13 липня відбулось засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти України. До нього долучився голова ради ректорів Запорізького регіону, ректор Національного університету «Запорізька політехніка» Віктор Грешта та голова студентського самоврядування Марія Павленко.

Головними темами обговорення стали:

• підсумки складання національного мультипредметного тесту (НМТ), єдиного вступного іспиту (ЄВІ), єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та формування державного замовлення на 2023 рік
  • співпраця з органами студентського самоврядування
  • проведення з'їзду представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ та обрання кандидатів для роботи у Вищій раді правосуддя
  • особливості прийому на навчання іноземних громадян
  • дотримання стандартів вищої освіти при провадженні освітньої діяльності за освітніми програмами ЗВО в частині забезпечення мовних компетентностей з української та іноземної мови

Під час засідання учасники підписали спільну Декларацію громадської організації «Спілка ректорів закладів вищої освіти України» та голів студентського самоврядування України «Про співпрацю заради досягнення перемоги та миру, європейської інтеграції та післявоєнної відбудови України». Вона передбачає проведення постійних консультацій, спільне обговорення гострих проблем сьогодення, координацію зусиль з відбудови України, допомогу мешканцям постраждалих територій, сприяння молоді в працевлаштуванні. А також визначає, що інтереси студентства буде представляти постійно оновлювана рада студентського самоврядування з кількох керівників відповідних органів університетів.

Працюємо разом для розбудови нашої держави!