20 вересня ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта та керівник ТОВ «Велон» Андрій Барбашов підписали меморандум про співпрацю.

Проблеми, пов'язані з енергоощадженням та енергоефективністю, з кожним роком стають все більш актуальними. Їх вивченням і реалізацією рішень займаються вчені, розробники та виробники. Одним з цих виробників є ТОВ «Велон» – виробник енергоощадних вентильованих фасадних систем.

Партери визначили перші питання щодо спільної роботи:

• розвиток науково-дослідної діяльності
  • модернізація навчально-методичної сфери
  • дуальна освіта
  • навчально-методична сфера
  • працевлаштування та стажування

Під час зустрічі оговорили ідею спільних наукових розробок щодо використання відновлюваних джерел енергії на основі систем вентильованих фасадів. Планується розробка та реалізація промислових зразків відповідного інтегрованого обладнання, яке замінить елементи вентильованого фасаду для можливості генерації енергії шляхом використання відновлюваних джерел.

Створення та функціонування лабораторії дозволить також проводити навчання здобувачів вищої освіти, представників органів місцевого самоврядування, голів ОСББ, бізнесу, ЗМІ, учнівської молоді та всіх інших верств населення, а також значно популяризувати використання відновлювальних джерел енергії та на практиці демонструвати переваги використання цих систем для будівель всіх типів для підвищення їх енергетичної ефективності, енергетичної безпеки та зменшення викидів парникових газів.

Додатково пропонується розробка системи вертикального фасадного озеленення на основі вентильованих фасадів, яка дозволить не просто прикрасити фасади будівель, а й суттєво покращити екологічну та естетичну складові в наших громадах. Крім того, системи вентильованих фасадів одночасно надають можливість часткової інтеграції систем освітлення, відеоспостереження, сигналізації, а також рекламних та інформаційних елементів.

Починаємо роботу — чекаємо на результати!