор (інженерна механіка)

2149.2

22209

Інженер-дослідник

3110.1   Професори, доценти

Доктор філософії з прикладної механіки може займати первинні посади:

- професор, доцент; 

- інженер-дослідник;

- викладач вищого навчального закладу ІІ-ІV рівнів акредитації;

- інженер - технолог;

- інженер-конструктор.

 Професійна діяльність доктор філософії з прикладної механіки на первинних посадах полягає у:

– прийнятті практичних рішень при забезпеченні виробничого процесу інструментом та технологічною оснасткою;

– прийнятті практичних рішень при виборі засобів автоматизації виробничих процесів.

– прийнятті тактичних і стратегічних рішень при розробці нових технологічних процесів і їх покращення в межах своєї компетенції;

– наукових дослідженнях в галузях технології машинобудування;

Сторінки