Історія кафедри «Транспортні технології» бере свій початок з кінця 60-х початку 70-х років минулого століття. Інтенсивний розвиток промисловості Запорізького регіону зумовив потребу у спеціалістах промислового транспорту, яких на той час не готував жоден вищий навчальний заклад країни. Саме тоді, на базі кафедри економіки виробництва електротехнічного факультету Запорізького машинобудівного інституту була розпочата підготовка інженерів за спеціальністю 1615 «Промисловий транспорт».

Як окремий підрозділ кафедра «Промисловий транспорт» була створена у 1972 році у складі машинобудівного факультету. Її очолив к.т.н., доцент І.П. Завгородній. За досить невеликий термін існування кафедри завдяки напруженій та копіткій роботі колективу кафедри було видано понад 60 методичних розробок з практичних та лабораторних занять, курсового та дипломного проектування, виробничої практики.

В жовтні 1973 року кафедра «Промисловий транспорт» була введена до складу автомобільного факультету, а 1974 році відбувся перший випуск інженерів промислового транспорту денної форми навчання. Починаючи з 1989 року кафедра розпочинає підготовку фахівців за спеціальністю «Організація перевезень і управління на транспорті», а 1 вересня 1999 року отримує назву «Транспортні технології».

В червні 2001 року фахова рада Міносвіти і науки України акредитувала спеціальність 8.100403 «Організація перевезень і управління на автомобільному транспорті» за ІV-м рівнем. Кафедра отримала ліцензію на щорічний прийом 50 осіб для підготовки бакалаврів і спеціалістів, та 5  магістрів транспорту. У 2001 році кафедра відкриває підготовку фахівців зі спеціальності 7.100401 «Організація і регулювання дорожнього руху», а у 2005 році – зі спеціальності 7.100402 «Транспортні системи».

Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 20 осіб, з яких один доктор технічних наук, професор; 5 кандидатів технічних наук, доцентів. Серед викладачів кафедри два академіки та один член-кореспондент Транспортної академії України. Викладачами кафедри підготовлено навчальні посібники під грифом Міністерства освіти і науки України: «Методи і моделі оптимізації транспортних процесів і систем», «Імовірнісні і статистико-експериментальні методи аналізу транспортних процесів і систем».

Кафедра тісно співпрацює з провідними промисловими підприємствами та установами м. Запоріжжя, серед яких ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запоріжкокс», ПАТ «Мотор-Січ», ПАТ «Запорізький автомобілебудівний завод», ПрАТ «Символ», обласне, міські та районні відділи Державної автомобільної інспекції МВС України.

Студенти, які навчаються на кафедрі транспортних технологій, набувають знань і умінь у таких розділах сучасної транспортної науки: транспортні засоби і основи їх експлуатації; автомобільні дороги та залізничні колії; логістика; управління експлуатаційною роботою на транспорті; організація вантажних та пасажирських перевезень; вантажна, комерційна робота і транспортно-експедиторська діяльність, економіка транспорту та інші. Отримані знання та навички дозволяють випускникам успішно працювати у транспортно-експедиторських фірмах, транспортних підрозділах установ і підприємств, службах організації і безпеки руху транспортних підприємств, Державній автомобільній інспекції МВС України.

Контакти:

завідувач кафедри: (061) 764-40-25, ауд. 104-А