Кафедра журналістики є структурним підрозділом факультету соціальних наук Інституту управління та права Запорізького національного технічного університету. Своє функціонування в ЗНТУ кафедра розпочала у вересні 2007 року. Завідувач кафедри – доктор філологічних наук, професор Погребна Вікторія Леонідівна.

Кафедра журналістики має стабільний склад викладачів з багатим досвідом проведення навчально-методичної, науково-дослідної та виховної роботи зі студентами. Склад викладачів з вищою кваліфікацією: 2 доктори філологічних наук, професори (з них у штаті − проф. Погребна В.Л.); 9 кандидатів філологічних наук та кандидатів наук із соціальних комунікацій (з них у штаті − доценти Пода О.Ю., Хітрова Т.В., Панченко С.А., Клименко Н.О., Тонкіх І.Ю, Волинець Г.М., старші викладачі Островська Н.В., Скуртул Г.М.).

Практичні дисципліни, пов’язані з журналістською майстерністю, викладають практикуючі журналісти регіональних мас-медіа: Дерибас Геннадій Віталійович (член Національної спілки журналістів України, Генеральний директор ООО «Газета «МИГ»), Яценко Олена Олександрівна (ЗНТРК «ТВ-5»), Вакало Ольга Валеріївна (член Національної спілки журналістів України, редактор "ФНТУ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"), Кочкарьова Світлана Петрівна (член Національної спілки журналістів України, головний режисер ПАТ НСТУ ФІЛІЯ "Запорізька регіональна дирекція". Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм"),  та ін.

Починаючи з другого курсу, студенти проходять практику у газетах «МИГ», «Прав.Да», «Запорозька Січ», «Запорізька правда», «Днепровский металлург», «Абразивщик» та ін.; на телеканалах ЗНТРК «ТВ-5»,  ПАТ НСТУ ФІЛІЯ «Запорізька регіональна дирекція». Творчо-виробниче об'єднання телевізійних програм, ТРК «Алекс»; на сайті «Новости гражданского общества (ngo.zp.ua)» та в інших ЗМІ.