22 вересня 2023 року у Хмельницькому кооперативному торговельно-економічному інституті відбулася XVII Подільська наукова історико-краєзнавча конференція.

Загалом у науковому зібранні взяли участь 154 науковці: 27 докторів наук, 40 кандидатів, 3 доктори філософії, а також історики, економісти, політологи, журналісти, краєзнавці, культурні та громадські діячі з восьми областей України – Хмельницької, Вінницької, Київської, Запорізької, Дніпропетровської, Львівської, Харківської, Чернігівської, представники обласної ради, командир 136 окремого стрілецького батальйону. Частина учасників долучилися до участі у режимі відеоконференції. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять захисників і захисниць та цивільного населення, які загинули внаслідок російської агресії.

Національний університет «Запорізька політехніка» був представлений на конференції авторським колективом у складі Заслуженого діяча науки й техніки України Олександра Бєлова (Київ), декана гуманітарного факультету, к.і.н., професора Миколи Дєдкова і завідувача кафедри українознавства та загальної мовної підготовки, д.і.н., професора Георгія Шаповалова. Вони успішно виступили на пленарному засіданні конференції з доповіддю «Іванковецький ідол Перуна з Хмельниччини – унікальне джерело до ранньосередньовічної історії українського тризуба».

Напередодні конференції професор нашого університету Георгій Шаповалов дав інтерв`ю про цю подію запорізькому телеканалу МТМ: https://youtu.be/BhoCVCw7nEg?si=EhMxzrmQq8xUhbpv