Ви є тут

Головна

У складні часи війни українці відчувають незмінну підтримку міжнародної спільноти в різних сферах життя. Не виключенням є освіта і наука. Яскравим прикладом цього є надання стипендій для навчання на різноманітних курсах в престижних американських університетах від відомої освітньої компанії EMERITUS. У минулому навчальному році нашим викладачам пощастило скористатися цією можливістю та взяти участь у конкурсному відборі на отримання стипендій від провідних американських університетів. Отримання стипендій дозволило їм підвищити свою кваліфікацію в галузі обробки даних.

Зокрема, Дар'я Ткач, доцент кафедри фізичного матеріалознавства, успішно завершила курс «Обробка даних» у Массачусетському технологічному інституті. Завдяки цьому вона набула всебічних знань про ключові концепції науки про дані, зокрема розробку та аналіз баз даних за допомогою таких інструментів, як SQL та Python. Отримала цінні навички з налаштування мережі для гарантування безпеки даних, а також управління великими обсягами інформації за допомогою платформ для зберігання даних та управління робочими процесами. Не менш важливим було знайомство зі штучним інтелектом та алгоритмами машинного навчання, включаючи навчання з підкріпленням та глибокі нейронні мережі. Це розширює можливості роботи з сучасними передовими технологіями та дозволяє застосовувати отримані знання у різних галузях професійної діяльності, наприклад, розробки й дослідження матеріалів.

Завідувач кафедри технології авіаційних двигунів професор Дмитро Павленко пройшов піврічне стажування за програмою «Прикладна наука про дані» в Дартмутському університеті, одному з найстаріших та провідних університетів США. Це стажування дозволило опанувати практичні навички в галузі обробки даних та стратегій їх візуалізації із застосуванням Python, математичної статистики та теорії ймовірностей, побудови математичних моделей, експериментів, дослідження причинно-наслідкових зв'язків, цільового аналізу та машинного навчання. Здобуті знання, безсумнівно, сприятимуть підвищенню ефективності досліджень та викладання в галузі авіаційного двигунобудування.

Одним з надзвичайно корисних аспектів стажування стало знайомство з особливостями організації та роботи провідних платформ дистанційного навчання. Збалансованість між особистою взаємодією з викладачами та самостійною роботою, яка включала низку видів діяльності, таких як короткі відеопрезентації, текстовий матеріал, різні форми оцінювання: тестування, математичні вікторини, завдання з кодування в режимі реального часу та фінальний проєкт, забезпечили практичну ефективність курсу.

Застосування набутих знань надалі відкриває нові можливості для покращення освітніх програм з матеріалознавства та авіаційних двигунів і розширює горизонти досліджень у науковій сфері. Їх основа буде використана для вдосконалення чинних освітніх компонентів, які викладаються в нашому університеті.


 

Зображення

Зображення

Зображення