Ви є тут

Головна » Інститути » Фізико - технічний інститут » Факультет будівництва, архітектури та дизайну

Кафедра будівельного виробництва та управління проектами

Емблема кафедри «Будівельне виробництво та управління проектами» ЗНТУ

Кафедра «Будівельне виробництво та управління проектами» (БВУП)

Рік початку діяльності: 2014

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н., професор Доненко Василь Іванович

 

Напрями підготовки та спеціальності (спеціалізації):

192 – «Будівництво та цивільна інженерія», освітні програми:

«Промислове і цивільне будівництво»

073 – «Менеджмент», освітні програми:

«Управління проектами»

Підготовка за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» здійснюється за напрямами:

6.060101 – «Будівництво»

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 165-А
тел.: +380(61)2709507
e-mail: kafedra_bud@zntu.edu.ua

Співробітництво кафедри з АТ «Мотор Січ» та Запорізьким заводом силікатної та керамічної цегли

Продовжується плідне співробітництво кафедри Будівельного виробництва та управління проектами ЗНТУ з підрозділом АТ «Мотор Січ» Управління будівництвом та соціальним розвитком та керівництвом Запорізького заводу силікатної та керамічної цегли.

Минулого місяця було організовано дві екскурсії на виробництво. Метою яких стало ознайомлення студентів з практичними аспектами організаційно-технологічного виробництва будівельних матеріалів та спеціальних деталей та конструкцій.

 

 

 


Вітаємо перший випуск фахівців з енергоефективності!

30.10.2018 відбулося урочисте вручення Кваліфікаційного атестату з енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем особам що пройшли навчання та успішно пройшли кваліфікаційний іспит.

 

 

 

 

 


ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ!

Колектив кафедри щиро вітає Куліка Михайла Валерійовича з Днем народження! Бажаємо творчих успіхів та професійного розвитку в благородній справі виховання і навчання студентів. Хай у домі завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та наполегливість!

Тебе з Днем народження щиро вітаємо,
Щасливої долі й здоров'я бажаємо,
Кар'єрного росту і процвітання
І щоб збувались усі побажання!


Шановні колеги!

Вітаємо Вас з першою річницею створення факультету будівництва, архітектури та дизайну! Творчих успіхів, енергії та впевненності у своїх силах, нових досягнень та перемог в науково-педагогічній діяльності!

Запрошуємо Вас на урочистості з нагоди першої річниці факультету БАД, що відбудуться 10 жовтня о 15-00 годині в актовій залі ЗНТУ.


Підготовка та атестація осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем

З вересня 2018 у ЗНТУ розпочато проведення професійної підготовки та атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем.

Професійна підготовка та атестація фахівців, які мають намір здійснювати діяльність із сертифікації енергетичної ефективності будівель та обстеження інженерних систем, здійснюється на базі ЗНТУ у відповідності до статті 9 Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», Постанови КМУ від 26 липня 2018 р. №605 «Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем» (далі «Порядок атестації») і Угоди між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження та Запорізьким національним технічним університетом «Про співпрацю щодо створення атестаційних комісій, що будуть провадити діяльність із сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем».

 

Привітання з Днем знань!

Шановні викладачі, співробітники та студенти! Колектив кафедри щиро вітає Вас з 1 вересня і початком нового навчального року. Бажаємо міцного здоров’я, впевненості у власних силах та прагнення до нових знань!


Створення нового факультету будівництва, архітектури та дизайну

Відповідно до рішення Вченої ради ЗНТУ №2 та загальних зборів ЗНТУ від 10.10.2017 р. було утворено нову структурну одиницю у складі Фізико-технічного інституту – факультет будівництва, архітектури та дизайну. Однією з базовіх кафедр є кафедра будівельного виробництва та управління проектами.


Вітаємо з успішним захистом кандидатської дисертації!

Колектив кафедри будівельного виробництва та управління проектами щиро вітає здобувача Якімцова Юрія Вячеславовича з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.23.08 «Технологія та організація промислового та цивільного будівництва», науковий керівник - проф., д.т.н. Антипенко Євген Юрійович. Бажаємо успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках!


До уваги абітурієнтів!

Запорізький національний технічний університет оголошує прийом студентів на навчання за денною та заочною формою для отримання першого(бакалаврського) рівня освіти на базі повної загальної середньої освіти (після закінчення школи, ліцею, колегіуму, ПТНЗ, тощо) або освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» (після закінчення коледжу, технікуму, тощо).

>>Детальніше<<


Урочисте вручення дипломів магістрам на кафедрі будівельного виробництва та управління проектамиУрочисте вручення дипломів магістрам на кафедрі будівельного виробництва та управління проектами

2 березня на кафедрі будівельного виробництва та управління проектами відбулося урочисте вручення дипломів магістрам – випускникам 2017 року. На засідання поздоровити випускників прийшли ректор університету та професорсько-викладацький склад кафедри БВ та УП. З привітаннями виступили ректор Запорізького національного технічного університету проф. Бєліков С.Б., завідувач кафедри БВУП проф. Доненко В.І. та проф. Антипенко Є.Ю. Випускників прийшли привітати також їх друзі, рідні та батьки.

>>Детальніше<<


У ЗНТУ провели урочисте відкриття Запорізького обласного територіального відділення Академії будівництва України

25.04.2016 в ЗНТУ спільно з кафедрою БВУП урочисто відкрили Запорізьке обласне відділення Академії будівництва України. Головою Запорізького територіального відділення було обрано Антипенка Євгена Юрійовича – доктора технічних наук, професора кафедри БВУП; заступником голови обрано Доненка Василя Івановича – доктора технічних наук, професора та завідувача кафедри БВУП.

>>Детальніше<<


Кафедра БВУП провела наукову конференцію, присвячену проблемам будівництва в Україні

28 квітня в ауд. 530 на кафедрі БВУП відбулася науково-практична конференція присвячена проблемам будівництва в Україні. В рамках конференції студентам була дана можливість виступити з науково-дослідницькими доповідями на різні теми, пов'язані з індустрією будівництва. Як не дивно, основною темою конференції була проблема використання енергозберігаючих технологій і матеріалів, новинки іноземних енергоефективних рішень, а також, використання альтернативних джерел енергії. В останні роки дані теми набули особливої популярності і актуальність з огляду на постійні зміни цін і тарифів на паливо-енергетичні ресурси.

>>Детальніше<<


«Computer Logic Group» спільно з кафедрою БВУП розширюють межі проекту «Будуємо майбутнє разом»

В ході тісного співробітництва кафедри будівельного виробництва та управління проектами  з «Computer Logic Group» (яка є провідним розробником комп'ютерного забезпечення в будівельної галузі) в ЗНТУ вперше запроваджуються сучасні програмні комплекси в будівельної галузі, такі як:

ПК «Будівельні Технології – Кошторис»версії 7.9.х – професійний програмний продукт для автоматизації розрахунку та перевірки кошторисної вартості проектно-вишукувальних робіт відповідно до вимог ДСТУ Б Д.1.1-7: 2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво». 

Інформаційна довідкова система «БУДСТАНДАРТ» – електронна бібліотека нормативних, законодавчих та довідкових документів в галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів (ДБН, ДСТУ, ГОСТ, ВБН, санітарні правила та норми, правила пожежної безпеки, охорона праці, технологічні карти тощо). 

>>Детальніше<<


В бібліотеці ЗНТУ вперше у Запоріжжі сумісно з кафедрою БВУП та «Computer Logic Group» провели семінар «Будуємо майбутнє разом»

28 вересня 2015 року кафедрою будівельного виробництва та управління проектами, спільно з бібліотекою ЗНТУ, була проведена презентація Всеукраїнського проекту для навчальних закладів та студентів «Будуємо майбутнє разом». Метою презентації було донесення до студентів важливості та цінності знань з кошторисної справи.

В ході конференції були розглянуті важливі питання сучасного супроводу кошторисної справи та ціноутворення у практичній діяльності підприємств та організацій реального сектору, а також використання актуальних нормативних документів у будівництві та промисловості. Окреслені питання, безумовно, впливають на конкурентоспроможність студентів на ринку праці та підвищення освітнього рівня в навчальних закладах.

>>Детальніше<<


VI Міжнародна науково-практична конференція «Комп'ютерні технології проектування конструкцій будівель і споруд»

У Національному авіаційному університеті 9-10 червня відбувся заключний етап VI Міжнародної науково-практичної конференції - конкурсу студентів та молодих вчених «Комп'ютерні технології проектування конструкцій будівель і споруд».

Від Запорізького національного технічного університету брали участь 2 магістранта кафедри «Будівельного виробництва та управління проектами» Лук'янова Тетяна Віталіївна і Нема Христина Федорівна під керівництвом завідувача кафедри проф. Доненка Василя Івановича.

По закінченню конкурсу учасникам були вручені дипломи, купони на одноразове безкоштовне навчання програмним комплексам ЛИРА-САПР, МОНОМАХ-САПР, ЭСПРИ, або САПФИР на вибір, та інші подарунки. Кафедрі був презентований диск ACADEMIC set 2015 (ПК ЛИРА-САПР, ПК МОНОМАХ-САПР, ПК ЭСПРИ, ПК САПФИР-3D) з ліцензійними програмами для навчання студентів.

>>Детальніше<<


Серія науково-практичних семінарів «Сучасні системи та технології будівельного виробництва» від фахівців KNAUF

Кафедра будівельного виробництва та управління проектами ЗНТУ в рамках співробітництва з будівельним підприємством KNAUF започатковує серію семінарів для студентів будівельників та всіх бажаючих на яких можна ознайомитись із тенденціями та технологіями, які застосовуються у сучасному проектуванні та будівництві.

Вперше у стінах ЗНТУ 17 березня 2015 року проводився науково-практичний семінар від провідної компанії з виробництва будівельних матеріалів та будівельних систем – КНАУФ.

>>Детальніше<<

 

Кафедра «Будівельне виробництво та управління проектами» була створено в складі Інженерно-фізичного факультету  Фізико - технічного інституту Запорізького національного технічного університету. Підставою для відкриття напрямку «Будівництво» та «Управління проектами» в ЗНТУ був в першу чергу аналіз дефіцитності і, як наслідок, затребуваності інженерів-будівельників та фахівців з управління проектами в Запорізькому регіоні і в цілому по країні.

Очолив кафедру доктор технічних наук, професор Доненко Василь Іванович.

Викладацький колектив кафедри будівельного виробництва та управління проектами успішно реалізує поставлені перед кафедрою наукові та навчальні завдання. Навчальні заняття на кафедрі ведуться як викладачами з великим досвідом, так і молодими вченими. Більшість викладачів проводять заняття з використанням сучасного мультимедійного обладнання. Усі викладачі кафедри активно займаються науковими дослідженнями, регулярно публікуючи результати своєї наукової роботи та доповідаючи їх на міжнародних та республіканських конференціях і семінарах.

З метою якісного засвоєння навчального-методичного матеріалу та пристосуванню студентів до сучасних умов визначених галузей, активно запроваджуються інноваційні методи в системі навчання студентів за напрямом підготовки «Будівництво» та «Управління проектами». Для організації наукових досліджень і запровадження розробок у виробництво на факультеті створено спеціальні наукові та інженерні підрозділи. Значна увага на кафедрі надається методичному забезпеченню навчального процесу.

Кафедра підтримує тісний контакт з провідними підприємствами та організаціями Запорізького регіону, та підприємствами, які мають відповідні спеціалізовані підрозділи та структури. На кафедрі навчаються студенти з різних держав (Гана, Іорданія, Марокко та інші).

На кафедрі здійснюється підготовка:

Бакалаврів, спеціалістів та магістрів за напрямом 192 – «Будівництво та цивільна інженерія», освітня програма: «Промислове і цивільне будівництво»

Магістрів за напрямом 073 – «Менеджмент», освітня програма: «Управління проектами»

 

 

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Доненко Василь Іванович доктор техн. наук, професор завідувач кафедри, професор
Антипенко Євген Юрійович доктор техн. наук, професор професор, декан факультету будівництва, архітектури та дизайну
Дідовець Ірина Володимирівна канд. техн. наук., доцент доцент
Жван Віктор Денисович канд. техн. наук, професор професор
Щербина Лариса Володимирівна канд. техн. наук, доцент доцент
Бобраков Анатолій Анатолійович канд. техн. наук, доцент доцент
Жаданова Клавдія Федорівна канд. техн. наук, доцент доцент
Чуприна Ліна Володимирівна канд. техн. наук доцент
Кулік Михайло Валерійович канд. техн. наук доцент
Грін Олена Олександрівна канд. техн. наук доцент
Доненко Ірина Володимирівна канд. техн. наук доцент
Камєнєв Олександр Семенович канд. техн. наук доцент
Іщенко Олексій Сергійович   старший викладач
Ромалійська Тамара Олександрівна   лаборант

 

 

 

 

В основі якісного навчання лежить максимальна наближенність до сучасних потреб трудового ринку не тільки України, а й світових найбільш розвинених країн. Саме тому для кафедри будівельного виробництва та управління проектами Запорізького національного технічного університету одним з головних пріорітетів стратегії розвитку стало якісне технічне забезпечення сучасними вимірювальними приладами, що значно підвищило рівень навчання для студентів нашої кафедри.

Технічне оснащення кафедри БВтаУП включає оптико-електронні тепловізори для візуалізації температурного поля та вимірювання температури об'єктів на відстані, новітні геодезичні та інші вимірювальні прилади, що використовуються в кращих будівельних компаніях та організаціях України.

В технічне оснащення кафедри входять електронні прилади вискої точності, за допомогою яких можливо вимірювати/відстежувати:

  • освітленність в приміщенні
  • параметри електричних мереж
  • рівень шуму
  • міцність матеріалів
  • температури фізичних тіл безконтактним методом
  • кривих та звивистих ліній на графічних картах та планах
  • приховану проводку, метали, труби сантехніки і дерева у стінах

Кафедра забезпечена у повному обсязі лазерними дальномірами, електронними лінійками, цифровими рівнями, електронними вимірювачами кутів, цифровими вимірювачами вологи та температури, сучасними геодезичними приладами та аксесуарами та багатьма іншими приладами необхідними для організації якісного будівництва.

 

Кафедра здійснює підготовку: 

За першим (бакалаврським) рівнем 

Спеціальність: 192 «Будівництво та цивільна інженерія»(освітня програма: Промислове та цивільне будівництво )

Спеціальність: 073 «Менеджмент» (освітня програма: Менеджмент в будівництві)

 

 

За другим (магістерським) рівнем 

Спеціальність:192 «Будівництво та цивільна інженерія»(освітня програма: Промислове та цивільне будівництво )   

 

 

За другим (магістерським) рівнем 

Спеціальність:073 «Менеджмент» (освітня програма: Управління проектами та програмами)

 

 
1. Антипенко Є.Ю., д.т.н., професор, Попова Т.М. аспірант
ВИБІР ТА ОБГРУНТУВАННЯ МОДЕЛІ ЕКОПОСЕЛЕННЯ З УРАХУВАННЯМ ПОТРЕБ І КРИТЕРІЇВ ТЕРИТОРІЇ
 
2. Івко А.В., аспірант, Лук’янова Т.В., магістрант
ОБ’ЄКТИ НЕЗАВЕРШЕНОГО БУДІВНИЦТВА: ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ, СТАТИСТИЧНИЙ ТА ПРАВОВИЙ АСПЕКТИ ВИРІШЕННЯ ПРОБЛЕМИ
 
3. Доненко В.І., д.т.н., професор, Попов М.Є., аспірант
ПРОБЛЕМИ РЕФОРМУВАННЯ УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВИМ ГОСПОДАРСТВОМ В МІСТІ ЗАПОРІЖЖЯ
 
4. Іщенко О. С., аспірант, Нема Х. Ф., магістрант
ОРГАНІЗАЦІЙНО-СОЦІАЛЬНИЙ МЕХАНІЗМ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ’ЄКТІВ ЦИВІЛЬНОГО БУДІВНИЦТВА
 
5. Одінцова Єлизавета Олександрівна, аспірант
РОЗКРИТТЯ ОСНОВ КОМФОРТНОСТІ СЕЛЬБИЩНОЇ ТЕРИТОРІЇ ТА МІКРОРАЙОНУВАННЯ, ЯК СИСТЕМИ ФОРМУВАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ЖИТЛОВОЇ СЕРЕДИ
 
6. Якімцов Ю.В., аспірант, Кравченко Д.В., магістрант
СКЛАДОВІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ ЗАСТАРІЛИХ ЖИТЛОВИХ КВАРТАЛІВ
 
Тези конференції:
Перша міжнародна науково-практична конференція «Перезавантаження будівництва: економіка, організація, менеджмент»
 
7. Антипенко Є.Ю., проф., д.т.н., Якімцов Ю.В., асистент
ДЕЯКІ АСПЕКТИ ПЕРЕДПРОЕКТНОЇ ПІДГОТОВКИ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК БУДІВЕЛЬНОГО ПРОЕКТУ
 
8. Бондаренко В.В., начальник відділу енергоменеджменту,
департамент економічного розвитку Запорізької міської ради,
Доненко В.І.. проф., д.т.н., зав.каф. будівельного виробництва та управління проектами
ЕНЕРГОСЕРВІСНІ ПОСЛУГИ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ЯК РУШІЙНА СИЛА ДО МАСШТАБНОЇ САНАЦІЇ БУДІВЕЛЬ В УКРАЇНІ
 
9. Доненко В.І., проф., д.т.н., зав.каф. будівельного виробництва та управління проектами, Іщенко О.С., асистент
ТЕРМІНОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД ДО ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯ "АДАПТІОГЕНЕЗ " ТА ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ  ДО РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
 
10. Поколенко В.О., проф., д.т.н., КНУБА, Доненко І.В., доц., к.т.н., ЗНТУ
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДІВ ГЕНЕТИЧНОГО ПОШУКУ ПРИ РОЗРОБЦІ НОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ ПРИ РІШЕННІ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЗАДАЧ

 
Шляхи забезпечення відновлення експлуатаційної надійності багатоквартирних житлових будинків в сучасних умовах господарювання.
Доповідач – студ. гр. ІФ-810 І.В. МАРИШЕВ
Автори – доц. Л.В.ЩЕРБИНА, студ. гр. ІФ-810 І.В. МАРИШЕВ
 
Будівельно-економічний аналіз системи зовнішніх стін КНАУФ Аквапанель
Доповідач – студ. гр. ІФ-814 А.І. ПОДОПРИГОРА.
Автори – доц. Л.В. ЯРОВА, магістрант. ІФ-814 А.І. ПОДОПРИГОРА
 
Особливості реконструкції готелю «Дніпро» в м. Запоріжжя
Доповідач – студ. гр. ІФ-814 Я.О. ТРЕТЬЯКОВА
Автори – доц. А.А. БОБРАКОВ, студ. гр. ІФ-814 Я.О. ТРЕТЬЯКОВА
 
Проблеми зведення багатоповерхових монолітних житлових будинків на слабких ґрунтах в стиснених умовах
Доповідач – студ. гр. ІФ-814 В.С. ІСТОМІН
Автори – доц. І.В. ДОНЕНКО, студ. гр. ІФ-814 В.С. ІСТОМІН
 
Методи інженерно-технічного аналізу втрат енергії будівель та споруд
Доповідач – магістрант гр. ІФ-810 Х.Ф. НЕМА
Автори – проф. В.І. ДОНЕНКО, магістрант гр. ІФ-810 Х.Ф. НЕМА
 
Розвиток методів оцінки незавершеного будівництва в Україні
Доповідач – магістрант гр. ІФ-810 Т.В. ЛУК’ЯНОВА
Автори – доц. О.О. ГРІН, магістрант гр. ІФ-810 Т.В. ЛУК’ЯНОВА
 
Розвиток Запоріжжя в умовах необхідності проведення термомодернізації житлового фонду: пошук шляхів вирішення
Доповідач – магістрант гр. ІФ-810 Х.Ф. НЕМА
Автори – проф. В.І. ДОНЕНКО, магістрант гр. ІФ-810 Х.Ф. НЕМА
 
Проблеми реформування відносин власності у будівництві та інвестиційній сфері
Доповідач – магістрант гр. ІФ-810 А.С. ПРОКОФЬЕВ
Автори – доц. Л.В. ЯРОВА, магістрант гр. ІФ-810 А.С. ПРОКОФЬЕВ
 
Оцінка ефективності проектів і програм відновлення житлового фонду
Доповідач – магістрант гр. ІФ-810 Ю.В. БЕЛОВ
Автори – проф. В.І. ДОНЕНКО, магістрант гр. ІФ-810 Ю.В. БЕЛОВ
 
Технологія виготовлення багатошарових залізобетонних плит перекриття
Доповідач – студ. гр. ІФ-814 К.П. МАРЧЕНКО.
Автори – доц. І.З. РУТКОВСЬКА, студ. гр. ІФ-814 К.П. МАРЧЕНКО
 
Формування організаційно-технологічних рішень планування ремонтно-будівельних робіт житлових будинків.
Доповідач – студ. гр. ІФ-810 С.В. ЛИХАЧЕВ.
Автори – доц. А.А. БОБРАКОВ, студ. гр. ІФ-810 С.В. ЛИХАЧЕВ
 
Технологія монтажу металоконструкцій в умовах діючого виробництва.
Доповідач – магістрант гр. ІФ-810 Д.В. КРАВЧЕНКО
Автори – асист. О.С. ІЩЕНКО, магістрант гр. ІФ-810. Д.В. КРАВЧЕНКО
 
Технічний стан автодорожнього переходу по спорудах греблі Дніпро ГЕС у м. Запоріжжі
Доповідач – студ. гр. ІФ-814 А.О. КЛАДКО
Автори –доц., К.Ф. ЖАДАНОВА, студ. гр. ІФ-814 А.О. КЛАДКО