У січні 2008 року на освітньому просторі Запорізького національного технічного університету на базі "Інституту управління та права" засновано кафедру  іноземної мови професійного спілкування. Викладачі кафедри навчають студентів всіх спеціальностей "Інституту управління та права". З дня заснування  завідувачем кафедри був  кандидат філологічних наук, доцент В’ячеслав Миколайович Бутов. З вересня  2012 року кафедру очолила  кандидат економічних наук, доцент Анна Богданівна Брутман.

За роки існування кафедри керівництву  вдалося зібрати досвідчених теоретиків та практиків. На сьогодні професорсько-викладацький склад кафедри нараховує: 6 кандидатів наук, доцентів, 2 старших викладачів та 3 викладачів, які  викладають такі дисципліни: іноземну мову (англійську, німецьку, французьку), іноземну мову професійного спрямування (англійську, німецьку, французьку), другу іноземну мову (англійську, німецьку), ділову іноземну мову (англійську), наукове спілкування іноземною мовою (англійська),  іноземну мову в галузі туризму та латинську мову.

Кафедра іноземної мови професійного спілкування плідно співпрацює з такими міжнародними інституціями як Британська Рада в Україні, International House та Goethe-Institut.

Навчання в літній мовній школі Goethe-Institut  є запорукою високого рівня професійної підготовки сучасного викладача німецької мови.

Партнерські стосунки з освітньо-методичним центром Goethe-Institut дозволяють викладачам кафедри ІМПС ознайомитися з сучасними методиками викладання іноземної мови, зкорегувати навчальний процес таким чином, аби він відповідав міжнародним стандартам.

Викладачі кафедри ІМПС впроваджують в навчальний процес навчально-методичні матеріали європейських видань.

Прохорова П.В. 20.02.16-21.02.16 взяла участь у семінарі Ґете-Інституту (м. Київ) «Digitale Medien im Unterricht und in der Lehre» (Інтерактивні засоби на занятті з німецької мови у вищих навчальних закладах). Тема семінару з підвищення кваліфікації передбачала використання цифрових засобів на занятті та у навчанні, а також імплементацію методико-дидактичних принципів з орієнтацією на практичні дії та активацію роботи студентів під час навчання.

Головна мета викладачів кафедри - це підготовка висококваліфікованих фахівців зі знанням іноземної мови, що відповідають вимогам сучасної європейської мовної освіти, запитам ринку праці та  викликам суспільства. Саме тому з першого дня існування було сформовано кредо кафедри: «Non scholae, sed vitae discimus» (Вчимося не для школи, а для життя).

Викладачі кафедри постійно відвідують семінари-тренінги та майтер-класи, що проводяться провідними видавництвами літератури з іноземних мов, а саме: Longman, Oxford, Macmillan, Express Publishing, Cambridge, Collins, Delta Publishing, Hueber, Langenscheidt, Goethe-Institut, Pons, MM Publishing.

Викладач кафедри ІМПС Кравченко А.Г. на нуково-практичному семінарі від Pearson Dinternal.

Старший викладач кафедри ІМПС Полєжаєв Ю.Г. зі студентами спеціальності "Журналістика" в Українському інституті вивчення Голокосту

На кафедрі ведеться виховна робота. Викладачі кафедри залучають студентів до проведення свят англо- та німецькомовних країн. Вже традиційними стали "Шекспірівські вечори", святкування Різдва та Halloween. Викладацький склад ставить на меті підготовку національно свідомих фахівців, які готові до міжкультурного діалогу.

Викладачами кафедри підготовлені 10 навчально-методичних посібників, 4 з них рекомендовані МОН України для студентів ВНЗ. Колективом кафедри  розроблені та постійно оновлюються численні навчально-методичні матеріали  до кожної дисципліни, що викладаються на кафедрі. За результатами індивідуальних досліджень надруковано 2 одноосібні та 1 колективна монографія.

Кафедра підтримує партнерські стосунки з кафедрами іноземних мов провідних вищих навчальних закладів  України та закордону.

Студенти, які  показали високий рівень володіння іноземними мовами, проходять практику у Туреччині. Випускники кафедри, які гарно зарекомендували себе під час проходження практики закордоном, працюють у таких країнах як:  Німеччина, Австрія, Швейцарія, ОАЕ, Канада, США, Австралія, Франція, Італія, Іспанія, Туреччина, Греція, Кіпр та Єгипет.