Наукова робота зі здобувачами активно проводиться на кафедрі з метою забезпечення високої якості підготовки студентів, а також формування у здобувачів інтересу до наукової роботи з перспективою подальшого вступу до магістратури та аспірантури. Здобувачі кафедри «Машини і технологія ливарного виробництва» беруть регулярну участь у наукових конференціях і форумах, конкурсах студентських наукових робіт різноманітних рівнів і проведенні олімпіад, де неодноразово були призерами.

За спеціальністю 131 "Прикладна механіка" освітньої програми "Обладнання та технології ливарного виробництва" команда здобувачів вищої освіти кафедри в 2016 році зайняла І командне місце  (Лисяков С.І., Матковська М.В. - гр.ІФ-111м), в 2019 р. зайняла ІІ командне місце у Всукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності "Обладнання та технології ливарного виробництва".

За спеціальністю 136 "Металургія" освітньої програми "Ливарне виробництво чорних та кольорових металів і сплавів" на Всеукраїнських олімпіадах з ливарного виробництва здобувачі вищої освіти Савченко А.В. у 2016 році зайняв І місце, у 2017 році Савінок О.О. ІІІ місце, у 2018 році Войновська О.С. ІІІ місце в особистому заліках.