Ви є тут

Головна » Факультети » Будівництва, архітектури та дизайну

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Емблема кафедри «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»

Кафедра «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (ПТБД)

Рік початку діяльності: 2015, 16 вересня

 

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна

Спеціальності:

073 – «Менеджмент», освітні програми:

«Управління проектами»
«Менеджмент у будівництві»

076 – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», освітні програми:

«Економіка підприємства»
«Підприємництво»
«Економіка бізнесу»

Підготовка здійснюється за освітніми ступенями бакалавра і магістра

 

Контактні дані:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 368
тел.: +380(61)7698393
e-mail: kafedra_eov@zntu.edu.ua

Новини кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності >>

Акредитація

Силабуси дисциплін кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Наукова діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Історія

Викладачі та співробітники

Технічне оснащення кафедри

Міжнародна діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Навчально-методична діяльність кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Анотації напрямів підготовки, спеціальностей та освітніх програм кафедри

Список навчально-методичних робіт кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Профорієнтація

Анкети, опитування кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Список монографій, підручників та навчальних посібників

Список наукових публікацій кафедри підприємництва торгівлі та біржової діяльності

Тези доповідей на конференціях

Наукові роботи студентів кафедри

Волонтерська діяльність співробітників і студентів


  •  

https://www.facebook.com/groups/354510949242206 

 ’’Положення про кафедру підприємництва, торгівлі та біржової діяльності"
 

Проведення доценткою кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності тренінгу з ділового етикету 
 
14 березня 2024 року в рамках співпраці з Головним управлінням пенсійного фонду України в Запорізькій області доценткою кафедри ПТБД Факультету будівництва, архітектури та дизайну Запорізької політехніки Іриною Черновою було проведено тренінг з ділового етикету. Слухачі розмовного клубу плідно завершили 2-місячне навчання, узагальнюючи правила ділової комунікації. Ситуативні завдання допомогли узагальнити чинні норми представлення та привітання, роботи з електронною поштою, правила поведінки під час відеоконференцій, нарад, телефонних розмов, офісного етикету.
Фото
14.03.2024

Студенти кафедри ПТБД - переможці тогорічного «STARTUP із Запорізькою політехнікою» отримали патент на корисну модель!

Цьогорічний Конкурс бізнес-ідей «STARTUP із Запорізькою політехнікою» набирає обертів і саме час розповісти про успіхи переможців минулого року. Студент БАД-612сп Іван Жаворонков та військовий ЗСУ Максим Чеботар, окрім диплома та матеріального заохочення, отримали підтримку в оформленні патенту та допомогу з реалізацією експериментальної моделі. І на сьогодні хлопці мають патент на корисну модель кінетичного накопичувача енергії! Запропонована технологія переможців дозволить знизити витрати споживачів на електроенергію та гарантувати стабільність її подачі навіть під час блекауту. У фіналі торішнього конкурсу Інжинірингова школа «Noosphere» погодилася проспонсорувати експериментальну модель їх пристрою, а начальниця патентно-інформаційного відділу Наталя Висоцька здійснила підтримку і супровід в оформленні заявки на патент, який учасники оформили власним коштом. Запорізька політехніка створює простір для реалізації інтелектуального потенціалу молоді, підтримує найсміливіші починання задля розвитку рідного міста і країни! Реєстрація на конкурс триває до 28 лютого посиланням >>
20.02.2024
 

 

Шановні колеги!

 

   Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності запрошує Вас взяти участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції  «СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» Національного університету «Запорізька політехніка». Конференція відбудеться   16-17 травня 2024 року у м. Запоріжжя, Україна.

     До участі у конференції запрошуються наукові співробітники, викладачі навчальних закладів, докторанти, аспіранти, здобувачі  вищої освіти,  роботодавці та представники органів місцевого самоврядування.

 ’’Інформаційний лист конференції"

13.02.2024

 

Онлайн-зустріч студентів кафедри ПТБД з представниками Запорізької митниці

Cтудентка кафедри ПТБД Василенко А. взяла участь у онлайн-зустрічі з представниками Запорізької митниці. На заході розглядали такі питання:

- діяльність митниці;

- актуальні вакансії;

- можливість працевлаштування та кар'єрного зростання;

- навчання та практику.

У якості спикерів виступили:

Бєлінський Олександр - начальник Запорізької митниці;

Козюра Марія - перший заступник начальника Запорізької митниці;

Супрун Олена - заступник начальника відділу по роботі з персоналом.

02.02.24

 

Зустріч студентів кафедри ПТБД з провідним фахівцем молодіжних програм та залучення молоді ООН (ЮНІСЕФ)

В умовах війни кожен потребує підтримки і допомоги. Однією з рис сучасного управління, лідера поза будь-яким сумнівом є здатність відчувати чуже горе, допомагати в скрутну хвилину. 6 жовтня 2023 року студенти ОП Управління проєктами мали нагоду поспілкуватися з провідним фахівцем молодіжних програм та залучення молоді ООН (ЮНІСЕФ) – Межерицьким Данилом Анатолійовичем. Данило Анатолійович розповів про участь у різних волонтерських ініціативах з надання різної допомоги чутливим групам громадянам. Водночас магістрантів розповіли про свою участь у таких заходах. Фото

6.10.2023

 

Шановні студенти! 

      В рамках неформальної освіти ви можете пройти навчання з отримання сертифікатів з подальшим зарахуванням досягнень з навчальних дисциплін. Врахування досягнень можливе з окремих тем, питань, модулів.

 ►Дія. Цифрова освіта – платформа з цифрової грамотності, створена  цифрової трансформації України. Кожного місяця випускає нові освітні серіали, у яких можна знайти відповіді на питання: як попередити кібератаку або кібершахрайство, ефективно захистити приватні дані, розібратися у функціонуванні безкоштовних сервісів Google тощо. Після перегляду серії пропонують пройти невелике тестування – для кращого засвоєння теми, а потім отримати сертифікат, що підтверджує здобуті навички та може допомогти під час працевлаштування.

Перевага: на порталі за 90 хвилин можна перевірити рівень цифрової грамотності та отримати за це ще один сертифікат.

► Prometheus – одна з найбільших платформ відкритих онлайн-курсів в країні. Викладачі з України та світу допомагають отримати новітні навички у будь-якій сфері.

За сім років у сфері освіти платформа назбирала більш як 250 курсів на різноманітні теми: побудова бізнесу, дизайн, журналістика, програмування, англійська, місцеве самоврядування. Звісно, що це не весь перелік, адже ще є безліч лекцій з підвищення кваліфікації. Теж надає сертифікати.

Перевага: мобільний додаток зручний для навчання, оскільки лекції та завдання постійно доступні.

► Освітній хаб – EduHub.in.ua – простір для вдосконалення та реалізації навичок від освітньої агенції Київської міської державної адміністрації, що дозволить підвищити рівень конкурентоспроможності на ринку праці.

Безкоштовно зануритесь у теми: управління людьми, екології, маркетингу, ораторського мистецтва та ще багато інших.

Навчання проходить за змішаною моделлю – онлайн-курси та практичні тренінги. Після успішного закінчення курсів – сертифікат.

Перевага: SCORM-курси – інноваційний формат навчання, який є цікавою історією (сторітелінг), захопливим квестом (гейміфікація), корисним і практичним матеріалом, що засвоюється, інтерактивними тестами, які вбудовані в SCORM-уроки.

► ВУМ online (Відкритий Університет Майдану) – всеукраїнський рух громадянської освіти, який виник під час подій на Майдані у 2013 році, аби сприяти розвитку громадянського суспільства в Україні.

Платформа має 80 курсів від провідних викладачів бізнес-шкіл, громадського сектору, практиків з бізнесу та соціальної сфери, видала більш як 67 тис. сертифікатів. Її слухачі проходять модуль курсу (відеолекція, завдання, тестування), тривалість навчання визначає викладач.

Теми курсів різноманітні: від відповідального батьківства до побудови репутації та управління репутаційними ризиками.

Перевага: Курс «Школа свідомого громадянина» – навчальна програма для громадян, які хочуть змінити свої громади. Її учасники набувають знання з питань створення соціальних проєктів, побудови комунікацій з місцевою владою тощо.

► EdEra – Educational Era – студія онлайн-освіти, яка розміщує уроки та курси на різні теми (медіаграмотність, гендерно орієнтоване врядування, як стати підприємцем тощо), створює спецпроєкти, інтерактивні підручники.

Принцип навчання не відрізняється від інших порталів: відео-лекції, завдання, перевірка знань, іспит, сертифікат.

Перевага: команда студії веде освітній блог, у якому щотижня інформує про освітні тенденції, робить огляди міжнародних конференцій, наукових статей та іноземних онлайн-платформ.

► WiseCow – креативний відеолекторій, що має дев’ять розділів: мистецтво, журналістика, література, музика, кіно, театр, історія, мода та соціум, «Міста» – карта соціальних ініціатив України та афіша подій. У кожному з них – курси, які вміщують відео та додаткові матеріали.

Перевага: усі розділи мають курс «100 років за 100 хвилин», де на кожне десятиліття відведено 10-хвилинне відео.

► Impactorium – платформа онлайн-освіти зі сталого розвитку, містить короткі майстер-класи, тренінги, семінари.

На порталі є п’ять курсів: «Компетенції викладачів 4.0», «Фінансова грамотність», «Нефінансова звітність», «Skills Lab: успішна кар’єра» та «Корпоративна соціальна відповідальність».

Алгоритм отримання знань: вибір лекції, завдання, перевірка знань, іспит, сертифікат за курс/майстер-клас або ж диплом за певний набір курсів.

Перевага: трансляція конференцій та форумів щодо Цілей сталого розвитку та Корпоративної соціальної відповідальності.

1.10.2023

 

 Зустріч студентів кафедри ПТБД з регіональним директором Київської будівельної компанії «Емайбутнє»

 Житловому фонду внаслідрк ракетних ударів було завдано суттєвих збитків. Ворожі ракетні удари знищили 446 квартир у 11 багатоповерхівках.

Про проєкти з  відновлення чотирьох частково зруйнованих житлових будинках, підготовку проєктно-кошторисної документації та перший етап робіт яких профінансували за кошти міського бюджету магістрантів розповів Поляков Володимир Валерійович - Регіональний директор Київської будівельної компанії «Емайбутнє». Фото

12.09.2023

 
Перший випуск електронного періодичне міждисциплінарне наукове видання «Підприємництво та управління розвитком соціально-економічних систем».   
Шановні колеги! Вийшов перший випуск електронного періодичне міждисциплінарне наукове видання «Підприємництво та управління розвитком соціально-економічних систем». Головним редактором видання є завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності професор Алла Ткаченко. Web-сторінка видання доступна за посиланням:
https://zp.edu.ua/emdses-journal?fbclid=IwAR3c25fiFfXtnOyDNEQvesET09dQ5xVBHaTVz1GCX6WjedN3pIAIXA0yBD4

25.07.2023

 

 

Інформація для абітурієнтів

Панове, зверніть увагу! Особи 45+ за наявності стажу 15 років можуть отримати ваучер на навчання на суму 26800!  Вчитися ніколи не пізно! Використайте цю нагоду!

17.07.2023

 

 

Запрошуємо вступати на спецііальності  073 "Менеджмент" і 076 "Підприємництва та торгілвля"

Незабаром наша перемога і країна потребуватиме фахівців, здатних організувати відновні процесі в економіці країні,  управляти проєктами різного спрямування#вступ2023. Подбайте про майбутнє України вже зараз, отримайте освіту з актуальних напрямів на кафедрі підприємництва,  торгівлі та біржової діяльності Національного університету "Запорізька політехніка".

Злагоджений висококваліфікований колектив пропонує навчання за такими освітніми програмами:

Бакалаврат:

076 Економіка підприємства

076 Підприємництво

073 Менеджмент у будівництві

076 Економіка бізнесу

Магістратура:

073 Управління проєктами

076 Економіка підприємства. 

Зверніть увагу! Вступ на ОКР "Бакалавр" за результатами НМТ (2023рік) або сертифікатів ЗНО (2020-2021рр.), на базі повної вищої освіти (диплома бакалавра, спеціаліста чи магістра) без сертифікатів та НМТ.

Зроби правильний крок вже зараз на шляху до процвітання України! 

Адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063

аудиторія (кабінет): 368

тел.: +380(61)7698393

e-mail: kafedra_eov@zntu.edu.ua

моб.т. +380676128584

5.07.2023

 

Оголошення

Пропонується Проєкт освітньо-професійної програми Управління проектами, спеціальності 073 "Менеджмент" другого (магістерського) рівня вищої освіти для обговорення та надання пропозицій.
Проект освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 073 «Менеджмент» «Управління проктами»

Пропозиції надсилати на ел. адресу levchenkon65@gmail.com

29.06.2023

 

Оголошення

Пропонується Проєкт освітньо-професійної програми Економіка підприємства, спеціальності 076 "Підприємництво та торгівля" другого (магістерського) рівня вищої освіти для обговорення та надання пропозицій.
Проект освітньо-професійної програми підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» «Економіка підприємства»

Пропозиції надсилати на ел. адресу elenakrainik2@gmail.com

 

 

29.06.2023

 

Нагороди кафедри на Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт з маркетингу, реклами, digital-комунікацій та управління брендами.

Напружено очікуючи на нашу спільну ПЕРЕМОГУ колектив кафедри впевнено працює над вивченням світового досвіду повоєнного економічного відновлення. Наукова школа «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як  основа формування його економічної захищеності» кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Національного університету "Запорізька політехніка" акумулює дослідження з галузей:  «Управління та адміністрування» та «Підприємництво та торгівля». Черговими здобутками цієї школи, засвідченими дипломами та подяками, стали перемоги випускників магістратури та бакалаврату у Всеукраїнському  конкурсі кваліфікаційних робіт з маркетингу, реклами, digital-комунікацій та управління брендами. 

Вітаємо переможців! Пишаємося здобутками!

Диплом переможця І ступеня , олена Крайнік, керівник д.е.н., проф. Тетяна Пожуєва
Диплом переможця ІІ ступеня, Тетяна Чуб, керівник д.е.н., проф. Алла Ткаченко
Лист подяки проф. Аллі Ткаченко за активну участь у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт з маркетингу, реклами, digital-комунікацій та управління брендами

29.06.2023
 
ПРОВЕДЕННЯ НА БАЗІ КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

На базі кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності 10-11 травня 2023 р. відбулась IV Міжнародна науково-практична конференція "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності". З вітальним словом виступив ректор Національного університету "Запорізька політехніка" професор Грешта В.Л. Активну у події взяли викладачі і студенти українських і закордонних ніукових установ.
 ’’Програма IV-ї Міжнародної науково-практичної конференції «СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ»
Посилання на збірник тез IV-ї Міжнародної науково-практичної конференції «СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ у репозитарії Національного університету "Запорізька політехніка" - http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/10033/1/Strategic_priorities.pdf
 

Career Forum 2023

Сбт, 20/05/2023 - 15:00 | 

Ідеальна можливість поспілкуватися зі спеціалістами з різних сфер — від IT до фінансів, від маркетингу до інженерії, і дізнатися про їх досвід.
Що на тебе чекає:

  • 6 топових представників сучасних професій
  • історії успіху, що надихають
  • відкритий діалог зі спікерами

Коли: 20 травня о 10:30
Де: Національний університет «Запорізька політехніка» (вул. Жуковського, 64)
Реєструйся на форум за посиланням!

 

 

 

Студент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності – призер конкурсу «STARTUP із Запорізькою політехнікою»
7 квітня, відбулася урочиста церемонія підбиття підсумків конкурсу «STARTUP із Запорізькою політехнікою». Серед 27 бізнес-ідей, заявлених на конкурс ІІ місце отримав проект  «EnerCore — технології раціоналізації використання електроенергії та заробітку на її реалізації» під авторством студента кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності групи БАД-612сп Івана Жаворонкова та військового ЗСУ Максима Чеботаря/ Під час урочистості кожен конкурсант отримав сертифікат учасника навчального курсу з підготовки бізнес-планів. Переможці були нагороджені грамотами, наставники переможців здобули подяки за плідну науково-педагогічну діяльність.  Проєкт було відзначено дипломами та грошовою винагородою. Вітаємо наших найкращих студентів і викладачів!
7.04.2023
 

Шановні колеги! 
Кафедра підприємництва торгівлі та біржової діяльності запрошує Вас взяти участь у роботі ІІI Міжнародної науково-практичної конференції «СТРАТЕГІЧНІ ПРІОРИТЕТИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА, ТОРГІВЛІ ТА БІРЖОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» Національного університету «Запорізька політехніка». Конференція відбудеться   10-11 травня 2023 року у м. Запоріжжя, Україна.
Скачати інформаційний лист конференції можна за посиланням:
 https://drive.google.com/file/d/1PXNTFIM56_089-jHzH2ry3PDR_kxHOk1/view?usp=sharing
1.03.2023
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Наукова школа кафедри ПТБД «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності»

Наукова школа кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності
  На кафедрі ПТБД функціонує наукова школа «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності». Галузь знань за державним переліком науково-технічної інформації – 06. Економіка. Економічні науки. УДК 658 06.81 Економіка та організація підприємств. Керування підприємством УДК 658. Керівником– засновником школи є д.е.н., професор, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Ткаченко Алла Михайлівна. Сьогодні школа об’єднує 4 докторів наук: Ткаченко А.М., Левченко Н.М., Пожуєва Т.О., Кійко С.Г.; 9 кандидатів наук, докторів філософії: Круглікова В.В., Плинокос Д.Д., Лоза С.П., Лівошко Т.В., Севастьянов Р.В., Ханенко А.В., Крайнік О.М., Бугрім О.Ю., Силенко С.А., аспірантів та здобувачів вищої освіти. До основних наукових здобутків школи можна віднести: представництво у спеціалізованих вченених радах(Ткаченко А.М. - член спеціалізованої вченої ради: Д 09.052.01 УДВНЗ «Криворізький національний університет» зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (за видами діяльності; Левченко Н.М. - член спеціалізованої вченої ради Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 «Механізми державного управління» (2016-2019); Плинокос Д.Д. - член спеціалізованої вченої ради Д 23.073.03 Центральноукраїнського національного технічного університету (м. Кропивницький) з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством» (2017-2020); ; опонування докторських та кандидатських дисертацій; керівництво докторськими та кандидатських дисертаціями( Коваленко Олена Валеріївна «Формування механізму попередження загрози банкрутства на підприємствах», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 24.04. 2012 р. Інститут економіки промисловості НАН України; Іванова Марина Іллівна тема «Управління логістичною системою кластера промислових підприємств» спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 28.09. 2018 р. ДВНЗ «Криворізький національний університет ", Лівошко Тетяна Володимирівна «Вплив економічної інформації на планування господарської діяльності підприємства» , спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами, 20.12.2007 р. Приазовський державний технічний університет; Шляга Ольга Володимирівна тема «Інформаційне забезпечення системи управління машинобудування підприємств», спеціальність 08.00.04. – Економіка та управління підприємствами (машинобудування та металургія) 28.11.2007 р. Приазовський державний технічний університет; Морщенок Тетяна Сергіївна тема «Стратегічне удосконалення управління персоналом», спеціальність 08.00.04 – Економіка підприємствами 24.04.2008 р. Приазовський державний технічний університет; Асмалова Ганна Борисівна тема «Удосконалення амортизаційного механізму регулювання відтворення основних виробничих фондів підприємства» 25.06.2008 р., спеціальність 08.00.04. – Економіка та управління підприємствами (за видами діяльності), Приазовський державний технічний університет; Гугля Марина Володимирівна тема «Управління фінансовою складовою стійкого розвитку промислового підприємства, спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами, 29.04.2009 р. Приазовський державний технічний університет; Єлець Ольга Павлівна тема «Антикризова складова управління машинобудівним підприємством», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 27.05.2009 р. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Бугрім Олександр Юрійович тема «Удосконалення системи управління машинобудівних підприємств на основі реструктуризації», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (машинобудування і металургія) 17.03.2016 р.; Єропутова Ольга Олександрівна тема «Методи планування і регулювання оборотного капіталу на машинобудування», спеціальність 08.00.04. – Економіка та управління підприємствами (за видами діяльності)» 22.04. 2010 р. Класичний приватний університет; Севастьянов Р.В. «Підвищення ефективності використання оборотних коштів на підприємствах гірничо-металургійного комплексу», 2006, Криворізький технічний університет; Куташенко Максим Валентинович тема «Управління ризиками металургійних підприємств», спеціальність 08.00.04. – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 08.06.2010 р., Класичний приватний університет; Рожков Вадим Олександрович тема «Формування системи управління конкурентоспроможністю металургійних підприємств в ринкових умовах», спеціальність 08.00.04. – Економіка та управління підприємствами (за видами діяльності).

1.03.2023
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Викладачі кафедри взяли участь у форумі  «Інтернаціоналізація як вимір якості освіти»

     1 березня, у Національному університеті «Запорізька політехніка» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Національного агентства кваліфікацій відбувся форум «Інтернаціоналізація як вимір якості освіти». Викладачі кафедри Підприємництва торгівлі та біржової діяльності взяли участь у роботі форуму та ознайомилися з новітніми тенденціями в інтернаціоналізації ЗВО, виходу університету на міжнародний рівень та  особливістю функціонування системи освіти в цілому в сучасних умовах. Форум відкрив ректор НУ «Запорізька Політехніка» - проф. Віктор Грешта, серед запрошених спікерів був голова НАЗЯВО – Андрій Бутенко, член Національного агентства кваліфікацій Юрій Рашкевич, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України Олег Шаров. Теоретична підготовка та практична реалізація основних положень стратегії інтернаціоналізації нашого університета дозволяє кафедрі бути однією з провідних кафедр з міжнародної діяльності в Запорізькій Політехніці. 

1.03.2023

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шановні молоді вчені!
Рада молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України запрошує Вас взяти участь у щорічному конкурсі «Молодий вчений року»! Головною метою конкурсу є визнання значних досягнень молодих учених у різних галузях знань та сферах діяльності. До участі запрошуються молоді вчені, визначені Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність». Заявки на участь можна подати з 1 лютого по 1 березня 2023 року за посиланням: https://leaderscientist.ysc.in.ua/vzyaty-uchast/
Додаткова інформація про конкурс розміщена на офіційному сайті: https://leaderscientist.ysc.in.ua/
Поділіться своїми досягненнями та зробіть свій внесок у розвиток української та світової науки!
15.02.2023
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Підготовка до ЗНО/НМТ від Запорізької політехніки

Ндл, 08/01/2023 - 18:36 | 

Складай тестування на всі двісті.
Ще не встиг зареєструватися на підготовчі курси?
Запорізька політехніка оголошує набір!
Готуйся за такими предметами:

  • українська мова
  • математика
  • англійська мова
  • історія України

А також записуйся на підготовку до творчого іспиту!
Початок занять: 9 січня
Формат: дистанційний
Реєструйся на сайті: https://courses.zp.edu.ua

 

Вітаємо із Новим 2023 роком!

Ндл, 01/01/2023 - 00:00 | 

Продовжується калейдоскоп новорічних свят і напередодні найголовнішого свята року хочемо побажати всім добра, миру та злагоди.
Хай здійсняться ваші мрії та бажання, рідні люди будуть поруч, а життя дарує лише приємні несподіванки!
Віримо, що одна на всіх мрія здійсниться і запанує мир на нашій землі. Хай рік 2023 стане роком відбудови та відновлення.
Безмежного щастя, міцного здоров'я та невичерпної віри у справедливість!
З Новим роком!

 
 
Круглий стіл «Інформаційне суспільство: право, інновації, бізнес»

 

Студенти групи БАД-310 та БАД-311, разом з викладачем к.е.н., доц. кафедри ПТБД Крайнік О.М. приймали участь у круглому столі «Інформаційне суспільство: право, інновації, бізнес», який відбувався у онлайн-форматі 29 листопада 2022 р.

Робота круглого столу відбувалася за такими напрямами:

• правові аспекти інформатизації суспільства;

• медіаграмотність в умовах війни;

• види психологічного впливу в інформаційному полі;

• інформаційно-комунаційні технології в бізнесі

29.11.2022

 

  Наукова школа кафедри ПТБД

«Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності»

На кафедрі ПТБД функціонує наукова школа «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності». Галузь знань за державним переліком науково-технічної інформації – 06. Економіка. Економічні науки. УДК 658 06.81 Економіка та організація підприємств. Керування підприємством УДК 658

Керівником– засновником школи є д.е.н., професор, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності

Ткаченко Алла Михайлівна.

Сьогодні школа об’єднує 4 докторів наук: Ткаченко А.М., Левченко Н.М., Пожуєва Т.О., Кійко С.Г.; 9 кандидатів наук, докторів філософії: Круглікова В.В., Плинокос Д.Д., Лоза С.П., Лівошко Т.В., Севастьянов Р.В., Ханенко А.В., Крайнік О.М., Бугрім О.Ю., Силенко С.А., аспірантів та здобувачів вищої освіти. До основних наукових здобутків школи можна віднести: представництво у спеціалізованих вченених радах(Ткаченко А.М. - член спеціалізованої вченої ради: Д 09.052.01 УДВНЗ «Криворізький національний університет» зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (за видами діяльності; Левченко Н.М. - член спеціалізованої вченої ради Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 «Механізми державного управління» (2016-2019); Плинокос Д.Д. - член спеціалізованої вченої ради Д 23.073.03 Центральноукраїнського національного технічного університету (м. Кропивницький) з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук зі спеціальності 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством» (2017-2020); опонування докторських та кандидатських дисертацій; керівництво докторськими та кандидатських дисертаціями: Коваленко Олена Валеріївна «Формування механізму попередження загрози банкрутства на підприємствах», 2012; Іванова Марина Іллівна «Управління логістичною системою кластера промислових підприємств» , 2018; Лівошко Тетяна Володимирівна «Вплив економічної інформації на планування господарської діяльності підприємства» , 2007; Шляга Ольга Володимирівна «Інформаційне забезпечення системи управління машинобудування підприємств», 2007; Морщенок Тетяна Сергіївна «Стратегічне удосконалення управління персоналом», 2008; Асмалова Ганна Борисівна «Удосконалення амортизаційного механізму регулювання відтворення основних виробничих фондів підприємства», 2008; Гугля Марина Володимирівна «Управління фінансовою складовою стійкого розвитку промислового підприємства", 2009; Єлець Ольга Павлівна «Антикризова складова управління машинобудівним підприємством», 2009; Бугрім Олександр Юрійович «Удосконалення системи управління машинобудівних підприємств на основі реструктуризації», 2016; Єропутова Ольга Олександрівна «Методи планування і регулювання оборотного капіталу на машинобудування», 2010; Севастьянов Р.В. «Підвищення ефективності використання оборотних коштів на підприємствах гірничо-металургійного комплексу», 2006; Куташенко Максим Валентинович «Управління ризиками металургійних підприємств», 2010; Рожков Вадим Олександрович «Формування системи управління конкурентоспроможністю металургійних підприємств в ринкових умовах», 2010; Резніков Олег Леонідович «Формування економічної безпеки промислового підприємства», 2011; Топалов Сергій Анатолійович «Формування соціально-економічної сфери підприємств машинобудування», 2013; Казачков Ігор Олегович «Вплив стратегічного управління на основі результати діяльності металургійного підприємства», 2013; Задніпряна Тетяна Сергіївна «Формування інноваційних підходів до управління металургійним підприємством», 2013; Авдєй Олена Костянтинівна «Формування грошових ресурсів підприємств машинобудування та вплив на них курсової політики», 2013; Богаченко Олена Петрівна «Оцінювання ефективності використання систем менеджменту якості на промислових підприємствах"; Гончарук Петро Адольфович тема «Забезпечення конкурентних переваг металургійного підприємства", 2015; Бакута Алла Валеріївна тема «Управління складською діяльністю з використання інструментів логістики на підприємствах машинобудування», 2015; Лелі Юлія Георгіївна тема «Інноваційні підходи до управління персоналом підприємства в сучасних умовах», 2016; Силенко Сергій Анатолійович тема «Антикризове управління промисловим підприємством в умовах невизначеності та ризику», 2018; Силенко Ольга Михайлівна тема «Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку металургійних підприємств», 2020; Тютченко Світлана Миколаївна «Забезпечення економічної безпеки підприємств в умовах трансформаційних змін в економіці», 2020; Колесник Е.О. «Управління конкурентоспроможністю металургійних підприємств в умовах ESG-інтеграції», 2021; Коваленко М.О. «Державне регулювання розвитку неформальної освіти в Україні», 2017.
26.11.2022
 
Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності впродовж 2020-22 рр. організувала та провела науково-практичної конференції:
-Міжнародну науково-практичну конференцію "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М., 2020. – 408 с. http://eir.zntu.edu.ua/handle/123456789/7667);
-  ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13-14 травня 2021 року / Редкол.: А. М. Ткаченко (відпов. ред.). – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 391 с. http://eir.zntu.edu.ua/handle/123456789/7666);
-  ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, Запоріжжя, 11-12 травня 2022 року / Редкол.: А. М. Ткаченко (відпов. ред.). – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 410 с. https://zp.edu.ua/sites/default/files/konf/conference_2022.pdf);
 

Студенти кафедри долучились до міжнародного проєкту DILLUGIS

За сприяння ректора університету проф. Віктора Грешти в Національному університеті «Запорізька Політехніка» спільно з Східно-Баварським університетом  Амберг-Вайдена (Німеччина) був започаткований міжнародний проєкт DILLUGIS (Digital Labs & Lectures for Ukrainian, German & International Students). Проєкт реалізується за підтримки Німецької служби академічних обмінів DAAD в рамках ініціативи «Україна цифрова: Забезпечення академічного успіху під час кризи». Цей проєкт дав змогу студентам і викладачам з України, особливо НУ «Запорізька політехніка», а також зацікавленим іноземним студентам брати участь у цифровій освіті Східно-Баварського університету Амберг-Вайдена.  Студенти кафедри підприємництва торгівлі та біржової діяльності (освітня програма «Управління проєктами») долучилися до цієї міжнародної програми та пройшли обрані курси.  Програма давала змогу відвідувати протягом семестру онлайн курси за вибраними модулями. Високий рівень викладання, підвищення освітнього рівня, покращення володіння англійською мовою та використання новітніх цифрових інструментів та технологій  все це було забезпечено під час проходження курсів.  За результатами курсу студенти  захистили фінальний проєкт та були високо оцінені викладачами з Німеччини. Ініціатор програми  віце-президент Запорізької торгово-промислової палати, проф. НУ «Запорізька Політехніка» Антонюк Дмитро проводив постійний супровід навчання, моніторинг успішності та забезпечив всю необхідну допомогу для студентів університету.  Наразі програма продовжується, та на наступний весняний семестр триває набір студентів та викладачів, які бажають підвищити свої знання та компетенції.

Об'єктно-орієнтоване кодування 

Технологія IoT 

Управління проектами та Agile методи 

Датчики для розумних систем 

Інноваційна модель бізнесу 

Основи ділового адміністрування 

Цифровий маркетинг і електронна комерція 

Економіка країн Східної Європи: як створити стартап 

Англійська для академічних цілей

В разі зацікавленості звертайтеся до міжнародного відділу НУ «Запорізька Політехніка» . 

 

 

Файл: 

КВАЛІФІКАЦІЙНА КАРТА НАУКОВОЇ ШКОЛИ
 
1. Назва наукової школи – «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності».
 
2. Галузь знань за державним переліком науково-технічної інформації – 06. Економіка. Економічні науки. УДК 658.06.81 Економіка та організація підприємств. Керування підприємством.
 
3. Загальні відомості про школу
3.1. Керівник (керівники) – засновник Ткаченко Алла Михайлівна, д.е.н., професор, завідувач кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.
 
3.2. Кількісний та кваліфікаційний склад наукової школи (осіб).
- докторів наук – 4: Ткаченко А.М., Левченко Н.М., Пожуєва Т.О., Кійко С.Г.;
- кандидатів наук, докторів філософії – 9: Круглікова В.В., Лоза С.П., Лівошко Т.В., Севастьянов Р.В., Ханенко А.В., Крайнік О.М.,       Бугрім О.Ю., Силенко С.А., Чернова І.В.;
- старших викладачів – 1: Бобко Н.А.;
- аспірантів – 5: Григор’єва О.В., Левченко С.А., Донець В.І., Зикін О.В., Межерицький Д.А.;
- здобувачів вищої освіти – 2: Батовський А.Є., Некрасова О., Азацький Б.
 
4. Наукові досягнення школи
4.1. Найбільш вагомі результати
Представники наукової школи – члени спеціалізованих вчених рад:
Ткаченко А.М. член спеціалізованої вченої ради:  Д 09.052.01 УДВНЗ «Криворізький національний університет» зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами (за видами діяльності)».
Професор А.М. Ткаченко впродовж 2018-2023 рр. виступила офіційним  опонентом понад 15 дисертаційних робіт, професор Н.М. Левченко – понад 10 дисертаційних робіт.
Левченко Н.М. член спеціалізованої вченої ради Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 «Механізми державного управління» (2016-2019).
Участь у підготовці стандартів вищої освіти для спеціальності – 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».
Розробка освітніх програм та отримання сертифікатів акредитації підготовки бакалаврів, магістрів, Ph.D за спеціальностями:
076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»:
ОПП «Економіка підприємства» з підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
ОПП «Економіка підприємства» з підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти;
ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» з підготовки здобувачів вищої освіти третього (Ph.D) рівня вищої освіти;
ОПП «Економіка бізнесу» з підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
ОПП «Підприємницька діяльність» з підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
073 «Менеджмент»:
ОПП «Менеджмент у будівництві» з підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
ОПП «Управління проектами» з підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти;
ОПП «Управління проектами» з підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти.
8. Розробка нових навчальних дисциплін для підготовки здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти зі спеціальності:
076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за освітньою програмою «Економіка підприємства»;
073 «Менеджмент» за освітньою програмою «Менеджмент у будівництві»;
073 «Менеджмент» за освітньою програмою «Управління проектами».
Відзнаки здобувачів вищої освіти:
Диплом II ступеня Бондаренко Сергій Вадимович виборов перемогу у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (наук. кер., д.е.н., проф. Ткаченко А.М.) (2021);
Диплом II ступеня Яковенко Ольга Костянтинівна виборола перемогу у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (наук. кер., д.е.н., проф. Ткаченко А.М.) (2020);
Диплом I ступеня Срібний Вадим Сергійович виборов перемогу у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (наук. кер., д.е.н., проф. Ткаченко А.М.) (2019);
Грамота Гнилицька Марія Сергіївна «За висвітлення актуальних проблем розвитку» у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (наук. кер., д.е.н., проф. Ткаченко А.М.) (2020);
Диплом переможця обласного конкурсу для обдарованої молоді в галузі науки Дацько Наталія Миколаївна. Номінація: економічні науки (2021);
Посвідка про участь Дацько Наталії Миколаївни в освітній події «Онлайн-толока EdCampUkraine: для розуму і серця. Гідність. Мир. Освіта»;
Сертифікат Дацько Наталії Миколаївни про участь у роботі IV Міжнародного форуму з економіки та гуманітарних питань.
 
4.2. Практичне використання отриманих наукових результатів
Комітетом з питань науки і освіти Верховної Ради України впроваджено теоретико-прикладні рекомендації щодо формування управлінських рішень з питань економічної захищеності при підготовці парламентських слухань «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави» (02.07.2014 р.).
Департаментом управління державною власністю та розвитку промисловості Міністерства економічного розвитку і торгівлі України враховано розроблені рекомендації щодо забезпечення захищеності, які дозволяють промисловим підприємствам своєчасно діагностувати її стан, провести вибір методів її оцінювання, підвищити ефективність управління ними в цілому (довідка     № 3242-10/2006-07 від 26.01.2016 р.).
Запорізькою обласною державною адміністрацією підтверджено використання промисловими підприємствами Запорізького регіону положень щодо формування економічної захищеності промислових підприємств (довідка   № 08-220358 від 20.11.2015 р.).
ПАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна» (довідка № 101-k-36 від 22.07.2013р.).
ПАТ «Запорізький завод феросплавів» (довідка № 1/129 від 13.08.2013 р.).
ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» (довідка від 20.08.2013 р.).
ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь» (довідка              № 2061269 від 28.08.2013р.).
АТ «Мотор Січ».
ПАТ «Запоріжкран».
ТОВ «ДМЗ КОМІНМЕТ».
ТОВ «Запорізький завод комплексних сплавів».
ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет                (м. Дніпро).
Впроваджено в навчальний процес Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ при: підготовці підручника «Інформаційне забезпечення юридичної діяльності» (м. Дніпро, 2018 р.), який у 2019 р. Міністерством внутрішніх справ України було відзначено дипломом ІІІ ступеня в номінації «Підручники».
При формуванні навчально-методичного забезпечення з дисциплін «Формування концепції безпеки підприємництва», «Ідентифікація загроз безпеці підприємництва» та «Забезпечення інформаційної безпеки підприємництва» (акт впровадження результатів дисертаційного дослідження від 08.05.2020 р.          № 32-01/2858).
Загальна сума економічного ефекту від впровадження у виробництво наукових результатів складає понад 2 млн. грн.
Практичне впровадження наукових розробок:

  • формульовано та теоретично обґрунтовано концепцію взаємозв’язку економічної захищеності промислового підприємства з напрямами її досягнення, що враховує прогноз ситуацій виникнення загроз, диверсифікацію напрямків інноваційної діяльності, інструментарій передачі ризиків та методи прямого управлінського впливу, що дає змогу досягти належного рівня захищеності і, як наслідок, – ефективного розвитку суб’єкта господарювання;
  • розроблено методологічні основи до оцінювання стану економічної захищеності промислового підприємства, що базуються на ідеї комплексного урахування здібностей менеджерів різних ланок, спираючись на результати впровадження таких методів, як експеримент, суцільні спостереження та контрольні заміри, що ґрунтуються на експертизо-узагальнюючих методичних прийомах з окресленням загального стану економічної захищеності шляхом застосування доцільних важелів з узагальненням та використанням певних видів експертиз, кластеризацією недоліків, систематизацією висновків та інтерпретацією отриманих результатів;
  • методологічно обґрунтовано критерії оцінювання рівня економічної захищеності промислового підприємства, які спрямовані на мінімізацію ймовірних загроз із урахуванням причин їх виникнення, призначення, напрямку, змісту та ступеня ризику, характеру прояву, видів ресурсів, рівнів ієрархії, форм і видів діяльності та комунікаційної системи конкретного суб’єкта господарювання;
  • запропоновано методологічний підхід до антикризового управління на підґрунті забезпечення економічної захищеності промислового підприємства, що базується на імперативах управління інноваційним розвитком та спирається на співвідношення його інновацій та обсягу інноваційних ресурсів, які необхідні для досягнення економічної стійкості, з урахуванням рівня інфляції та річної ставки відсотка, а також з використанням контролінгу в системі антикризового менеджменту;
  • удосконалено за детермінаційним підходом систему критеріїв оцінки забезпечення економічної безпеки підприємств, яка на відміну від існуючих, в умовах постійних трансформаційних змін в економіці передбачає його оцінювання за здатністю підприємств до резистентності, ризикоредукції та економічної сукцесії, застосування яких на практиці наддасть можливість металургійним підприємствам сформувати евентуальну стратегію розвитку на середньо- та довгострокових часових горизонтах і ефективно управляти впливом дестабілі-зуючих чинників;
  • запропоновано методику оцінювання стану економічної безпеки металургійних підприємств за «пірамідою економічної безпеки», яка, на відміну від існуючих, адаптована до інформаційного забезпечення Звіту про управління, сформованого за Global Reporting Initiative (GRI), Eco-Management and Audit Scheme (EMAS), Іnternational Organization for Standardization's ISO 26000 (ISO 26000) та ґрунтується на виокремлених пріоритетних для досліджуваних підприємств компонентах економічної безпеки (здатності до резистентності, ризикоредукції і економічної сукцесії), визначених показниках їх каузальних взаємозв’язків з екзогенними й ендогенними чинниками впливу та диференційованих за їх результатами станах безпеки, застосування якої на практиці забезпечить більш реалістичне її оцінювання та оперативне прийняття рішень щодо ефективного і поступального реагування на нагальні загрози їх економічній безпеці;
  • розроблено систему забезпечення економічної безпеки металургійних підприємств шляхом модифікації механізму податкового стимулювання, сформованого за принципами справедливості та диференційованої відповідальності виробників металопродукції за досягнення визначених Паризькою кліматичною угодою та Рамковою конвенцією ООН про зміну клімату (UNFCCC) цілей, який на відміну від існуючого, передбачає надання податкових преференцій інноваційно-активним підприємствам металургії за умови прозорої презентації ними результатів дотримання вимог зі скорочення викидів парникових газів внаслідок запровадження низьковуглецевих технологій;
  • уніфіковано розмаїття трактування базових детермінант поняття «забезпечення економічної безпеки підприємств», що дозволило в умовах трансформаційних змін в економіці розширити науковий тезаурус, сформованим за мерологічним підходом, авторським визначенням даного поняття, як чітко структурованої системи гарантування резистентності, ризикоредукції та економічної сукцесії підприємств в умовах невизначеності та мінливості середовища їх функціонування;
  • удосконалено методику Due Diligence звітності з управління підприємством шляхом її модифікації у відповідності до вимог Директиви №2013/34/ЄС, що на відміну від існуючої, дозволить сформувати якісне інформаційне забезпечення з оцінювання середовища функціонування підприємств, необхідне для своєчасного внесення коректив до системи забезпечення економічної безпеки підприємств;
  • розроблено модель оцінювання за декаплінг-підходом дієвості існуючої моделі забезпечення економічної безпеки підприємств за темпами змін економічної сукцесії підприємств (їх здатності до інвайронменального розвитку), яка на відміну від існуючих, ґрунтується на показниках resource та impact finan-, social- і есоdecoupling та передбачає визначення індикатора економічної сукцесії, як триєдиного показника;
  • побудовано модель форензік-супроводу діяльності металургійних підприємств шляхом розробки етапології кримінального аналізу за ризик-орієнтованими методами оцінювання привласнення фродстерами активів підприємств, заснованих на методиці FATF з оцінки ризиків по відмиванню коштів, запровадження якої на практиці забезпечить своєчасність вживання заходів щодо упередження виникнення загроз, зниження рівня вразливості підприємств та пом’якшення наслідків, зумовлених привласненням фродстерами їх активів;
  • сформовано імітаційну модель організації на підприємстві системи комплаєнс-контролю, яка, на відміну від існуючих, заснована на чіткому розмежуванні зони прийнятного ризику (максимального рівня залишкового ризику, який може прийняти на себе підприємство без загрози для його існуванню), що включає ризик-апетит та толерантність до ризику (додаткову величину залишкового ризику, яку компанія готова прийняти за умови вжиття заходів із мінімізації ризику) та зони неприйнятного ризику, яка починається із перевищення комплаєнс-ціни над втратами від комплаєнс-ризиків;
  • запропоновано авторську методику інтегрального оцінювання ESG-конкурентоспроможності металургійних підприємств, засновану на синтезі інтегрального й еталонного підходів до оцінювання гомеостазу бізнесу, адаптовану до інформаційного забезпечення Звіту про управління, сформованого за стандартами GRI (Global Reporting Initiative) та SASB (Sustainability Accounting Standards Board), яка, на відміну від існуючих, передбачає оцінювання за розширеним гомеостатичним плато динамічної системи визначення порогових значень меж оптимальності індикатора ESG-конкурентоспроможності підприємств і його компонентів Ej, Sj, Gj, що має стати основою ESG-рейтингування та фундаментальним підґрунтям визначення стратегічних імперативів управління конкурентоспроможністю підприємств в умовах ESG-інтеграції;
  • визначено систему критеріїв оцінювання конкурентоспроможності підприємств за когнітивним підходом, яка, на відміну від існуючих, завдяки насиченню її модельним й інформаційним інструментарієм ґрунтується на латеральному осмисленні чіткості розмежування критеріїв та субкритеріїв оцінювання індикатора ESG-конкурентоспроможності та його компонентів Ej, Sj, Gj, запровадження якої на практиці забезпечить отримання реалістичних результатів та прийняття виважених рішень щодо посилення конкурентних переваг металургійних підприємств в умовах загострення конкуренції на світовому ринку металопродукції;
  • розширено усталену площину загроз конкурентоспроможності металургійних підприємств з урахуванням глобального тренду декарбонізації шляхом її розширення сукупністю загроз тиску декарбонізації, що дало змогу за принципом ізоморфізму сформувати портфоліо вразливості ESG-конкурентоспроможності металургійних гігантів України, встановити їх ризикостійкість та готовність до швидкого реагування на загрози мінливого середовища функціонування;
  • уточнено науковий тезаурус, який за принципом синкретизму, з урахуванням специфіки ESG-інтеграції, доповнено сформованим за комунікативною інтенцією авторським визначенням поняття «управління ESG-конкурентоспроможністю підприємств» як процесу координації діяльності підприємства, спрямованої на зміцнення конкурентних позицій на цільовому ринку завдяки Environmental-, Socialта Corporate Governance-перевагам над конкурентами та стратегії, заснованій на симбіозі підсилення життєздатності й адаптивності бізнесу до викликів середовища функціонування, забезпеченні збереження довкілля та благополуччя теперішніх і прийдешніх поколінь;
  • сформовано імітаційну модель меж оптимальності ESG-конкурентоспроможності металургійних підприємств шляхом встановлення за авторською методикою інтегрального оцінювання ESG-конкурентоспроможності, заснована на синтезі інтегрального й еталонного підходів до оцінювання гомеостазу бізнесу, порогових значень меж оптимальності інтегрального індикатора ESG-конкурентоспроможності металургійних підприємств і його компонентів Ej, Sj, Gj, яка має стати фундаментальним підґрунтям при прийнятті рішень щодо ESG-інвестування підприємств металургії;
  • розроблено гайд зі створення Єдиної інформаційної панелі ESG-конкурентоспроможності металургійних підприємств, який, на відміну від існуючих, доповнено етапом компаративного аналізу відхилення індикатора ESGконкурентоспроможності та його компонентів Ej, Sj, Gj від встановлених меж оптимальності, запровадження якого сприятиме усуненню бар’єрів ESGінвестування підприємств металургії;
  • запропоновано інструментарій управління ESG-конкурентоспроможністю металургійних підприємств через випуск облігацій «декарбонізації», який, на відміну від існуючого досвіду випуску «зелених» облігацій, сфокусований на формуванні Фонду декарбонізації та цільовому використанні його коштів на гепи фінансування проєктів з декарбонізації металургійного виробництва;
  • побудовано імітаційну інституційно-організаційну модель запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів, що, на відміну від існуючих, передбачає запровадження чіткого механізму моніторингу, звітності та верифікації викидів, створення системи збору ESG-звітності, запровадження програмного сервісу ESG-Rеport, формування цілісної інформаційної бази даних щодо скорочення вуглецевого сліду в межах НВВ2 до Паризької угоди та нормативно-правового регулювання процедури торгівлі квотами, що дозволить поліпшити фінансування процесу декарбонізації металургійного виробництва, убезпечити експорт металопродукції від впливу СВАМ та забезпечити збереження конкурентних позицій металургійних підприємств України у ТОП-10 світових лідерів з виробництва сталі;
  • удосконалено за ціннісно-орієнтованим підходом методику інвайронментального виміру сприятливості організаційно-економічного забезпечення інноваційного розвитку підприємств шляхом модифікації мультикритеріального аналізу, чітко структурованою етапологією стейкхолдер- та декаплінг-аналізу, що, на відміну від існуючих, зумовить більш реалістичну оцінку рівня мотивації, стимулювання та гарантування сприятливості організаційно-економічного забезпечення до інноваційного розвитку підприємств і збалансування інтересів стейкхолдерів у генеруванні економічного зростання за інвайронменталізації індустрії;
  • розроблено методологію оцінювання за декаплінг-підходом інвайронментальної ефективності організаційно-економічного забезпечення інноваційного розвитку металургійних підприємств, що на відміну від існуючих, дозволить визначити  критеріальну площину її змін залежно від змін обсягів фінансування інноваційної діяльності та темпів нарощування обсягів виробництва металопродукції, що має стати фундаментальним підґрунтям при прийнятті аргументованих рішень з визначення пріоритетних напрямків інноваційного розвитку підприємств на середньо- та довгострокових часових горизонтах;
  • сформовано модель архітектоніки прийняття рішень з управління інноваційним розвитком металургійних підприємств за QFD-методикою, яка, на відміну від існуючих, завдяки побудові «будинку якості» передбачає забезпечення збалансування інтересів/впливу стейкхолдерів у  інноваційно- й екологічно відповідальному спрямуванні інвестицій на виробництво за новітніми технологіями металопродукції світового рівня;
  • розроблено авторську методику стейкхолдер-аналізу збалансованості впливу/інтересів стейкхолдерів (зацікавлених сторін) на успішність реалізації інвестиційних проєктів запроваджено в навчальному процесі НУ «Запорізька політехніка» при підготовці здобувачів вищої освіти за спеціальністю 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та розробці НМК з дисциплін «Економіка та організація управління проєктами», «Проєктний аналіз», «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами» та ін. при підготовці навчального посібника Ткаченко. А.М., Левченко Н.М, Пожуєва. Т.О., Плинокос Д.Д. та Шишканова Г.А. «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проектами». – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2020. – 246 с.

Зміцнення зв’язків з підприємствами з метою науково-практичної взаємодії та розширення спектру наукових досліджень:
ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна»;
ПАТ «Запорізький завод феросплавів»;
ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»;
ПАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»;
АТ «Мотор Січ»;
ПАТ «Запоріжкран».
 
4.3. Наявність проєктів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються з державного бюджету та інших джерел (короткий опис)
Програми та проєкти:
1. Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується Глобал Ком'юнітіз, у співпраці із Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.
Кафедра ПТБД реалізує навчання за сертифікованою  програмою підвищення кваліфікації «Управління в органах місцевого самоврядування для лідерів громад та депутатів місцевих рад» у рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується Глобал Ком'юнітіз, та у співпраці із Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK, Польща), партнером Програми USAID DOBRE.
Викладачі кафедри проф. Ткаченко А.М., проф. Пожуєва Т.О., проф. Левченко Н.М., доц. Крайнік О.М., доц. Круглікова В.В., доц. Севастьянов Р.В., доц. Плинокос Д.Д. пройшли навчання за зазначеною програмою, яку проводили викладачі Малопольської школи державного управління при Краківському університеті економіки (Республіка Польща).
2. Проект «Підприємницький університет» за організації Міністерства освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Українським фондом стартапів, Стартап-інкубатором YEP в партнерстві з Університетом Тарту, Garage48, Cisco, OKKO, Genesis за підтримки Генерального консульства України в Сан-Франциско та Міністерства закордонних справ Естонії.
На кафедрі з 2020 р. реалізується проєкт “Підприємницький університет”, у межах якого для здобувачів вищої освіти викладають курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами”. Цей проєкт здійснюється  спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Українським фондом стартапів, Стартап-інкубатором YEP. Викладачі кафедри проф. Ткаченко А.М., проф. Пожуєва Т.О., проф. Левченко Н.М., доц.        Плинокос Д.Д. пройшли навчання за програмою у українських та зарубіжних тренерів.
3. Проєкт Erasmus+ «Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті» (WORK4CE) (2020-2023 рр.) 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP “Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” [WORK4CE], викладач кафедри доц. Плинокос Д.Д. учасник проєкту. В проєкті приймають участь університети України, Азербайджану, Німеччини, Бельгії, Іспанії. Мета проєкту розроблення нової форми співпраці між університетами та підприємствами в епоху цифрових технологій для покращення працевлаштування випускників; надання новітніх компетенції, що пов’язані з компетенціями, необхідними для працевлаштування, для формування робочого простору майбутнього. В рамках проєкту в 2021 р. доц. Плинокос Д.Д. прийняв участь у роботі зимової школи у м. Дортмунд (Німеччина) в Університеті прикладних наук м. Дортмунд. Під час навчання розглядалися питання з  впровадження Agile підходу у міжнародних проєктах.
Програмам міжнародного обміну сприяють укладені двосторонні угоди більш ніж з 60 університетами світу. Зокрема в 2021 р. було укладено договори з:
- Краківським економічним університетом (Республіка Польща);
- Гданською політехнікою (Республіка Польща);
- Технічним університетом Варна (Болгарія). 
Науково-дослідні роботи, що фінансуються з державного бюджету та інших джерел (короткий опис)
1. НДР 05615 «Удосконалення механізму управління підприємством в умовах сучасного реформування економіки України» (керівник – к.е.н., доцент Бобровнікова Р.Г. 2015-2018 рр.);
2. НДР 01718 «Антикризове управління як головний чинник забезпечення сталого розвитку суб`єктів господарювання» (керівник – д.е.н., професор Ткаченко А.М., 2018-2021 рр.);
3. НДР 01711 «Управління конкурентоспроможністю суб`єктів господарювання як запорука економічної захищеності» (керівник – д.е.н., професор Ткаченко А.М. 2021-2024 рр.).
 
 
4.4. Кількість захищених (рекомендованих до захисту):
докторів – 2:

  1. Коваленко Олена Валеріївна тема «Формування механізму попередження загрози банкрутства на підприємствах», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 24.04.2012 р. Інститут економіки промисловості НАН України.
  2. Іванова Марина Іллівна тема «Управління логістичною системою кластера промислових підприємств», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 28.09.2018 р. ДВНЗ «Криворізький національний університет».

кандидатів наук (докторів філософії) – 25 (наук. кер., д.е.н., проф.      Ткаченко А.М. – 24; наук. кер., к.е.н., доц. Плинокос Д.Д. – 1):

  1. Лівошко Тетяна Володимирівна тема «Вплив економічної інформації на планування господарської діяльності підприємства», спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами 20.12.2007 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  2. Шляга Ольга Володимирівна тема «Інформаційне забезпечення системи управління машинобудування підприємств», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (машинобудування і металургія) 28.11.2007 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  3. Морщенок Тетяна Сергіївна тема «Стратегічне удосконалення управління персоналом», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємства (за видами економічної діяльності 24.04.2008 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  4. Асмолова Ганна Борисівна тема «Удосконалення амортизаційного механізму регулювання відтворення основних виробничих фондів підприємства», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами діяльності) 25.06.2008 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  5. Гугля Марина Володимирівна тема «Управління фінансовою складовою стійкого розвитку промислового підприємства», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами діяльності) 29.04.2009 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  6. Єлець Ольга Павлівна тема «Антикризова складова управління машинобудівним підприємством», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 27.05.2009 р. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
  7. Бугрім Олександр Юрійович тема «Удосконалення системи управління машинобудівних підприємств на основі реструктуризації», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (машинобудування і металургія) 17.03.2016 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  8. Єропутова Ольга Олександрівна тема «Методи планування і регулювання оборотного капіталу на машинобудування», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)» 22.04.2010 р. Класичний приватний університет.
  9. Куташенко Максим Валентинович тема «Управління ризиками металургійних підприємств», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 08.06.2010 р. Класичний приватний університет.
  10. Рожков Вадим Олександрович тема «Формування системи управління конкурентоспроможністю металургійних підприємств в ринкових умовах», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 07.12.2010 р. Класичний приватний університет.
  11. Резніков Олег Леонідович тема «Формування економічної безпеки промислового підприємства», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 27.04.2011 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  12. Топалов Сергій Анатолійович тема «Формування соціально-економічної сфери підприємств машинобудування», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 23.01.2013 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  13. Казачков Ігор Олегович тема «Вплив стратегічного управління на основі результати діяльності металургійного підприємства», спеціальність 08.00.04 – Економіка підприємствами (за видами економічної діяльності) 14.02.2013 р. Національний університет «Харківський політехнічний інститут».
  14. Задніпряна Тетяна Сергіївна тема «Формування інноваційних підходів до управління металургійним підприємством», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 15.02.2013 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  15. Авдєй Олена Костянтинівна тема «Формування грошових ресурсів підприємств машинобудування та вплив на них курсової політики», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 15.02.2013 р. Класичний приватний університет.
  16. Богаченко Олена Петрівна тема «Оцінювання ефективності використання систем менеджменту якості на промислових підприємствах», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)16.02.2013 р. ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет».
  17. Гончарук Петро Адольфович тема «Забезпечення конкурентних переваг металургійного підприємства», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 24.02.2015 р. Класичний приватний університет.
  18. Бакута Алла Валеріївна тема «Управління складською діяльністю з використання інструментів логістики на підприємствах машинобудування» спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 11.03.2015 р. ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
  19. Лелі Юлія Георгіївна тема «Інноваційні підходи до управління персоналом підприємства в сучасних умовах», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 12.02.2016 р. Класичний приватний університет.
  20. Силенко Сергій Анатолійович тема «Антикризове управління промисловим підприємством в умовах невизначеності та ризику», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 27.04.2018 р. ДВНЗ «Криворізький національний університет».
  21. Силенко Ольга Михайлівна тема «Організаційно-економічне забезпечення інноваційного розвитку металургійних підприємств», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 17.09.2020 р. Національний університет «Полтавська політехніка».
  22. Тютченко Світлана Миколаївна тема «Забезпечення економічної безпеки підприємств в умовах трансформаційних змін в економіці», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 29.10.2020 р. Класичний приватний університет.
  23. Колесник Е.О. тема «Управління конкурентоспроможністю металургійних підприємств в умовах ESG-інтеграції», спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності) 24.12. 2021 р. Класичний приватний університет.
  24. Шматко К.А. тема "Стратегія розвитку ринку страхувих послуг України з урахуванням лояльності страхувальників", спеціальнісить 08.00.03 - Економіка та управління національним господарством, 2016 р., Класичний приватний університет.
  25. Коваленко М.О. тема «Державне регулювання розвитку неформальної освіти в Україні», спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством 2017 р. Центральноукраїнський національний технічний університет (м. Кропивницький).

 
4.5. Кількість патентів на корисну модель, авторських свідоцтв, інших документів права інтелектуальної власності – немає.
4.6. Кількість опублікованих монографій, підручників, навчальних посібників, у т.ч. опублікованих за кордоном
35 монографій;
19 посібників.
4.7. Кількість опублікованих статей у:
1) фахових виданнях – 679;
2) журналах, що входять до міжнародних науково-метричних баз Web of Science та Scopus – 31;
3) інших наукометричних базах – 49.
Члени редколегії фахових видань:
Професор А.М. Ткаченко є заступником головного редактора збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічного університет»» та членом редколегії збірника наукових праць «Вісник УДВНЗ «Криворізький національний університет».
Професор Н.М. Левченко є членом редколегії збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет»».   
 Професор Т.О. Пожуєва є членом редколегії збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет»».
Доцент  Севастьянов Р.В. є членом редколегії періодичного міждисциплінарного наукового видання «Підприємництво та управління розвитком соціально-економічних систем» НУ «Запорізька політехніка»
Доцент  Крайнік О.М. є членом редколегії періодичного міждисциплінарного наукового видання «Підприємництво та управління розвитком соціально-економічних систем» НУ «Запорізька політехніка»
Доцент  Чернова І.В. є членом редколегії періодичного міждисциплінарного наукового видання «Підприємництво та управління розвитком соціально-економічних систем» НУ «Запорізька політехніка»
Доцент  Кійко С.Г. є членом редколегії періодичного міждисциплінарного наукового видання «Підприємництво та управління розвитком соціально-економічних систем» НУ «Запорізька політехніка»
4.8. Кількість виставок, ярмарок, інших науково-професійних заходів, на яких наукова школа презентувала свої розробки, досягнення
Кількість виставок та ярмарок – 3:
Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра 2019» інноваційні освітні технології щодо залучення на навчання та проведення освітнього процесу;
Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра 2020» інноваційні освітні технології щодо залучення на навчання та проведення освітнього процесу;
Міжнародній виставці «Освіта та кар’єра 2021» інноваційні освітні технології щодо залучення на навчання та проведення освітнього процесу для іноземних студентів.
 IV-а Міжнародна науково-практична конференція "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності", 10-11 травня 2023 року.
 ІІІ-я Міжнародна науково-практична конференція "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності", 11-12 травня 2022 року
 ІІ-а Міжнародна науково-практична конференція "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності", 13-14 травня 2021 року.
І-а Міжнародна науково-практична конференція "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності", 14-15 травня 2020 року..
Всі ці напрацювання використовуються в роботі відділу ВМД та РІС НУ «Запорізька політехніка».
 
4.9. Кількість наукових конференцій: 1) міжнародних, 2) всеукраїнських,      3) регіональних, ініційованих, організованих та проведених представниками наукової школи (оргкомітет, програма тощо):
1) міжнародних – 8, а саме:
- організатор:
Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» (2020);
ІІ-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» (2021);
ІІІ-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності» (2022);
- співорганізатором:
 ІІІ-ї Міжнародного Євразійського конгресу економіки і соціальних наук     (м. Дніпро, Український державний хіміко-технологічний університет, 2018 р.);
Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2018 р.);
І-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2019 р.);
ІІI-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2020 р.);
ІV-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2021 р.);
2) всеукраїнських – 2;
3) регіональних – немає.
 
4.10. Кількість доповідей на наукових конференціях:
1) міжнародних за кордоном – 177;
2) всеукраїнських – 153;
3) регіональних – 79.
 
4.11. Публікації про наукову школу та її членів
Наукова школа «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності» (кафедра «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» НУ «Запорізька політехніка») https://www.facebook.com/groups/354510949242206/?ref=share
Наукова школа «Сучасна стратегія розвитку суб’єкта господарювання як основа формування його економічної захищеності» (кафедра «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» НУ «Запорізька політехніка») https://zp.edu.ua/kafedra-pidpryyemnyctva-torgivli-ta-birzhovoyi-diyalnosti
 
4.12. Визнання наукової школи науковою та громадською спільнотою (Державні премії України, відзнаки Президента, Кабінету Міністрів України, почесні звання, дипломи тощо)
Ткаченко А.М. – Відмінник освіти України (2008); Почесна грамота Міністерства регіонального розвитку та будівництва України за реалізацію державної молодіжної політики (Наказ МінРегіонБуду від 13.11.2009 р.               № 140-ПГ); Подяка Міністерства освіти і науки України (2008); Почесна грамота Запорізької міської ради (2008); Грамота Виконавчого комітету Запорізької міської ради (2009); Грамота Запорізької міської ради (2013); Грамота за книгу «Формування інноваційних підходів до управління металургійним підприємством», яка посіла     I місце у номінації «Монографія» у XI обласному міжвузівському конкурсі на «Кращі наукові, навчальні, навчально-методичні та художньо-публіцистичні видання» (2016); Грамота Запорізької міської ради (2019); Почесна грамота Запорізької обласної ради (2008); Подяка Запорізької обласної державної адміністрації (2018).

Грамота за наукове керівництво студента-переможця Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (2019 р.) 

Грамота за наукове керівництво студента-переможця Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (2020 р.) 

Грамота за наукове керівництво студента-переможця Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (2020 р.) 

Грамота за наукове керівництво студента-переможця Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (2021 р.)

Грамота за наукове керівництво студента-переможця Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» (2021 р.)
Пожуєва Т.О. – Почесна відзнака української федерації вчених (2005); Грамота за наукове керівництво у Всеураїнському конкурсі дипломних робіт (2019); Грамота за наукове керівництво у Всеураїнському конкурсі дипломних робіт (2020); Грамота за наукове керівництво у Всеураїнському конкурсі дипломних робіт (2021).

 Грамота за наукове керівництво студентами у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт (2019 р.) 

Грамота за наукове керівництво студентами у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт (2020 р.) 

Грамота за наукове керівництво студентами у Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт (2021 р.) 

Грамота за підготовку переможця Всеукраїнського конкурсу кваліфікаційних робіт (2021 р.)
Левченко Н.М. – Грамота виконавчого комітету Запорізької міської ради (2011); Грамота Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (2011); Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2014); Подяка Державної наукової установи «Книжкова палата України ім. Івана Федорова» (2016).
Подяка голові конкурсної комісії (секція «Економіка») Левченко Н.М. за вагомий внесок в організацію та проведення конкурсу студентських наукових робіт (Наказ ректора ЗНТУ №01-М від 18.01.2018 р.

Грамота за наукове керівництво  у Всеукраїнського конкурсу дипломних робіт зі спеціальності «Підприємництво, торгівля і біржова діяльність», Одеський національний політехнічний університет, (2020 р.) 

 

Подяка Запорізької обласної державної адміністрації Левченко Н.М. -  науковому керівнику переможця у конкурсі для обдарованої молоді у галузі науки, (2020 р.) 

 
Севастьянов Р.В. – Грамота Запорізької державної інженерної академії (2008); Почесна грамота Первинної профспілкової організації ЗДІА (2014); Грамота Запорізької обласної державної адміністрації (2017); Почесна грамота НУ «Запорізька політехніка» (2019).

 Грамота за за підготовку учнів до участі у II обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН у 2019 році»»; (2019 р.) 

 Грамота за за підготовку учнів до участі у II обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН у 2018 році»»; (2018 р.) 
Плинокос Д.Д. – Почесна грамота міського голови м. Запоріжжя (2009); Почесна грамота Районної адміністрації ЗМР по Жовтневому району м. Запоріжжя (2014); Подяка Запорізької обласної державної адміністрації (2019); Подяка Міністерства освіти і науки (2020); Диплом Національної академії педагогічних наук України ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України (2021).
Лівошко Т.В. – Почесна грамота Запорізької обласної ради (2008); Грамота Запорізького територіального відділення спілки аудиторів України (2013); Грамота Запорізького територіального відділення Всеукраїнської професійної громадської організації «Спілка аудиторів України» (2017).
Крайнік О.М. – Грамота Виконавчого комітету Запорізької міської ради  м. Запоріжжя (2021); Грамота НУ «Запорізька політехніка» (2022).
Бобко Н.А. – Почесна грамота Національного університету «Запорізька політехніка» (2019).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Основними напрямами наукової тематики кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності є: модернізація системи управління підприємств, інноваційний розвиток підприємств за ресурсо- та енергозберігаючими підходами, підвищення конкурентоспроможності підприємств в умовах трансформації до низько вуглецевої економіки, міжнародне співробітництво у забезпеченні сталого розвитку бізнесу тощо.

     Впродовж 2018-2023 рр. затверджено та виконано такі теми наукових досліджень:

НДР 05615 «Удосконалення механізму управління підприємством в умовах сучасного реформування економіки України» (керівник – к.е.н., доцент Бобровнікова Р.Г. 2015-2018рр.);

НДВ 01718 «Антикризове управління як головний чинник забезпечення сталого розвитку суб`єктів господарювання» (керівник – д.е.н., професор Ткаченко А.М., 2018-2021рр.);

НДР 01711 «Управління конкурентоспроможністю суб`єктів господарювання як запорука економічної захищенності» (керівник – д.е.н., професор Ткаченко А.М.. 2021-2024рр.).

     На кафедрі ведеться підготовка аспірантів та докторантів. Керівництво аспірантами та здобувачами наукового ступеня наукового ступеня здійснюють: проф. А.М. Ткаченко, проф. Н.М. Левченко, проф. Т.О. Пожуєва.

    Під науковим керівництвом проф. А.М. Ткаченко впродовж 2017-2022 рр. дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук захистили 4 аспіранта, на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук - 1. Результати фундаментальних і прикладних досліджень аспірантів та докторантів опубліковані у наукових виданнях та оприлюднені на конференціях та симпозіумах. Викладачі кафедри поєднують освітню та наукову діяльність, що сприяє підвищенню ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання з урахуванням сучасної теорії та практики підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

    Впродовж 2017-2022 рр. видано 3 монографії, 2 навчальних посібника, які здобули визнання не лише викладачів і студентів, але й науковців та практиків.

    За результатами досліджень викладачі кафедри впродовж 2018-2023рр. опублікували понад 73 наукових статей та 298 тез доповідей на наукових конференціях. Наукові статті  публікуються в іноземних виданнях з індексацією Scopus, Web of Science та вітчизняних фахових виданнях: «Сталий розвиток економіки», «Економічний вісник ЗДІА», «Інвестиції: досвід та практика», «Економічний простір», «Держава та регіони», «Інноваційна економіка», «Економічний вісник УДХТУ», «Економічний вісник ЗНУ» та ін.

    Професор А.М. Ткаченко є заступником головного редактора збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник ДВНЗ «Українського хіміко-технологічного університету» та членом редколегії збірника наукових праць «Вісник УДВНЗ «Криворізького національного університету».

    Професор Н.М. Левченко є членом редколегії збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет».   

    Професор Т.О. Пожуєва є членом редколегії збірника наукових праць фахового видання «Економічний вісник державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет».

     Професор А.М. Ткаченко є членом постійної спеціалізованої вченої ради:  Д 09.052.01 УДВНЗ «Криворізький національний університет» зі спеціальності 08.00.04 «Економіка та управління підприємствами» (за видами діяльності).

Професор А.М. Ткаченко впродовж 2017-2021рр. виступила офіційним  опонентом понад 15 дисертаційних робіт, професор Н.М. Левченко – 9 дисертаційних робіт.

     Одним із важливих напрямків наукової роботи кафедри є проведення наукових конференцій, метою яких є висвітлення та розв’язання  актуальних науково-теоретичних і прикладних проблем підприємництва, торгівлі та біржової діяльності, а також підвищення фахового рівня аспірантів і здобувачів вищої освіти.

     Впродовж 2018-2023 рр. кафедра стала:

-  організатором Міжнародної науково-практичної конференції "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції 14-15 травня 2020 р. / За заг. редакцією проф. Ткаченко А. М., 2020. – 408 с. http://eir.zntu.edu.ua/handle/123456789/7667);

-  організатором ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, Запоріжжя, 13-14 травня 2021 року / Редкол.: А. М. Ткаченко (відпов. ред.). – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2021. – 391 с. http://eir.zntu.edu.ua/handle/123456789/7666);

-  організатором ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, Запоріжжя, 11-12 травня 2022 року / Редкол.: А. М. Ткаченко (відпов. ред.). – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2022. – 410 с. https://zp.edu.ua/sites/default/files/konf/conference_2022.pdf);

- організатором IV Міжнародної науково-практичної конференції "Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності" (Стратегічні пріоритети розвитку підприємництва, торгівлі та біржової діяльності: матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, Запоріжжя, 10-11 травня 2022 року / Редкол.: А. М. Ткаченко (відпов. ред.). – Запоріжжя: НУ «Запорізька політехніка», 2023. – 373 с.  http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/10033/1/Strategic_priorities.pdf);

- співорганізатором ІІІ Міжнародного Євразійського конгресу економіки і соціальних наук (м. Дніпро, Український державний хіміко-технологічний університет, 2018р.);

- співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2018р.);

- співорганізатором ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2019р.);

- співорганізатором ІІI Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2020р.);

- співорганізатором ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Підприємництво і торгівля: тенденції розвитку» (м. Одеса, Одеський національний політехнічний університет, 2021р.).

     Викладачі кафедри неодноразово приймали участь у міжнародних конференціях, серед яких останні:

- Міжнародна наукова конференція EDAMBA 2019 «Empowering Acions to Achieve Global Goals: implications for Economics Management and Related Discplines» (м. Катовіце, Польща);

- Науково-практична конференція «Schiller International  University. Paris Campus. Enhancement programme: Education process innovative methods and education technologies ( Experience of Schiller  International University)»

 (м. Париж, Франція);

- Науково-практична конференція « Professional and qualification enhancement  programтe: Contemporary Tendencies of Higher Education in - European Union Countries Experience of Technical / University of Varna» (м. Варна , Болгарія);

- Науково-методичний семінар «Особливості підготовки наукових кадрів в країнах ЄС» (м. Братислава, Словаччина).

     Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності традиційно є учасником щорічних науково-практичних конференцій у рамках проведення «Тижня науки» Національного університету «Запорізька політехніка». Колектив кафедри постійно підвищує професійний рівень завдяки стажуванню. Зокрема: професор А.М. Ткаченко – Schiller International University. Paris Campus. Enhancement programтe: Education process, innovative methods and education technologies (Experience of Schiller International University). (108Hours). Certificate of achievement #02-17-P02. April 18-28, 2017. Доцент О.М. Крайник проходила стажування з теми «Інноваційні технології в освіті» в рамках реалізації міжнародного проекту «Євроінтеграція  в  освіті, науці  та  культурі» у Вищій технічній школі м. Катовіце (жовтень, 2019. Польща). (Сертифікат #2/10/2019). Професор Н.М. Левченко – міжнародне післядипломне практичне стажування «New and innovative teaching methods» організоване Малопольською школою державного управління Краківського університету економіки (14вересня – 09 жовтня 2020 року). (м. Краків, Польща).

 

 
ПЛАН НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»
НА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 
ПЛАН НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»
НА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 
ПЛАН НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»
НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 
ПЛАН НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»
НА 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 
ПЛАН НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»
НА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 
ПЛАН НАУКОВОЇ РОБОТИ КАФЕДРИ «ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ»
НА 2018-2019 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЗВІТ ПРО ВИКОНАННЯ КАФЕДРАЛЬНОЇ НАУКОВО- ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ЗА 2022–2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
 

 

 

 
 
Фотографія викладачів кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності 2021
 
Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності заснована в вересні 2015р. під керівництвом д.е.н., професор Ткаченко Алла Михайлівна. Навчальний процес забезпечує науково-педагогічний персонал до складу якого входить 80% докторів та кандидатів наук. Кафедра створена на базі кафедри економіки та організації виробництва, яка була заснована ще 1965р і має свої традиції та досягнення в формуванні комплексних цільових програм розвитку Запорізького регіону, розробці теоретичних питань приватизації підприємств, вдосконаленні економічних відносин у виробництві, розробці організаційно-економічних засад інноваційного розвитку регіону та визначенні стратегічних та тактичних напрямків розвитку промислових підприємств. Кафедра економіки і організації виробництва стала базою створення кафедр «Промисловий транспорт», «Менеджменту та маркетингу» та «Фінансів та кредиту» та формування факультету економіки та управління.
Сьогодні на кафедрі підприємництва, торгівлі та біржової діяльності викладається 17 дисциплін: «Економіка підприємства», «Економіка за видами діяльності», «Економіка підприємств зв’язку», «Економіка і фінанси підприємства», «Економіка праці і соціально-трудові відносини», «Основи бух. обліку та аудиту», «Фінанси і кредит», «Основи менеджменту», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку» «Менеджмент і маркетингові дослідження», «Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку», «Статистика», «Теорія статистики», «Організація, планування та управління виробництвом», «Організація, планування та управління промисловими підприємствами», «Організація, планування та управління промисловим виробництвом».
Викладачі кафедри є керівниками економічної частини проектів студентів технічних спеціальностей, проводять активну профорієнтаційну роботу.За останні 5 років три викладача захистили кандидатські дисертації – Тіховська Т.М., Борисенко О.Є., Шитікова Л.В.
У період реалізації ринкових реформ підвищилась роль економічних наук, досягнення яких активно втілюються в життя, а викладачі та співробітники кафедри віддають свої знання та досвід при підготовці високопрофесійних спеціалістів. Викладачі кафедри постійно займаються підвищенням кваліфікації, беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, круглих столах. В 2013р. співробітники кафедри брали участь у міжнародному проекті Best Course «Management and marketing. Globalization and integration outlook». Це сприяє постійному підвищенню якості викладання дисциплін та професійного рівня викладачів.

Кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності  приймала участь у таких міжніродних проектах:  

1. Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується Глобал Ком'юнітіз, у співпраці із Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

Кафедра ПТБД реалізує навчання за сертифікованою  програмою підвищення кваліфікації «Управління в органах місцевого самоврядування для лідерів громад та депутатів місцевих рад» у рамках Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), яка виконується Глобал Ком'юнітіз, та у співпраці із Малопольською школою державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK, Польща), партнером Програми USAID DOBRE.

Викладачі кафедри проф. Ткаченко А.М., проф. Пожуєва Т.О., проф. Левченко Н.М., доц. Крайнік О.М., доц. Круглікова В.В., доц. Севастьянов Р.В., доц. Плинокос Д.Д. пройшли навчання за зазначеною програмою, яку проводили викладачі Малопольської школи державного управління при Краківському університеті економіки (Республіка Польща).

2. Проект «Підприємницький університет» за організації Міністерства освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Українським фондом стартапів, Стартап-інкубатором YEP в партнерстві з Університетом Тарту, Garage48, Cisco, OKKO, Genesis за підтримки Генерального консульства України в Сан-Франциско та Міністерства закордонних справ Естонії.

На кафедрі з 2020 р. реалізується проєкт “Підприємницький університет”, у межах якого для здобувачів вищої освіти викладають курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами”. Цей проєкт здійснюється  спільно з Міністерством освіти і науки, Міністерством цифрової трансформації, Українським фондом стартапів, Стартап-інкубатором YEP. Викладачі кафедри проф. Ткаченко А.М., проф. Пожуєва Т.О., проф. Левченко Н.М., доц. Плинокос Д.Д. пройшли навчання за програмою у українських та зарубіжних тренерів.

3. Проєкт Erasmus+ «Міждоменні компетенції для забезпечення здорової та безпечної роботи у 21 столітті» (WORK4CE) (2020-2023 рр.) 619034-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP

“Cross-domain competences for healthy and safe work in the 21st century” [WORK4CE], викладач кафедри доц. Плинокос Д.Д. учасник проєкту. В проєкті приймають участь університети України, Азербайджану, Німеччини, Бельгії, Іспанії. Мета проєкту розроблення нової форми співпраці між університетами та підприємствами в епоху цифрових технологій для покращення працевлаштування випускників; надання новітніх компетенції, що пов’язані з компетенціями, необхідними для працевлаштування, для формування робочого простору майбутнього. В рамках проєкту в 2021 р. доц.. Плинокос Д.Д. прийняв участь у роботі зимової школи у м. Дортмунд (Німеччина) в Університеті прикладних наук м. Дортмунд. Під час навчання розглядалися питання з  впровадження Agile підходу у міжнародних проєктах.

Файл: 

 

 

 

Прізвище, ім'я, по батькові Науковий ступінь, вчене звання Посада
Ткаченко Алла Михайлівна доктор екон.наук, професор завідувач кафедри
Левченко Наталія Михайлівна доктор наук з держ. управління, професор професор
Пожуєва Тетяна Олександрівна  доктор екон.наук, професор професор
Кійко Сергій Генадійович доктор технічних наук доцент
Бугрім Олександр Юрійович канд.екон.наук,доцент доцент
Круглікова Валентина Володимирівна канд.екон.наук,доцент доцент
 Лоза Світлана Петрівна канд.екон.наук, доцент доцент
Лівошко Тетяна Володимирівна канд.екон.наук,доцент доцент
Крайнік Олена Миколаївна канд.екон.наук,доцент доцент
Севастьянов Родіон Вікторович канд.екон.наук,доцент доцент
Плинокос Дмитро Дмитрович канд.екон.наук,доцент доцент
Чернова Ірина Вікторівна канд. ф. наук, доцент доцент
Полєжаєв Юрій Григорович кандидат наук з соціальних комунікацій доцент
Ханенко Алла Валеріївна канд.екон.наук доцент
Бобко Наталія Анатоліївна   старший викладач
Полєжаєв Юрій Григорович   лаборант

Приміщення випускової кафедри розташовані в головному навчальному корпусі університету,.

Перелік лабораторій і спеціалізованих кабінетів, що забезпечують навчальний процес у відповідності до навчального плану спеціальності 073 "Менеджмент", 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» надано в табл.

За випусковою кафедрою підприємництва, торгівлі та біржової діяльності закріплено такий аудиторний фонд:

аудиторія 358 (50,8 м2)– предметна аудиторія кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності;

аудиторія 368 (59,2 м2)– викладацька кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності;

аудиторія 144 (18 м2)– кабінет завідувача кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності.

Професорсько-викладацький склад кафедри розташовується в обладнаній необхідними офісними меблями аудиторії. Встановлені два комп’ютери, що з’єднані локальною мережею університету та мають доступ до мережі Internet (wi-fi роутер (1 од.)). Є в наявності оргтехніка – багатофункціональний пристрій (сканер-принтер-ксерокс).

 

Обладнання лабораторій та спеціалізованих кабінетів

Найменування лабораторії, спеціалізованого кабінету, їх площа (або об’єм) Найменування навчальної дисципліни Найменування обладнання, устатковання, їх кількість

ауд 134

площа 67м2, об’єм 300м3

Смарт-технології в будівництві 

(онлайн платформи - конструктори:

- The Planner 5D. The Planner 5D gives everybody a chance to create a professional-looking home, landscape, and office floorplans and designs.
 
- 3D plan constructor
 
- Sweet Home 3D is a free interior design application
which helps you draw the plan of your house, arrange furniture on it and visit the results in 3D.
 
 
- CТ: СМЕТА 8 (корпоративна версія; складання проектно-кошторисної документації).

ПК "Рома PC" CPU INTEL Celeron G 1840/RAM DDR 3.2 Gb/HDD 500 Gb/Mb H81/Key/Mouse/Monitor 22" 

14 шт.

ауд. 358

255 м3

(головний корпус)

Оптимізаційні методи та моделі;

Інформатика;

Економетрика;

Теорія ймовірності і математична статистика;

Проектний аналіз;

Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків;

Бухгалтерський облік

Економічний ризик і методи його вимірювання

Використовується і як лекційна аудиторія.

Проектор мультимедійний SHARP XR-10S-L, ноутбук Asus X55C,

Wi-Fi router TP-link  TL WR841N, проекційний екран.

 

 
 
Кафедра має Проектор мультимедійний SHARP XR-10S-L, ноутбук Asus X55C,
Wi-Fi router TP-link  TL WR841N, проекційний екран.

Розробка навчально-методичного забезпечення, в основному, спрямована на забезпечення самостійної роботи студентів під час вивчення студентами теоретичного матеріалу, підготовки до практичних занять, виконання контрольних завдань, курсових, кваліфікаційних робіт тощо. Викладачами кафедри розроблені методичні вказівки для економічного обґрунтування дипломних проектів науко-дослідної, конструкторської, технологічної тематики для бакалаврів, спеціалістів та магістрів. Щорічно розробляються робочі програми з кожної дисципліни.
Кафедра забезпечує викладання дисциплін за спеціальностями 073 "Менеджмент" та 076 ""Підприємництво, торгівля та біржова діяльність". Для кожної дисципліни, що викладається розроблено повний методичний комплекс, що включає в себе:
-        робочу програму;
-        конспект лекцій;
-        матеріали для самостійної роботи студентів;
-        матеріали для контролю знань;
-        питання для заліку та іспиту;
-        методичні вказівки для виконання практичних робіт; контрольних; самостійних;
-        методичні вказівки з обґрунтуванню економічного розділу дипломних проектів для бакалаврів; спеціалістів; магістрів;
В учбовий процес активно впроваджуються наукові дослідження та винаходи викладачів.
 

За спеціальністю "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність" здійснюється підготовка висококваліфікованих фахівців першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціалізації «Економіка підприємства»

Освітньо-кваліфікаційний рівень “БАКАЛАВР”

Термін підготовки бакалаврів:  денної та заочної форми навчання — 4 роки

Освітньо-професійна програма для здобувачів ступеня бакалавр передбачає вивчення та засвоєння комплексу прикладних дисциплін: економіки підприємств, економіки торгівлі, економіки нерухомості, економіки агропромислового комплексу, організації виробництва, менеджменту, фінансів, маркетингу, економіки праці та соціально-трудових відносин, бухгалтерського обліку, оптимізаційних методів та моделей, міжнародної та регіональної економіки, фахової іноземної мови тощо.

Після завершення навчання бакалавр здатний якісно виконувати професійні завдання середньої складності за визначеними алгоритмами з елементами самостійності: обґрунтувати бізнес-ідею, створити власний бізнес та забезпечити його успішне функціонування; застосувати сучасні підходи до управління підприємством в цілому та його окремими ланками; оцінити мінливість зовнішнього середовища та розробити механізм адаптації виробничих систем до нього; забезпечити тактичний і стратегічний розвиток підприємства з використанням сучасних інформаційних систем і методів управління; провести економічну, фінансову, організаційну діагностику функціонування підприємств і організацій за всіма сферами діяльності; розробити та впровадити бізнес-проекти, спрямовані на досягнення конкурентних переваг на ринку та нарощування вартості компанії.

Випускники освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр можуть працювати: на підприємствах (установах) та в об’єднаннях підприємств різних форм власності на посадах: технік з планування, технік з праці, торговельний агент, комерційний агент, помічник аналітика, фінансиста, керівника підприємства, консультанта з економічних питань, фахівець з ефективності підприємництва, з фінансово-економічної безпеки, з управління активами.

 

Освітньо-кваліфікаційний рівень “МАГІСТР”

Спеціальність 076 "Підприємництво торгівля та біржова діяльність" ,

спеціалізація "Економіка підприємства"

Термін підготовки магістрів: денної та заочної  форми навчання — 1 рік 6 місяців.

Освітньо-професійна програма для здобувачів ступеня магістр передбачає вивчення та засвоєння комплексу прикладних дисциплін: економічне управління підприємством; конкурентоспроможність підприємства; економіка, організація та управління проектами; економічна діагностика; стратегічне управління; контролінг; тощо.

Після завершення навчання магістр здатний якісно виконувати професійні завдання високої складності: здійснювати економічне управління підприємницькою, торгівельною та біржовою діяльністю; приймати ефективні управлінські рішення щодо ресурсного й організаційного забезпечення підприємницької діяльності; інтегрувати інноваційні та інвестиційні процеси та здійснювати комплексне планування діяльності суб’єкта підприємництва; якісно проводити наукові дослідження.

Випускники освітньо-кваліфікаційного рівня магістр можуть працювати: на підприємствах (установах) та в об’єднаннях підприємств різних форм власності на посадах економіста, аналітика, фінансиста, керівника підприємства, консультанта з економічних питань, викладач університетів та вищих навчальних закладів

 

 

Підготовка фахівців з підприємництва, торгівлі та біржової діяльності за спеціалізацією «Економіка підприємства» здійснюється із застосуванням активних форм і методів навчання – методи моделювання, аналізу даних, оптимізації, дослідження операцій, прогнозування, оцінювання ризиків, теорії управління та прийняття рішень, теорії ігор та конфліктів, експертного оцінювання та ін.

Випускники можуть працювати у сфері економіки та управління на українських і зарубіжних підприємствах різних форм власності, в органах державного управління, вищих навчальних закладах, дослідницьких, аналітичних та експертних центрах.

.

 

Cилабуси освітньої програми  "Управління проектами" 

спеціальності 073 «Менеджмент» 2023-2024 рр., освітній рівень "магістр", (OK)

Назва дисципліни  Посилання на силабуси
ОК 1 Ділова іноземна мова  Силабус з дисципліни "Ділова іноземна мова"
ОК 2  Дипломування (кваліфікаційна робота)

Методичні вказівки щодо підготовки та публічного захисту кваліфікаційної роботи здобувачами вищої освіти за освітньою програмою «Управління проектами» зі спеціальності 073 «Менеджмент» за освітнім ступенем «магістр» 

ОК 3 Комунікації та лідерство в управлінні проектами Силабус з дисципліни "Комунікації та лідерство в управлінні проектами"
ОК 4  Методологія наукових досліджень Силабус з дисципліни "Методологія наукових досліджень"
ОК 5 Переддипломна практика Методичні вказівки 
 
ОК 6 Психологія управління та медіація Силабус з дисципліни "Психологія, управління та медіація"
ОК 7 Самоменеджмент Силабус з дисципліни "Самоменеджмент"
ОК 8 Стратегічний менеджмент Силабус з дисципліни "Стратегічний менеджмент"
ОК 9  Сучасні технології менеджменту організації Силабус з дисципліни "Сучасні технології менеджменту організації"
ОК 10 Управління інноваційними проектами  Силабус з дисципліни "Управління інноваційними проектами"

 

 

 Cилабуси освітньої програми  "Економіка підприємства" 

спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» 2023-2024 рр., освітній рівень "магістр"

Назва дисципліни  Посилання на силабуси
ОК 1 Ділова іноземна мова

 Силабус з дисципліни "Ділова іноземна мова"

ОК 2 Економічна діагностика Силабус з дисципліни "Економічна діагностика"
ОК 3  Дипломування (кваліфікаційна робота)  Методичні вказівки щодо підготовки та публічного захисту кваліфікаційної роботи здобувачами вищої освіти за освітньою програмою «Економіка підприємства» зі спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» за освітнім ступенем «магістр» 
ОК 4 Конкурентоспроможність підприємства  Силабус з дисципліни "Конкурентоспроможність підприємства"
ОК 5 Методологія наукових досліджень Силабус з дисципліни "Методологія наукових досліджень""
ОК 06 Переддипломна практика Методичні вказівки 
 ОК 07 Стратегічний менеджмент Силабус з дисципліни "Стратегічний менеджмент"
 ОК 08 Управління інноваційними проектами Силабус з дисципліни "Управління інноваційними проектами"
 ОК 09 Управління потенціалом Силабус з дисципліни "Управління потенціалом"

 

 

Робочі програми та силабуси освітньої програми  "Управління проектами" 

спеціальності 073 «Менеджмент», освітній рівень "магістр"

Назва дисципліни  Посилання на робочі програми Посилання на силабуси
ОК 1 Дипломування (кваліфікаційна робота) Методичні вказівки 
 
 
ОК 2 Інноваційний менеджмент Робоча програма з дисципліни "Інноваційний менеджмент" Силабус з дисципліни "Інноваційний менеджмент"
ОК 3 Інформаційні технології в управлінні проектами Робоча програма з дисципліни "Інформаційні технології в управлінні проектами" Силабус з дисципліни "Інформаційні технології в управлінні проектами"
ОК 4 Комунікації та лідерство в управлінні проектами Робоча програма з дисципліни "Комунікації та лідерство в управлінні проектами" Силабус з дисципліни "Комунікації та лідерство в управління проектами"
ОК 5 Менеджмент організацій Робоча програма з дисципліни "Менеджмент організацій" Силабус з дисципліни "Менеджмент організацій"
ОК 6 Переддипломна практика Методичні вказівки   
ОК 7 Психологія управління та конфліктологія Робоча програма з дисципліни "Психологія управління та конфліктологія"  
ОК 8 Самоменеджмент Робоча програма з дисципліни "Самоменеджмент" Силабус з дисципліни "Самоменеджмент"
ОК 9 Стратегічний менеджмент Робоча програма з дисципліни "Стратегічний менеджмент" Силабус з дисципліни "Стратегічний менеджмент"
ОК 10 Управління проектами Робоча програма з дисципліни "Управління проектами"  
ВК Цивільний захист Робоча програма з дисципліни "Цивільний захист" Силабус з дисципліни "Цивільний захист"
ВК Антикризовий менеджмент Робоча програма з дисципліни "Антикризовий менеджмент" Силабус з дисципліни "Антикризовий менеджмент"
ВК Маркетинговий менеджмент Робоча програма з дисципліни "Маркетинговий менеджмент" Силабус з дисципліни "Маркетинговий менеджмент"

 

 

 

Робочі програми та силабуси освітньої програми  "Менеджмент в будівництві" 

спеціальності 073 «Менеджмент», освітній рівень "бакалавр"

 

Назва дисципліни 

Посилання на робочі програми

 Посилання на силабуси
ВК 01  Енергозбереження та енергетичний менеджмент  http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8296/1/RP_Livosko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8297/1/S_Livosko.pdf  
ВК 02 Інноваційне підприємництво та управління стартап- проектами

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8298/1/The_work

_programme.pdf

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8299/1/Syllabus_of_the_discipline.pdf

ВК 03 Інноваційний менеджмент http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8433/1/RP_Tkachenko.pdf

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8434/1/S_Tkachenko.pdf

ВК 05 Історія України http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8554/1/RP_Chernova.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8556/1/S_Chernova.pdf
ВК 06 Контролінг http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8437/1/RP_Tkachenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8438/1/S_Tkachenko.pdf
ВК 07 Логістика http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8439/1/RP_Sevastyanov.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8440/1/S_Sevastyanov.pdf
ВК 08 Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8441/1/RP_Tkachenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8442/1/S_Tkachenko.pdf
ВК 09 Нормування праці http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8443/1/RP_Bogdan.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8445/1/S_Bogdan.pdf
ВК 10 Обґрунтування господарських рішень http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8435/1/RP_Sevastyanov.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8436/1/S_Sevastyanov.pdf
ВК 11 Організація праці менеджера http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8446/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8447/1/S_Krainik.pdf
ВК 12 Тайм- менеджмент http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8448/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8449/1/S_Krainik.pdf
ВК 13 Управління витратами http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8450/1/RP_Livosko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8452/1/S_Livosko.pdf
ОК 01 Безпека життєдіяльності фахівця з основами охорони праці http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8593/1/RP_Skuybida.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8594/1/S_Skuybida.pdf
ОК 02 Бізнес-планування http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8453/1/RP_Khanenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8454/1/S_Khanenko.pdf
ОК 04 Вища математика http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8562/1/RP_Shishkanova.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8563/1/S_Shishkanova.pdf
ОК 05 Вступ до спеціальності http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8456/1/RP_Bobko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8458/1/S_Bobko.pdf
ОК 06 Господарське та адміністративне право http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8533/1/RP_Kirichenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8534/1/S_Kirichenko.pdf
ОК 07 Господарський аналіз http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8487/1/RP_Levchenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8488/1/S_Levchenko.pdf
ОК 08 Економіка будівництва http://eir.zp.edu.ua/bitstream/123456789/8569/1/RP_Tkachenko.pdf http://eir.zp.edu.ua/bitstream/123456789/8570/1/S_Tkachenko.pdf
ОК 09 Економіка підприємства http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8460/1/RP_Tkachenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8462/1/S_Tkachenko.pdf
ОК 10 Економіка праці та соціально-трудові відносини http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8464/1/RP_Pozhuieva.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8465/1/S_Pozhuieva.pdf
ОК 11 Іноземна мова http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8564/1/RP_Zhukova.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8565/1/S_Zhukova.pdf
ОК 12 Історія будівництва та архітектури http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8557/1/RP_Chernova.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8558/1/S_Chernova.pdf
ОК 13 Історія вчень менеджменту http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8466/1/RP_Pozhuieva.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8467/1/S_Pozhuieva.pdf
ОК 15 Корпоративна соціальна відповідальність http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8490/1/RP_Plynokos.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8491/1/S_Plynokos.pdf
ОК 16 Кошторисна справа http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8492/1/RP_Levchenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8493/1/S_Levchenko.pdf
ОК 17 Лідерство і групова динаміка http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8494/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8495/1/S_Krainik.pdf
ОК 18 Маркетинг  http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8469/1/RP_Kruhlikova.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8470/1/S_Kruhlikova.pdf
ОК 19 Менеджмент http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8496/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8499/1/S_Krainik.pdf
ОК 20 Менеджмент персоналу http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8501/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8503/1/S_Krainik.pdf
ОК21 Менеджмент у будівництві http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8571/3/RP_Tkachenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8572/1/S_Krainik.pdf
ОК 23 Операційний менеджмент http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8573/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8574/1/S_Krainik.pdf
ОК 24 Організаційна поведінка http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8575/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8576/1/S_Krainik.pdf
ОК 25 Організаційне проектування http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8577/1/RP_Khanenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8578/1/S_Khanenko.pdf
ОК 26 Основи обліку та оподаткування http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8505/1/RP_Levchenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8507/1/S_Levchenko.pdf
ОК 27 Основи сталого розвитку

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8472/1/RP

_Kruhlikova.pdf

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8473/1/S_Kruhlikova.pdf
ОК 28 Основи фінансування та кредитування http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8474/1/RP_Khanenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8478/1/S_Khanenko.pdf
ОК 30 Політико-правова система України http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8535/1/RP_Kirichenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8536/1/S_Kirichenko.pdf
ОК 31 Потенціал та розвиток бізнесу http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8509/1/RP_Sevastyanov.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8510/1/S_Sevastyanov.pdf
ОК 32 Проектний менеджмент http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8511/1/RP_Levchenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8512/1/S_Levchenko.pdf
ОК 33 Психологія http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8544/1/RP_Yemelyanenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8549/1/S_Yemelyanenko.pdf
ОК 34 Середовище функціонування бізнесу http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8514/1/RP_Khanenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8516/1/S_Khanenko.pdf
ОК 35 Смарт-технології в будівництві

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8517/1/RP_Sevastyanov.pdf

http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8519/1/S_Sevastyanov.pdf
ОК 36 Статистика http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8521/1/RP_Bobko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8523/1/S_Bobko.pdf
ОК 37 Стратегічне управління http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8524/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8525/1/S_Krainik.pdf
ОК 38 Теорія управління та менеджменту http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8527/1/RP_Krainik.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8528/1/S_Krainik.pdf
ОК 39 Українська мова за професійним спрямуванням http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8559/1/RP_Chernova.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8560/1/S_Chernova.pdf
ОК 40 Фізичне виховання http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8579/1/RP_Kubatko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8580/1/S_Kubatko.pdf
ОК 41 Філософія http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8551/1/RP_Bondarenko.pdf http://eir.zntu.edu.ua/bitstream/123456789/8552/1/S_Bondarenko.pdf

 

 

Розподіл годин за дисциплінами [PDF, 352.28 КБ]

  • Дисципліни за освітньою програмою "Економіка підприємства"
 
Економіка підприємства
Вступ до спеціальності
Підприємницька діяльність
Потенціал і розвиток підприємства
Економіка торгівлі
Економіка агропромислового комплексу
Економіка нерухомості
Антикризове управління
Економічний ризик і методи його вимірювання
Інноваційна стратегія
Міжнародна економіка
Економіка праці і СТВ
Економічна ефективність діяльності підприємства
Статистичне моделювання і прогнозування
Статистика
Капітал підприємства: формування та оцінювання
Обгрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків
Організація виробництва
Нормування праці
Економічна безпека
Проектний аналіз
Планування і контроль на підприємстві
Аналіз стратегії виробничої діяльності
Господарський аналіз
Економіка і організація інноваційної діяльності
Управління витратами
Економічна статистика
Стратегія підприємства
  • Дисципліни, які викладає кафедра
 
Економіка підприємства
Економіка праці і соціально-трудові відносини
Економіка за видами діяльності
Економіка галузі зв’язку
Економіка і фінанси підприємства
Організація, планування та управління виробництвом
Організація, планування та управління промисловим підприємством 
Організація, планування та управління промисловим виробництвом
Основи бух. обліку та аудит
Статистика
Менеджмент
Основи менеджменту
Менеджмент та маркетингові дослідження
Менеджмент і маркетинг підприємств зв’язку
Фінанси і кредит

ППН 07 Економіка підприємства

 

Робочі програми та силабуси освітньої програми  "Управління проектами" 

спеціальності 073 «Менеджмент» 2023-2024 рр., освітній рівень "магістр"

Назва дисципліни  Посилання на робочі програми Посилання на силабуси
ОК 1 Дипломування (кваліфікаційна робота)  
 
 
ОК 2 Інноваційний менеджмент    
ОК 3 Інформаційні технології в управлінні проектами    
ОК 4 Комунікації та лідерство в управлінні проектами    
ОК 5 Менеджмент організацій    
ОК 6 Переддипломна практика    
ОК 7 Психологія управління та конфліктологія    
ОК 8 Самоменеджмент    
ОК 9 Стратегічний менеджмент     
ОК 10 Управління проектами     
ВК Цивільний захист     
ВК Антикризовий менеджмент    
ВК Маркетинговий менеджмент    

 

Сторінки