Ви є тут

Головна » Інститути » Машинобудівний інститут » Транспортний факультет

Кафедра нарисної геометрії, інженерної та комп’ютерної графіки

Емблема кафедри «Нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіка» ЗНТУ

Кафедра «Нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіка» (НГІКГ)

Рік початку діяльності: 1939

Положення про кафедру

Керівництво:

Завідувач кафедри: д.т.н, професор Шаломєєв Вадим Анатолійович

 

Контакти:

адреса кафедри: вул. Жуковського 64, м. Запоріжжя, Україна, 69063
аудиторія (кабінет): 341
тел.: +380(61)7698260
e-mail: kafedra_ngk@zntu.edu.ua

Списки наукових публікацій за попередні роки:

  Список наукових публікацій студентів за 2018 рік кафедри НГІКГ

  Список наукових публікацій студентів за 2017 рік кафедри НГІКГ

  Список наукових публікацій студентів за 2016 рік кафедри НГІКГ

  Список наукових публікацій студентів за 2015 рік кафедри НГІКГ

 

всього*: 6

- з них за авторством молодих учених

 
  1. Лютова, О. В. Самостійна робота студентів з графічних дисциплін [Електронний ресурс] / О. В. Лютова , Д. А. Круглякова (гр. ІФ-418 сп) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С. 
  2. Бажміна, С. С. Кікоть (гр. Т-418) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана. 

  3. Бажміна, Е. А. Неевклідова геометрія Лобачевського [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна, В. В. Герасименко (гр. Т-317) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.
  4. Бовкун, С. А. Побудова перспективного зображення на похилій картинній площині [Електронний ресурс] / С. А. Бовкун , Г.А. Пахмутова (гр. БАД-517) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
  5. Скоробогата, М. В. Викладання графічних дисциплін в технічному університеті [Електронний ресурс] / М. В. Скоробогата , В. С. Білошапка (гр. М-616) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
  6. Скоробогата, М. В. Способи перетворення креслення [Електронний ресурс] / М. В. Скоробогата , А.М. Щербина, С.В. Пестряков (гр. ІФ-118) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.

Списки наукових публікацій за попередні роки:

  Список наукових публікацій за 2018 рік кафедри НГІКГ

  Список наукових публікацій за 2017 рік кафедри НГІКГ

  Список наукових публікацій за 2016 рік кафедри НГІКГ

  Список наукових публікацій за 2015 рік кафедри НГІКГ

всього*: 18

- з них за авторством молодих учених


9
  1. Shalomeev V. Formation of the grain boundary structure of low-alloyed steels in the process of plastic deformation / Shalomeev V., Shejko S., Mishchenko V., Tretiak V., Sukhomlin S. Materials Science & Technology 2018: The Collected Proceedings. – Pittsburg, Pennsylvania, USA, 2019. – p. 325-332.
  2. Shalomeev V. Design and examination of the new biosoluble casting alloy of the system Mg–Zr–Nd for osteosynthesis / Shalomeev V., Aikin N., Chorniy V., Naumik V. Eastern-Evropian Journal of Enterprise Technologies, vol. 1, № 12 (97), 2019, р. 40-48.
  3. Шаломєєв В.А. Оптимизация химического состава биорастворимого магниевого сплава, используемого при остеосинтезе / Шаломєєв В.А., Айкин Н.Д., Черный В.Н. Процессы литья. – 2019, № 1 (133). – С. 61-69.
  4. Пат. 133878 Україна, МПК С22С 23/00. Ливарний сплав на основі магнію з підвищеними властивостями. / Айкін М.Д., Шаломєєв В.А., Чорний В.М., Лукінов В.В., Зеленюк О.М., Клочихін В.В.; заявник і патенто-власник ЗНТУ. – № u201811351; заявл. 19.11.18. опубл. 25.04.19, Бюл. № 8. – 3 с.
  5. Пат. 133881 Україна, МПК С22С 23/00. Ливарний магнієвий сплав з підвищеною пластичністю. / Aйкін М.Д., Шаломєєв В.А., Чорний В.М., Лукінов В.В., Зеленюк О.М., Клочихін В.В. Лук’яненко О.С; заявник і патенто-власник ЗНТУ. – № u201811365; заявл. 19.11.18 опубл. 25.04.19, Бюл. № 8. – 3 с.
  6. Лютова, О. В. Самостійна робота студентів з графічних дисциплін [Електронний ресурс] / О. В. Лютова , Д. А. Круглякова (гр. ІФ-418сп)// Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
  7. Лютова, О. В. Структура и механические свойства сварных соединений силумина АК9М2 / С. А. Чайковский, И. П. Волчок, О. В. Лютова, А. С. Петрашов // XII Международные молодежные научно-технические чтения им. А.Ф. Можайского: тезисы докладов, 20-23 мая 2019, Запорожье, АО «Мотор Сич». – С. 123-125.
  8. Бажміна, Е. А. Адаптація студентів до самостійної роботи у вищій школі [Текст] / Е. А. Бажміна // Педагогіка вищої школи: досвід і тенденції розвитку : матеріали ІV всеукр. наук.-практ. конф. (21 березня 2019 року, м. Запоріжжя). – Запоріжжя, 2019. — С. 26-27.
  9. Бажміна, Е. А. Асинхронне навчання: індивідуальна траєкторія навчання [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.
  10. Бажміна, Е. А. Google Classroom: самостійність студентів в освітній діяльності [Текст] / Е. А. Бажміна // Problems and achievements of modern science : coll. of scientific papers «ΛΌГOΣ» with materials of the International scientific-practical conf., Cork, May 6, 2019. – Cork, 2019. – V.3. – Р. 65-66.
  11. Бажміна, Е. А. Самостійна робота студентів [Текст] / Е. А. Бажміна // Нові матеріали і технології в машинобудуванні : XІ Міжнародна науково-технічна конференція, 30-31 травня 2019 р. – Київ, 2019.
  12. Бажміна, Е. А. Переваги електронного навчання в Google Classroom [Текст] / Е. А. Бажміна // Нові матеріали і технології в машинобудуванні : XІ Міжнародна науково-технічна конференція, 30-31 травня 2019 р. – Київ, 2019.
  13. Бажміна, Е. А. П’ятий постулат Евкліда – паралельність прямих [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна, С. С. Кікоть (гр. Т-418) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.
  14. Бажміна, Е. А. Неевклідова геометрія Лобачевського [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна, В. В. Герасименко (гр. Т-317) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.
  15. Бовкун, С. А. Побудова перспективного зображення на похилій картинній площині [Електронний ресурс] / С. А. Бовкун , Г.А. Пахмутова (гр. БАД-517) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
  16. Бовкун, С. А. Геометричні форми в архітектурі [Електронний ресурс] / С. А. Бовкун // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
  17. Скоробогата, М. В. Викладання графічних дисциплін в технічному університеті [Електронний ресурс] / М. В. Скоробогата , В. С. Білошапка (гр. М-616)// Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
  18. Скоробогата, М. В. Способи перетворення креслення [Електронний ресурс] / М. В. Скоробогата , А.М. Щербина, С.В. Пестряков (гр.. ІФ-118)// Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.

Тези доповідей на конференціях за попередні роки:

  Тези доповідей на конференціях за 2018 рік кафедри НГІКГ

  Тези доповідей на конференціях за 2017 рік кафедри НГІКГ

  Тези доповідей на конференціях за 2016 рік кафедри НГІКГ

  Тези доповідей на конференціях за 2015 рік кафедри НГІКГ

 

всього*: 16
 

- з них за авторством молодих учених

9
  1. Шаломеев В.А. Підвищення якості біорозчинного магнієвого сплаву для остеосинтезу методом газоізостатичного пресування / Шаломеев В.А., Бєліков С.Б., Цивірко Е.І., Айкін М.Д., Чорний В.М. Maтеріали III науково-практичної конференції: “Актуальні питання лікування патології суглобів та ендопротезування” 6-8 вересня 2018, Запоріжжя-Приморськ: ЗДМУ. – С. 12-14.

  2. Shalomeev V.A. Modern technologies of manufacture of biodegradable magnesium based alloy for osteosynthesis / Shalomeev V.A., Aikin M.D., Lukyanenko O.S. XI міжнародна науково-технічна конференція: „Нові матеріали і технології в машинобудуванні”: зб. тез доповідей, 30-31 травня НТУУ «КПІ» – C. 65-66.

  3. Shalomeev V.A. The influence of Sn and Pb on structure formation and mechanical properties of Mg-Al-Zn alloy/ Shalomeev V.A., Aikin M.D., Tsivirko E.I.,. XI міжнародна науково-технічна конференція: „Нові матеріали і технології в машинобудуванні”: зб. тез доповідей, 30-31травня НТУУ «КПІ» – C. 67-68.
  4. Лютова, О. В. Самостійна робота студентів з графічних дисциплін [Електронний ресурс] / О. В. Лютова , Д. А. Круглякова (гр. ІФ-418сп)// Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.

  5. Лютова, О. В. Структура и механические свойства сварных соединений силумина АК9М2 / С. А. Чайковский, И. П. Волчок, О. В. Лютова, А. С. Петрашов // XII Международные молодежные научно-технические чтения им. А.Ф. Можайского: тезисы докладов, 20-23 мая 2019, Запорожье, АО «Мотор Сич». – С. 123-125.

  6. Бажміна, Е. А. Асинхронне навчання: індивідуальна траєкторія навчання [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.

  7. Бажміна, Е. А. Google Classroom: самостійність студентів в освітній діяльності [Текст] / Е. А. Бажміна // Problems and achievements of modern science : coll. of scientific papers «ΛΌГOΣ» with materials of the International scientific-practical conf., Cork, May 6, 2019. – Cork, 2019. – V.3. – Р. 65-66.

  8. Бажміна, Е. А. Адаптація студентів до самостійної роботи у вищій школі [Текст] / Е. А. Бажміна // Педагогіка вищої школи: досвід і тенденції розвитку : матеріали ІV всеукр. наук.-практ. конф. (21 березня 2019 року, м. Запоріжжя). – Запоріжжя, 2019. — С. 26-27.

  9. Бажміна, Е. А. Самостійна робота студентів [Текст] / Е. А. Бажміна // Нові матеріали і технології в машинобудуванні : XІ Міжнародна науково-технічна конференція, 30-31 травня 2019 р. – Київ, 2019.

  10.  Бажміна, Е. А. Переваги електронного навчання в Google Classroom [Текст] / Е. А. Бажміна // Нові матеріали і технології в машинобудуванні : XІ Міжнародна науково-технічна конференція, 30-31 травня 2019 р. – Київ, 2019.

  11. Бажміна, Е. А. П’ятий постулат Евкліда – паралельність прямих [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна, С. С. Кікоть (гр. Т-418) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.

  12. Бажміна, Е. А. Неевклідова геометрія Лобачевського [Електронний ресурс] / Е. А. Бажміна, В. В. Герасименко (гр. Т-317) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – 1 електрон. опт. диск (DVD-ROM). – Назва з тит. екрана.

  13. Бовкун, С. А. Побудова перспективного зображення на похилій картинній площині [Електронний ресурс] / С. А. Бовкун , Г.А. Пахмутова (гр. БАД-517) // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.

  14. Бовкун, С. А. Геометричні форми в архітектурі [Електронний ресурс] / С. А. Бовкун // Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.

  15. Скоробогата, М. В. Викладання графічних дисциплін в технічному університеті [Електронний ресурс] / М. В. Скоробогата , В. С. Білошапка (гр. М-616)// Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.

  16. Скоробогата, М. В. Способи перетворення креслення [Електронний ресурс] / М. В. Скоробогата , А.М. Щербина, С.В. Пестряков (гр.. ІФ-118)// Тиждень науки: щоріч. наук.-практ. конф., 15-19 квітня 2019 р. : тези доп. – Запоріжжя : ЗНТУ, 2019. – С.
Вітаємо переможців 1-го туру студентської олімпіади з нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки,
 
яка відбулася 4 грудня 2018 р. на кафедрі НГІКГ
 
нарисна геометрія:
1 місце – Балабан Я.В. (БАД-118);
2 місце – Дерев’яненко М.Н. (БАД-118);
3 місце - Колісник Д.А. (Е-418а);
інженерна графіка:
1 місце – Гриб Г.В. (Е-418);
2 місце – Жамілов О.Д. (БАД-118);
3 місце – Гребенюк І.М. (БАД-118).
комп'ютерна графіка (моделювання):
1 місце – Герасименко В.В. (Т-317);
2 місце – Якупов Талгат (Е-218);
3 місце – Тен Дилмурад (Е-218).

 

Вітаємо переможців ІІІ етапу XLI обласної олімпіади з креслення

серед учнів 7-11 класів (2017 - 2018 н.р.),

який відбувся 25 лютого 2018 р. на кафедрі НГІКГ

ПЕРЕМОЖЦЯМИ СТАЛИ

серед учнів 7-8 класів:

1 місце - Тилик Данило Володимирович (Комунальний заклад "Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" Гуляйпільської районної ради);

2 місце - Ярчук Михайло Олександрович (Запорізький навчально-виховний комплекс "Вибір" Запорізької міської ради); Флерко Максим Олександрович ( Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Мелітопольської міської ради);

3 місце - Філенко Павло Олександрович (Запорізький багатопрофільний ліцей №62 Запорізької міської ради); Залата Дмитро Олександрович (Комунальний заклад "Веселівська районна різнопрофільна гімназія" Веселівської селищної ради); Величко Антон Ігорович (Комунальний заклад "Дніпроруд. гімназія "Софія" - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1" Василів. район. ради); Cабліна Анастасія Сергіївна (Комунальний заклад "Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів "Світоч" Василівської районної ради); Максимчук Олександр Віталійович (Комунальний заклад "Веселівська районна різнопрофільна гімназія" Веселівської селищної ради);

серед учнів 9 класів:

1 місце - Цимбалистий Максим Володимирович (Комунальний заклад "Веселівська районна різнопрофільна гімназія" Веселівської селищної ради);

2 місце - Паслова Марія Владиславівна (Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради); Попов Артем Андрійович (Запорізький багатопрофільний ліцей №62 Запорізької міської ради );

3 місце - Прохорчук Надія Петрівна (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86 Запорізької міської ради); Цуканова Марина Сергіївна (Запорізький багатопрофільний ліцей № 99 Запорізької міської ради); Кордіс Тетяна Юріївна (Дніпрорудненська спеціалізована школа I-III ступенів "Світоч" );

серед учнів 10 класів:

1 місце - Коноваленко Яна Віталіївна (Запорізька гімназія № 8 Запорізької міської ради);

2 місце - Тіщенко Дмитро Олександрович (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 86 Запорізької міської ради); Бенедик Дмитро Володимирович (Комунальний заклад "Веселівська районна різнопрофільна гімназія" Веселівської селищної ради);

3 місце - Рогожніков Роберт Євгенійович (Запорізький багатопрофільний ліцей №62 Запорізької міської ради); Клипач Андрій Миколайович (Комунальний заклад "Веселівська районна різнопрофільна гімназія" Веселівської селищної ради);

серед учнів 11 класів:

1 місце - Тарасенко Вікторія Сергіївна (Запорізька гімназія №107 Запорізької міської ради);

2 місце - Жаврід Маргарита Андріївна (Енергодарський навчально - виховний комплекс № 1 Енергодарської міської ради); Горовенко Дмитро Романович (Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради); Молібог Анна Сергіївна (Запорізька гімназія №107 Запорізької міської ради);

3 місце - Борисов Володимир Олександрович (Енергодарський навчально - виховний комплекс № 1 Енергодарської міської ради); Мезинець Світлана Романівна (Запорізька гімназія №25 Запорізької міської ради); Лащенко Максим Юрійович (Запорізький багатопрофільний ліцей №62 Запорізької міської ради); Айткулова Ксенія Данилівна (Комунал. заклад "Дніпроруд. гімназія "Софія" - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1" Василівської районної р.); Коробцов Вячеслав Ігорович (Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 Мелітопольської міської ради).

ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА ШКОЛЯРІВ З КРЕСЛЕННЯ

25 лютого 2018 року на кафедрі НГІКГ відбудеться XLI обласна олімпіада з креслення серед учнів 8-11 класів шкіл міста та області.

ПОРЯДОК РРОБОТИ:

  1.  Реєстрація учасників 25.02.2018 р.  з 800 до 900.
  2.  Організаційні збори о 900 в ауд. 320 (3 поверх 1 корпусу).
  3.  Початок роботи олімпіади - 1000 :  
  • ауд.  336 - 9 клас;
  • ауд.  344 - 8 клас;
  • ауд.  342 - 10 клас;
  • ауд.  343 - 11 клас;

 

01.12.2017 р. на кафедрі НГІКГ відбувся 1-й тур студентської олімпіади з нарисної геметрії, інженерної та комп'ютерної графіки. В олімпіаді взяли участь 36 студенти, в тому числі, 12 - з нарисної геометрії, 14 - з інженерної графіки і 10 - з комп'ютерної графіки.

Результати олімпіади:

нарисна геометрія: 1 місце - Голомозий А.І. (ІФ-217); 2 місце - Попкова Д.Є. (Т-317); 3 місце - Кліщенко С.С. (Е-217);
інженерна графіка:  1 місце - Казачков А.С. (ІФ-317); 2 місце - Кононенко А.В. (ІФ-317); 3 місце - Гаркавенко В.Р. (Т-317), Харкевич А.Р.  (ІФ-817).

комп'ютерна графіка:

- інженерне проектування:  1 місце - Пунда М.С. (Е-417); 2 місце - Піскун В.В. (Е-317); 3 місце - Савенко А.А. (Е-417).

- 3D моделювання:                1 місце - Талабова Т.Ю. (М-716); 2 місце - Герасименко В.В. (Т-317); 3 місце - Школа К.А. (Т-317), Моісеєва В.О. (Т-817).

Вітаємо переможців 1-го туру студентської олімпіади!

1.12.2017 р. о 1500 на кафедрі НГІКГ буде проведений 1-й етап олімпіади 2017/2018 р.р. серед студентів зі спеціальностей:

      1.       Нарисна геометрія               - а. 343;

      2.       Інженерна графіка               - а. 342;

      3.       Комп’ютерна графіка           - а. 339.

Вітаємо Тарасенка Сергія Олександровича, студента групи М-615, з ІІ-м місцем у  Всеукраїнській олімпіаді з Нарисної геометріїї та геометричного моделювання на ПЕОМ (секція Геометричного моделювання на ПЕОМ), ІІ-й тур якої проводився  у Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського "Чарківський авіаційний інститут".

4 березня 2017 року на кафедрі НГІК відбувся ІІІ етап XL обласної олімпіади з креслення серед учнів 8-11 класів.  В олімпіаді прийняли участь 54 учні учбових закладів м. Запоріжжя і Запорізької області. Переможцями стали:

серед учнів 8-х класів: 1 місце - Цимбалістий Максим Володимирович (КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія"); 2 місце - Паслова Марія Владиславівна (Запорізька гімназія №6), Прохорчук Надія Петрівна (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №86); 3 місце - Попов Артем Андрійович (Запорізький багатопрофільний ліцей № 62), Тилик Данило Володимирович (КЗ «Верхньотерсянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» Гуляйпільської район. ради), Шевченко Марія Володимирівна (Запорізький багатопрофільний ліцей № 99);

серед учнів 9-х класів: 1 місце - Нехороших Микита Віталійович (м. Запоріжжя, Дніпровський р-н, ЗБЛ № 62);
2 місце - Бенедик Дмитро Володимирович (КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія"), Тіщенко Дмитро Олександрович (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №86); 3 місце - Зубчанінов Михайло Русланович (КЗ "Дніпрорудненська гімназія "Софія" - загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1" Василівської район. ради), Клипач Андрій Миколайович (КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія"), Коноваленко Яна Віталіївна (Запорізька гімназія №8);

серед учнів 10-х класів: 1 місце - Молібог Анна Сергіївна (м. Запоріжжя, Комунарський район, гімназія №107);
2 місце - Айткулова Ксенія Данилівна (Василівський район, Дніпрорудненська гімназія "Софія" - ЗШ І-ІІІ ст. № 1"), Лащенко Максим Юрійович (м. Запоріжжя, Дніпровський район, багатопрофільний ліцей № 62); 3 місце - Бойчун Софія Євгенівна (м.Запоріжжя, Вознесенівський район, гімназія № 28), Борисов Володимир Олександрович (м. Енергодар, Енергодарський навчально-виховний комплекс №1), Горовенко Дмитро Романович (м. Запоріжжя, Комунарський район, гімназія №6);

серед учнів 11-х класів: 1 місце - Козлов Валерій Валентинович (Запорізький багатопрофільний ліцей № 62);
2 місце - Василенко Олена Анатоліївна (Мелітопольська гімназії №5), Гіріч Анастасія Андріянівна (Запорізька гімназія №6), Шарова Ірина Валеріївна (Запорвзький ліцей №99); 3 місце - Гатіна Ганна Маратівна (Енергодарський навчально-виховний комплекс №1), Гришукова Кристина Віталіївна (Енергодарський навчально-виховний комплекс №1), Гутарєва Єлизавета Андріївна (Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №86), Звєрєв Ілля Сергійович (Мелітопольська гімназії №5), Сафонов Юрій Андрійович (КЗ "Веселівська районна різнопрофільна гімназія").

Вітаємо переможців I туру конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних, гуманітарних наук у 2016-2017 н.р. студентку гр. ІФ-212м Осадчу Катерину Олександрівну (III місце в секції «Технічна», керівник: проф. кафедри ФМ Шаломєєв В.А. ) та студента гр. М-615 Тарасенка Сергія Олександровича (II місце в секції «Транспортна та загальноінженерних дисциплін», керівник:доцент кафедри НГІКГ Лютова О. В.)!

24.11.2016 р. на кафедрі НГІКГ відбувся 1-й тур студентської олімпіади з нарисної геметрії та інженерної графіки. В олімпіаді взяли участь 42 студенти, в тому числі, 20 - з нарисної геометрії і 22 - з інженерної графіки.
Результати олімпіади: 
нарисна геометрія: 1 місце - Маляренко Ю.С. (ІФ-316); 2 місце - Ловчикова Ю.Ю. (ІФ-216); 3 місце - Олійник В.А. (РТ-316);
інженерна графіка: 1 місце - Івахненко І.В. (Е-416); 2 місце - Фетісов Р.Ю. (ІФ-316); 3 місце - Мілютіна К.С. (Т-316), Куртєва К.Д. (Т-816).

Вітаємо переможців!

   Кафедра нарисної геометрії і креслення як підрозділ вищого навчального закладу існує з 1930-го року, коли індустріальний технікум був реорганізований в інститут сільськогосподарського машинобудування.
   Кафедра нарисної геометрії і креслення - це перша загальноінженерна кафедра, з якої починається шлях вчорашніх школярів у світ техніки, у світ виробництва. Лише досконале володіння образною мовою техніки є основою і запорукою подальшого успішного оволодіння складним і об'ємним арсеналом знань решти загальноінженерних та спеціальних дисциплін.
   Після Великої Вітчизняної Війни першим завідувачем кафедри був доцент Украінцев С.П. (1944-1954). Пізніше, в різні роки її очолювали: ст. викладач Мозговий І.В. (1954-1957), ст. викладач Булат П.Ф. (1957-1973), доцент Виноградов Ю.О. (1973-1996). З 1996-го року по 2011-й кафедру очолював доцент Гавров Є.В. З 2007 року по 2016 рік кафедру НГІКГ очолював доцент Сумський В.І. Зараз обов'язки завідувача кафедри виконує професор Шаломєєв В.А.
   У семидесятих-вісімдесятих роках минулого століття на кафедрі склався великий та працелюбний колектив, традиції якого підтримуються і в сьогоднішні нелегкі часи. В ті часи на кафедрі працювало 24 викладача і 7 осіб навчально-допоміжного складу.
   Щорічно на кафедрі проводяться олімпіади з нарисної геометрії та інженерної графіки. Переможці кафедральних олімпіад неодноразово брали участь у республіканських олімпіадах й не раз потрапляли в число призерів.        Студентські роботи з комп'ютерної графіки, виконані під керівництвом доцентів Нотича О.А. і Пугачова Г.О. займали призові місця на республіканських конкурсах студентських робіт.
   У 1976 році кафедрі було доручено проведення республіканської олімпіади студентів з нарисної геометрії, з чим кафедра успішно справилась.
   У 1977 році кафедра виступила з ініціативою організації курсів підвищення кваліфікації вчителів шкіл міста і області. Ініціативу підтримав Запорізький інститут удосконалення вчителів. Курси були створені і функціонували майже 20 років. Заняття на курсах проводили досвідчені викладачі кафедри, для вчителів видавались методичні посібники.
   Разом з Запорізьким інститутом удосконалення вчителів була організована у 1978 році перша обласна олімпіада школярів з технічного креслення, яка по цей час проводиться щорічно.
   Протягом 15-ти років кафедра була базовою серед кафедр навчальних закладів Запорізької області всіх рівнів акредитації, що свідчить про заслужений авторитет її колективу та керівництва.
   Кафедра бере участь у такій важливій справі, як підготовка фахівців на англійській мові. Цю роботу з успіхом виконували доц. Суханов Ю.В. і викладач Самойленко Н.І., Бірюлінцева А.І., а зараз старший викладач Бажміна Е.А.
   У 1985-87 роках доцент Суханов Ю.В. застосував програмовувані калькулятори при побудуванні перспективних зображень у курсі ОХК.
   У 1987 році доцент Пугачов Г.О. на саморобному комп'ютері РК-86 реалізував розв'язання задачі на побудову лінії перетину двох площин. У 1988 році ректоратом було виділено приміщення для використання його як класу програмованого навчання. У класі було обладнано 12 робочих місць з програмовуваними калькуляторами і встановлено три ПЕОМ РК-86, виготовлених доцентом Пугачовим Г.О. зі своєї ініціативи при підтримці доцентів Гаврова Є.В. і Коваленка І.І.
   У 1988-90 роках клас був укомплектований 6-ма промисловими ПЕОМ "Електроніка 0585" та 4-ма плотерами.
   У 1996 році здійснюється перехід на більш досконалі машини "Електроніка 1841" і ІВМ-ХТ. Починається підготовка методичних вказівок та впровадження в навчальний процес сучасної системи автоматизованого проектування "АutoCAD". Тим більше, що з 1998 року міністерство освіти передбачило у навчальних програмах вивчення комп'ютерної графіки. 
   З 1999 року кафедра розпочала широке використання комп'ютерної техніки в навчальному процесі. Створено комплекс методичних вказівок для оволодіння комп'ютерною графікою на основі сучасних графічних систем "АutoCAD14" і "АutoCAD2000". На кафедрі працює постійно діючий семінар з комп'ютерної графіки для викладачів; керівник - доц. Пугачов Г.О.
   Незважаючи на високий рівень завантаження навчальними справами, викладачі кафедри приділяють велику увагу і науково-дослідній роботі. Публікують статті в наукових виданнях, беруть участь у республіканських та міжнародних конференціях. Викладачами кафедри надруковано понад 360 наукових робіт з окремих розділів нарисної геометрії й креслення, методиці викладання дисципліни, машинній графіці, а також у фахових галузях. 
   За успіхи в науковій та навчально-методичній роботі кафедра неодноразово нагороджувалась почесними грамотами. Такими ж грамотами відзначились викладачі кафедри, доценти: Гавров Є.В., Хохлов В.П., Сумський В.І., Пугачов Г.О. Доцент Виноградов Ю.О. був нагороджений Почесною грамотою Міністерства вищої освіти УРСР, знаком "Відмінник народної освіти УРСР", грамотою Міністерства вищої освіти УРСР нагороджений також ст. викладач Шурло В.І. Доцент Гавров Є.В. був нагороджений знаком "Відмінник ОСВІТИ України" та Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.  Доценти Сумський В.І., Пугачов Г.О., викладач Брикова Н.О. були нагороджені нагрудними знаками "За бездоганну працю".
   Сьогоднішній склад кафедри - це професор Шаломєєв В.А., доценти Лютова О.В., Мамедов Б.Ш., старші викладачі Бажміна Е.А., Бовкун С.А., Скоробогата М.В., викладач Корнієнко О.Б., навчально-допоміжні працівники: старший лаборант Шурло В.І., провідний фахівець Вергун О.М., провідний інженер Кот Г.А.
   Цей колектив кафедри вірить у майбутнє кафедри, факультету, університету і розуміє, що головною умовою реальності цього майбутнього є молоде покоління. Підготовка такої зміни - одне з найважливіших завдань колективу.
ПІБ Посада Наук. ступінь Вчене звання
   Шаломєєв Вадим Анатолійович зав. каф. д.т.н. проф.
   Лютова Ольга Валеріївна  доцент к.т.н. доцент
   Бажміна Евеліна Анатоліївна старш. викладач      
   Бовкун Світлана Анатоліївна старш. викладач    
   Скоробогата Маріанна Василівна старш. викладач      
   Корнієнко Олена Борисівна викладач    
   Хижняк Юрій Володимирович старш. лаборант      
   Вергун Олена Михайлівна пров. фахівець      
   Кот Галина Андріївна  пров. інженер     

 

 
Назва лабораторій,
спеціалізованих кабінетів,
площа
Назва дисципліни
за
навчальним планом
Наявне технічне забезпечення
(обладнання)
ТРАНСПОРТНИЙ ФАКУЛЬТЕТ
Кафедра нарисної геометрії, інженерної і комп'ютерної графіки
1

спеціаліз. кабінет (модельна)

а. 337, 18.38 м2

нарисна геометрія та інженерна графіка
  • моделі дерев'яні - 140 шт.,
  • макети (моделі з нарисної геометрії) - 21 ш.,
  • пенали з вузлами - 57 шт.
2

  комп'ютерний клас на 25 роб. місць,

а. 339, 68.4 м2

інженерна і комп’ютерна графіка
  • робочі станції AMD Athlon II X2 250/3.0 GHz/2.0 Gb/500 Gb/SVGA/DV-DRW, LED монітор LG 22EN33 - 10 шт;
  • робочі станції Intel Pention IV 1.7 GHz/128 Mb/20 Gb/SVGA, Samtron монітор - 16 шт;
  • Сервер ПК Рома Pention ІІІ 933x2/512/18GCSI/3.5/52х/15T - 1 шт.;
  • комутатор LG3116А 16 порт. неупр. - 2 шт.;
  • принтер лазерний НР 1100 - 1 шт.
3

методичний кабінет,

а. 331а, 19.8 м2

нарисна геометрія, інженерна і комп'ютерна графіка
  • робоча станція AMD Athlon II X2 250/3.0 GHz/2.0 Gb/500 Gb/SVGA/DV-DRW, LED монітор LG 22EN33 - 1 шт;
  • сканери (2 шт.):

- Epson Perfection 1200S;

- Mustek Scan Express A3USB;

  • принтер ML-1450 - 1 шт.;
  • проектор "Полілюкс" - 2 шт.
4

4 навчальні аудиторії:

   а. 232, 53.40 м2,
     а. 336, 49.27 м2,
     а. 342, 72.38 м2,
     а. 343, 62.46 м2,

інші приміщення

нарисна геометрія, інженерна і комп'ютерна графіка
  • учбові наглядні посібники (стенди, плакати) - 56 шт.

 

В 2016-2017 навчальному році кафедра забезпечує викладання п’ятьох дисциплін для тридцяти однієї спеціальності університету. Навчально-методична діяльність, в основному, спрямована на забезпечення самостійної роботи студентів під час вивчення студентами теоретичного матеріалу, дотримання державних стандартів єдиної системи конструкторської документації (ЄСКД), підготовки до практичних і лабораторних занять, виконання індивідуальних завдань.
Викладачами кафедри щорічно розробляються робочі програми навчальних дисциплін за спеціальностями. Для виконання студентами практичних робіт згідно з цими програмами розробляються та видаються навчальні посібники, підручники, методичні вказівки. В навчальний процес впроваджуються наукові дослідження викладачів, останні досягнення вітчизняної та світової науки, а також зміни у законодавстві України.

Сторінки