Літо – така безтурботна, яскрава і весела пора року. Хочеться нічого не робити, лежати на пляжі та купатися у ласкавому морі. Але літо – також і спекотна пора, в прямому і переносному сенсі. Кожного літа по всіх ВНЗ України починається щорічна «гарячка» – вступна кампанія. Запорізький національний технічний університет, як найбільший ВНЗ Запорізької області, кожен рік має справу з найбільшим напливом абітурієнтів. Цього року, як і в попередні, кількість абітурієнтів ледве не била рекорди, приймальна комісія працювала допізна і у вихідні (навіть у неділю!). На щастя, прийом на денну форму навчання успішно закінчився, і час підбити підсумки.

11 липня 2014 року настав «день ікс». Величезний натовп біля дверей приймальної комісії, абітурієнти почали займати чергу з п'ятої ранку, а всередині оператори нервували перед першим робочим днем, першим прийомом документів. І ось о 9.00 – почалось: клавіатури горять, принтери безперестану друкують все нові й нові облікові картки, заяви і розписки, батьки хвилюються, абітурієнти тремтячим голосом називають обрані до вступу спеціальності – робота кипить. Як наслідок – в перший день роботи оператори прийняли близько семисот заяв, і це не враховуючи заяви, поданні через систему електронного вступу, яких теж було близько двох сотень. Кожен день зранку біля дверей приймальної комісії купчився натовп, представники кафедр наперебій надавали консультації про ту чи іншу спеціальність, а телефон розривався від дзвінків. Нарешті, промайнули так звані «хвилі» зарахування, все заспокоїлось, і студентами-бюджетниками «Машинки» стали більш ніж тисяча абітурієнтів.

Трохи статистики. В 2014 році до приймальної комісії ЗНТУ було подано близько десяти тисяч заяв на вступ. І це на трохи більше ніж тисячу бюджетних місць! Традиційно, найбільшою популярність серед абітурієнтів користувались такі спеціальності як переклад (447 заяв), правознавство (423 заяви), фінанси і кредит (441 заява), менеджмент організацій та адміністрування (438 заяв), комп'ютерні системи та мережі (447 заяв), туризмознавство (395 заяв) та інші, здебільшого гуманітарні, економічні та комп'ютерні спеціальності. Звісно, із співвідношенням кількості бюджетних місць до кількості заяв 1:10 не всі охочі вступили до ЗНТУ за державним замовленням. Хоча, батьки і самі абітурієнти щоденно «тероризували» працівників приймальної комісії на предмет шансів на вступ за держбюджетом та місць в рейтингу.

На сам кінець, хочеться зауважити, що цьогорічна вступна кампанія була напрочуд вдалою – план вступу за держзамовленням виконано, всі найбільш охочі вступили до ЗНТУ чи то на бюджетну, чи на контрактну форму навчання. Працівникам приймальної комісії тепер можна із спокійної душею видихнути і приступати до прийому на заочну форму навчання, яка хоч і менш клопітна, але не менш важлива. В свою чергу, абітурієнтам лишається лише готуватись до урочистої посвяти у студенти та нервувати перед першим днем навчання у ВНЗ – першим днем дійсно дорослого життя.

Катерина Шапка
Прес-служба профкому студентів ЗНТУ