У Запорізькій політехніці пройшов круглий стіл «Університет, бізнес та територіальні громади». Зустріч відбулася 17 серпня за участі голів та представників громад Запорізького регіону.

Запорізьке регіональне відділення Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» виступило співорганізатором заходу. Завдяки йому в круглому столі взяли участь 64 учасники з понад 50 територіальних громад та військових адміністрацій Запорізької області (з них 35 голів громад та начальників військових адміністрацій).

Розпочав обговорення ректор Запорізької політехніки Віктор Грешта. Він відзвітував про результати роботи в межах напряму, який було презентовано на минулій зустрічі цього формату, та окреслив загальний план на наступні пів року.

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко наголосив на важливості створення механізму максимальної інтеграції громадян до державоутворювальних процесів після повернення на деокуповані території та співпраці громад, науковців та адміністрації в питаннях розбудови регіону.

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук звернула увагу на важливість залучення молоді до реалізації практичних рішень, спрямованих на розвиток нашого регіону та участь Запорізької політехніки в цьому процесі.

Під час круглого столу Віктор Грешта та голова Запорізького регіонального відділення Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» Ігор Гнатуша підписали меморандум про співпрацю, предметом якого є рівноправне партнерство й співробітництво у сферах науково-дослідної роботи, дуальної освіти, працевлаштування, стажування та проходження практики здобувачів вищої освіти.

Загалом було обговорено такі питання: розробка стратегій розвитку та формування планів відновлення територіальних громад, спільна грантова діяльність, облік і компенсація збитків територіальних громад, кадрове забезпечення програм відновлення та розвитку територіальних громад.

Також було представлено досягнення в межах спільного проєкту університету та благодійного фонду «Відбудуємо нашу Україну» забезпечення чистою питною водою населення.

Дякуємо за активне обговорення та сподіваємось на плідну співпрацю!