З 4 по 8 вересня 2023 року у Дортмундському університеті прикладних наук та мистецтв (м. Дортмунд, Німеччина) в межах міжнародного проєкту «Virtual Master Cooperation Data Science (ViMaCs), phase 2» («Віртуальна (онлайн) магістерська взаємодія з інтелектуальної обробки даних (ViMaCs)», фаза 2, https://go-study-europe.de/vimacs/) була проведена Міжнародна осіння школа на тему «Передові перспективи в галузь науки про дані». Проєкт ViMaCs спрямований на створення віртуальної інфраструктури для цифрового навчання та портфоліо модулів у галузі Data Science.

Тематика школи охоплювала низку підтем:

• процесний підхід для збору та обробки Big Data;
  • інструменти Big Data;
  • Python для аналізу даних;
  • робота з відкритими даними;
  • оцінки моделі: основні показники;
  • оцінка зацікавлених сторін.

У межах проведення Міжнародної осінньої школи викладачі університетів-партнерів проєкту ViMaCs (Дортмундський університет прикладних наук і мистецтв (м. Дортмунд, Німеччина), Національний університет «Запорізька політехніка» (м. Запоріжжя, Україна), Західноукраїнський національний університет (м. Тернопіль, Україна), Київський національний університет будівництва та архітектури (м. Київ, Україна) та Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів, Україна) взяли участь у проведенні лекцій та семінарів.

Національний університет «Запорізька політехніка» представляли наступні викладачі:

• доцентка кафедри програмних засобів Тетяна Каплієнко з воркшопом на тему «Discovery "Jira Product Discovery"», який спрямований на те, як організовувати спілкування з клієнтами та технічними командами, як фіксувати та визначати пріоритети ідей, а також як співпрацювати за індивідуальними дорожніми картами»;
  • доцентка кафедри інформаційних технологій електронних засобів Наталя Миронова з лекцією на тему «Introduction to Big Data Tools» та воркшопом «Cloud Tools for Big Data Processing».

В роботі школи взяли участь сім здобувачів освіти Національного університету «Запорізька політехніка», в тому числі: чотири студенти бакалаврату та магістратури кафедри програмних засобів: Владислав Терехов (КНТ-212), Артем Балабуха (КНТ-212), Ілля Пархоменко (КНТ-212), Анастасія Яценко (КНТ-213м), студенти бакалаврату кафедр транспортних технологій: Дарина Качанська (Т-311), інформаційних технологій електронних засобів: Денис Білка (БК-610) та будівельного виробництва та управління проєктами Анна Москальова (БАД-111), які мали можливість застосувати свої знання в процесі навчання та роботи в командах.

Студенти мали можливість застосувати свої знання, розв'язуючи кейс, наданий Комунальним підприємством м. Києва «Центр організації дорожнього руху», а наприкінці тижня результати роботи команд були презентовані представникам компанії.

Студенти та викладачі НУ «Запорізької політехніки» беруть учать у зимових, літніх та осінніх школах Дортмундського університету прикладних наук та мистецтва вже багато років і ми сподіваємося на подальший розвиток співробітництва.