Минулого тижня кафедра електричних та електронних апаратів провела у Національному університеті «Запорізька політехніка» профорієнтаційне заняття для школярів гімназії 46. Заняття проводилось за планом курсу «Технології створення інтернету речей», який читає учням 10 та 11 класів професор кафедри електричних та електронних апаратів Михайло Поляков.

Професор Петро Андрієнко розповів про напрями та зміст навчання на електротехнічному факультеті та про освітні програми кафедри електричних та електронних апаратів та, а також ознайомив з лабораторіями кафедри.

Професор Михайло Поляков провів практичне заняття з електроніки та програмування мікроконтролерів і створення програм керування елементами лабораторного комплексу Smart EA кафедри електричних та електронних апаратів. У цьому йому допомагали студенти старших курсів.

Учні ознайомились з пакетом моделювання електронних схем, симулятором мікроконтролерної плати Ардуіно та середовищем її реального програмування, написали мовою програмування С+ декілька програм керування пристроями різної складності: від світлодіодів до давачів, джойстиків, двигунів та дисплеїв.

Доцент кафедри Володимир Василевський ознайомив учнів з технологіями використання 3D-принтерів та презентував їм деталь, створену на 3D-принтері під час заняття, а також розповів деталі вступу до Національного університету «Запорізька політехніка».

Школярі завітали й до музею університету та аудиторії інтернету речей кафедри програмних засобів.

Запорізька політехніка допомагає опанувати нові навички не тільки студентам, а й вихованцям шкіл, які готуються приєднатись до нашої університетської родини. Розвиваємось разом!