29 червня ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта взяв участь у круглому столі від Запорізької торгово-промислової плати «Стійкість та відновлення України. Проєкти кластерної співпраці для Запорізького регіону». Головною темою обговорення стали напрацювання та проєкти з відновлення районної економіки та зростання престижу нашого краю на загальнонаціональному рівні.

У своїй доповіді ректор нашого університету зосередився на таких мікротемах:

• визначення місця Запорізької політехніки в кластерному русі та її внесок в його діяльність
  • розгляд сучасної моделі «Університет-Бізнес-Громада» на прикладі нашого університету
  • презентація інноваційного проєкту когенераційних установок

Окрім цього, учасників круглого столу цікавили деталі вступної кампанії, можливості вступу в університет під час війни та кількість абітурієнтів в Запоріжжі. Усі погодились з тим, що однією з найсерйозніших перешкод у процесі розвитку індустріального потенціалу Запоріжжя є втрата людського капіталу. Експерти вбачають одним із розв'язань цієї проблеми довгострокову стратегію взаємодії зі школярами, нашими потенційними абітурієнтами, та їх батьками.

Саме тому на зустрічі було високо оцінено ініціативу Запорізької політехніки щодо створення Дитячо-юнацького наукового університету, діяльність якого направлена на створення умов для розвитку обдарованої молоді, розширення профорієнтаційної діяльності, проведення освітньо-наукових заходів, які дозволять учням свідомо обирати майбутню професію.

Запорізька політехніка вже понад 2 роки є членом кластерного руху Запоріжжя. Ми дуже вдячні за підтримку та сподіваємось на продовження активної співпраці! Розвиваємо наш край разом.