На запрошення ректора Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Кучина Юрія Леонідовича та віцепрезидента ВГО «Українська асоціація ортопедів-травматологів» Олександра Бур'янова ректор НУ «Запорізька політехніка» Віктор Грешта, проректор з наукової роботи Вадим Шаломєєв та завідувач кафедри технології авіаційних двигунів Дмитро Павленко взяли участь у роботі міжгалузевого науково-практичного симпозіуму з міжнародною участю «Сучасні технології медичного матеріалознавства в ортобіології», який відбувся 20 жовтня.

Віктор Грешта виступив з доповіддю «Низкомодульні, біологічносумісні титанові та магнієві сплави: властивості та перспективи використання в медицині». Над представленими розробками працювала група вчених Запорізької політехніки: професор, кандидат технічних наук Віктор Грешта, доктори технічних наук Вадим Шаломєєв, Дмитро Павленко та Михайло Бриков, а також кандидатка технічних наук Дар'я Ткач.

Представлено концепцію нового підходу до розробки та створення низькомодульних біологічно сумісних титанових та магнієвих сплавів для використання в медицині основними елементами якої є:

• система легування сплавів на основі магнію благородними металами — керування швидкістю розчинення
  • методи та режими пластичної деформації сплавів на основі магнію в широкому діапазоні ступенів пластичної деформації (до 1000%) — керування швидкістю розчинення
  • система легування та технології виробництва нетоксичних, спечених титанових напівфабрикатів для імплантатів — отримання матеріалів з модулем пружності відповідним до кісткової тканини людини

Обмін думками та ідеями під час майстер-класів став підґрунтям для уточнення напрямів подальшої спільної наукової роботи з колегами-медиками, зокрема досягнуто домовленостей про проведення клінічних досліджень при остеосинтезі з використанням нових матеріалів.

Науковці Запорізької політехніки вкотре доводять, що синергія наукової діяльності матеріалознавців і медиків дозволяє отримувати проривні відкриття в області ортопедії й травматології, які дозволяють зберегти життя та забезпечують більш швидке одужання та реабілітацію наших воїнів.

Разом до перемоги!